Jump to content

Πλοτς! (Πληροφορίες - Συμμετοχές)


aScannerDarkly
 Share

Recommended Posts

Κοίτα να δεις, εγώ πρέπει πρώτα να χωράω (έχω πάρει κι ένα κάρο κιλά τελευταίως :p) και δεύτερo είμαι σε περίοδο εξεταστικής. Λειψής μεν διότι ήμουνα ολίγων κουλή προσφάτως, εξετεστατικής δε. Τώρα σε λίγο θα δώσω βιομηχανικά συστήματα και την Παρασκευή θα δώσω Υλικά (για χμμμ... μάλλον 5η φορά...) κάπου ανάμεσα θα με έψηνε να γράψω κάτι τέτοιου στυλ (που μπορώ να με αφήσω ελέυθερη, αλλά δε θέλω να χρειαστεί και να σκεφτώ τρελά) και να διορθώσω στο ξελαμπικάρισμα και στα διαλείμματα από τα υλικά (που τα έχω διαβάσει χμμμ.... πολλές φορές ήδη). Να, σας τα είπα όλα :p

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία για τους κανόνες: Η πλοκή που θα δωθεί πρέπει σίγουρα να έχει την ίδια εσωτερική χρονολόγιση (δηλαδή το γεγονός 1 να γίνεται πρίν το 2 και το 2 πριν το 3). Όμως είναι απαραίτητο να παρουσιάζεται το κάθε γεγονός με την ίδια σειρά και στο τελικό κείμενο (πχ γεγονός 2 και μετά φλασμπακ στο 1; ).

Link to comment
Share on other sites

Ώπα, εδώ έχουμε υψηλές συμμετοχές! Σταμάτη, καλωσήρθες κι εδώ, Κιάρα, μεγάλη μας τιμή, Κίτσο, καλή επιστροφή. Σήμερα μέχρι το βράδυ θα έχω ξεκινήσει το διαγωνισμό. Να προλάβετε να διαβάσετε και τα πώς και γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να παίξω κι εγώ, αλλά αυτό το όριο της μιας εβδομάδας για γράψιμο μού κόβει τα πόδια (γι αυτό και μέχρι τώρα δεν έχω συμμετάσχει σε write-off). Συνήθως αργώ πολύ να σκεφτώ τι θα γράψω.

Μια που μαζεύτηκαν αρκετοί, θα παρακολουθήσω το νέο παιχνίδι από την κερκίδα και ελπίζω να παίξω σε κάποιο επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Με Κιάρα, Σταμάτη, Κίτσο, Ευθυμία (ναι, ναι ναι), νομίζω ότι, ακόμα και με το Ατάκα που τρέχω με τον Ντρέικ, θα συμμετάσχω!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να παίξω κι εγώ, αλλά αυτό το όριο της μιας εβδομάδας για γράψιμο μού κόβει τα πόδια (γι αυτό και μέχρι τώρα δεν έχω συμμετάσχει σε write-off). Συνήθως αργώ πολύ να σκεφτώ τι θα γράψω.

Μια που μαζεύτηκαν αρκετοί, θα παρακολουθήσω το νέο παιχνίδι από την κερκίδα και ελπίζω να παίξω σε κάποιο επόμενο.

 

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω με τα write off και δε συμμετέχω. Αλλά ίσως αυτό να είναι πιο γρήγορο, μιας και ακολουθείς κάποια βήματα, αλλά μπορεί και όχι...

 

Με Κιάρα, Σταμάτη, Κίτσο, Ευθυμία (ναι, ναι ναι), νομίζω ότι, ακόμα και με το Ατάκα που τρέχω με τον Ντρέικ, θα συμμετάσχω!

 

 

 

Να μη σε στενοχωρήσω, αλλά είναι μέσα και ο Nihilio, οπότε έχουμε μαζευτεί ήδη πέντε. Εκτός αν αρχίσουμε από την αρχή να αλλάζουμε κάποιους κανόνες.

Link to comment
Share on other sites

No no. Αλλά είναι πολλοί οι καινούργιοι διαγωνισμοί και μέχρι να εμπεδωθούν οι κανόνες, τους ξέχασα. :Ρ

 

Δεν πειράζει, θα επικεντρωθώ στην ατάκα μου και θα περιοριστώ να διαβάσω μόνο τις ιστορίες. :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περιορισμός στις συμμετοχές για τον διαγωνισμό; Είμαι στη δουλειά και αν το έχετε ήδη αναφέρει κάπου μάλλον θα το προσπέρασα οπότε μη βαρέσετε! :lol:

 

Μπορεί να μην έχω χρόνο αρκετό αλλά μ'αρέσουν οι πιέσεις χεχε

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δηλώσεις από τώρα συμμετοχή για τον επόμενο. Μόλις τελειώνει ο ένας, μπορεί αμέσως να αρχίσει ο επόμενος, αν υπάρχουν παικτες έτοιμοι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δηλώσεις από τώρα συμμετοχή για τον επόμενο. Μόλις τελειώνει ο ένας, μπορεί αμέσως να αρχίσει ο επόμενος, αν υπάρχουν παικτες έτοιμοι.

 

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση, αν είχα υπολογιστή χτες θα το προλάβαινα αλλα δεν πειράζει, παντα υπάρχει και ο επόμενος ;)

 

Ωραία ιδέα πάντως αυτός ο διαγωνισμός :good:

Link to comment
Share on other sites

Ο Παίκτης βγήκε από τον αυτόματο ανελκυστήρα με ύφος προσμονής. Αφού έψαξε για λίγο τους διαδρόμους, βρήκε τη σωστή πόρτα. Ένα χαρτί στερεωμένο πάνω της με αυτοκόλλητη ταινία ανακοίνωνε: "Κρατήσεις για Πλοτς εντός".

 

:lol:

 

 

 

(Εγώ θα παίξω μάλλον σε κάνα δίμηνο, γιατί δεν ξέρω κι εγώ τι έχω για γράψιμο αυτό το μήνα).

Link to comment
Share on other sites

βλέπω πάντως απήχηση στο παιχνίδι με το μυστηριώδη τίτλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τώρα που οι μπύρες άρχισαν να ξεθυμαίνουν, είναι η κατάλληλη στιγμή να προκηρυχθεί το Πλοτς! #2. Έχουμε ήδη εκδηλώσεις ενδιαφέροντος από DimitrisX (που συνέρχεται από το χυμό ροδάκινο που έπινε χθες), Ioannis και Lambros Jedimentat. Ισχύει η συμμετοχή σας; Υπάρχει άλλος που να ενδιαφέρεται;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον οι μπύρες (και ο μηλίτης ενίοτε...) θόλωσαν το μυαλό μας, επαναλαμβάνω την πρόσκληση για το Πλοτς! #2.

Link to comment
Share on other sites

Παρόν και όποιον πάρει ο Χάρος, διότι θα κάνω καιρό να συνέλθω από τις προχθεσινές μηλιτο-μπύρες. :p

Link to comment
Share on other sites

1 Μηλιτοχτυπημένος παρών. Ιωάννη και Λάμπρο; Άλλος κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Παρόν και όποιον πάρει ο Χάρος, διότι θα κάνω καιρό να συνέλθω από τις προχθεσινές μηλιτο-μπύρες. :p

Πλάκωσες Strongbow το Σάββατο;

Link to comment
Share on other sites

Παρόν και όποιον πάρει ο Χάρος, διότι θα κάνω καιρό να συνέλθω από τις προχθεσινές μηλιτο-μπύρες. :p

Πλάκωσες Strongbow το Σάββατο;

 

Ξεκίνησα με Strongbow, διαπραγματεύθηκα με Leffe και έβαλα υπογραφή με Paulaner. :good:

Αλλά τί τα θες; Μηλίτης για πάντα! :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Οκ λοιπόν:

Ο Δημήτρης θέλει να γράψει στο Πλοτς!

Έχει πιει πρόσφατα μπύρες και είναι σε μεγάλα κέφια (κι ας έχουν περάσει μέρες).

Οι επιδόσεις του στην μπυροποσία είναι από αυτά που θα λέει κάποτε στα εγγόνια του και ψάχνει ευκαιρία να τις αφηγηθεί μέσα από την ιστορία του.

Ο Δημήτρης περιμένει.

Κανείς άλλος δε δίνει το παρόν.

Ο Δημήτρης εξοργίζεται.

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

Πότε τελειώνει; Προλαβαίνω; Πως μπορώ να πάρω μέρος... Κάντε με παρεα... :p

Link to comment
Share on other sites

Άντε, γίνατε δύο. Άλλος; Πού είναι όλοι εκείνοι που δήλωναν ότι θέλουν να συμμετάσχουν λίγο καιρό πριν;

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε άλλους δύο που είχαν δηλώσει πρόθεση συμμετοχής εκ των προτέρων. Μα δεν τους βλέπω τριγύρω. Οπότε όσοι μαζευτούμε ως αύριο τα μεσάνυχτα (μέχρι 5 συμμετοχές, βεβαίως). Έχουμε ήδη 3.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Πλοτς! (Πληροφορίες - Συμμετοχές)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..