Jump to content

SFF-NoWriMo 2011


Sonya
 Share

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    43

  • DinoHajiyorgi

    59

  • aScannerDarkly

    30

  • niceguy0973

    26

Ξέχασα να σας πω ότι εγώ θα αρχίσω από την άλλη εβδομάδα την συμμετοχή μου.

Δεν ανησυχώ καθόλου όμως γιατί ήρωες μου είναι τρείς βραδύγλωσσοι σε ένα φαράγγι με αντίλαλο. Τρείς φορές ο καθένας να επαναλάβει την κάθε λέξη και τέσσερεις (τουλάχιστον) ο αντίλαλος χρειάζομαι το πολύ 8.000 λέξεις. :lol:

 

ΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΟΥΧΟΥΧΟΥ! :rofl: +1 από μένα!

 

post-1004-0-36856800-1321268917_thumb.jpg

 

ΧΑ-ΤΖΗ-ΓΙΩΡΓΗΗΗΣ! Σταθερή αξία! Και χωρίς ορθογραφικά αυτή τη φορά!:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Φήμες θέλουν διαγωνιζόμενο μέλος να λυπήθηκε τους γύπες και να προσφέρεται οικειοθελώς για τροφή τους. Σε σχετική ερώτηση δημοσιογράφου μας απάντησε: "κρίμας μωρέ τα καημένα τα πουλιά, χειμώνας έρχεται..."

Link to comment
Share on other sites

Φήμες θέλουν διαγωνιζόμενο μέλος να λυπήθηκε τους γύπες και να προσφέρεται οικειοθελώς για τροφή τους. Σε σχετική ερώτηση δημοσιογράφου μας απάντησε: "κρίμας μωρέ τα καημένα τα πουλιά, χειμώνας έρχεται..."

Και όνομα αυτού...Zaratoth;

 

post-1004-0-20579400-1321305012_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε, σήμερα είμαι στα κέφια μου, ας σας κεράσω ένα απόσπασμα. Η πρώτη (και πιθανότατα η τελευταία) ερωτική σκηνή του βιβλίου:

(Όχι τίποτα άλλο, μπας και γλυκάνω λιγουλάκι τους γύπες).

 

 

 

 

Κοιτούσε κάτι που ποτέ του δεν χόρταινε να χαζεύει. Το θέαμαήταν απλά ασύγκριτο με οτιδήποτε άλλο. Όσα χρόνια και να ζούσε ακόμα, ποτέ δεν θα βαριόταν να κοιτάει ανάμεσα στα πόδια μιας γυναίκας. Είχε κοιτάξει πολλά. Γυναίκες κοκαλιάρες, γυναίκες στρουμπουλές, γυναίκες ψηλές ή μικροκαμωμένες σαν παιδιά, καστανές, κοκκινομάλλες, ξανθές,νέες ή ώριμες, παρθένες ή έμπειρες,παντρεμένες, ανύπαντρες, χήρες, πουτάνες, σοβαρές, αστείες, χαρούμενες, λυπημένες. Είχε χαζέψει πολλά μυστικά ανάμεσα σε γυναικεία μπούτια. Και τα θυμόταν όλα, ένα προς ένα.

 

Αυτή εδώ ήταν μελαχρινή, με μακριά πόδια και λεπτή μέση. Τα μαλλιά της έφταναν μέχρι τη μέση όταν τα έλυνε, σχηματίζοντας ωραίες ζωηρές μπούκλες. Το μυστικό της εκεί χαμηλά ήταν κατάμαυρο, με το σκούρο δέρμα του να κοκκινίζει απότομα όταν το άνοιγε με τα δάχτυλα, θυμίζοντάς του έντονα ώριμο κεράσι. Έχωσε τη γλώσσα του εκεί που ωρίμαζε το κεράσι της και η μαυρομάλλα άφησε έναν αναστεναγμό. Ήταν ψεύτικος. Πίεσε εκείνο το σημείο που σκλήραινε, που μεγάλωνε σαν το δικό του, και έπαιξε μαζί του αργά, απολαυστικά. Δεν βιαζόταν, είχε όλο τον χρόνο του κόσμου. Η καρδιά του χτυπούσε δυνατά, του άρεσε στ' αλήθεια αυτή η γυναίκα, του άρεσε η γεύση της, η φωνή της, το δέρμα της.

 

Ο επόμενος αναστεναγμός ήταν αληθινός. Συνέχισε να γλύφει με αφοσίωση το μυστικό της μελαχρινής, με ρυθμό, τον δικό της ρυθμό, κάθε ανάσα της του έδινε το τέμπο, ώσπου οι χυμοί της γέμισαν το στόμα του, οι αναστεναγμοί της μετατράπηκαν σε κραυγές και οι συσπάσεις του κορμιού της τον απέσπασαν τελείως από την πραγματικότητα. Άπλωσετα χέρια του προς τα πάνω και βρήκε τα άλλα δύο σκληρά σημεία στο κορμί της. Τα έσφιξε με τα δάχτυλά του ενώ την καβάλαγε κοιτάζοντάς την στα μάτια. Έσκυψε και δάγκωσε το λαιμό της, όχι πολύ ελαφρά. Εκείνη βόγκηξε και τον γράπωσε με χέρια και πόδια, τυλίγοντάς τον σαν αράχνη, μετά βίας ψυθιρίζονταςστο αυτί του τι ήθελε να της κάνει στη συνέχεια.

 

Δεν άκουγε ούτε έβλεπε τίποτα πια. Ήταν εκεί, όδευε στον μικρό θάνατο, στη μικρή λησμονιά. Όλα μαύρα, όλα να πονούν και να καίνε, το μυαλό του κλειστό, τα μάτια του κλειστά, οι αισθήσεις του κλειστές, η γνώση του εαυτού του απούσα. Ένιωθε τον χρόνο να σταματάει, τον άκουγε να σπάει, καθρέφτης που έπεφτε από ψηλά, βελόνες που μπήγονταν χαμηλά στην κοιλιά του, βαθιά, πολύ βαθιά.

 

 

 

 

 

Βελτιώνεσαι ή έχω καιρό να

διαβάσω;devil2.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Για το κομμάτι της Cassandra Gotha μπορώ να εκφραστώ μόνο στα αγγλικά: The vultures dropped the bones, with boners.

 

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΜΙΣΑ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ!!

 

Βλέπουμε αρκετούς που προηγούνται άνετα στο όριο λέξεων. Συγχαρητήρια βρε. Είμαστε σίγουροι πως ό,τι γράψατε βγάζει κάποιο νόημα, κι όχι μάτια.

 

Κάποιοι από σας είστε ακριβώς στο όριο (λαχανιασμένους σας ακούμε) και κάποιοι άλλοι μας κρύβονται.

 

Μα ποιος ο λόγος; Γιατί κρύβεστε μπρε; Κρυφά ή φανερά είστε στο μενού μας! Στο Νανορίμο δεν υπάρχουν κρυφοί χαμένοι. Αλλά δεν είστε χαμένοι για μας. Εμείς σας αγαπάμε. Για μας είστε μόνο πετυχημένες πένες, φούρνου, καρμπονάρα, ή σουφλέ.

 

Και σας έχει μείνει άλλο τόοοοσο για το φινάλε.

Βουρ στο ψήσιμο λοιπόν! Είμαστε οι μεγαλύτεροι σας φαν.

 

post-1004-0-02802600-1321364477_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νανωριμίτες και Νανωριμίτισσες,

αν δείτε ότι σκουραίνουν τα πράγματα (που δεν το νομίζω, είστε σαΐνια φέτος καλέ!) αλλά λέω, αααν τυχόν χρειαστείτε μια μικρή βοήθεια για να ξεφύγετε από τους γυπάκους, σας έχω τη

!

Και για όποιον δεν πείθεται, έχουμε και ζωντανό παράδειγμα! :p

Edited by Lady Nina
Link to comment
Share on other sites

Στις αρχές Δεκέμβρη, κάποιος θα λάβει ως δώρο ένα βιβλίο μαγειρικής.

 

ZacherleysVultureStew.jpg

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί γύπες, μας μένει κάτι λιγότερο από "άλλο τόσο" και κάτι περισσότερο από "μέχρι σήμερα" για να το καταφέρουμε...

 

Τα λέμε στο φίνις.

Link to comment
Share on other sites

Νανωριμίτες και Νανωριμίτισσες,

 

αν δείτε ότι σκουραίνουν τα πράγματα (που δεν το νομίζω, είστε σαΐνια φέτος καλέ!) αλλά λέω, αααν τυχόν χρειαστείτε μια μικρή βοήθεια για να ξεφύγετε από τους γυπάκους, σας έχω τη

!

Και για όποιον δεν πείθεται, έχουμε και ζωντανό παράδειγμα! :p

 

 

Αχαχαχαχαχα!!! και αναρωτιόμουν όλη μέρα γιατί πέρασαν τόσοι πολλοί από το προφαϊλ μου!!!! :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Νανωριμίτες και Νανωριμίτισσες,

 

αν δείτε ότι σκουραίνουν τα πράγματα (που δεν το νομίζω, είστε σαΐνια φέτος καλέ!) αλλά λέω, αααν τυχόν χρειαστείτε μια μικρή βοήθεια για να ξεφύγετε από τους γυπάκους, σας έχω τη

!

Και για όποιον δεν πείθεται, έχουμε και ζωντανό παράδειγμα! :p

 

 

Αχαχαχαχαχα!!! και αναρωτιόμουν όλη μέρα γιατί πέρασαν τόσοι πολλοί από το προφαϊλ μου!!!! :rofl: :rofl: :rofl:

 

χαχαχα Δεν μπορείς να πεις, σου κάνω και διαφήμιση!! laugh.gif Will you hug my post now? :p

Link to comment
Share on other sites

Νανωριμίτες και Νανωριμίτισσες,

 

αν δείτε ότι σκουραίνουν τα πράγματα (που δεν το νομίζω, είστε σαΐνια φέτος καλέ!) αλλά λέω, αααν τυχόν χρειαστείτε μια μικρή βοήθεια για να ξεφύγετε από τους γυπάκους, σας έχω τη

!

Και για όποιον δεν πείθεται, έχουμε και ζωντανό παράδειγμα! :p

 

 

Αχαχαχαχαχα!!! και αναρωτιόμουν όλη μέρα γιατί πέρασαν τόσοι πολλοί από το προφαϊλ μου!!!! :rofl: :rofl: :rofl:

 

χαχαχα Δεν μπορείς να πεις, σου κάνω και διαφήμιση!! laugh.gif Will you hug my post now? :p

 

 

Το κέρδισες!!! Το κέρδισες!!! :friends:

Link to comment
Share on other sites

Νανωριμίτες και Νανωριμίτισσες,

 

αν δείτε ότι σκουραίνουν τα πράγματα (που δεν το νομίζω, είστε σαΐνια φέτος καλέ!) αλλά λέω, αααν τυχόν χρειαστείτε μια μικρή βοήθεια για να ξεφύγετε από τους γυπάκους, σας έχω τη

!

Και για όποιον δεν πείθεται, έχουμε και ζωντανό παράδειγμα! :p

 

 

Αχαχαχαχαχα!!! και αναρωτιόμουν όλη μέρα γιατί πέρασαν τόσοι πολλοί από το προφαϊλ μου!!!! :rofl: :rofl: :rofl:

 

χαχαχα Δεν μπορείς να πεις, σου κάνω και διαφήμιση!! laugh.gif Will you hug my post now? :p

 

 

Το κέρδισες!!! Το κέρδισες!!! :friends:

 

friends.gifdrinks.giflaugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να πω τον πόνο μου;

Αν τολμήσω του χρόνου να λάβω κι εγώ μέρος στο SFF-NoWriMo, θα μου υποσχεθείτε ότι εμένα θα με περιμένει να με φάει μια ωραία γουνάτη υενίτσα κι όχι όλα αυτά τα φτερωτά όρνια;

Άντε, γιατί κάθε που μπαίνω σ' αυτό το πότικ και διαβάζω, ανατριχιάζω όλο και περισσότερο. :cold:

Link to comment
Share on other sites

σ' αυτό το πότικ και διαβάζω, ανατριχιάζω όλο και περισσότερο. :cold:

 

Πραγματικά σε έχει επηρεάσει:lol:. Μπες εσύ, και ίσως ο κύριος γύπας να σου φυλάξει ειδική μεταχείριση, με κάποιο λιγότερο φτερωτό νεκροφάγο ζώο.

Link to comment
Share on other sites

σ' αυτό το πότικ και διαβάζω, ανατριχιάζω όλο και περισσότερο. :cold:

 

Πραγματικά σε έχει επηρεάσει:lol:. Μπες εσύ, και ίσως ο κύριος γύπας να σου φυλάξει ειδική μεταχείριση, με κάποιο λιγότερο φτερωτό νεκροφάγο ζώο.

 

Ωχ! Καλά! Είναι ολοφάνερο! :dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, συνδιοργανωτής του διαγωνισμού Τρόμου η Tiessa,

το θέμα είναι "ΦΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΟΥΠΟΥΛΑ".

Ξεκινάτε, εγώ και (ειδικά) η βοηθός μου περιμένουμε να διαβάσουμε! devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..