Jump to content

Άλλα είδη διαγωνισμών


  

25 members have voted

  1. 1. Σε ποιο είδος διαγωνισμού από τα παρακάτω θα σας ενδιέφερε να συμμετάσχετε;

    • Τύπου "Ωρόρα".
    • Ανώνυμες συμμετοχές.
    • Το θέμα να είναι μια εικόνα ή μια ατάκα.
    • Με παλιά διηγήματα, ως έναυσμα για να διορθωθούν.
    • "Μάχη γιγάντων".
    • Το διήγημα να είναι ή να περιέχει κάποιου συγκεκριμένου είδους κείμενο, πχ συνταγή μαγειρικής, οδηγίες, suicide note.
    • Flash fiction, αλλά όχι live.

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Με πρόλαβε ο aScannerDarkly - είχα σκεφτεί κι εγώ κάποιες προτάσεις για άλλου τύπου διαγωνισμούς που μπορεί να αρέσουν σε κάποιους και να θέλουν να πειραματιστούν. Παραδείγματα:

 

1)Διαγωνισμός τύπου "Ωρόρα": πριν δοθεί το θέμα να ορίζεται ότι αυτή τη φορά θα γράψετε "Ιστορία με Ρομπότ" ή "Ιστορία με Εξωγήινους". Κάτι παρόμοιο και στο Φάνταζυ ("με μάγους" "με χαμένα βασίλεια") και τον Τρόμο ("με τέρατα" "με φαντάσματα"), έτσι ώστε και ξεκάθαρο να είναι τι πρέπει να έχει το διήγημα, και να μην μένει καμία υποκατηγορία παραπονεμένη(κλόπι-πέιστ από ποστ του κου Τουίτι μας).

 

2)Διαγωνισμός χωρίς τα ονόματα των συγγραφέων (επιμένω να το δοκιμάσουμε τουλάχιστον).

 

3)Διαγωνισμός με θέμα όχι μια λέξη/έννοια, αλλά μια εικόνα ή μια ατάκα/απόφθεγμα: πχ, γράψτε κάτι που να το εικονογραφεί αυτή η εικόνα

 

post-2372-0-97191100-1308339220_thumb.jpg

 

ή κάτι όπου να λέγεται (και να κολλάει) κάποια συγκεκριμένη ατάκα, πχ

 

μόλιςτελειώσουνταγλυκάθαδαγκώσωεσένα

 

4)Διαγωνισμός αποκλειστικά με παλιά διηγήματα, για να έχουν μια ευκαιρία να τα σουλουπώσουν οι συγγραφείς. Όριο συμμετοχών και όριο λέξεων ίνα μη αναστενάξωσι διοργανωταί και ψηφοφόροι.

 

5)Διαγωνισμός "μάχη γιγάντων": μόνο με όσους έχουν πάρει μέχρι και 3η; 4η; θέση σε άλλον διαγωνισμό (εδώ θα γίνει καβγάς, αλλά...).

 

5)Διαγωνισμός με θέμα ένα σκηνικό, π.χ. μετακαταστροφικό, ανατολίτικο (χανούμισσες, χαρέμια, τζίνια, σεΐχηδες, θέλω να γίνω χαλίφης στη θέση του χαλίφη), φαρ ουέστ, ουτοπίες, λαβ στόρι, χάπι έντ, χιούμορ - κάτι αρκετά σαφές.

 

6)Διαγωνισμός όπου το διήγημα θα πρέπει να είναι (ή να περιέχει) α) suicide note (horror), β) συνταγή μαγειρικής (φάντασυ), γ) οδηγίες χρήσης συσκευής (εφ - για αυτόματο πατατοκαθαριστή τύπου mman) δ)δίαιτα, ε)διαφήμιση, στ) κάτι άλλο τέτοιο, το πιάσατε το νόημα.

 

7) Διαγωνισμός flash, αλλά όχι με τόση πίεση χρόνου, μιάμιση ώρα. Ας πούμε μια βδομάδα ή ένα σ/κ.

 

Σχολιάστε-ψηφίστε-αντιπροτείνετε-πλακωθεμπνευστείτε.

Edited by wordsmith
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    5

  • aScannerDarkly

    7

  • Drake Ramore

    6

  • wordsmith

    9

 

Να διοργανώσουμε ένα διαγωνισμό διηγήματος και απο τα τρία είδη που να πρωταγωνιστεί το αγαπημένο φαί του καθενός! ε? ε?

:lol::chef:

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Προχθές το βράδυ μού ήρθε η εξής ιδέα. Να κάνουμε κάτι σαν διαγωνισμό (ή και σαν "Συγγραφικούς Αγώνες Δρόμου Μακράς Διαρκείας", γιατί όχι; ) που θα μας βοηθάει (ψυχολογικά, λόγω πίεσης χρόνου, λόγω 'συντροφικότητας') να διορθώνουμε, να βελτιώνουμε τις ιστορίες που γεννιούνται στους θεματικούς διαγωνισμούς (και όχι μόνο). Αυτή η "Μενεξεδένια Ώρα", για παράδειγμα, ακόμα έχει μείνει στα προσχέδια, αν και είχα ξεκινήσει να γράφω τη βελτιωμένη εκδοχή της. Οπότε το point είναι να επιλέξει ο καθένας μας από μια ιστορία και να τη διορθώσει μέσα σε ένα ορισμένο χρονικό διάστημα. Σε αυτό τον 'αγώνα', βέβαια, δε θεωρώ απαραίτητο να υπάρχει ψηφοφορία. Τώρα που το σκέφτομαι βέβαια, μάλλον αρχίζω να βγαίνω off-topic... Αν και νομίζω πως μοιάζει με το "Number Four" της wordsmith, εγώ θα πρότεινα να ανοιχτεί ένα τόπικ, σαν τους "Συγγραφικούς Αγώνες", όπου θα δηλώνουν συμμετοχή από δύο και πάνω άτομα ότι για μια εβδομάδα πχ θα κάνουν διορθώσεις στην τάδε ιστορία τους. Κάτι μεταξύ "Συγγραφικών Αγώνων" και NaNoWriMo. Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Προχθές το βράδυ μού ήρθε η εξής ιδέα. Να κάνουμε κάτι σαν διαγωνισμό (ή και σαν "Συγγραφικούς Αγώνες Δρόμου Μακράς Διαρκείας", γιατί όχι; ) που θα μας βοηθάει (ψυχολογικά, λόγω πίεσης χρόνου, λόγω 'συντροφικότητας') να διορθώνουμε, να βελτιώνουμε τις ιστορίες που γεννιούνται στους θεματικούς διαγωνισμούς (και όχι μόνο). Αυτή η "Μενεξεδένια Ώρα", για παράδειγμα, ακόμα έχει μείνει στα προσχέδια, αν και είχα ξεκινήσει να γράφω τη βελτιωμένη εκδοχή της. Οπότε το point είναι να επιλέξει ο καθένας μας από μια ιστορία και να τη διορθώσει μέσα σε ένα ορισμένο χρονικό διάστημα. Σε αυτό τον 'αγώνα', βέβαια, δε θεωρώ απαραίτητο να υπάρχει ψηφοφορία. Τώρα που το σκέφτομαι βέβαια, μάλλον αρχίζω να βγαίνω off-topic... Αν και νομίζω πως μοιάζει με το "Number Four" της wordsmith, εγώ θα πρότεινα να ανοιχτεί ένα τόπικ, σαν τους "Συγγραφικούς Αγώνες", όπου θα δηλώνουν συμμετοχή από δύο και πάνω άτομα ότι για μια εβδομάδα πχ θα κάνουν διορθώσεις στην τάδε ιστορία τους. Κάτι μεταξύ "Συγγραφικών Αγώνων" και NaNoWriMo. Τι λέτε;

 

Πολύ καλό. Αυτό σκέφτηκα μόλις διάβασα το 4 της Κέλλυς.

Και φυσικά δεν έχει νικητή εδώ. Και μόνο που θα καταπιαστούμε με διορθώσεις, βγαίνουμε όλοι κερδισμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό. Αυτό σκέφτηκα μόλις διάβασα το 4 της Κέλλυς.

Και φυσικά δεν έχει νικητή εδώ. Και μόνο που θα καταπιαστούμε με διορθώσεις, βγαίνουμε όλοι κερδισμένοι.

 

Θέλω το +1 μου τότε!! :lol: :p

 

Ναι, αυτό είναι το θέμα. Θα βγούμε κερδισμένοι έχοντας ολοκληρώσει επιτέλους και το δύσκολο κομμάτι των διορθώσεων.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό. Αυτό σκέφτηκα μόλις διάβασα το 4 της Κέλλυς.

Και φυσικά δεν έχει νικητή εδώ. Και μόνο που θα καταπιαστούμε με διορθώσεις, βγαίνουμε όλοι κερδισμένοι.

 

Θέλω το +1 μου τότε!! :lol: :p

 

Ναι, αυτό είναι το θέμα. Θα βγούμε κερδισμένοι έχοντας ολοκληρώσει επιτέλους και το δύσκολο κομμάτι των διορθώσεων.

 

Ω, φοβερή παράλειψη! Στο έδωσα μόλις...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό. Αυτό σκέφτηκα μόλις διάβασα το 4 της Κέλλυς.

Και φυσικά δεν έχει νικητή εδώ. Και μόνο που θα καταπιαστούμε με διορθώσεις, βγαίνουμε όλοι κερδισμένοι.

 

Θέλω το +1 μου τότε!! :lol: :p

 

Ναι, αυτό είναι το θέμα. Θα βγούμε κερδισμένοι έχοντας ολοκληρώσει επιτέλους και το δύσκολο κομμάτι των διορθώσεων.

 

Ω, φοβερή παράλειψη! Στο έδωσα μόλις...

Oh... Wow! Αυτό θα πει άμεση ανταπόκριση στα αιτήματα του λαού! Και τι υπερβάλλων ζήλος! Merci! :D

 

Να διοργανώσουμε ένα διαγωνισμό διηγήματος και απο τα τρία είδη που να πρωταγωνιστεί το αγαπημένο φαί του καθενός! ε? ε?

:lol::chef:

 

Ευγενία, δες εδώ!

 

6)Διαγωνισμός όπου το διήγημα θα πρέπει να είναι (ή να περιέχει) α) suicide note (horror), β) συνταγή μαγειρικής (φάντασυ), γ) οδηγίες χρήσης συσκευής (εφ - για αυτόματο πατατοκαθαριστή τύπου mman) δ)δίαιτα, ε)διαφήμιση, στ) κάτι άλλο τέτοιο, το πιάσατε το νόημα.

 

Είναι και στο στοιχείο μου, το φάνταζυ! ("Παραμυθού Νεράιδα" γαρ! Αχ, όλο θέλω να τ'ακούω το γράφω!)

 

Και μια πρόταση, ααααν τελικά γίνει τέτοιος διαγωνισμός... Να εκδώσουμε συλλογικό βιβλίο συνταγών μαγειρικής με τα διηγήματα που θα προκύψουν! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα μπούνια με την ιδέα της Lady Nina συγκεκριμένα, γιατί κι εγώ χωρίς σπρώξιμο δεν κάθομαι να διορθώσω ιστορία μου. Επίσης συμφωνώ με ανώνυμους διαγωνισμούς, καθαρά από άποψη περιέργειας και μόνο, καθώς επίσης και με το 1) της wordsmith.

Τέλος, κάτι άλλο που προτείνω είναι διαγωνισμός με λίστες αντικειμένων/καταστάσεων (έχω μια μανία με τις λίστες)

Παράδειγμα:

Γεια σας γαϊδούρια. Καλώς ήρθατε στον πρώτο διαγωνισμό λίστας. Το ξεπαρθένιασμά σας σε αυτό τον θεσμό (μια ιστορία 1000-2500 λέξεων) οφείλει να περιλαμβάνει τα:

Ξυράφι, Μεθύσι, Καυγάς, Κιμωλία, Λιμάνι, Τσιγάρο, Γυαλί.

Το θέμα είναι να μην αναφερθούν απλά οι διαγωνιζόμενοι στα περιεχόμενα της λίστας, αλλά να τα κάνουν να παίζουν ΟΥΣΙΩΔΗ ρόλο στην ιστορία που θα γράψουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η καλύτερη ιδέα μου φαίνεται αυτή με τις εικονες και τις λέξεις-κλειδιά. Και σε αυτές θα ήθελα ενδεχομένως να συμμετάσχω, για τις άλλες δεν το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η καλύτερη ιδέα μου φαίνεται αυτή με τις εικονες και τις λέξεις-κλειδιά. Και σε αυτές θα ήθελα ενδεχομένως να συμμετάσχω, για τις άλλες δεν το βλέπω.

 

Το ίδιο ψήφισα και 'γώ, θα ήταν ενδιαφέρον αυτό πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό με τις λίστες του Χάουαρντ, να το δοκιμάζαμε καμιά φορά.

Link to comment
Share on other sites

Όλες καλές ιδέες είναι (και γιατί όχι; ) αλλά διάλεξα ως καλύτερες δύο: Την τύπου Ωρόρα και από μια εικόνα/ατάκα. Ειδικά το δεύτερο, είναι ο αγαπημένος μου τρόπος να γράφω (και δεν το κάνω πολύ συχνά πια, χμ). Αυτό με τις λίστες (Χάουαρντ) έχει το μειονέκτημα ότι μπορεί τα αντικείμενα (ή καταστάσεις) να είναι τόσο ανόμοια μεταξύ τους, που να διαβάσουμε ιστορίες τραβηγμένες απ' τα μαλλιά για να τα χωρέσουν.

Link to comment
Share on other sites

Όλες καλές ιδέες είναι (και γιατί όχι; ) αλλά διάλεξα ως καλύτερες δύο: Την τύπου Ωρόρα και από μια εικόνα/ατάκα. Ειδικά το δεύτερο, είναι ο αγαπημένος μου τρόπος να γράφω (και δεν το κάνω πολύ συχνά πια, χμ). Αυτό με τις λίστες (Χάουαρντ) έχει το μειονέκτημα ότι μπορεί τα αντικείμενα (ή καταστάσεις) να είναι τόσο ανόμοια μεταξύ τους, που να διαβάσουμε ιστορίες τραβηγμένες απ' τα μαλλιά για να τα χωρέσουν.

Αυτό είναι πρόβλημα του συγγραφέα και όχι της μεθόδου.

Link to comment
Share on other sites

Η φάση είναι ότι τα τύπου Ωρόρα είναι πολύ κοντά στους θεματικούς, τις ανώνυμες συμμετοχές θα τις παίξουμε στον καλοκαιρινό, το εικόνα (το έχουμε κάνει στο εργαστήριο είναι ωραίο) ή ατάκα (το έχουμε κάνει στην Ερμούπολη είναι ακόμα πιο ωραίο κι υπάρχει ατάκα κόκκινη που έζησε πολλά χρόνια), η διόρθωση είναι όμορφη άμα έχεις συντροφιά αλλά δε μπορώ να το δω ακριβώς ως παιχνίδι (ή τουλάχιστον μάλλον πρέπει να μου εξηγήσει κάποιος πως θα το παίζουμε :p), μάχη έχουμε κάνει κάποια στιγμή στον επετειακό, για τη συνταγή μαγειρικής ψήνομαι πολύ αλλά και πάλι θέμα είναι (έχει υπάρξει και το κείμενο οδηγιών στην Ερμούπολη) και το Flash μου αρέσει και όπως είναι αλλά σίγουρα θα το έψηνα και για σκ. Επίσης, μου αρέσει κι η ιδέα με τη λίστα λέξεων που δεν την έχω παίξει ποτέ (σε αντίθεση με όλες τις πρώτες). Εν ολίγης, σε όλα ψήνομαι να παίξω, όπως φυσικά και στο καινούργιο του Scanner με την πλοκή, αλλά όλα αυτά είναι σχετικά. Κι είναι σχετικά γιατί πάντα το θέμα είναι διαφορετικό, οι υποχρεώσεις της περιόδου διαφορετικές και γενικά, για μένα τουλάχιστον, είναι πλέον δύσκολο να πω πως "ναι, θα συμμετέχω" γιατί έχω βγει ψεύτρα πλέον πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Όλες καλές ιδέες είναι (και γιατί όχι; ) αλλά διάλεξα ως καλύτερες δύο: Την τύπου Ωρόρα και από μια εικόνα/ατάκα. Ειδικά το δεύτερο, είναι ο αγαπημένος μου τρόπος να γράφω (και δεν το κάνω πολύ συχνά πια, χμ). Αυτό με τις λίστες (Χάουαρντ) έχει το μειονέκτημα ότι μπορεί τα αντικείμενα (ή καταστάσεις) να είναι τόσο ανόμοια μεταξύ τους, που να διαβάσουμε ιστορίες τραβηγμένες απ' τα μαλλιά για να τα χωρέσουν.

 

Νομίζω πως ο εκάστοτε δημιουργός λίστας (αν αποφασίσουμε να το δοκιμάσουμε) θα φροντίσει να μην μας προκαλέσει να συνδέσουμε ένα ρινόκερο με έναν εκτυπωτή και ένα παπάκι μπάνιου. :p Ακόμα κι αν το κάνει όμως, φαντάσου πόσο γέλιο θα έχει το αποτέλεσμα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όλες καλές ιδέες είναι (και γιατί όχι; ) αλλά διάλεξα ως καλύτερες δύο: Την τύπου Ωρόρα και από μια εικόνα/ατάκα. Ειδικά το δεύτερο, είναι ο αγαπημένος μου τρόπος να γράφω (και δεν το κάνω πολύ συχνά πια, χμ). Αυτό με τις λίστες (Χάουαρντ) έχει το μειονέκτημα ότι μπορεί τα αντικείμενα (ή καταστάσεις) να είναι τόσο ανόμοια μεταξύ τους, που να διαβάσουμε ιστορίες τραβηγμένες απ' τα μαλλιά για να τα χωρέσουν.

 

Νομίζω πως ο εκάστοτε δημιουργός λίστας (αν αποφασίσουμε να το δοκιμάσουμε) θα φροντίσει να μην μας προκαλέσει να συνδέσουμε ένα ρινόκερο με έναν εκτυπωτή και ένα παπάκι μπάνιου. :p Ακόμα κι αν το κάνει όμως, φαντάσου πόσο γέλιο θα έχει το αποτέλεσμα!

 

 

 

Εγώ συμφωνώ με την Άννα. Ρε σεις, εδώ με μία λέξη/έννοια για θέμα και κοιτάξτε πόσοι βγήκαν εκτός θέματος ή σχεδόν. Φαντάζεστε τι θα γίνει με πολλές; Howard, νομίζω ότι η σύνδεση πολλών άσχετων εννοιών, και μάλιστα σε θέση ουσιώδους σημασίας, απαιτεί συγγραφικές ικανότητες ανώτερες από τις δικές μας.

Link to comment
Share on other sites

Όλες καλές ιδέες είναι (και γιατί όχι; ) αλλά διάλεξα ως καλύτερες δύο: Την τύπου Ωρόρα και από μια εικόνα/ατάκα. Ειδικά το δεύτερο, είναι ο αγαπημένος μου τρόπος να γράφω (και δεν το κάνω πολύ συχνά πια, χμ). Αυτό με τις λίστες (Χάουαρντ) έχει το μειονέκτημα ότι μπορεί τα αντικείμενα (ή καταστάσεις) να είναι τόσο ανόμοια μεταξύ τους, που να διαβάσουμε ιστορίες τραβηγμένες απ' τα μαλλιά για να τα χωρέσουν.

 

Νομίζω πως ο εκάστοτε δημιουργός λίστας (αν αποφασίσουμε να το δοκιμάσουμε) θα φροντίσει να μην μας προκαλέσει να συνδέσουμε ένα ρινόκερο με έναν εκτυπωτή και ένα παπάκι μπάνιου. :p Ακόμα κι αν το κάνει όμως, φαντάσου πόσο γέλιο θα έχει το αποτέλεσμα!

 

 

 

Εγώ συμφωνώ με την Άννα. Ρε σεις, εδώ με μία λέξη/έννοια για θέμα και κοιτάξτε πόσοι βγήκαν εκτός θέματος ή σχεδόν. Φαντάζεστε τι θα γίνει με πολλές; Howard, νομίζω ότι η σύνδεση πολλών άσχετων εννοιών, και μάλιστα σε θέση ουσιώδους σημασίας, απαιτεί συγγραφικές ικανότητες ανώτερες από τις δικές μας.

 

Δε μίλησα για ΕΝΤΕΛΩΣ άσχετες έννοιες ούτως ή άλλως, και κατά τη γνώμη μου το ρακόρ ας πούμε είναι πιο δύσκολο από αυτό που πρότεινα. Αλλά δεν είμαστε δικτάτορες, εγώ μια απλή πρόταση έκανα. :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν είναι πολύ δύσκολο, και ας φαίνεται εκ πρώτης έτσι.

Εγώ το δοκίμασα στον διαγωνισμό για το Art Magazine στον διαγωνισμό περι Τέχνης και μου φάνηκε σχετικά εύκολο. Πιο πολύ δυσκολεύτηκα με τον περιορισμό λέξεων (1000) παρά με την χρήση των συγκεκριμένων λέξεων που ήθελε. Μάλιστα το αποτέλεσμα ήταν αρκετα καλό.

 

Βασική προυπόθεση οι λέξεις να μην είναι εντελώς άσχετες μεταξύ τους.

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

Όλες καλές ιδέες είναι (και γιατί όχι; ) αλλά διάλεξα ως καλύτερες δύο: Την τύπου Ωρόρα και από μια εικόνα/ατάκα. Ειδικά το δεύτερο, είναι ο αγαπημένος μου τρόπος να γράφω (και δεν το κάνω πολύ συχνά πια, χμ). Αυτό με τις λίστες (Χάουαρντ) έχει το μειονέκτημα ότι μπορεί τα αντικείμενα (ή καταστάσεις) να είναι τόσο ανόμοια μεταξύ τους, που να διαβάσουμε ιστορίες τραβηγμένες απ' τα μαλλιά για να τα χωρέσουν.

 

Νομίζω πως ο εκάστοτε δημιουργός λίστας (αν αποφασίσουμε να το δοκιμάσουμε) θα φροντίσει να μην μας προκαλέσει να συνδέσουμε ένα ρινόκερο με έναν εκτυπωτή και ένα παπάκι μπάνιου. :p Ακόμα κι αν το κάνει όμως, φαντάσου πόσο γέλιο θα έχει το αποτέλεσμα!

 

 

 

Εγώ συμφωνώ με την Άννα. Ρε σεις, εδώ με μία λέξη/έννοια για θέμα και κοιτάξτε πόσοι βγήκαν εκτός θέματος ή σχεδόν. Φαντάζεστε τι θα γίνει με πολλές; Howard, νομίζω ότι η σύνδεση πολλών άσχετων εννοιών, και μάλιστα σε θέση ουσιώδους σημασίας, απαιτεί συγγραφικές ικανότητες ανώτερες από τις δικές μας.

Όπως είπα, αυτό είναι πρόβλημα του συγγραφέα, όχι της λίστας.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι η επιλογή "Το θέμα να είναι μια εικόνα ή μια ατάκα" συγκεντρώνει τις περισσότερες ψήφους.

 

Δεν το ξεκινάμε δοκιμαστικά να δούμε πως πάει;

Εγώ ψήνομαι. Παίζει κανείς; Θέλουμε εναν αντιπαλο και εναν να δωσει την ατάκα/εικόνα.

 

Για κανόνες λέω να το κρατήσουμε απλό.

Μια βδομαδούλα συγγραφής, και μια βδομάδα ψηφοφορίας (μιας και πλησιάζει και ο γενικος καλοκαιρινός διαγωνισμός).

Ανοικτό όριο λέξων απο 1000 εως 3000-3500 λέξεις.

 

και όνομα παιχνιδιού "Ατάκα κι επι τόπου!"laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεθεί αντίπαλος, εγώ σας δίνω την ατάκα ή την εικόνα. Να αποφασίσετε και αν προτιμάτε ατάκα ή εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

"Ατάκα κι επί τόπου!" για ατάκα, "Εικόνα κι επί τόπου!" για εικόνα ή... "... κι επί τόπου!" και για τα δύο μαζί! Τι λέτε; ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..