Jump to content

FFL #8 (Iwannhs vs abuno vs Adinol Doy vs northerain vs Neschreimax vs Cassandra Gotha vs Nihilio vs Lady Nina vs Nirgal vs DinMacXanthi)


Eugenia Rose
 Share

Ποια ιστορία σας άρεσε περισσότερο  

27 members have voted

  1. 1. (ψηφίστε τις 3 αγαπημένες σας)

    • Iwannis - το πνεύμα
    • abuno - όλα εδώ πληρώνονται
    • adinol doy - συναπάντημα
    • northerain - οι νεκροί δεν ζούνε πια εδώ
    • Neschreimax - The Black Keys
    • Cassandra Gotha - Octapus Land
    • Nihilio - The Brand
    • Lady Nina - Ανέστης Ανέστη
    • Nirgal - Βουτιά σε σκοτεινά νερά
    • DinMacXanthi - 9 λεπτά

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Συγχαρητήρια στον νικητή, συγχαρητήρια στη διοργανώτρια και πολλά πολλά συγχαρητήρια σε όσους κατάφεραν να δώσουν τόσο καλές ιστορίες μέσα σε μιάμιση μόνο ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μαρέσει που ασχολούμαστε 'για την πάρτη μας' εδω μέσα με το χόμπι μας, πιστεύω οτι είναι απο τα πιο δημιουργικά παραδείγματα του πολλές φορές αδιάφορου και βαρετού Internet.

Συγχαρητήρια λοιπόν σε όλους και όλες που γυρίζουν την πλάτη σε fb ,twitter και δεν ξέρω τι άλλο, και συγχαρητήρια για τις απλές διαδικασίες, τους διαγωνισμούς στο άψε σβήσε χωρίς φαμφάρες και σπουδαιολογίες.

Συνεχίστε να ροκάρετε

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο, άλλος ένας πετυχημένος flash fiction στη σειρά. Well done, σε διοργανώτρια, νικητή, συμμετέχοντες και αναγνώστες good.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κι από εμένα σε όσους συμμετείχαν, μπράβο στο Northrain, και ευχαριστώ όσους ψήφισαν την ιστορία μου. Τα λέμε στον επόμενο flash...

Link to comment
Share on other sites

Καθυστερημένα συγχαρητήρια στην κουμπάρα για το θέμα της, στον κουμπάρο για τη διοργάνωση του επόμενου flash fiction live και σε όλους όσους έγραψαν, διάβασαν, σχολίασαν, ψήφισαν -ναι, όλα τα κλισεδιάρικα! Και φτάνουμε στο ζουμί, που είναι: guys, c ya στον επόμενο ffl! Can't wait!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Φ-φ-φ, είναι ανοιχτό αυτό; Ακούγομαι;

 

Πάει καιρός ρε καρντάσια, πότε να οργανώσουμε ένα φλασάκι; Νόρθε, που 'σουνα κι ο πρώτος, έχεις χρόνο/όρεξη;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φ-φ-φ, είναι ανοιχτό αυτό; Ακούγομαι;

 

Πάει καιρός ρε καρντάσια, πότε να οργανώσουμε ένα φλασάκι; Νόρθε, που 'σουνα κι ο πρώτος, έχεις χρόνο/όρεξη;

 

Μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Να βάλω εγώ το θέμα; (τώρα να τα κανονίσουμε που είναι ο άλλος στο μπάνιο...) :devil2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε, μιλησε κι η αντ' αυτού. Μωρ' συ, θα σε ξεπουπουλιάσει έτσι και βγει από το throne room... :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι τελείως φλου αυτή την εβδομάδα, αλλά από Δευτέρα θα μπορώ σίγουρα κάθε βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Σαββατόβραδο;

O.T.

(φωτιάααα στα Σαββατόβραδαααααααα, να μην ξαναγυρίσουυυυυυυυν....)
Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατόβραδο ίσως είναι μία καλή περίπτωση για 'μένα, αλλά δεν ξέρω πόσοι θα προτιμήσουν να βγουν έξω.

 

Άλλοι; Γνώμες;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με καμία συγκεκριμένη ημέρα, άρα Σαββατόβραδο είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Σάββατο τότε. Κατα τις 7-8? Δεν νομίζω να βγαίνει κανεις τόσο νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι για Θεσσαλονίκη, αναβάλω όλες τις δουλειες μου κι έρχομαι ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε Βασίλη! :D Από το σπίτι του ο καθένας! Θα το λατρέψεις, ναιναιναι. :friends: Αποφασίζουμε κάθε φορά ποια μέρα και τι ώρα θα συναντηθούμε ηλεκτρονικά, και την προκαθορισμένη ώρα, μας δίνει ο διοργανωτής θέμα. Έχουμε μετά (μούμπλε-μούμπλε) περίπου μία ή μιάμιση ώρα (δε θυμάμαι η γραία) για να γράψουμε ένα διήγημα εντός της λογοτεχνίας του φανταστικού, με το θέμα. Ανεβάζουμε τις ιστορίες πριν τελειώσει ο χρόνος στο ίδιο τόπικ και μετά για καμιά εβδομάδα διαβάζουμε και ψηφίζουμε τις τρεις καλύτερες.

 

Η αδρεναλίνη ρέει σαν μπύρα σε γλεντοκόπι νάνων!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιάμιση ώρα τό 'χαμε στους τελευταίους, όχι να 'χουμε περικοπές τώρα...

 

Εγώ εντάξει με την ώρα (7-8 Σαββατόβραδο ).

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to FFL #8 (Iwannhs vs abuno vs Adinol Doy vs northerain vs Neschreimax vs Cassandra Gotha vs Nihilio vs Lady Nina vs Nirgal vs DinMacXanthi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..