Jump to content

Μπράντον Σάντερσον (Brandon Sanderson - Merged)


subdee
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Σας ενημερώνουμε, ότι το παρόν topic έγινε merged και χάθηκαν κάποιοι από τους αρχικούς posters. Όποιος αναγνωρίζει κείμενό του μέσα στο τελευταίο post και θέλει να γίνει mention, μπορεί να το πει στο παρόν topic.

*Οι κριτικές για τα βιβλία του Brandon Sanderson γίνονται εδώ: https://community.sff.gr/topic/18493-brandon-sanderson/

 

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Είμαι νέο μέλος εδώ και είπα να κάνω την αρχή ρωτώντας αν θα διαβάσει κανείς το νέο βιβλίο του ανθρώπου που θα ολοκληρώσει την πανέμορφη σειρά του Robert Jordan. Υπάρχουν δείγματα στο site της Tor και φαίνονται εκ πρώτης όψεως αρκετά καλά.

 

Το πρώτο βιβλίο της σειράς (η οποία αναμένεται να αποτελείται απο 10(!) βιβλία) είναι να βγεί το Δεκέμβριο, με το επόμενο της σειράς WoT να βγαίνει το Νοέμβριο.

 

Δεν έχω διαβάσει τα Mistborn απο τον ίδιο αλλά ίσως να τα πιάσω κάποια στιγμή όταν τελειώσω με το Malazan.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα το Elantris, πολύ καλό fantasy και μάλιστα ολοκληρώνεται σ' ένα βιβλίο. Να πω την αμαρτία μου, νέα δεκαλογία; Όχι ευχαριστώ, όσο καλός κι αν είναι, δέκα βιβλία είναι πολλάαααα

Link to comment
Share on other sites

Κατσε,θα γραψει νεα δικια του δεακλογια απο την αρχη;Αυτος δεν ηταν απλα να τελειωσει την ιστορια που αφησε στη μεση ο θανατος του Τζορνταν;:mellow:

Link to comment
Share on other sites

Λέει θα τα κάνει ταυτόχρονα. Ένα βιβλίο το χρόνο υπόσχεται, δηλαδή μέχρι το 2020.

 

Και δεν έχουν μείνει παρα μόνο 2 βιβλία ακόμα στο WoT, ένα φέτος, και ένα του χρόνου.

 

Ποιός ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε,θα γράψει νέα δικιά του δεκαλογια από την αρχή; Αυτός δεν ήταν απλά να τελειώσει την ιστορία που άφησε στη μέση ο θάνατος του Τζορνταν;:mellow:

 

Άσχετη με το WoT δεκαλογία, σε δικό του σύμπαν.

Link to comment
Share on other sites

Α,ενταξει αυτο εννοείται.Απλα νομισα θα τελειωνε την ιστορια του Τζορνταν και θα εγραφε και μια δεκαλογια στον ιδιο κοσμο με το ιδιο συμβολαιο.Παντως εχω ακουσει καλα λογια,δε νομιζω να ειναι εντελως πουθενας.Ετσι κι αλλιως και τον Τζορνταν δεν τον ειχα σε τρομερη εκτιμηση.:D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
  • Φάντασμα changed the title to Μπράντον Σάντερσον (Brandon Sanderson - Merged)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..