Jump to content

Write off #63 (TheSea IsBurned vs TheTregorian - Η συγγραφέας TheSea IsBurned ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά της)


Mindtwisted
 Share

Write Off # 633  

17 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία θεωρείτε καλύτερη;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TheTregorian

    33

  • Mindtwisted

    18

  • Eugenia Rose

    9

  • TheSea IsBurned

    40

Ο Adicto τι θα κάνει τελικά;

 

Adicto, ακούς;;; :p

 

Θα μας αιφνιδιάσει το τελευταίο δευτερόλεπτο! (ελπίζω...) :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Adicto που είσαι; Μαζεύτηκαν οι γύπες. :hunter:

 

Με το κουφάρι σου θα δειπνήσουν. :shock:

 

 

Ή το έχουν κάνει ήδη,:death: (Που εξαφανίστηκε ο Σταμάτης;)

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην αγχώνεσαι, αν σου βγει κάτι εμείς εδώ είμαστε. Έχεις μέχρι τις 8 Νοεμβρίου. Αλλιώς δεν πειράζει, άλλη φορά wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα παιδιά, πολύ δύσκολα να γράψω κάτι...

post-1004-0-27216500-1320615033_thumb.jpeg

Πέσανε πείνες στο σφφνόριμο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα βράδυ θ' ανεβάσω πιθανότατα. Έχω τελειώσει μέρες, αλλά αφού πήγε γενικά μπροστά το θέμα, είπα να τη δουλέψω λίγο ακόμα! :chinese:

Link to comment
Share on other sites

:clock:

 

Ωραία, ωραία να προχωράμε!

 

Κι αύριο βράδυ θα παλέψω να βάλω Poll ή θα ζαλίσω κάποιο mod.

 

Σταμάτη εμείς θα σου αφήσουμε το περιθώριο!

Link to comment
Share on other sites

:clock:

 

Ωραία, ωραία να προχωράμε!

 

Κι αύριο βράδυ θα παλέψω να βάλω Poll ή θα ζαλίσω κάποιο mod.

 

Σταμάτη εμείς θα σου αφήσουμε το περιθώριο!

 

Ακόμα με τον Σταμάτη; Θα τον έχει χωνέψει ο γύπας τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και σχολίασα τις ιστορίες και έχω καταλήξει στην ψήφο μου. Αναμένω την πιθανότητα να ανεβάσει και ο Σταμάτης ιστορία. Σταμάτη, γερά, τέτοια εισαγωγή είναι βούτυρο στο ψωμί σου!

Link to comment
Share on other sites

Και γω τις διάβασα και τις δυο... Αλλά ειλικρινά δεν έχω αποφασίσει ακόμα ποια να ψηφίσω...

Link to comment
Share on other sites

Και γω τις διάβασα και τις δυο... Αλλά ειλικρινά δεν έχω αποφασίσει ακόμα ποια να ψηφίσω...

 

Καλά, έχεις χρόνο, ούτε το πολ δεν άνοιξε ακόμα :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δυστυχώς δεν πρόκαμα...Από αύριο πιάνω το διάβασμα στις δικές σας και ως το Σ/Κ θα σχολιασω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το poll πώς μπαίνει; Προσπαθώ τόση ώρα αλλά δεν τα καταφέρνω!:loughbounce:

Το φτιάχνω μια χαρά αλλά δεν εμφανίζεται.:dazzled:

Νομίζω οτι θα ζητήσω την ύψιστη βοήθεια των mods.:help:

 

Edit: Μήπως φταίει που δεν πατάω made poll public; Τι κάνει αυτό το κουμπί;

Edited by Mindtwisted
Link to comment
Share on other sites

Έριξα την ψήφο μου. Ήταν δύσκολο να αποφασίσω καθώς και οι δυο ιστορίες ήταν καλές σε αυτό που ήθελαν να περάσουν, αλλά την κέρδισε ο TheTregorian, επειδή οι χαρακτήρες του μου φάνηκαν πιο ζωντανοί και η σκηνή μέσα στο Λούνα Παρκ με συνεπήρε. Πάντως ευχαριστήθηκα και τις δυο ιστορίες.

Σατανικό Σταγονίδιο, μπορούσες καλύτερα από αυτό, αλλά έχεις πολλές ευκαιρίες να το κάνεις. Πιστεύω σε σένα.

TheTregorian, συγχαρητήρια για την υπέροχη ιδέα και την ακόμα καλύτερη εκτέλεσή της.

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα και γω... Τελικά προτίμησα τον Tregorian λόγω του concept που μου φάνηκε πιο ενδιαφέρον και σκοτεινό....

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω την TheSea, επειδή ήταν πιο καλογραμμένη ιστορία και αξιοποίησε/ενσωμάτωσε πιο ομαλά την εισαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ψήφισα τον TheTregorian γιατι μου άρεσε περισσότερο η πλοκή, τη βρήκα πιο πολύπλοκη. Μου άρεσε που εξηγεί την ιστορία του μάγου και κυρίως το πως μπλέχτηκε ο Αντρέας με αυτόν και δεν μπορούσε να ξεφύγει. Επίσης την ψηφίζω γιατί πιστεύω αυτή η ιστορία αξιοποιεί πλήρως τα στοιχεία της εισαγωγής, κυρίως το ότι

τελικά ο μάγος μετά τη φωτιά βρισκόταν μέσα στο σώμα ενός ρομπότ (αν κατάλαβα καλά).

Και τέλος επειδή μου φάνηκε πιο σκοτεινή και τρομαχτική...

 

Ωραίος διαγωνισμός πάντως! Μου άρεσαν και οι δύο ιστορίες, μου άρεσε που ήταν αρκετά διαφορετικές μεταξύ τους και είχαν και οι δύο ωραία ατμόσφαιρα! Επίσης να πω πως ήταν μια πολύ ωραία εισαγωγή, μου άρεσε ιδιαίτερα η εικόνα του κατεστραμμένου λούνα παρκ. Καλή επιτυχία και στα δύο παιδιά! :)

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω τον TheTregorian γιατί, όχι μόνο ήταν σκοτεινή και τρομακτική η ιστορία του, αλλά κι επειδή η γραφή ήταν αρκετά καλή, σε καλά επίπεδα δηλαδή, συν το ότι είχε περισσότερο βάθος η πλοκή.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #63 (TheSea IsBurned vs TheTregorian - Η συγγραφέας TheSea IsBurned ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά της)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..