Jump to content

Arrow (2012-2020)


Zaratoth
 Share

Recommended Posts

Deathstroke!!!

 

Επίσης, με τους ρυθμούς που πάνε, απορώ τι θα βρουν να δείξουν στη δεύτερη σαιζόν.

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ πολύ να αποδειχτεί ότι ο Oliver είχε καταλήξει στο νησί του lost

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η σειρά! Έχει μεγάλο ενδιαφέρον. Τα φλασμπάκ πετυχημένα! Οι ηθοποιοί αρκετά καλοί! Άντε να δούμε την συνέχεια! Είχα δεί την ταινία του Green Latern πριν κανένα χρόνο και είχα πει ότι σύντομα θα έβγαζαν και τον Green Arrow! Τελικά σαν σειρά είναι καλύτερα! Βλέπεις περισσότερους κακούς σε λιγότερο χρόνο! Κάτι που μου την δίνει απίστευτα με τον αγαπημένο μου υπερήρωα τον Ironman που πρέπει να περιμένω χρόνια και αν θα δω 3 -4 κακούς.

Link to comment
Share on other sites

Η αδελφή του Oliver δεν είναι γυναικάρα; :)

Και κάτι παραπάνω.

 

Είναι έρωτας τρελός σου λέω! Τρομερό βλέμμα! Ειδικά όταν το παίζει μεθυσμένη!

Edited by Nargathrod
Link to comment
Share on other sites

Η αδελφή του Oliver δεν είναι γυναικάρα; :)

Η πιο όμορφη της σειράς, αλλά δεν ξετρελαίνομαι.

 

Όπως και να έχει, το τελευταίο επεισόδιο ήταν κλασσική Αμερικανιά, αλλά καλοφτιαγμένη. 1,5 μήνα πίσω είχα πει ότι αν η σειρά αποκτήσει ενδιαφέρουσες one-off ιστορίες και διαφορετικούς κακούς και δουλευτούν και τα "σαπουνόπερα" μέρη, τότε θα είναι η σειρά αυτού του Χειμώνα. Νομίζω ότι πλέον είναι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Με μόνο 6 επεισόδια νομίζω οτι βιάζεσαι ... άσε να βγει η 1η σεζόν και βλέπουμε ...

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε και το επεισόδιο με τη Royal Flash Gang. Δίνει μια άλλη νότα και προχωρά και τις σχέσεις μεταξύ χαρακτήρων. All in all ένα αρκετά διασκεδαστικό επεισόδιο αν και όχι το τρομερό.

Link to comment
Share on other sites

To ωραίο με το 6ο επεισόδιο είναι ότι, επιτέλους, ο Oliver ξεπερνάει τον Μπατμανισμό και αρχίζει να γίνεται ο Oliver Quine των κόμιξ.

 

Επίσης, απορώ πως έχουν αντισταθεί στον πειρασμό και δεν έχουν βάλει arrow to the knee αστείο στη σειρά...

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ πιστεύω μετά το σκηνικό μεταξύ Theia - Tommy θα έχουμε σίγουρα

κάποια σχέση ή φάση μεταξύ τους η οποία θα χωρίσει τον Tommy από την Laurel και ταυτόχρονα θα κάνει τον Oliver να σπάσει και αυτόν και την αδερφή του στο ξύλο. Απλά I see it coming.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ πιστεύω μετά το σκηνικό μεταξύ Theia - Tommy θα έχουμε σίγουρα

κάποια σχέση ή φάση μεταξύ τους η οποία θα χωρίσει τον Tommy από την Laurel και ταυτόχρονα θα κάνει τον Oliver να σπάσει και αυτόν και την αδερφή του στο ξύλο. Απλά I see it coming.

 

Θεωρώ πιο πιθανό η Theia να

το ρίξει στα βαριά ναρκωτικά λόγω απογοήτευσης

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά ο Τόμυ είναι γκαβούλιακας έχει την γυναικάρα να του την πέφτει και της ρίχνει άκυρο; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα... Θα βαράει το κεφάλι του

Link to comment
Share on other sites

Καλά ο Τόμυ είναι γκαβούλιακας έχει την γυναικάρα να του την πέφτει και της ρίχνει άκυρο; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα... Θα βαράει το κεφάλι του

 

Αν και ο Τόμυ δεν ξέρει τι πέρασε ο Όλιβερ στο νησί και δεν φαντάζεται καν ότι ο φίλος του είναι ο εκδικητής, καταλαβαίνει πως δεν είναι ό,τι καλύτερο να τον θυμώσει. Και δεσμός με την γυναίκα που αγαπάει ο Όλιβερ και την πέφτει στην αδερφή του; Ε, πάει πολύ.

Εξάλλου, η Theia είναι πολύ νέα. Είναι καν ενήλικη; Δεν το έχω "πιάσει" αυτό.

 

Κατά τα άλλα, το έκτο επεισόδιο ήταν αρκετά καλό. Αναγκαίο να δείχνουν και τέτοια επεισόδια, ο Arrow να πολεμάει απλούς εγκληματίες και όχι τους ισχυρούς της πόλης, καθώς με τον ρυθμό που είχαν μέχρι τώρα δεν ξέρω αν θα κατάφεραν να βγάλουν την πρώτη σαιζόν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι η Thea πρέπει να είναι 17... Η ηθοποιός είναι μεγαλύτερη! Γεννημένη το 1988 και γυναικάρα! 85110705_34ecae263f.jpg

 

Όντως στα 5 πρώτα επεισόδια είχε διαγράψει ήδη πέντε ονόματα.(θετικό να σπάει στο ξύλο και τους εγκληματίες της πόλης). Βέβαια αν η λίστα με τα ονόματα είναι τόση όση οι σελίδες με το τεφτέρι που κρατάει ο Oliver βλέπω 20 σεζόν χαλαρά! χαχαχαχα

Edited by Nargathrod
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η Huntress πώς σας φάνηκε παλικάρια;

Εγώ βρήκα το προηγούμενο επεισόδιο κάπως αργό, αλλά είναι λογικό, πάνε μάλλον να χτίσουν μεγαλύτερη ιστορία μέχρι το τέλος της σαιζόν και το βλέπω

να το κλαίμε το κορίτσι στο τελευταίο επεισόδιο της

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και από το κόμικ δεν έχω την παραμικρή ιδέα, η Huntress με κέρδισε σαν χαρακτήρας από την πρώτη στιγμή. Δεν ξέρω, μάλλον για αυτό ευθύνεται και η ηθοποιός. Χωρίς να είναι κούκλα, έχει μια παράξενη γοητεία. Το είδος της γυναίκας που πρέπει να αποφύγεις, αλλά δεν μπορείς να απομακρυνθείς από αυτήν.

 

Το έβδομο επεισόδιο όντως ήταν κάπως αργό, αλλά είναι απαραίτητο να υπάρχουν κι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Σαν την Thea καμία! Σίγουρα όμως η Huntress είναι ενδιαφέρουσα! Ο Oliver τσίμπησε άσχημα! Βλέπει τον εαυτό του μέσα από αυτή. Αν και σύντομα πιστεύω ότι η Huntress θα τον πληγώσει άσχημα!

Link to comment
Share on other sites

To 8o επεισόδιο το προχωράει και άλλο το στόρυ και ωραία μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλό το 8ο επεισόδιο. Τολμώ μάλιστα να πω ότι ήταν το καλύτερο μέχρι αυτήν την στιγμή.

 

ΥΓ. Την Huntress την πάω με τα χίλια...

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλό το 8ο επεισόδιο. Τολμώ μάλιστα να πω ότι ήταν το καλύτερο μέχρι αυτήν την στιγμή.

 

ΥΓ. Την Huntress την πάω με τα χίλια...

γούσταρα τρελά το peep talk του σωματοφύλλακα με τον Oli, είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ότι λες σε κάποιον που έχει κολλήσει με psycho γκόμενα (και ότι ακριβώς σου απαντάει εκείνος)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To peep talk που όλοι έχουμε λίγο πολύ περάσει με φίλους και φίλες που καψουρεύονται!

 

Καλή είναι η Hunterss αλλά έρχεται δεύτερη! :beer:

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Arrow (2012-2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..