Jump to content

FFL #7 (npaps vs Sonya vs TheSea IsBurned vs Mesmer vs Naroualis vs Adicto vs niceguy0973 vs DinoHajiyorgi vs Zaratoth vs Nienor vs Eugenia Rose vs Drake Ramore vs Nirgal vs Lady Nina vs Soul_walker vs DinMacXanthi vs NIKANTHI vs Howard Crease)


Oberon
 Share

Recommended Posts

Να το κάνουμε δέκα; Απλά ίσως χάσω κάποια λετπά προς το τέλος οπότε θα προσπαθήσω να φορτσάρω στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Oberon

    57

  • Sonya

    18

  • dagoncult

    25

  • Eugenia Rose

    21

Top Posters In This Topic

Posted Images

Να το κάνουμε δέκα; Απλά ίσως χάσω κάποια λετπά προς το τέλος οπότε θα προσπαθήσω να φορτσάρω στην αρχή.

 

Εγώ είμαι οκ για τις 10!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιότατα! Οπότε κάνω edit το αρχικό ποστ και βάζω ημερομηνία και ώρα, Τετάρτη 10 Αυγούστου στις 10 το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής: Sonya, DinoHajiyorgi, Eugenia Rose, TheSeaIsBurned, Naroualis, niceguy0973, Mesmer, Howard Crease...

 

 

Για να δούμε... υπάρχουν άλλες πένες πρόθυμες να δώσουν μια ιστορία σε 90 λεπτά; Ή το ρίξαμε στα μπανάκια και τις βραδινές τσάρκες και δεν έχουμε χρόνο να πάρουμε μέρος στο

7ο FLASH FICTION LIVE;

Edited by dagoncult
Link to comment
Share on other sites

Count me in! Και αυτή τη φορά ελπίζω να γράψω κάτι που θα είναι σουφουφού ή τρόμου...! :tease:

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή θέματος απο τον Dagon είναι εγγύηση για καλούς τρόμους (τουλάχιστον). Αν και πιστευω οτι θα παίξουν και τα άλλα είδη εξίσου καλά.

Πάντως τα FF προσφέρονται για το είδος του τρόμου περισσότερο απο ότι για τα άλλα ειδη. Εκει που σε φάντασυ ή Ε.Φ πρέπει να φτιάξεις πρώτα ένα αξιόλογο (σε αριθμό λέξεων) μπακράουντ, στον τρόμο μπορείς να ξεκινήσεις πιο κοφτά και πιο στοχευμένα. Περιμένω να διαβάσω τα τρομοδυναμιτάκια σας!devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται.

Δεν έχω ξανασυμμετάσχει σε FFL contest, οπότε ίσως σήμερα κάνω μια προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή θέματος απο τον Dagon είναι εγγύηση για καλούς τρόμους (τουλάχιστον). Αν και πιστευω οτι θα παίξουν και τα άλλα είδη εξίσου καλά.

Πάντως τα FF προσφέρονται για το είδος του τρόμου περισσότερο απο ότι για τα άλλα ειδη. Εκει που σε φάντασυ ή Ε.Φ πρέπει να φτιάξεις πρώτα ένα αξιόλογο (σε αριθμό λέξεων) μπακράουντ, στον τρόμο μπορείς να ξεκινήσεις πιο κοφτά και πιο στοχευμένα. Περιμένω να διαβάσω τα τρομοδυναμιτάκια σας!devil2.gif

 

Όχι αναγκαστικά. Μπορείς να γράψεις φάνταζυ εξ ίσου εύκολα με τρόμο και, με λίγη πείρα, και επιστημονική φαντασία. Εγώ περιμένω από ΟΛΑ, όχι μόνο τρόμο! Είμαι βέβαιος πως το θέμα του dagoncult θα είναι κατάλληλο για κάθε είδος ιστορίας.

 

 

Στο μεταξύ, μιάμιση ώρα έμεινε και όσοι πιστοί και γενναίοι προσέλθετε!

Edited by Oberon
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για να είμαστε προετοιμασμένοι: τις ιστορίες θα τις ανεβάσουμε κατ'ευθείαν εδώ ή στην αντίστοιχη βιβλιοθήκη και εδώ θα δώσουμε απλά το link;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για να είμαστε προετοιμασμένοι: τις ιστορίες θα τις ανεβάσουμε κατ'ευθείαν εδώ ή στην αντίστοιχη βιβλιοθήκη και εδώ θα δώσουμε απλά το link;

 

Κατευθείαν εδώ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πνευματικά είμαι μαζί σας. Καλή έμπνευση, παίκτες και παίκτριες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε! Περμένουμε εναγωνίως το θέμα τώρα! Ουφ... Αδρεναλίνη!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι εδώ με όλες μου τις προμήθειες.. Το μυαλό μου δεν ξέρω αν θα είναι εδώ... Ελπίζω να συγκεντρωθώ...:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι εδώ με όλες μου τις προμήθειες..

 

Ωραίος thmbup.gif

 

Στο μεταξύ... 10 λεπτά ακόμα

Link to comment
Share on other sites

10... που αναμένουν, στις 10 του μήνα, 10 λεπτά πριν από τις 10 :p

Edited by Nienor
Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω κάτι. Ακόμα κι αν έχει ξεκινήσει ο χρόνος, μπορείτε να πάρετε μέρος! (Ειδικά αν πιστεύετε πως έχετε τη δυνατότητα να τελειώσετε την ιστορία σας). Το κατώτερο όριο είναι μόνο 400 λέξεις και μπορούν να γραφτούν διαμαντάκια με τόσες λέξεις! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to FFL #7 (npaps vs Sonya vs TheSea IsBurned vs Mesmer vs Naroualis vs Adicto vs niceguy0973 vs DinoHajiyorgi vs Zaratoth vs Nienor vs Eugenia Rose vs Drake Ramore vs Nirgal vs Lady Nina vs Soul_walker vs DinMacXanthi vs NIKANTHI vs Howard Crease)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..