Jump to content

Σχόλια για το Θέμα 3


Oberon
 Share

Recommended Posts

Εδώ μπορούμε να γράψουμε τα σχόλια για τα έργα μας στο Θέμα 3: Aγαπημένο μουσικό κομμάτι.

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μήπως κανείς δεν είδε τίποτε απολύτως; Γιατί δεν βλέπω και πολλά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συνηθίζω - δες και στα άλλα topics.

Επίσης εγώ έβαλα τελευταία το έργο μου.

Απλά προσπαθώ να καταλάβω αν ενδιαφέρεται κανείς ή όχι.

Άλλα έργα θα ανέβουν;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιας και δεν φαίνεται να συμμετάσχει κανένας άλλος σε αυτήν την άσκηση θα κάνω σχόλια για τους υπάρχοντες, και αν κάποια στιγμή κάνουν κάτι και άλλοι θα γράψω άλλο ένα post ή θα κάνω edit αυτό εδώ.

 

RaspK FOG: Δεν μου φαίνεται ακριβώς σαν ολοκληρωμένο έργο τέχνης, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό. Λαμβάνοντας υπ' όψην και την πιθανή έλλειψη χρόνου που μπορεί να έχεις, έκανες μια προσπάθεια κατ'εμέ.

 

Rikochet: Το σχέδιο σου με διασκέδασε και μου φάνηκε καλό. Είχε πλάκα το πως αντιμετωπίζεις τις διαστάσεις, σαν να υπήρχαν ταυτόχρονα πολλές διαστάσεις σε ένα επίπεδο, ενδιαφέρον. Τα σχέδια αυτά καθεαυτά είναι καλοφτιαγμένα και η όλη ιδέα με το καζανάκι... απολαυστικά αστεία. Φυσικά ξέρω πως το νόημα του κομματιού δεν είναι για γέλια αλλά καταλαβαίνεις τι εννοώ! Το καζανάκι νιαγάρας σκίζει! Και το LA χέστρα! Yay!

ShadowDancer: Καλή δουλειά, προσωπικά τα χρώματα μου φαίνονται λίγο χλωμά για Loreena, πολύ αδειοσύνη... αλλά ο καθένας αντιλαμβάνεται τη μουσική αλλιώς και αυτό είναι το νόημα αυτής της άσκησης. Όμορφη δουλειά, περιποιημένη, και μου δίνει την εντύπωση πως μπορείς να ζωγραφίσεις και άλλα πράγματα.

 

ComaTose: Λίγο από παιδική ζωγραφιά, λίγο από manga, αυτό το στυλ με αγγίζει. Όμορφο και συναισθηματικό. Αν είχε χρωματιστεί με άλλο μέσο μπορεί να έχανε μπορεί και να κέρδιζε. Όταν αποκτήσεις καλύτερη σχέση με τον υπολογιστή ρίξε μια προσπάθεια για photoshop soft airbrushing στυλ. Μπορεί να βγει υπέροχο. Αλλά να ξέρεις πως μου αρέσει και όπως είναι, μου δίνει συναίσθημα...

 

Nihilio: Σε σένα γράφει "user poster image" δυστυχώς. Μάλλον το ανέβασες σε κάποιο site που δεν αφήνει bandwith stealing. :p Αν το ξαναανεβάσεις θα το δω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα σχόλια γιατί ήθελα ν' ανέβουν κι άλλες εικόνες... Συγγνώμη γι' αυτό.

 

Τα ίδια φυσικά για το Μηδενικό... (Ου να μου χαθείς! :cat:)

 

ΠιτσιRiko:

Σίγουρα πολύ ενδιαφέρον (ένεκα χιούμορ). Δε μου αρέσει από τεχνικής άποψης, αλλά δεν είναι πρόσεξα να είναι εσφαλμένο...

 

ShadowDancer:

Νιώθω σα να χάνει την αίσθηση της μαγείας της μουσικής, κάτι που αντιμετώπισα κι εγώ με το δικό μου έργο - που μοιάζει μ' εξώφυλλο βιβλίου με παρτιτούρες.

 

Κομματόσος:

Χαριτωμένο σκίτσο, μάλλον θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα.

 

Νιέννα:

Μακράν το καλύτερο σχέδιο της άσκησης, με μόνο ψεγάδι, κατ' εμέ, τους κόκκινους τόνους· κάποιο άλλο χρώμα ίσως και να ήταν καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

RaspK, κατά την άποψή μου, οι νότες ('μεταγραφή' για πιάνο) και ίσως και το κείμενο σ'αυτή τη γραμματοσειρά μου αποτελούν έναν κάπως περίεργο συνδυασμό.

Οι νότες είναι για μένα τουλάχιστον απλοϊκές, έτσι όπως είναι - δεν είναι και πολύ εντυπωσιακό, εκτός αν είναι κανείς άσχετος, που και πάλι νομίζω θα του φαινόταν πολύ μαθητική η παρουσίαση (εννοώ την... φθογοσειρά στην οποία παρουσιάζεις τη μουσική).

Έκανα ένα printscreen απ'το fullscore, για να δεις πόσο επιβλητικότερο είναι (δυστυχώς το έχω μόνο σε τέτοια ποιόιτητα, σε .pdf) και για να το χρησιμοποιήσεις, αν και όποτε θέλεις, σε τυχόν revision... :beerchug:

 

 

Οι Μούσες μαζί σου,

-Ορφέας

post-181-1118848660_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

RaspK, κατά την άποψή μου, οι νότες ('μεταγραφή' για πιάνο) και ίσως και το κείμενο σ'αυτή τη γραμματοσειρά μου αποτελούν έναν κάπως περίεργο συνδυασμό.

Οι νότες είναι για μένα τουλάχιστον απλοϊκές, έτσι όπως είναι - δεν είναι και πολύ εντυπωσιακό, εκτός αν είναι κανείς άσχετος, που και πάλι νομίζω θα του φαινόταν πολύ μαθητική η παρουσίαση (εννοώ την... φθογοσειρά στην οποία παρουσιάζεις τη μουσική).

Έκανα ένα printscreen απ'το fullscore, για να δεις πόσο επιβλητικότερο είναι (δυστυχώς το έχω μόνο σε τέτοια ποιόιτητα, σε .pdf) και για να το χρησιμοποιήσεις, αν και όποτε θέλεις, σε τυχόν revision...  :beerchug:

Οι Μούσες μαζί σου,

-Ορφέας

Χίλια ευχαριστώ!! :wub: έερ... ήθελα να πω :worshippy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..