Jump to content

Write off #64 (Asgaroth vs Tattoman)


Nihilio
 Share

  

15 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία ψηφίζετε;

    • Του asgaroth
      9
    • Του Tattoman
      6

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Αν και ο μικρούλης έχει βελτιωθεί πολύ εγώ θα ψηφίσω Άσγκαροθ τελικά.

 

Μπράβο και στους δύο για τις ιστορίες τους!:good:

Link to comment
Share on other sites

Και τις δύο ιστορίες τις διάβασα με άνεση, αμφότερες είχαν θετικά(αλλά και αρνητικά) στοιχεία και τελικά η ψήφος μου πήγε στον Asgaroth. Η δικιά του ιστορία μου φάνηκε πιο "συγκροτημένη".

 

Μπράβο και στους δύο συγγραφείς για την προσπάθειά τους.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και τις δύο ιστορίες και ψηφίζω Tattoman γιατί η δική του μου φαίνεται πιο ολοκληρωμένη.

 

Πάντως, και οι δύο την ψιλο-ξεπετάξατε την εισαγωγή, νομίζω. :8): (Σταθήκατε μόνο στον ήλιο).

edit: Βέβαια, τώρα που το ξανασκέφτομαι, υπάρχει η πιθανότητα να λέω βλακείες. Μην δώσετε σημασία λοιπόν στο προηγούμενο σχόλιο. :) )

Edited by Cassandra Gotha
Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Και μόνο για το δεύτερο πολύ δυνατό μισό, ο Ασγκα πήρε την ψήφο μου. Έχω όμως την αίσθηση οτι αν ο Τατου έχει την άνεση να δουλέψει λίγο παραπάνω τους διαλόγους και τον τρόπο σύνδεσης των κεφαλαίων, την επόμενη φορά θα μας εκπλήξει ευχάριστα.:good:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως η εισαγωγη ηταν πολλη δυσκολη...εγω οταν την διαβασα δεν ηξερα τι θα μπορουσα να γραψω (για να χρησιμοποιησω ολα οσα παρουσιαζει) αν επαιρνα μερος ... παλουκακι!

Ψηφιζω τον tattoman για τις δυνατοτητες... δεν ειναι κανονικος διαγωνισμος για να κοιταω μονο το αποτελεσμα...εγω τουλαχιστον ετσι νιωθω... ο Ας εγραψε πιο δομημενα, πιο ολοκληρωμενα, αλλα για εμενα δεν ειχε ιδιαιτερη πλοκη. Ο Tattoman εγραψε κατι που ψιλιαστηκα απο την αρχη που το πηγαινε, αλλα ειχε περισσοτερο "ψωμι", η ιδεα ηταν καλυτερη και νομιζω αρκετα καλα δοσμενη. Τα υπολοιπα σχολια στα εξισου κειμενα. Μπραβο παιδια!

Α... θα θελα να παρω και εγω μερος σε write off... παλιο μελος μονη ψαχνει για συμπαικτη... κανεις ενδιαφερομενος? Αλλα οχι αμεσα αμεσα γιατι εχω κατι τρεχαματα...

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο ιστορίες ήταν πολύ ωραίες, διαβάστηκαν το ίδιο εύκολα κι άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις. Κι αυτά με μια σχετικά δύσκολη εισαγωγή, αφού δεν έδινε πολλά στοιχεία, κι άφηνε την εξέλιξη στα χέρια των συγγραφέων.

 

Τελικά, θα ψηφίσω τον Asgaroth, επειδή με τράβηξε πιο πολύ η ατμόσφαιρα και το κρυμμένο ΕΦ στοιχείο πίσω από την ιστορία.

 

Τάττο, ήθελα πολύ να σε ψηφίσω, αλλά έμεινες πίσω για μερικές πολύ μικρές λεπτομέρειες. Οι ιστορίες σου, όμως, γίνονται ολοένα και καλύτερες και αρτιότερες. Συνέχισε με την ίδια προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και παραπάνω η εισαγωγή δε σας βοήθησε και ιδιαίτερα οπότε λογικό να μην την εκμεταλλευτείτε τόσο.

 

Θα αντισταθώ στον ιδιαίτερο ρομαντισμό της ιστορίας του Asga και θα ψηφίσω του Tattoman λόγω της πλοκής περισσότερο και ορισμένων λυρικών στοιχείων που παρατήρησα και μου άρεσαν πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Διαλέγω το Τζέρεμι. Αν και, στο σύνολο, η Βουτιά στον Ήλιο είναι (αρκετά) πιο καλογραμμένη, ωστόσο το φινάλε του Τζέρεμι ήρθε σαν γροθιά.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω Tattoman για τους λόγους που έγραψα στα σχόλια. Βρε, σίγουρα εσύ το έγραψες ή μας δουλεύεις; Βελτιώνεσαι, αλλά μια πιο ολοκληρωμένη υπόθεση δε θα έβλαπτε.

Link to comment
Share on other sites

Του Τάτο η ιστορία μου άρεσε, αλλά ένιωσα να υπάρχουν κάποια (μεγάλα) αφηγηματικά κενά. Παρόλα αυτά κέρδισε τις εντυπώσεις με ένα δυνατό φινάλε.Του Ασγκα η ιστορία μου φάνηκε πιο καλογραμμένη, πιο τεχνική (ειχε βέβαια τα λαθακια της σε κάποια σημεία). Είχε μια πιο στρωτή πλοκή απο την παραπάνω.

Πάντως τις ευχαριστήθηκα και τις δύο, χωρίς να νιώσω ότι χάνω τον χρόνο μου, και μάλιστα μακριά από το είδος που προτιμώ να διαβάζω.

Αν ψήφιζα με βάση την πρόοδο που κάνει ένας συγγραφέας θα έδινα την ψήφο μου στο Τάτο. Ομως επειδή κρίνω το αποτέλεσμα η ψήφος μου θα πάει στον Άσγκα.

Υ.Γ Τάτο...ψιλομέηνστρημ έ;laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Άμα μου λέγανε πιο πριν οτι αυτή η ιστορία θα πάρει 6 ψήφους, δεν θα το πίστευα. ;p Γραμμένη ουσιαστικά τις τελευταίες 6 ώρες, χωρίς διορθώσεις, περίμενα οτι θα πιάσει πάτο.

Drake...μην φωναζεις πολύ και μας ακούσουν...:lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Drake...μην φωναζεις πολύ και μας ακούσουν...:lol:

 

Έλα μωρέ, ποιος τα κοιτάει αυτά πλέον;

 

Όλο και περισσότερο στους διαγωνισμούς πάιζουν μέηνστρημ ιστορίες. Κάποιοι τις καμουφλάρουν λίγο για να περάσουν σαν φανταστικού, κάποιοι δεν μπαίνουν καν στον κόπο.

 

Ο συγγραφικός τομέας του σφφ γίνεται κάθε μέρα πιο συγγραφικός και λιγότερο σφφ, και αυτό αν μην τι άλλο είναι καλό για αυτούς που έχουν συγγραφικές βλέψεις εδώ μέσα. Είναι ορίζοντες που ανοίγονται.

Το αν ειναι καλό και για τον χώρο και την θεματολογία του είναι άλλου παπα ευαγγέλιο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μολύνει για τα καλά το σφφ, χαίρομαιdevil2.gif

 

Και οι δύο ιστορίες είχαν καλά στοιχεία, αλλά απόλαυσα περισσότερο του Asgaroth.

 

Ο Τάτο έχει πράγματι βελτιωθεί, κι έχει κι άλλα περιθώρια, συνέχισε την προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Και η ψηφοφορία έχει λήξει με 9-6 υπέρ του Asgaroth.

 

Προσωπικά ψήφισα Asgaroth γιατί η ιστορία του μου φάνηκε πιο καλά γραμμένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #64 (Asgaroth vs Tattoman)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..