Jump to content

Παζάρι Βιβλίου και στη Θεσσαλονίκη!


trillian
 Share

Recommended Posts

Για πρώτη φορά φέτος, το Παζάρι Βιβλίου διοργανώνεται και στη Θεσσαλονίκη!

 

Από 25 Οκτωβρίου έως 13 Νοεμβρίου, στη ΔΕΘ. :)

 

[Αν και, λόγω έλλειψης χρόνου, οι διαθέσιμοι τίτλοι θα είναι ακριβώς ίδιοι με αυτούς της Κλαυθμώνος...]

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Α πολύ ωραία, σ' ευχαριστούμε trillian για τα καλά νέα. Θυμάμαι ότι τον Ιανουάριο είχα αφήσει πίσω μερικούς Γκίμπσον, και έναν- δύο Ντάγκλας Άνταμς που ήθελα. Ελπίζω μόνο μαζί με τους τίτλους, να είναι ίδιες και οι τιμές ;-)

Link to comment
Share on other sites

Θα παω και γω αλλα δεν ξερω πιο Σ/Κ. Απο παλιοτερη εμπειρια σας, μενει τιποτα μετα απο δυο τρεις βδομαδες ή ψιχουλα;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε όσο το δυνατόν πιο νωρίς μπορείς γιατί αν ισχύουν οι τιμές της Κλαυθμώνος, θα πέσουν σαν τις ακρίδες στα σπαρτά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παω στις 28 οκτ , θα παω το επομενο σαββατο 4 Νοεμβριου. Τρομου θα εχει;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σαν της Κλαυθμώνος, ναι, έχει και Οξύ και Anubis και Stephen King και Masterton και ένα σωρό άλλα. Να μας πείτε κι εμάς των Αθηναίων τι υπάρχει, να προετοιμαστούμε για όταν γίνει και στην Αθήνα. Εγώ θέλω κυρίως Jack Vance και ίσως και Robin Hobb. Και Robert Silverberg αν υπάρχει καμιά καλή έκδοση. Και να πάρετε το "Όρυξ και Κρέικ" (Ωκεανίδα) και το "Θνητοί Θεοί" (Anubis) όσοι δεν τα έχετε - δε θα το μετανιώσετε, τραστ μι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα πω τι παίζει όταν πάω, αλλά του χρόνου λογικά δεν θα υπάρχουν και διαφορετικά βιβλία; Μερικά τουλάχιστον, όχι όλα.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές είναι ίδιες με της Κλαυθμώνος, ναι. Όσο για τα αντίτυπα, προβλέπεται αναπλήρωση των τίτλων μεν, αλλά αυτό φυσικά δεν αποτελεί εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Είναι από 25 Οκτωβρίου έως 13 Νοεμβρίου, το αναφέρει η trillian στο αρχικό post. Τώρα ώρες δεν ξέρω, το googlαρα και δεν μου έβγαλε τίποτα. Θα ήθελα και εγώ να μάθω.

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και μια απορία για εμάς που δεν έχουμε ιδέα από παζάρι βιβλίου:

Οι τιμές σε τι επίπεδα κυμαίνονται; Πόσο περίπου % κάτω από την αρχική τιμή;

Edited by jjohn
Link to comment
Share on other sites

Όμως θα μπορεί κανείς να βρει βιβλία που εκδόθηκαν μόνο ως και το 2005 ή 2006, δεν είμαι σίγουρος. Δεν θα υπάρχουν πιο πρόσφατες κυκλοφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Από πενταετία και παλαιότερα.οι τιμές δεν ξεπερνούν τα 6-7 ευρω τα πολύ ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από κάτι coffee table books, αυτά τα σκληρόδετα που είναι όλο φωτογραφίες και κάνουν 10 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διευκρίνισα σωστά. Ποιες μέρες μπορούμε να πάμε εννοώ. Θα είναι ανοιχτό όλες τις μέρες, τις καθημερινές μόνο ή συγκεκριμένες μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όλες τις μέρες, αν είναι σαν της Κλαυθμώνος, και όχι μόνο καθημερινές. Από ώρες δε θυμάμαι ακριβώς, αλλά νομίζω 10 το πρωί με 10 το βράδυ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παζάρι είναι, όπου πουλιούνται βιβλία που οι εκδοτικοί τα έχουν για πέταμα - εδώ ούτε οι επίσημες εκθέσεις βιβλίων δεν έχουν εισιτήριο. (Η ΔΕΘ έχει; Δεν ξέρω)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι εκεί! :yessir:

 

Να θυμηθώ να πάρω μαζί μου και το καρότσι που παίρνει η μάνα μου στην λαική! :nerd:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορώ να πάω από την πρώτη μέρα, αφήστε τίποτα και για εμάς, ναι;

Link to comment
Share on other sites

Να μας πείτε, όσοι πάτε, αν έχει από Anubis τα καράβια της μαγείας της Robin Hobb και από Αίολο αυτά του Τζακ Βανς με τον Κουζέλ. Να προετοιμαζόμαστε για το άλλο, της Κλαυθμώνος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..