Jump to content

26ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Καλοκαιρινός, Θέμα: Αποχέτευση


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Αν γράψω εγώ, μάλλον θα με καταλάβετε. Οι bookmakers ήδη το δίνουν ποσοστό 1..05

 

 

 

rofl.gif

 

Εγώ πιστεύω ότι αξίζει να δοκιμάσεις! Α, και το ποσοστό είναι κάτω από τη μονάδα, σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 434
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Oberon

    27

  • DinoHajiyorgi

    120

  • Drake Ramore

    39

  • Stanley

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ευκαιρία να δοκιμάσω την τύχη μου στον διαγωνισμό, με πιέσεις χρόνου λειτουργώ καλύτερα και θα καταφέρω να γράψω κάτι γιατί από μόνος μου μια γράφω-μια αφήνω.. mf_sherlock.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία να δοκιμάσω την τύχη μου στον διαγωνισμό, με πιέσεις χρόνου λειτουργώ καλύτερα και θα καταφέρω να γράψω κάτι γιατί από μόνος μου μια γράφω-μια αφήνω.. mf_sherlock.gif

 

Έι, ψιτ, ονειροπόλε, δεν υποτίθεται ότι δεν πρέπει να δηλώσουμε ή να υπαινιχθούμε ότι θα λάβουμε μέρος; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία να δοκιμάσω την τύχη μου στον διαγωνισμό, με πιέσεις χρόνου λειτουργώ καλύτερα και θα καταφέρω να γράψω κάτι γιατί από μόνος μου μια γράφω-μια αφήνω.. mf_sherlock.gif

 

Έι, ψιτ, ονειροπόλε, δεν υποτίθεται ότι δεν πρέπει να δηλώσουμε ή να υπαινιχθούμε ότι θα λάβουμε μέρος; :lol:

 

Λες και δεν είναι γνωστό ότι όλοι όσοι έχουν ήδη γράψει εδώ θα γράψουν στον διαγωνισμόtease.gif

 

Εξάλλου θα είναι ανώνυμα όλα.

Edited by Lampros Jedimentat
Link to comment
Share on other sites

Από μένα τουλάχιστον δεν είναι. Περιμένω το θέμα και μετά βλέπουμε. :tease:

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία να δοκιμάσω την τύχη μου στον διαγωνισμό, με πιέσεις χρόνου λειτουργώ καλύτερα και θα καταφέρω να γράψω κάτι γιατί από μόνος μου μια γράφω-μια αφήνω.. mf_sherlock.gif

 

Έι, ψιτ, ονειροπόλε, δεν υποτίθεται ότι δεν πρέπει να δηλώσουμε ή να υπαινιχθούμε ότι θα λάβουμε μέρος; :lol:

 

Λες και δεν είναι γνωστό ότι όλοι όσοι έχουν ήδη γράψει εδώ θα γράψουν στον διαγωνισμόtease.gif

 

Εξάλλου θα είναι ανώνυμα όλα.

 

Ναι, ανώνυμα, αλλά αν δεν ξέρεις ούτε ανάμεσα σε ποια ονόματα να μαντέψεις θα είναι ακόμα καλύτερο, χε,χε. ;-) Και δε σημαίνει ότι όσοι έγραψαν εδώ θα πάρουν μέρος στο διαγωνισμό. Εξάλλου είναι πολύ νωρίς, κανείς δεν έχει αποφασίσει. Ούτε θέμα είδαμε οπότε δεν ξέρεις αν θα έχεις έμπνευση ή όχι :devil2:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Λες και δεν είναι γνωστό ότι όλοι όσοι έχουν ήδη γράψει εδώ θα γράψουν στον διαγωνισμόtease.gif

 

 

Εντελώς άκυρο συμπέρασμα!

Ουτε κι εγώ κατα 99.99% θα γράψω.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία να δοκιμάσω την τύχη μου στον διαγωνισμό, με πιέσεις χρόνου λειτουργώ καλύτερα και θα καταφέρω να γράψω κάτι γιατί από μόνος μου μια γράφω-μια αφήνω.. mf_sherlock.gif

 

Έι, ψιτ, ονειροπόλε, δεν υποτίθεται ότι δεν πρέπει να δηλώσουμε ή να υπαινιχθούμε ότι θα λάβουμε μέρος; :lol:

 

Λες και δεν είναι γνωστό ότι όλοι όσοι έχουν ήδη γράψει εδώ θα γράψουν στον διαγωνισμόtease.gif

 

Εξάλλου θα είναι ανώνυμα όλα.

 

Ναι, ανώνυμα, αλλά αν δεν ξέρεις ούτε ανάμεσα σε ποια ονόματα να μαντέψεις θα είναι ακόμα καλύτερο, χε,χε. ;-) Και δε σημαίνει ότι όσοι έγραψαν εδώ θα πάρουν μέρος στο διαγωνισμό. Εξάλλου είναι πολύ νωρίς, κανείς δεν έχει αποφασίσει. Ούτε θέμα είδαμε οπότε δεν ξέρεις αν θα έχεις έμπνευση ή όχι :devil2:

 

 

Δεν είπα και κανένα μεγάλο μυστικό ρε παιδιά, έγραψα ότι με τον διαγωνισμό που δίνεται η ευκαιρία να ζοριστώ ν'αποτυπώσω σε χαρτί κάτι. Εξάλλου δεν ξέρω καν αν θα έχω τον χρόνο, 12 ώρες την μέρα δουλεύω (μερικοί από εσάς μπορεί παραπάνω) και δεν ξέρω τι άδεια (και αν) θα πάρω. Αν έκανα και λάθος στο συμπεέρασμα ok!

Edited by Lampros Jedimentat
Link to comment
Share on other sites

Αν γράψω εγώ, μάλλον θα με καταλάβετε. Οι bookmakers ήδη το δίνουν ποσοστό 1..05

 

 

 

rofl.gif

 

Εγώ πιστεύω ότι αξίζει να δοκιμάσεις! Α, και το ποσοστό είναι κάτω από τη μονάδα, σίγουρα!

 

Συμφωνώ. Aλλά αν είναι κάτω από την μονάδα χάνεις όπως και να έχει. μάλλον θα μπει χάντικαπ όχι όμως σε γκολ αλλά σε λέξεις για την περίπτωση μου .

 

Από 0-25 λέξεις στο να καταλάβεις ποιος θα είναι ο συγγραφέας 3.50(Καλό ποσοστό)

 

Από 25-100λέξεις στο να καταλάβεις ποιος θα είναι ο συγγραφέας 2.50 (Μια χαρά)

 

Από 100-500 λέξεις στο να καταλάβεις ποιος θα είναι ο συγγραφέας 1.25(Ναι αλλά είναι λεφτά στην τράπεζα)

 

Από 500 -1000 λέξεις στο να καταλάβεις ποιος θα είναι ο συγγραφέας 1.05 (Ποιος λέει ότι τώρα με την κρίση δεν υπάρχουν ευκαιρίες )

 

Από 1000 και πάνω all the bets are off

Edited by NIKANTHI
Link to comment
Share on other sites

@Lampros Jentimentat

Έλα, μην αρπάζεσαι, κουβέντα να γίνεται. Κανείς μας δεν καρφώνεται αν θα γράψει ή όχι, επειδή παίρνει μέρος στη συζήτηση. Αν όμως, μετά την ανακοίνωση του θέματος αρχίσουμε τα ποστ-κλεισίματα ματιού, τότε αλλάζει το πράγμα.

 

Πολύ μου αρέσει αυτό το νέο παιχνιδάκι, και ναι, θα πάρω μέρος στο "βρείτε τον συγγραφέα"!

Edited by Cassandra Gotha
Link to comment
Share on other sites

Αν και μπορεί να βιάζομαι και να κοιτάω μακριά, εγώ θα πρότεινα οι ανώνυμες ιστορίες να γίνουν θεσμός σε κάθε διαγωνισμό, ακόμα και στα write-off's και τα ρακόρ.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

O.T.

Πάντως δε μπορεί να ισχυριστεί κανείς ότι δεν είμαστε κοινότητα φαντασίας ... tease.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να ποστάρουμε ανώνυμα και στα τόπικ, και να μαντεύουμε ποιος έγραψε τι! Πλάκα δεν θα είχε;devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Άντε Στέφανε, κόψε τα άβαταρ, κόψε και τα ονόματα, να το κάνουμε 4chan εδώ μέσα. Όλοι anonymous.

Link to comment
Share on other sites

Και λέγανε-λέγανε, ό,τι τους κατέβαινε λέγανε, μέχρι που...

 

1η Ιουλίου ξημερώματα βγήκε το Θέμα!

 

post-1004-0-73090200-1308294127_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...Το θέμα θα είναι κι αυτό κρυφό μέχρι να ανακοινωθούν τα αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ανακοίνωση ων αποτελεσμάτων μπορείτε να αρχίσετε και να γράφετε.

Link to comment
Share on other sites

Το τοπικ αυτό δεν υπάρχει καν, είναι στην φαντασία σας.

 

 

INCEPTION

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ανακοίνωση ων αποτελεσμάτων μπορείτε να αρχίσετε και να γράφετε.

 

Επίσης απαγορεύεται να συζητάμε γι αυτό στα μυτίγκια. :devil2:

Που σημαίνει ότι στο τιτανοτεράστιο μυτίγκιο του Ιουλίου, τα μόνα θέματα που μπορεί να συζητιούνται θα είναι τα οικονομικά και ο καιρός.

Ούτε ποιος γράφει, ούτε αν γράφει, ούτε ποιος έγραψε, ούτε πώς φάνηκε τι σε ποιον.:chinese:

 

Και ενδιάμεσα, αφού θα απαγορεύονται τα πάντα, θα κάνει πού και πού bump το θέμα ο διοργανωτής για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι...

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

Βάσω, θα τρώμε λουκάνικα, για να μην έχουμε χρόνο να μιλάμεdevil2.gif

 

Ρε παιδιά, ξεχάσαμε τον Τσακ Νόρις. Αυτός θα ξέρει ποιος έχει γράψει τι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο, πολύ σοβαρά και θα ήθελα μια (ή και παραπάνω απο μια) εξήγηση: γιατί να είναι ανώνυμες οι συμμετοχές ακριβώς; Τι ακριβώς προσπαθούμε να διορθώσουμε, αφαιρόντας κατ'εμέ ένα από τα πιο ενδιαφέροντα κομμάτια του κάθε διαγωνισμού; Δηλαδή, το ίδιο το παιχνίδι; Τι είναι, ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες;

Την καθαρότητα των αποτελεσμάτων; Κάνε ανοιχτές και τις ψήφους. Στο τέλος δηλαδή να βγαίνουν οι ψήφοι του καθενός ελεύθερα για τα μάτια του φόρουμ. Αν κάποιος έχει κάνει μαϊμουδιά, θα φανεί αμέσως, κι έχοντας αυτό υπόψη, δεν πρόκειται να το κάνει in the first place. Δεν μπορώ να φανταστώ τί άλλο προσπαθούμε να καταφέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

E... θα έχει χαβαλέ να μην ξέρουμε ποιος έχει γράψει τι; :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο, πολύ σοβαρά και θα ήθελα μια (ή και παραπάνω απο μια) εξήγηση: γιατί να είναι ανώνυμες οι συμμετοχές ακριβώς; Τι ακριβώς προσπαθούμε να διορθώσουμε, αφαιρόντας κατ'εμέ ένα από τα πιο ενδιαφέροντα κομμάτια του κάθε διαγωνισμού; Δηλαδή, το ίδιο το παιχνίδι; Τι είναι, ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες;

Την καθαρότητα των αποτελεσμάτων; Κάνε ανοιχτές και τις ψήφους. Στο τέλος δηλαδή να βγαίνουν οι ψήφοι του καθενός ελεύθερα για τα μάτια του φόρουμ. Αν κάποιος έχει κάνει μαϊμουδιά, θα φανεί αμέσως, κι έχοντας αυτό υπόψη, δεν πρόκειται να το κάνει in the first place. Δεν μπορώ να φανταστώ τί άλλο προσπαθούμε να καταφέρουμε.

 

Ακριβώς αυτήν την απορία έχω κι εγώ. Ακριβώς όμως. Άσε που, και άνετα θα μπορεί κάποιος να καταλάβει ποιος έχει γράψει τι, κι αν θέλει να κάνει μαϊμουδιά είναι πολύ εύκολο να την κάνει. Δε μου αρέσει καθόλου αυτή η ιστορία, αλλά δε θα επιμείνω άλλο, γιατί πάλι θα αρχίσει κανένας παραδοσιακός καυγάς και δεν πρόκειται να συμμετάσχω σε αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, νομίζω ότι είμαι πολύ κοντά στο να μην συμμετάσχω έβερ σε κανέναν διαγωνισμό του φόρουμ πλέον. ΓΙΑΤΙ πρέπει κάθε φορά να γίνεται η ίδια ιστορία; Οκ, ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ θα είναι ανώνυμες οι συμμετοχές. Γιατί κάποιοι το θέλουν έτσι. Γιατί ο διοργανωτής το θέλει έτσι κι αυτόν τον κανόνα έβαλε γι αυτόν τον διαγωνισμό. Κανείς δεν υποχρεούται να συμμετάσχει.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο, πολύ σοβαρά και θα ήθελα μια (ή και παραπάνω απο μια) εξήγηση: γιατί να είναι ανώνυμες οι συμμετοχές ακριβώς; Τι ακριβώς προσπαθούμε να διορθώσουμε, αφαιρόντας κατ'εμέ ένα από τα πιο ενδιαφέροντα κομμάτια του κάθε διαγωνισμού; Δηλαδή, το ίδιο το παιχνίδι; Τι είναι, ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες;

Την καθαρότητα των αποτελεσμάτων; Κάνε ανοιχτές και τις ψήφους. Στο τέλος δηλαδή να βγαίνουν οι ψήφοι του καθενός ελεύθερα για τα μάτια του φόρουμ. Αν κάποιος έχει κάνει μαϊμουδιά, θα φανεί αμέσως, κι έχοντας αυτό υπόψη, δεν πρόκειται να το κάνει in the first place. Δεν μπορώ να φανταστώ τί άλλο προσπαθούμε να καταφέρουμε.

 

Ακριβώς αυτήν την απορία έχω κι εγώ. Ακριβώς όμως. Άσε που, και άνετα θα μπορεί κάποιος να καταλάβει ποιος έχει γράψει τι, κι αν θέλει να κάνει μαϊμουδιά είναι πολύ εύκολο να την κάνει. Δε μου αρέσει καθόλου αυτή η ιστορία, αλλά δε θα επιμείνω άλλο, γιατί πάλι θα αρχίσει κανένας παραδοσιακός καυγάς και δεν πρόκειται να συμμετάσχω σε αυτόν.

 

Παρομοίως. Ούτε και σε μένα αρέσει καθόλου. Αλλά οι καυγάδες μού αρέσουν ακόμα λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..