Jump to content

Δήλωση πρόθεσης συμμετοχής στα Παιχνίδια του SFF.gr


aScannerDarkly
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Write-off
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ρακόρ
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Πλοτς!
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ατάκα/εικόνα κι επί τόπου
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Flash Fiction Live (FFL)
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

Recommended Posts

Μου αρέσει η ιδέα, αλλά μια που έπαιξα στο αμέσως προηγούμενο παιχνίδι, θα  κάτσω σιωπηλά στη σκοτεινή γωνίτσα μου στο καπηλείο και θα απολαύσω μία μαύρη.

Θα προσπαθήσω να παρακολουθήσω πάντως.

  • Confused 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Για πότε το λέτε ωρέ; Ξέρω 'γω, κάτι με τρώει εδώ να, στις άκρες των δαχτύλων....άλλα άμα φανούν αγοράκια άγρια και λυσσασμένα εγώ θα κάνω πέρα. Μην το δέσετε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι από αύριο, Ειρήνη, κανένα πρόβλημα από μένα, έτσι κι αλλιώς την Κυριακή θα φτιάξω ότι φτιάξω αν τελικά παίξουμε. Χμ, και σαν να αχνοθυμάμαι, είχαμε πει εμείς οι δύο κάποτε να παίξουμε ένα s&s, αλλά μου πέσανε πολλά από τότε και ξέμεινε στα αζήτητα. Λοιπόν, είσαι; Φάντασι, s&s, κάτι ξέρω 'γω με σπαθιά, ντουλάπες τύπους και όμορφες δεσποσύνες, μάγους και μάγισσες, αδιανόητα τέρατα και θεριά, δράκους, ιππότες, βασιλιάδες, ξόρκια, τα γνωστά υλικά τελοσπάντων για μια καλή ομελέτα. Και, τονίζω ξανά, κάτι σοβαρό, όχι funny που το έχω παραξηλώσει τελευταία.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Τι σοβαρό βρε. Μπορείς εσύ τα σοβαρά;? Άρρωστος είσαι, τζόγια μου;

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Το λέει για να μας καλέσει μέσα, αν πει για αστείο είναι το δικό του βασίλειο που να πάμε εμείς οι κοινοί θνητοί ξυπόλητοι στα αγκάθια;

Αλλά την τελευταία φορά που παίξαμε μαζί την θυμάμι φίλε μου, ήταν επική μέσα και έξω από την ιστορία με εκείνη την φοβερή εισαγωγή της αγαπητής δεσποσύνης.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται ότι είναι έτοιμη η μονομαχία. ο διαιτητής μας λείπει ?

 

 

ΥΓ προσφέρομαι

Edited by John Ernst
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Νίκο, αν τελικά η Ειρήνη δεχτεί - ή και όποιος άλλος θέλει, η γαλέρα είναι μεγάλη, παιδιά, χωράει κι άλλους στα κουπιά της, όσοι πιστοί προσέλθετε- από μένα πολύ ευχαρίστως να αναλάβεις τη διοργάνωση και να μας δώσεις την εισαγωγή. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, δηλαδή θα παίξουμε τελικά; Και μην παιδεύεσαι άδικα με τα ξόρκια σου σε μένα, δεν με πιάνει τίποτα, έχω το πετράδι του Βάλιρ να με προστατεύει. :) :rose:

Νίκο, αν συμφωνήσει τελικά και η Ειρήνη (ή/και όποιος-α άλλος-η θέλει να παίξουμε), να θυμάσαι, κάτι σε φάντασι ή sword and sorcery, να ξεσκουριάσουν λιγάκι τα σπαθιά μας. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χμ βλέπω και δεν έρχεται άλλος κανείς. Πάει στην ευχή, θα το παλέψω. Έτσι επειδή όντως θέλω ξεσκούριασμα, είμαι ντεφορμέ.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, WILLIAM said:

Για πόσο περιθώριο μιλάμε σε χρόνο και λέξεις;

Τα γνωστά υποθέτω, μια βδομάδα για γράψιμο, άλλη μια για ανάγνωση, σχολιασμό και ψηφοφορία, κάπου 4500 λέξεις νομίζω είναι καλά, ε; 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σπύρο, αυτό που ετοίμασα δεν είναι φάντασι, δεν πιστεύω να σε πειράζει. εκτός και καταφέρεις να το κάνεις φάντασι εσύ με κάποιο μαγικό τρόπο

ΥΓ το βλέπω, θα το φάω στο τέλος το ξύλο!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Αχου φάντασι προτιμούσαμε καλέ....Να παίξουμε τα σπαθάκια....

Edited by Ιρμάντα
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, δεν το κατάλαβα. Θα δω αν μπορώ να το αλλάξω ελαφρώς για να ταιριάζει σε φάντασι

μην ανησυχείτε, το δουλεύω

Edited by John Ernst
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, Νίκο, για κάτι σε φάντασι τρώγομαι, σε s&s μεριά περισσότερο, οπότε και την καλλίπυγη Τζωρτζίνα να μου ξανάφερνες στο προσκήνιο να είσαι σίγουρος πως σε φάντασι θα κατέληγε. Πιθανότατα με τη συμμετοχή γνωστού φίλου και αγαπημένου μου πρωταγωνιστή σε πολλές περιπέτειες (εδώ τα έπινε με τον Έντι στον Πλούτωνα, τώρα θα μου τη γλίτωνε). Αλλά χαίρομαι που άλλαξες γνώμη γιατί στ' αλήθεια έχω καιρό που έχω αφοσιωθεί στο funny και μου έλειψε να φτιάξω κάτι σοβαρό. Οπότε, thx mate! :) 

Θα 'θελα όμως να δω και την ορίτζιναλ εισαγωγή που σκόπευες να μας δώσεις, ποτέ δεν ξέρεις, ίσως σε ένα pm;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είπα

36 minutes ago, MadnJim said:

Θα 'θελα όμως να δω και την ορίτζιναλ εισαγωγή που σκόπευες να μας δώσεις, ποτέ δεν ξέρεις, ίσως σε ένα pm;

Είπα να κρατήσω την άλλη εισαγωγή για αργότερα. Τη θεωρώ απείρως καλύτερη από αυτή που έδωσα εδώ κι αυτό επειδή είναι κοντά στο προσωπικό μου ύφος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα!

Είμαι ολίγον ανενεργός το τελευταίο διάστημα, αλλά μιας και είμαι σε διακοπές....

Αν θέλει κανείς μπορούμε να παίξουμε το οτιδήποτε. Δεν έχω θέμα, αρκεί να μου δώσει  έμπνευση να βγάλω μια ιστορία από μέσα μου!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, elgalla said:

Αν ψήνεται κανείς, σας δίνω εικόνα για Εικόνα και Επί Τόπου. 😁

Την έχεις έτοιμη να μαντέψω;

Link to comment
Share on other sites

Σας χρωστάω ένα Wright of. Έχω μπλέξει όμως με το βιβλίο, για αυτό με χάνετε που και που. Αν προλαβαίνουμε πριν διαγωνισμό το έχω έτοιμο

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 9/5/2019 at 1:49 PM, John Ernst said:

Σας χρωστάω ένα Wright of. Έχω μπλέξει όμως με το βιβλίο, για αυτό με χάνετε που και που. Αν προλαβαίνουμε πριν διαγωνισμό το έχω έτοιμο

Λέω να ανανεώσω το post. βαρέθηκα να το βλέπω 6 μήνες τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..