Jump to content

Arrow (2012-2020)


Zaratoth
 Share

Recommended Posts

Έχω αρχίσει να χωνεύω κάπως το μοντελάκι που παίζει τον Άροου και το ότι - για πρακτικούς λόγους - δε μπορεί να ακουμπάει τα χέρια του στα πλευρά όταν στέκεται όρθιος... :lol: Προχωράει ωραία και η ιστορία

με τα φλασμπάκ στο νησί, οπότε σου γίνεται κάπως πιο συμπαθές το αγόρι!

 

Είμαι στο 8 και νομίζω ότι είναι λίγο κουραστικό

αυτό που πρέπει να του πουν σε κάθε επεισόδιο 3 φορές τουλάχιστον ότι δεν ενδιαφέρεται για την οικογένειά του και έχει μυστικά. Φοβούνται μήπως το ξεχάσουμε;;;

 

Κατά τα άλλα μια χαρά, καλυτερεύει και σε κρατάει να το βλέπεις.

 

Η πρώην και wanna-ξανάbe γκόμενα είναι καταπληκτική!:

Ο friend with benefits Τόμι της χτυπάει την πόρτα το βράδυ κι αυτήν, έκπληκτη, αναρωτιέται τι να θέλει εκεί... άραγε... Μα τι καλοπροαίρετοι και κουλ που είναι όλοι μεταξύ τους, κύριε πρέσβη!

Edited by Σουσαμένια Άνοιξη
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ένατο, και τελευταίο για το 2012, επεισόδιο. Είχε αρκετή δράση και επιτέλους

 

έναν κακό αρκετά σκληρό για να τον καθαρίσει στο τσακ-μπαμ ο Arrow. Αν και θα προτιμούσα να μην είχε αποκαλυφθεί η ταυτότητα του άλλου τοξότη τόσο γρήγορα. Αλήθεια ποιος λέτε να είναι ο σκοπός του; Αν ο Arrow θέλει να αποδώσει δικαιοσύνη, αυτός θέλει απλώς να τους κλείσει το στόμα;

 

 

Μια που σειρά θα επανέλθει στο τέλος του άλλου μήνα, ας κάνω έναν μίνι απολογισμό.

Πραγματικά η σειρά αποδεικνύεται μέχρι τώρα καλύτερη από τις προσδοκίες μου. Στην αρχή ήμουν δισταχτικός για το εάν θα το έβλεπα καν, κυρίως επειδή φοβόμουν μήπως βάδιζε στα χνάρια του Smallville, αλλά ευτυχώς οι φόβοι μου δεν επαληθεύτηκαν. Έχει αρκετή δράση, ωραίο story και βέβαια αρκετές "αμερικανιές" και κλισέ. Γενικά θεωρώ το Arrow ως το δυνατό χαρτί για το fantasy την φετινή season.

 

Και μια απορία.

 

Η μητέρα του Oliver είναι άραγε μέσα στην λίστα;

 

Edited by John82
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απαντώντας στην απορία σου Γιάννη, είναι πολύ πιθανό... Λέει συνέχεια εμείς και εμείς όταν μιλάει με ξέρεις ποιον. Πιστεύω ότι θα παίξει τεράστιο ρόλο... στην συνέχεια.

 

Ματίνα!

 

Thea ή Laurel ???

Link to comment
Share on other sites

Ματίνα!

 

Thea ή Laurel ???

 

Μα και οι δύο είναι υπέροχες! Η επιτομή του "όλες πρέπει να είμαστε πανέμορφες και αψεγάδιαστες", δεν μπορώ να διαλέξω.

 

Άντε, οκ, η Laurel είναι η αδυναμία μου!

Δύο ρόλους έχει (γκόμενα και δικηγόρος) και μας κάνει να γελάμε εξίσου και στους δύο! :clap_1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το προηγούμενο επεισόδιο με τον Firebug ήταν απίστευτα flat. Το σημερινό ήταν κάπως καλύτερο, αν και κάπου η σειρά χάνει τη φόρα της και τα subplots καπελώνουν τον κακό του επεισοδίου. Αλλά το τέλος στο 1x11 μου άναψε φωτιές. Άσε που μαθαίνουμε ότι

ο Oliver δεν ήταν στο νησί 5 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επεισόδιο 17 - The return of Huntress

 

Έντονο και χορταστικό επεισόδιο και μεγάλο συν(κατά την γνώμη μου) ήταν η επανεμφάνιση της Huntress. Προσωπικά την θεωρώ ως τον πλέον ενδιαφέροντα γυναικείο χαραχτήρα στη σειρά. Αν και της έχουν λασκάρει πολλές βίδες, βεβαίως...

Link to comment
Share on other sites

Επεισόδιο 17 - The return of Huntress

 

Έντονο και χορταστικό επεισόδιο και μεγάλο συν(κατά την γνώμη μου) ήταν η επανεμφάνιση της Huntress. Προσωπικά την θεωρώ ως τον πλέον ενδιαφέροντα γυναικείο χαραχτήρα στη σειρά. Αν και της έχουν λασκάρει πολλές βίδες, βεβαίως...

Επιτέλους ένα καλό επεισόδιο, από τη νέα χρονιά και μετά μόνο εκείνο με το flashback μου άρεσε, αντε και το προηγούμενο - Αν και πλέον η σειρά έχει αρκετό Deathstroke ΚΑΙ τον Speedy για να μας βγει το φανμπόι, κι ας σκάνε ακόμα με τα πολιτικά τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Αυτό με τις "βίδες" να μην είχε... έτσι τώρα την δείχνουν ως psycho...  :shuriken:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κρατάει πολύ καλή ισορροπία ανάμεσα στο τι θέλει να δει ο οπαδός του κόμικ και τι θέλει να δει ο άσχετος. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό αλλού, ούτε καν να το επιδιώκουν (ίσως να έπαιζε στο Smallville με το οποίο δεν είχα καμιά επαφή)

 

Αν δεν έχετε τσεκάρει το webcomic που βγαίνει κάθε εβδομάδα, μερικά "τεύχη" συμπληρώνουν καλά αυτά που βλέπουμε στα επεισόδια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει κρατήσει τις ισορροπίες! Και συνεχίζει να προχωρά την ιστορία στο νησί αρκετά καλά! 

Link to comment
Share on other sites

Λόγω Kindle ξανάπιασα τη σειρά και είδα σήμερα τα 7 και 8, κοινώς εκεί που γίνεται το πρώτο σκηνικό με τη Huntress. Θεϊκά επεισόδια, τα καλύτερα μέχρι στιγμής. Αν και στην αρχή μου ξίνιζε αρκετά η ηθοποιός που παίζει τη Huntress στην εμφάνιση, μόλις την είδα με τη στολή την ερωτεύτηκα. Ένα μικρό update για το που βρίσκομαι ήταν αυτό, πάω να ξαπλώσω και να δω κανένα ακόμα επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το επεισόδιο 116, όταν επέστρεψε ο Deadshot και έγινε η επίθεση στον πατέρα του Τόμμυ. Όταν ο Τόμμυ ρώτησε τον πατέρα του τι έκανε μετά το θάνατο της μητέρας του, αυτός απάντησε ότι πήγε σε ένα μέρος, ανατολή μου φάνηκε από το όνομα και συνάντησε κάποιον που του έδωσε ένα νέο στόχο ζωής. Σκεπτόμενος ότι ήθελε εκδίκηση συν το όλο πλάνο, το "undertaking", γιατί κάτι μου λέει μέσα μου πως αυτός ο τύπος που συνάντησε ο πατέρας του Τόμμυ λέγεται Ras Al Ghul;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το επεισόδιο 116, όταν επέστρεψε ο Deadshot και έγινε η επίθεση στον πατέρα του Τόμμυ. Όταν ο Τόμμυ ρώτησε τον πατέρα του τι έκανε μετά το θάνατο της μητέρας του, αυτός απάντησε ότι πήγε σε ένα μέρος, ανατολή μου φάνηκε από το όνομα και συνάντησε κάποιον που του έδωσε ένα νέο στόχο ζωής. Σκεπτόμενος ότι ήθελε εκδίκηση συν το όλο πλάνο, το "undertaking", γιατί κάτι μου λέει μέσα μου πως αυτός ο τύπος που συνάντησε ο πατέρας του Τόμμυ λέγεται Ras Al Ghul;

Αν σκεφτείς και το τι είχε στη μυστική ντουλάπα, γιατί νομίζω ότι στο season finale

ο Oliver θα φύγει από το νησί και θα καταλήξει στο ίδιο μέρος;

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πλέον up-to-date. Έρχονται σιγά σιγά όλα μαζί και ετοιμαζόμαστε για την τελική ευθεία για το φινάλε της season. Τολμώ να πω είμαι όχι μόνο intrigued, αλλά πραγματικά πορωμένος. Ήρθε και ο Roy Harper για να δέσει το γλυκό. Ο οποίος ανακοινώθηκε πως θα είναι μονιμάς στη δεύτερη season οπότε βλέπω σύντομα να τον δούμε στα κόκκινα δερμάτινα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και ένα ακόμα ποστ, για την αγαπημένη μου ατάκα της σειράς:

 

 

Malcolm Merlyn: What are your thoughts, Oliver?

Oliver Queen: I think the vigilante needs a better code name then "The Hood" or "The Hood Guy."

Malcolm Merlyn: I agree. How about Green Arrow?

Oliver Queen: Lame.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είδα και το νέο επεισόδιο. Η βασική πλοκή μου φάνηκε αρκετά αδύνατη (Ω Vertigo, Vertigo, Vertigo) αλλά οι υπό μέρους πλοκές άξιζαν άσχημα.

Αρχίζει επιτέλους η προπόνηση με το τόξο, επανέρχεται σαν αρχικακός ο Deadshot, ο Tommy (που ξέρει πολλά) επιστρέφει στον πατέρα του.

Κάτι μου λέει πως the plot thickens. 4 επεισόδια για τη λήξη της season. Με τίτλο του μεθεπόμενου επεισοδίου "The Undertaking". Δυστυχώς το επόμενο επεισόδιο θα βγει στις 24 του μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Επεισόδιο 19.

Όχι κάτι το συγκλονιστικό, αλλά για όλα όσα αναφέρει ο Zaratoth στο spoiler, σίγουρα αρκετά ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βγήκε επιτέλους το 20 και το είδα. Αρκετά καλό και αυτό, αν και δυστυχώς συνεχίζει να έχει αδύναμη κεντρική πλοκή κατά την άποψή μου που και πάλι λειτουργεί ως βάση για να διευρυνθούν οι επί μέρους πλοκές (οι οποίες γαμάνε).

 

Highlights

 

 

 

- o Connor που ψάχνει να βρει τον Hood

- ο Deagle που τα παρατάει (άρα άνοιξε η θέση του βοηθού)

- χωρισμός Tommy και Laurel (πράγμα που λογικά θα τη ρίξει πάλι στην αγκαλιά του Oliver

- αυτό το νησί πραγματικά με κάνει να αναρωτιέμαι, τι στο διάολο συμβαίνει. Σαν κρυφτό το έχουν κάνει, τα φυλάω, σε βρήκα, τα φυλάς, με βρήκες, τα φυλάω....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε επιτέλους το 20 και το είδα. Αρκετά καλό και αυτό, αν και δυστυχώς συνεχίζει να έχει αδύναμη κεντρική πλοκή κατά την άποψή μου που και πάλι λειτουργεί ως βάση για να διευρυνθούν οι επί μέρους πλοκές (οι οποίες γαμάνε).

 

Highlights

 

 

 

- o Connor που ψάχνει να βρει τον Hood

- ο Deagle που τα παρατάει (άρα άνοιξε η θέση του βοηθού)

- χωρισμός Tommy και Laurel (πράγμα που λογικά θα τη ρίξει πάλι στην αγκαλιά του Oliver

- αυτό το νησί πραγματικά με κάνει να αναρωτιέμαι, τι στο διάολο συμβαίνει. Σαν κρυφτό το έχουν κάνει, τα φυλάω, σε βρήκα, τα φυλάς, με βρήκες, τα φυλάω....

 

 

Λογικά όλα αυτά, η σαιζόν ήταν αρχικά να έχει 8 επεισόδια, άρα τώρα βλέπουμε τη δεύτερη σαιζόν που τη βγάζουν όπως-όπως. Ελπίζω πάντως στα επόμενα 4 επεισόδια να λήξει η βασική πλοκή και να πάμε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα το 21. Αν τα υπόλοιπα είχαν αδύναμη κεντρική πλοκή, στο συγκεκριμένο ήταν ανύπαρκτη. Αυτό δεν πάει να πει πως ήταν κακό επεισόδιο, απεναντίας, το θεωρώ το καλύτερο που βγήκε τελευταία. Πολλές υποπλοκές, δένουν μαζί και μας ετοιμάζουν για το τέλος της σεζόν που αναμένεται γαμάτο.

 

 

Σπέσιαλ αναφορά στις σκηνές με τον πατέρα του Όλιβερ, για το σχέδιο που έχει ο μπαμπάς Μέρλιν, το σαμποτάζ κλπ. Δεν με χάλασε που δεν συνέχισαν το νησί στο συγκεκριμένο επεισόδιο. Τα πάνε πολύ καλά για μένα.

 

Link to comment
Share on other sites

Το finalle του πρώτου κύκλου αναμένετε καυτό! Το τέλος του 22 έχει ανοίξει πολλές ερωτήσεις που περιμένουμε να δούμε! Πραγματικά είμαι περίεργος να δω που θα το κόψουν!

Link to comment
Share on other sites

Το finalle του πρώτου κύκλου αναμένετε καυτό! Το τέλος του 22 έχει ανοίξει πολλές ερωτήσεις που περιμένουμε να δούμε! Πραγματικά είμαι περίεργος να δω που θα το κόψουν!

 

με τον Tommy να βρίσκει τον πατέρα του νεκρό από ένα πράσινο βέλος και να ορκίζεται εκδίκηση

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως παίζει αυτό Nih. Και όντως γαμούσε το επεισόδιο. Αναμένουμε πως και πως το επόμενο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το τέλος απλά Γ-Α-Μ-Η-Σ-Ε για μένα. Όπως ακριβώς έπρεπε, με ανατροπές εκεί που χρειάζονταν. Περιμένω πως και πως την επόμενη σεζόν. Narga, όταν ξεκίνησε δεν είχαν ανακοινώσει κάτι, πλέον έχουν πει σίγουρα πως θα υπάρξει και δεύτερη. Μάλλον θα το ανακοινώνουν σιγά σιγά, αν βλέπουν πως έχει απήχηση κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Arrow (2012-2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..