Jump to content

Δήλωση πρόθεσης συμμετοχής στα Παιχνίδια του SFF.gr


aScannerDarkly
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Write-off
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ρακόρ
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Πλοτς!
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ατάκα/εικόνα κι επί τόπου
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Flash Fiction Live (FFL)
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

Recommended Posts

Ιρμάντα αμα του βάζεις τέτοιες εικόνες θα έχουμε μετά έκτροπα, δεν θα είναι μόνο φάντασι οι ιστορίες... καταλαβαίνεις τι εννοώ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λες; Να γίνει εντελώς gore; Ο βάρβαρος τεμαχίζει την πολεμίστρια σαν να λέμε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θα μ' άρεσε ένα write-in. Αφότου ίσως τρέξουν το παιχνίδι τους η Ιρμάντα και ο MadnJim...

Link to comment
Share on other sites

Το αναβάλαμε λιγάκι, λόγω του τρομοδιαγωνισμού κι επειδή ήταν να παιχτεί ένα άλλο παιχνίδι αμέσως μετά, αν δεν κάνω λάθος. Τώρα δεν ξέρω πια τι ακριβώς γίνεται και πότε θα τραβήξουμε τα σπαθιά μας, δεν είδα να παίζει και το παιχνίδι που ήταν να παιχτεί, αλλά όπως και να 'χει είμαι βολικός άνθρωπος, δεν με πειράζει καθόλου είτε αρχίσουμε άμεσα το δικό μας με την Ειρήνη για να μην χάνεται τζάμπα χρόνος, είτε να περιμένουμε λίγο ακόμα και να παίξετε εσείς τώρα. Ότι πει κι η βαρβάρισσα συμπαίκτρια, είμαι μέσα σε κάθε περίπτωση. :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως θα προτιμούσα να παίξω μετά τις 24, μιας και έχω εξεταστική μέχρι τότε. Βέβαια, αν υπάρχουν άτομα που ψήνονται να παίξουν στο write-in άμεσα, δεν έχω κάποιο πρόβλημα να τους διαβάσω και να παίξω σε κάποιο μελλοντικό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για write-in εννοείται πως είμαι μέσα, εφόσον είμαι Ελλάδα. Περιμένω να με φωνάξουν να ανέβω Αγγλία εντός των επόμενων δύο εβδομάδων, δεν γνωρίζω πότε ακριβώς, αλλά ελπίζω να είμαι παρούσα. Αν όχι, πάντως και έχω ελεύθερο χρόνο, ίσως γράψω ταυτόχρονα μαζί σας από εκεί. Έλλη, ξέρω από τώρα πως, όσο και να προσπαθήσεις, αποκλείεται να σκεφτείς κάτι εξίσου καλό με ΤΟ ΘΕΜΑ, αλλά είμαι βέβαιη πως θα προσπαθήσεις :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για write-in εννοείται πως είμαι μέσα, εφόσον είμαι Ελλάδα. Περιμένω να με φωνάξουν να ανέβω Αγγλία εντός των επόμενων δύο εβδομάδων, δεν γνωρίζω πότε ακριβώς, αλλά ελπίζω να είμαι παρούσα. Αν όχι, πάντως και έχω ελεύθερο χρόνο, ίσως γράψω ταυτόχρονα μαζί σας από εκεί. Έλλη, ξέρω από τώρα πως, όσο και να προσπαθήσεις, αποκλείεται να σκεφτείς κάτι εξίσου καλό με ΤΟ ΘΕΜΑ, αλλά είμαι βέβαιη πως θα προσπαθήσεις :p

 

Ασφαλώς και δεν πρόκειται να συγκρίνεται με το ΘΕΜΑ!

 

Αν δεν εργάζομαι, θα παίξω κι εγώ!  ^_^

Edited by Myyst
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ΘΕΜΑ δεν ξέρω αν μπορώ να το ξεπεράσω αλλά μπορώ εύκολα να σας κάψω. Έχω νέα: 
Στις 23 φέυγω για μία δουλειά εκτώς Αθήνας. Πείτε. Μέχρι την Τετάρτη πότε μπορείτε; Το "θέμα" είναι έτοιμο - και δεν φαντάζεστε τι θα είναι...

edit: Θα σας δώσω μερικά clues για το πως θα παίξουμε αυτό το write-in. Όποιος αποφασήσει ότι μπορεί να παίξει θα συνεισφέρει στη δημιουργία του "θέματος" με κάποιο τρόπο (διαφορετικό ο καθένας). Αυτό γίνεται για τρείς λόγους:
1ον για να περάσουμε καλά μέχρι τη μέρα που θα παίξουμε
2ον για να έχω και εγώ κάτι να κάνω και να μη σας δώσω απλά μια @#$#!^ που κάθησε στην κλάβα τελευταία στιγμή
3ον για να κατηγορούμε ο ένας τον άλλο για το "θέμα" και να μη βρίζετε όλοι μαζί εμένα (όπως έχει συμβεί στο παρελθών)

Edited by Elli Sketo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ οποιαδήποτε μέρα, αρκεί να το κανονίσουμε άμεσα. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι εγώ να συμμετάσχω. Τρίτη 21 μπορώ σίγουρα. Τις υπόλοιπες μέρες, μέχρι τις 23 που ανέφερες, πολύ δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε λπν Ballerond, elgalla, myyst και addicto για τις 21, μπορούμε; Το έχουμε; Θα σας χρειαστώ για να στηθεί το "ΘΕΜΑ" οπότε προσπαθήστε να δηλώσετε αν είστε μέσα για να φτιάξω το ανάλογο τόπικ και να ξεκινήσει το παιχνίδι σιγά σιγά!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε λπν Ballerond, elgalla, myyst και addicto για τις 21, μπορούμε; Το έχουμε; Θα σας χρειαστώ για να στηθεί το "ΘΕΜΑ" οπότε προσπαθήστε να δηλώσετε αν είστε μέσα για να φτιάξω το ανάλογο τόπικ και να ξεκινήσει το παιχνίδι σιγά σιγά!

 

Έλλη το κλείνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάντα η δυνατότητα να μεταφέρουμε το write-in (για παράδειγμα) το Σάββατο, 25/6 (χωρίς την elli sketo). Ως χώρος προτείνεται το Aldebaran cafe bar στην Αθήνα (Σουλίου 5, πάροδος της Σόλωνος).

 

Σ' αυτήν την περίπτωση, elli sketo θα σου 'ρθω αργότερα για ένα mini write-in στις πλαγιές των βουνών. (Θέλω καταρράκτη όμως, ψάξε βρες!)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάντα η δυνατότητα να μεταφέρουμε το write-in (για παράδειγμα) το Σάββατο, 25/6 (χωρίς την elli sketo). Ως χώρος προτείνεται το Aldebaran cafe bar στην Αθήνα (Σουλίου 5, πάροδος της Σόλωνος).

 

Σ' αυτήν την περίπτωση, elli sketo θα σου 'ρθω αργότερα για ένα mini write-in στις πλαγιές των βουνών. (Θέλω καταρράκτη όμως, ψάξε βρες!)

Πρώτα λες ότι θα παίξεις, ύστερα εξαφανίζεσαι και μετά λες ότι θα οργανώσεις το παιχνίδι μου χωρίς εμένα.... Δείτε τι θα κάνετε παιδιά, εγώ τρέχω για να ετοιμαστώ να φύγω. Καλά να περάσετε και αν είναι και παίξετε θα διαβάσω σίγουρα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

- Λέμε με τον Ballerond να παίξουμε ένα write-off με εισαγωγή του Μορφέα, 30 Ιουλίου με 6 Αυγούστου (βδομάδα συγγραφής), μιας και πριν και μετά θα λείπουμε για διακοπές και χρόνος για γράψιμο δεν θα υπάρχει.

 

- Η Ιρμάντα και ο MadnJim ήθελαν κι αυτοί να τρέξουν ένα ιδιωτικό παιχνιδάκι ανταλλαγής προλόγων,  αλλά πήγε πίσω λόγω υποχρεώσεων το συγκεκριμένο. Σε τι φάση είστε, παιδιά; Θέλετε να το οργανώσουμε άμεσα ή να το αφήσουμε για Αύγουστο;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Με εισαγωγή του Ονειραφέντη; Στην αναφερθείσα εβδομάδα; Μια χαρά, μέσα.

αν και εσείς δεσποσύνη είστε πολύ σκληρός αντίπαλος για να νικήσει κανείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@william, η μονομαχία θα γίνει ανάμεσα σε δυο νυχτόφιλα πλάσματα και καλό είναι ο άμαχος πληθυσμός να βρει ένα μέρος να προφυλαχτεί, αντί να σκέφτεται να λάβει μέρος στη σφαγή :p (και καλύτερα τα βράδια να μένει μέσα εκείνη τη βδομάδα, για καλό και για κακό).

Παρ' όλα αυτά, η εισαγωγή θα είναι ορατή σε όλους, οπότε όποιος εμπνευστεί κι επιθυμεί να γράψει κάτι σχετικό, μπορεί να το κάνει εκτός συναγωνισμού και θα χαρώ να το διαβάσω. Εκτός αν κάποιος εκ των 2 διαγωνιζόμενων κοτέψει τελευταία στιγμή κι έτσι αδειάσει η μια θέση, οπότε τότε η απόφαση για την άδεια θέση βαραίνει τον άλλον μονομάχο (φαντάζομαι).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σουφουφίτισες και σουφουφίτες (sic) ποιός έχει ξεμείνει αθήνα να μαζευτούμε για κανένα write-in;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου σκέτο, τι να σου πω. Τίποτα δεν τολμώ να υποσχεθώ. Πάντα λέω θα παίξω και πάντα κάτι συμβαίνει, τελευταία. Θα σας παρακολουθώ και βλέπουμε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..