Jump to content

4ος Διαγωνισμός Ποίησης, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Ταξίδι


Mesmer
 Share

Recommended Posts

Ίσως προλάβω να γράψω και εγώ κάτι, να "γιορτάσω" την επανεμφάνισή μου. χεχε :mf_sherlock:

Link to comment
Share on other sites

Πώς πάνε τα πράγματα εδώ; Είδα ότι είχαμε και μια νέα είσοδο στη διάθεση για ποίηση. Ελπίζω να υπάρχουν και κάποιες που δεν το έχουν αναφέρει.

 

Για να μην ξεχνιόμαστε, αύριο τα μεσάνυχτα λήγει η διορία για το ανέβασμα των ποιημάτων. Λίγες ώρες έχουν μείνει για νέους στίχους και διορθώσεις. Βιαστείτε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά θα διαβάσω ό,τι ανεβάσετε, αλλά... πού ταξιδεύετε, ποιητές και ποιήτριες; :french_blank:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παθει λουμπαγκο λαιμου (!!!) ναι το ξερω... θα ανεβασω αλλα τελευταια στιγμη γιατι με πονανε τα χερια μου και δεν γραφω καθολου γρηγορα....

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαμε μήπως να ελπίζουμε σε μια παρατασούλα μέχρι αύριο ή μεθαύριο; Θα με σώζατε, μια και η έμπνευση ήρθε τελευταία στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι λίγο αργά, η διορία παρατείνεται μέχρι αύριο αργά το βράδυ. Ελπίζω αυτό να εξυπηρετεί και το λουμπάγκο της laas. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστούμε πολύ! (Μιλώ και εκ μέρους του... λουμπάγκου της Μαριάντζελλας! :p) Και... ανασκουμπώνομαι! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαστε ανθρωποι να σας πω τιποτα... οντως ειχα παθει λουμπαγκο! Ευτυχως ειμαι καλυτερα και εχω κεφακια γι αυτο αλλιως θα γκρινιαζα περισσοτερο για το δουλεμα... τεσπα...

Βουαλα η δικη μου συμμετοχη "Ταξιδι μου" http://community.sff.gr/topic/14802-%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B4%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-4-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82/?do=findComment&comment=235944

Link to comment
Share on other sites

Πείραγμα ήτανε και αυτό που ήθελα να πω ουσιαστικά ήταν πως η παράταση μας έσωσε και τις δύο! ;-)

 

Όσον αφορά τη συμμετοχή μου, είναι στο δρόμο και θα φθάσει σύντομα! Πρέπει πρώτα να περαστεί στον υπολογιστή (ναι, τα ποιήματα χειρόγραφα τα δουλεύω) και να χτενιστεί δυο-τρεις φορές, αφού δεν προλαβαίνουμε για κάτι καλύτερο. Αναμείνατε!

Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι βλέπω ήδη έχουμε και νέες συμμετοχές. Ελπίζω να έρθουν κι ακόμη μερικές...

 

Θα ανοίξω τις ιστορίες σε μερικές ώρες, πριν πάω για ύπνο. Μέχρι τότε μπορείτε να ανεβάζετε.

 

Για τη διαδικασία ψηφοφορίας θα υπάρξει ενημερωτικό ποστ. Ίσως όχι αύριο, επειδή δουλεύω, αλλά σύντομα. Διαβάστε, αλλά μην βιαστείτε να ψηφίσετε. :)

Link to comment
Share on other sites

Και κάπου κατά δω λήγει η διορία των συμμετοχών. Τα ποιήματα ανοίγουν και είναι έτοιμα να δεχτούν σχόλια.

 

Αναμείνατε για λεπτομέρειες σχετικά με τη διαδικασία ψηφοφορίας.

 

Καλή επιτυχία στους διαγωνιζόμενους!

Link to comment
Share on other sites

Για την ψηφοφορία:

 

-Ψηφίζετε από σήμερα μέχρι τα μεσάνυχτα του Σαββάτου 17 Νοεμβρίου.

-Η ψήφος αποτελείται από όλα τα ποιήματα του διαγωνισμού, σε σειρά κατάταξης από το αυτό που σας άρεσε περισσότερο προς αυτό που σας άρεσε λιγότερο.

- Η ψήφος των ποιητών είναι υποχρεωτική, βάζοντας το ποίημά τους στην τελευταία θέση.

-Στέλνετε τις ψήφους σας ταυτόχρονα σε μένα και με κοινοποίηση στην Naroualis.

Link to comment
Share on other sites

Σας κατέθεσα ό,τι μπορούσα να σας πω (δεν είναι και πολλά, ποτέ δεν είναι :( πιστεύω θα μπορούσατε να προσπαθήσετε να με εκπαιδεύσετε σχετικά με το πώς στο καλό κάνουνε εποικοδομητικά σχόλια στα ποιήματα, μαθαίνω αλήθεια :p)

 

Συνολικά είναι ένα όμορφο θέμα, που γέννησε - διαφόρων τύπων - ταξίδια.

Απόλαυσα την ανάγνωση και σας ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και νομιζω πως θα σχολιασω και ψηφισω τελευταια και καταιδρωμενη... εχω ηδη διαβασει ολα τα ποιηματα... μου αρεσε το θεμα απο την πρωτη στιγμη... οι συμμετοχες ειναι ενδιαφερουσες και... ζουμερες για σχολιασμο και σκεψη και... τα καλυτερα ερχονται!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να διαβάσω, αλλά δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότητα να ανοίξω φάιλς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να διαβάσω, αλλά δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότητα να ανοίξω φάιλς.

 

Αν συμφωνούν όλοι οι συμμετέχοντες, θα βάλω τα ποιήματα και στο αρχικό ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω συμφωνω! Αν και ηδη το εχω ποσταρει στο φορουμ... συμφωνω για τους αλλους! :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να διαβάσω, αλλά δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότητα να ανοίξω φάιλς.

 

Αν συμφωνούν όλοι οι συμμετέχοντες, θα βάλω τα ποιήματα και στο αρχικό ποστ.

 

No problem.

Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν εορτής και με αρκετή καθυστέρηση, να πω πως προφανώς ούτε κι εγώ έχω πρόβλημα! Όχι μόνο αυτό, αλλά επιτέλους σχολίασα κιόλας! Αλλά για την ψήφο, νομίζω πως πρέπει να ζυμωθούνε κι άλλο μέσα μου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..