Jump to content

Δήλωση πρόθεσης συμμετοχής στα Παιχνίδια του SFF.gr


aScannerDarkly
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Write-off
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ρακόρ
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Πλοτς!
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ατάκα/εικόνα κι επί τόπου
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Flash Fiction Live (FFL)
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

Recommended Posts

Δεν θα έλεγα όχι για ένα παιχνιδάκι με το Γιάννη. Όλο μιλάμε, αλλά ποτέ δεν παίξαμε κάτι μαζί, πέρα από nanowrimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, ποιον από τους δύο Γιάννηδες εννοείς; Τους έχουμε και πολλούς! Τον Ballerond ή τον jjohn;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα για μετά το ffl είχαμε δει. Αλλά θέλουμε κάποιον να μας δώσει εισαγωγή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ  θα προτιμούσα κάτι που να άφηνε ανοικτό το περιθώριο  επιλογής προσώπου πάντως.  

 

Οι απόψεις μου για το τρίτο πρόσωπο είναι λίγο-πολύ γνωστές   :lol:  

 

Δεν το συμπαθώ και δεν με συμπαθά   -_-

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε τοτε να παιξουμε και με εικονα αντι για write off... καιρο εχει να τρεξει ατακα/εικονα και επι τοπου.

Edited by elgalla
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να δώσεις έτοιμη εισαγωγή χωρίς να προκαθοριστεί η ΟΓ της αφήγησης.

Έχω κάτι στο μυαλό μου πάντως που θεωρώ ότι θα σας αρέσει αρκεί να διαλέξετε α' πρόσωπο ή γ' πρόσωπο

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι οκ να παιξω πρωτοπροσωπη αφου ο συμπαικτης το προτιμα. Δωσε, Γιαννη, μας ανοιγεις θεμα οποτε θες.

Link to comment
Share on other sites

Jjohn εννοούσα. Δεν είχα προσέξει πως και ο Ballerond είναι Γιάννης.  :boo:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ -θα μαλλιάσει η γλώσσα μου να το επαναλαμβάνω τις επόμενες μέρες :p -θα βρίσκομαι Αθήνα αυτή τη βδομάδα (κι ένα μέρος της επόμενης) και γενικά με τρώει το χέρι μου -αν και προφανώς κανείς δεν θέλει να με παίζει τώρα που γέρασα, ένιγουεϊ- αλλά άργησα να ενεργοποιηθώ οπότε με βλέπω να μένω με το πουλί  μολύβι στο χέρι :p.

Οπότε Γιάννη (@Ballerond, είστε και πολλοί, λες και δεν μας έφτανε τόση προκοπή) αν δεν σου κάτσει με την Κασσάνδρα, έχε με υπ' όψιν (αν και από τη μεθεπόμενη βδομάδα ίσως να μην είμαι και πολύ σίγουρος).

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω  να το μεταφέρουμε για την άλλη βδομάδα για να παίξει ο ένστολος υπερασπιστής των συνόρων μας* τώρα  που έχει αδειούλα.

 

Εκτός φυσικά και αν ψήνεται να γράψει  κάνα λάφυρο που σκέφτεται πάλι κι έτσι μαζί μας...

 

*Πφφ σιγά....  Ποιος ξέρει σε τι βυσματικό ξενοδοχείο θα τον έχουν στείλει :p :p :p :p

Edited by jjohn
Link to comment
Share on other sites

Morfea δεν μας λες όμως ποιες μέρες θα είσαι για να κανονιστεί τίποτα.

Κυριακή θα είσαι π.χ.;

Σάββατο;

Να ξέρουμε ρε παιδί μου :p

 

Θες να συμμετάσχεις στο sword and sorcery ή προτιμάς να παίξουμε παρέα στο horror?

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι! Γιαννης και Νικολας με εισαγωγη μου; Πεθαινω, σβηνω, χανομαι!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στο s&s μαζεύτηκε ήδη λαός (και δεν είμαστε για σκεπτόμενα λάφυρα τέτοιες μέρες που καραδοκεί ο οχτρός :p). Αλλά δεν ήρθανε τ' άγρια να διώξουν τα ήμερα, προφανώς και θα γίνει το παιχνίδι που δρομολογήθηκε πρώτο, οπότε υπάρχουν 2 σενάρια (που να με περιλαμβάνουν, δηλαδή), όπως το βλέπω:

1. Μένουμε σε αναμονή για όταν ελευθερωθούν τα παιχνίδια κι όταν μπορούν οι ενδιαφερόμενοι (Ballerond, Cass ίσως;) και βλέπουμε αν θα το κουτσοκαταφέρουμε.

2. Εφόσον κι εσύ (Γιάννη με ένα γ, πάλι) έχεις όρεξη αυτόν τον καιρό και με θες όντως για συμπαίκτη, δεν μπορεί να γίνει παράλληλα η συγγραφή κι οι ιστορίες να ανέβουν απλώς μετά την ψηφοφορία του προηγούμενου παιχνιδιού; (Επίσης εμένα με τράβηξε το αστικό στο σχόλιό σου, άρα δεν θα μπορούσε να βγει ούρμπαν φάντασυ ή εφ;)

 

Υ.Γ. Επίσης, αν υπάρχει κάποιος προγραμματισμός για write in SSL στο άμεσο μέλλον, πείτε μας (είτε εδώ είτε προσωπικά), ώστε να συνεννοηθούμε με τη συννικήτρια (όταν το πρότεινα τις προάλλες να παίξουμε, είχα ξεχάσει ότι είχα κι εγώ κερδίσει κι άρα έπρεπε να το (συν)διοργανώσω με κάποιον τρόπο)

 

Έντιτ: και προφανώς το κερασάκι τρουφάκι στην τούρτα είναι η εισαγωγή της γυναίκας μου, αλλά ας μην κολάζομαι νυχτιάτικα.

Edited by Morfeas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δημοκρατικά αποφασίζω και θα γίνουν τα εξής:

 

1) Σήμερα ανεβάζω εισαγωγή για το s&s. Και ξεκινάει

2) Νικόλα μίλα με Έλλη μήπως γίνει κάνα write in σύντομα που θα είσαι Αθήνα. Αν μπορεί, το διοργανώνει εκείνη για να πάίξεις κι όλας.

3) Αν δεν γίνει το write in, μας δίνει σε 2-3 μέρες εισαγωγή η Άτα και τρέχουμε παράλληλα 2 write off. Σιγά το ωά. 5 ιστορίες θα έχουμε.

 

Αυτά. :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:thumbsup:  Έγινε και ωραίος!

 

1.Ανέβασε μέσα στην ώρα για να έχω κάτι να σκέφτομαι ενώ τρέχω*

2. Να είσαι γενναιόδωροςμε το όριο λέξεων. 

3. Κανόνισε να με γράψεις  πάλι λάθος :p

 

 

O.T.
*Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά ξεκίνησα να τρέχω. Νομίζω μέχρι στιγμής  μόνο σε  καμιά δεκαριά  θέματα το έχω αναφέρει :p
Edited by jjohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι περπατάω μόνο!

Μορφέα στο στρατό είχα κάτι καταπληκτικές ιδέες όταν ήμουν υπηρεσία.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δηλώνω συμμετοχή! Μπορείτε να αποσυρθείτε όσοι νιώθετε την απειλή μου πριν ξεκινήσω!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Άμα βρεθεί συμπαίκτης, δίνω εισαγωγή ή εικόνα. Μετά τον διαγωνισμό τρόμου, όμως, για να σας διαβάσει κόσμος  ^_^

Στο μεταξύ, Χρήστο, τσέκαρε και τα του διαγωνισμού.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω συμμετοχή! Μπορείτε να αποσυρθείτε όσοι νιώθετε την απειλή μου πριν ξεκινήσω!

Η παγωμένη ανάσα του θανάτου στη ράχη μου...μπρρρρρρρρ....ΝΑΙ ΡΕ θα παίξω.

Εικόνα; Αταλάντη; Εικόνα; Τι εικόνα; Τι;;;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

E, καιρό έχει να παιχτεί εικόνα, όλο write-offs κάνουμε. Οπότε, ναι, θα δώσω εικόνα. Εκεί κατά το τέλος του διαγωνισμού τρόμου, όμως.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..