Jump to content

Εικόνα κι επί τόπου #4 (Mesmer vs John82)


Guest old#2065
 Share

  

12 members have voted

  1. 1. Μου άρεσε περισσότερο η ιστορία του

    • John82
      0
    • Mesmer
      12

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Guest old#2065

Τιτλος παιχνιδιού: Ατάκα/εικόνα κι επι τόπου

Διάρκεια 1 βδομάδα (+2 μέρες αν ζητηθεί)

Από 1.000 έως 3.500 λέξεις

Έναρξη 17/1/2012

Ψηφοφορία 1 βδομάδα από τη λήξη

Θέμα με βάση την εικόνα :

post-2065-0-33900200-1326751815_thumb.jpg

Διαγωνιζόμενοι

mesmer

john82

Cassandra Gotha

Edited by Mesmer
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμοι, λοιπόν...

 

Κι είχα όρεξη για καμιά καφρίλα. Θα τον κάνω το δίσκο της Φαιστού με τα κρομμυδάκια. :p

Link to comment
Share on other sites

Άργησα λίγο να μπω στο Internet και μόλις τώρα το είδα.

 

Επειδή είναι ο πρώτος διαγωνισμός με εικόνα, θέλω να ρωτήσω αν πρέπει να γράψουμε μια ιστορία που να περιστρέφεται γύρω από το δίσκο της Φαιστού ή κάτι πιο συγκεκριμμένο;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Το ότι αναγνωρίσατε το δίσκο της Φαιστου δεν είναι δεσμευτικό.

Αν αφορά η ιστορία σας αυτόν, ακόμη καλύτερα για μένα.

Αλλιώς ενας δίσκος με ιδεογράμματα, σήμερα, στο μέλλον, στο παρελθόν, σε αυτό τον κόσμο η όπου θέλει η αχαλίνωτη και δημιουργική φαντασία σας.

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορώ να παίξω κι εγώ; (Αν όχι, δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορεί να γράψω μία ιστορία έτσι κι αλλιώς).

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και να παίξεις, Άννα.

Άλλωστε, δεν έχω παίξει παιχνίδι χωρίς εσένα, και τώρα ένιωθα πως κάτι δεν πήγαινε καλά. Εντάξει, τα πράγματα έστρωσαν. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Παιδιά, μπορώ να παίξω κι εγώ; (Αν όχι, δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορεί να γράψω μία ιστορία έτσι κι αλλιώς).

Καλως την. Έκανα τη σχετική προσθήκη στο αρχικό ποστ.

Edited by npaps
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. (Mesmer, υπερβάλλεις! :lol: )

 

Μου άρεσε η εικόνα, γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σόρι, αλλά θα σκάσω: έχει ήδη γραφτεί και ανέβει στο φόρουμ διήγημα με θέμα το δίσκο της Φαιστού (από γνωστή τουβλογράφο, γι' αυτό βγήκε μεγαλούτσικο). Έτσι, να σας αγχώσω και λίγο.:devil2:

Link to comment
Share on other sites

Είχα σκοπό να αναφέρω κι εγώ την ιστορία της Βάσως, όταν θα μιλούσα για τη δική μου... ας το κάνω τώρα, λοιπόν.

 

Έχουμε ήδη μία εκδοχή για το τι έγινε με το δίσκο της Φαιστού. Σε λίγες μέρες θα μάθετε και ακόμη μία... την αληθινή του ιστορία. :devil2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ήδη μία εκδοχή για το τι έγινε με το δίσκο της Φαιστού. Σε λίγες μέρες θα μάθετε και ακόμη μία... την αληθινή του ιστορία. :devil2:

 

 

Γουστάρω! Γουστάρω! Δώστε εκδοχές!:yahoo:

 

Όταν είδα την εικόνα σκέφτηκα ότι ευτυχώς που είχα ήδη γράψει μια ιστορία.

Αλλιώς θα παρατούσα ό,τι έκανα για να τη γράψω τώρα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Συμπαίκτες, σε ποιο σημείο βρίσκεστε; Κατεβάζετε ιδέες; Γεμίζετε σελίδες;

 

Εγώ έχω τελειώσει με την ιστορία και τώρα είμαι στις διορθώσεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου πήρε δύο ημέρες να βρω μια ενδιαφέρουσα ιδέα και το γράψιμο ξεκίνησε εχθές. Τώρα είμαι κοντά στις 2000 λέξεις και αύριο, ή το πολύ μεθαύριο, τελειώνω και αρχίζω τις διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ε-χεμ, εγώ μάλλον σε λίγο θα ξεκινήσω... να το σκέφτομαι. :hmm: (Ο Άγγελος είναι το πιο γνωστό γρήγορο πιστόλι του φόρουμ, αλλά βλέπω ξεπηδάνε κι άλλα! )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λυπάμαι αλλά τελικά δεν μπορώ. Δεν μου έρχεται τίποτα, είναι πολύ δύκολο! Τόσο κενό έχει καιρό να μου εμφανιστεί. Προσπάθησα αλλά μηδέν. (Το καταλάβατε, ναι. Τίποτα. Καμία τύχη. Κουλούρα. :lol: )

 

Ζητώ συγνώμη, πραγματικά δεν μου αρέσει να ακυρώνω πράγματα (και μπορεί να ήθελε κάποιος άλλος να παίξει ως τρίτος και του πήρα τη θέση), αλλά δεν το περίμενα.

 

Θα διαβάσω οπωσδήποτε τις δικές σας!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.

 

Τί να κάνουμε όμως, και η έλλειψη έμπνευσης ανθρώπινη είναι . Όλοι το έχουμε πάθει κάποια στιγμή.

 

Στα δικά μου τώρα. Όπως είχα αρχικά υπολογίσει, ολοκλήρωσα την ιστορία χθες το βράδυ. Το απόγευμα θα αρχίσω την επιμέλεια και, αν δεν ανακαλύψω κάποια τρομερή ατέλεια, αύριο το βραδάκι θα είμαι σε θέση να την ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, Άννα. Συμβαίνουν κι αυτά. Κι η προσπάθεια μετράει. :)

 

Εγώ είμαι έτοιμος. Γιάννη, όποτε θέλεις ανεβάζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Παιδιά, λυπάμαι αλλά τελικά δεν μπορώ. Δεν μου έρχεται τίποτα, είναι πολύ δύκολο! Τόσο κενό έχει καιρό να μου εμφανιστεί. Προσπάθησα αλλά μηδέν. (Το καταλάβατε, ναι. Τίποτα. Καμία τύχη. Κουλούρα. :lol: )

 

Ζητώ συγνώμη, πραγματικά δεν μου αρέσει να ακυρώνω πράγματα (και μπορεί να ήθελε κάποιος άλλος να παίξει ως τρίτος και του πήρα τη θέση), αλλά δεν το περίμενα.

 

Θα διαβάσω οπωσδήποτε τις δικές σας!

Α ρε Άννα, και περίμενα να ανακατέψεις λαικούς θρύλλους με μυθολογία με τον μοναδικό τρόπο που χειρίζεσαι τα θέματα παράδοσης και ντόπιας κουλτούρας. Δεν πειράζει θα συνεχίσουν τα δύο παλληκάρια και εσύ μας χρωστάς ένα από τα τόσο όμορφα κείμενα που μας δίνεις. (Και άμα έχει σεξ σαν το νανόριμο ακόμη καλύτερα:lol: ).

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε, εγώ τελικά θα είμαι έτοιμος νωρίτερα απ' ό,τι αρχικά είχα υπολογίσει.

 

Οπότε ανέβασε εσύ τη δικιά σου ιστορία και λίαν συντόμως(σε 3-4ώρες) ακολουθώ κι εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Ε βουαλά! οι δύο ιστορίες ανέβηκαν, πολ για την ψηφοφορία άνοιξε.

Ξεκινάει λοιπόν η βδομάδα ανάγνωσης, σχολιασμού και ψηφοφορίας.

Απολαύστε τις ιστορίες του Mesmer και του John82, και πείτε και στους φίλους σας να το κάνουν.

Λήξη ψηφοφορίας 29/1 με πιθανή πράταση 1-2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσαν και οι δύο ιστορίες, αλλά με του Άγγελου πέρασα πιο καλά και γέλασα κιόλας!laugh.gif

 

Σαν επεισόδιο της Xena ήταν! (Με την καλή την έννοια!)

 

Ψηφίζω Μέσμερ.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω την ιστορία του Mesmer, που μου άρεσε και χρησιμοποίησε επαρκώς την εικόνα του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Εικόνα κι επί τόπου #4 (Mesmer vs John82)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..