Jump to content

SFF-NoWriMo 2012


Naroualis
 Share

Recommended Posts

Μπορώ εγώ. Ο Διγέλαδος έχει διαβάσει το draft με τους Ινδιάνους που έγραψα το 2010. Μπορεί να σου πει, Κέλλυ, αν είχε serious literary merit. Μάλιστα, θα τον παρακαλούσα πάρα πολύ να το πει δημόσια.

Μου άρεσε πάρα πάρα πολύ. Και περιμένω το διορθωμένο version!! (κι ελπίζω να το δω σύντομα σε κάποιο ράφι σύντομα)

Link to comment
Share on other sites

Αριστούργημα δεν βγαίνει ΚΑΝΕΝΑ βιβλίο στην πρώτη γραφή του, είτε το γράψεις σ' ένα μήνα, είτε σε πέντε χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Αριστούργημα δεν βγαίνει ΚΑΝΕΝΑ βιβλίο στην πρώτη γραφή του, είτε το γράψεις σ' ένα μήνα, είτε σε πέντε χρόνια.

 

Α, μη μου λες τέτοια τώρα! :p

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό είναι ότι βλέπω πενηνταχίλιαρα στους μετρητές σας, (και ένα εκατονκάτι-χίλιαρο :man_in_love: ). Μπράβο, και συγχαρητήρια, και πάντα τέτοια. :first:

Link to comment
Share on other sites

Το βραδάκι, θα αναμεταδώσω τα επίσημα αποτελέσματα. Δεν ξέρω να υπάρχουν άνθρωποι που γράφουν ακόμα (χιντ, χιντ) αλλά μπορεί κάποιος να το παλεύει μοναχός του.

Link to comment
Share on other sites

Το βραδάκι, θα αναμεταδώσω τα επίσημα αποτελέσματα. Δεν ξέρω να υπάρχουν άνθρωποι που γράφουν ακόμα (χιντ, χιντ) αλλά μπορεί κάποιος να το παλεύει μοναχός του.

 

Έτσι... Είπα κι εγώ, μας ξεχάσανε τους απόξω...

 

ένα εκατονκάτι-χίλιαρο :man_in_love:

 

Πέρσι + φέτος είναι.

 

Έτσι... Είπα κι εγώ, "πάει αυτή".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω ένα teaseraki για το βράδυ: Η ομάδα τα έσπασε!

Είτε γράψαμε αριστουργίματα είτε όχι, είχε πολύ φάση

και ανυπομονώ πως και πως να έρθει ο Νοεμβρής του 13...

Link to comment
Share on other sites

@jjohn

Δεν μου λες, καλέ μου, εσύ όλο αυτό που βλέπω το έγραψες μέσα σε ένα μήνα;

 

Με κάνατε να ζηλέψω ρε. Άντε, θ' αρχίσω κι εγώ μου φαίνεται (κατόπιν εορτής).

 

edit: * Η Κασσάνδρα Γκόθα μετά την απάντηση του τζτζον ένιωσε εκατό χρονών και σύρθηκε στην κουζίνα για χαμομήλι*

Edited by Cassandra Gotha
Link to comment
Share on other sites

Έλα κι έταξα ζουμερές λεπτομέρειες και δεν τις έδωσα. Πάμε απολογισμός.

 

Έξι (6) τερματίσαντες. Ελάχιστοι μας έμειναν στο δρόμο, τρεις ή τέσσερις αν μετράω καλά.

 

Οι τερματίσαντες αλφαβητικά

 

gismofbi: 50.022, πέρασε το όριο 27/11

 

jjohn: 90,049!!!!!, πέρασε το όριο στις 12/11!!!!!, τερμάτησε στις 28/11

 

John82: 50,131, πέρασε το όριο 22/11, τερμάτησε 24/11 (δεν είμαι σίγουρη γι' αυτό, νομίζω συνεχίζει να γράφει)

 

Kelaino: Εχμ, σίγουρα πάνω από τις 55,000, πέρασε το όριο 22/11, συνεχίζει να γράφει

 

Naroualis: 58,081, πέρασε το όριο 26/11, τερμάτησε 29/11

 

Sonya: 50,004, πέρασε το όριο 27/11, συνεχίζει να γράφει.

 

 

Σύνοψις: όλοι όσοι τερμάτησαν είχαν περάσει τις 50,000 ως και τις 27/11. Μηδενικό σασπένς φέτος ρε γ&μώτι, αλλά πλούσια συγκομιδή λέξεων και πολύ ωραίο κλίμα, όπως και πέρσι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θερμά συγχαρητήρια και στους έξι τερματίσαντες (γαμάτη λεξούλα? :p)

Λουθ, έχω στρώσει τον printer μου και περιμένει να τυπώσει... δε θέλω να σε αγχώσω, αλλά καταλαβαίνεις :p ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ (όποιος άλλος θέλει ας ευχαριστήσει προσωπικά :p ) για την ανταπόκριση.

Σκίσατε πάλι φέτος. :good:

 

Και εδώ ας ρωτήσω κάτι (που δεν ξέρω πού αλλού να το πω) : να ανοίγαμε ένα τόπικ όπου μέλη που έχουν γράψει νουβέλες και μυθιστορήματα μπορούν να τα ανεβάζουν; Με ένα αρχείο και λίγα λόγια ενδεικτικά του είδους και θέματος του κειμένου. Δεν έχουμε κάτι τέτοιο, ε; Φυσικά, το γεγονός ότι θα είναι ανοιχτά, στη βιβλιοθήκη, το κάνει λίγο ευαίσθητο θέμα, αλλά προσωπικά ενδιαφέρομαι για κάτι τέτοιο. Θα ήθελα μερικές γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ (όποιος άλλος θέλει ας ευχαριστήσει προσωπικά :p ) για την ανταπόκριση.

Σκίσατε πάλι φέτος. :good:

 

Και εδώ ας ρωτήσω κάτι (που δεν ξέρω πού αλλού να το πω) : να ανοίγαμε ένα τόπικ όπου μέλη που έχουν γράψει νουβέλες και μυθιστορήματα μπορούν να τα ανεβάζουν; Με ένα αρχείο και λίγα λόγια ενδεικτικά του είδους και θέματος του κειμένου. Δεν έχουμε κάτι τέτοιο, ε; Φυσικά, το γεγονός ότι θα είναι ανοιχτά, στη βιβλιοθήκη, το κάνει λίγο ευαίσθητο θέμα, αλλά προσωπικά ενδιαφέρομαι για κάτι τέτοιο. Θα ήθελα μερικές γνώμες.

Μπορει κάθε μέλος να το κάνει αυτό στις βιβλιοθήκες σε ξεχωριστό τόπικ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βρε κορίτσι. Αντί για τόπικ με διήγημα στην βιβλιοθήκη, τόπικ με μυθιστόρημα. Γιατί όχι;

Link to comment
Share on other sites

Απλά θεώρησα καλή σαν ιδέα να υπάρχει ξεχωριστό τόπικ για τα μεγάλα κείμενα για να είναι συγκεντρωμένα. (Γιατί αν κάποιος ψάχνει να διαβάσει ένα μυθιστόρημα θα πρέπει να ψάξει μέσα στο χάος της βιβλιοθήκης, that's all).

Link to comment
Share on other sites

Με κάτι καινούργιο που ετοιμάζεται, ίσως να μπορεί και να τα ξεχωρίσει κάποιος πιο εύκολα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αχά... Μπράβο, κάτι πήρε το μάτι μου και για τα flash που έλεγε ο abuno. Ωραία!

Link to comment
Share on other sites

Του χρόνου θα πάρω μέρος κι εγώ. Φέτος ήμουν νιούδι στο site ακόμα όταν ξεκίνησε και δεν το τόλμησα. Πάντως αν δω κάτι που με ενδιαφέρει θα το διαβάσω, ασχέτως μεγέθους

Link to comment
Share on other sites

Μέτρα τις μέρες από τώρα Βασίλη! Στο εγγυώμαι πως θα περάσεις πολύ ευχάριστα. Δεν συγκρίνεται η εμπειρία...

Έλα να αρχίσουμε τα RSVP από τώρα :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Έχει ξεκινήσει κανείς στο καλοκαιρινό που ξεκίνησε σήμερα; Εγώ συμμετέχω για πρώτη φορά οπότε κάθε οδηγία χρήσιμη...Καλή αρχή σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..