Jump to content

Λέσχη Ανάγνωσης Φανταστικού SFF.gr - Γενική Συζήτηση

Naroualis

Recommended Posts

Πάντως, μη σας απασχολεί το αν το μέρος της συνάντησης έχει wifi καθώς υπάρχει μια πιθανότητα να μην μπορέσω (εκτός κι αν υπάρχουν κι άλλα μέλη που θέλουν να πάρουν μέρος από απόσταση). Κατά τ' άλλα, ό,τι πει ο λαός, κι αν έχει και wifi να σας πω κι εγώ το τζα μου ακόμα καλύτερα.

• Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Nargathrod

87

• wordsmith

32

• Naroualis

21

• RObiN-HoOD

19

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Είναι πολύς καιρός που συζητάμε μεταξύ μας πόσο πολύ χρειαζόμαστε μια λέσχη ανάγνωσης. Μήπως τελικά ήρθε ο καιρός να την στήσουμε;   Σχετικά με το σκοπό της.   Σκοπός μιας λέσχης ανάγνωσης είναι ν

Μία πρόταση που έπεσε στο τραπέζι είναι η εξής: επειδή τα βιβλία των ενεργών μελών του sff τα έχουμε διαβάσει οι περισσότεροι σχεδόν όταν βγήκαν, οπότε δεν έχει νόημα να τα ξαναβάζουμε στη ΛΑΦ (βλέπε

Σύμφωνα με την προηγούμενη συνάντηση της ΛΑΦ έχουμε τα εξής θέματα προς ανακοίνωση:   1. Η έβδομη συνάντηση ( φαντασίας) όπου θα αναλυθεί το βιβλίο Πέρα από την γη των θεών του Αντώνη Πάσχου θα λάβ

melkiades

Πάντως στη Σόλωνος υπάρχει και ο Πολυχώρος των Εκδόσεων Άγκυρα που είναι σε μια εσωτερική αυλίτσα μικρό, πανέμορφο και ήσυχο και κατά βάση άδειο. Θα θέλατε να ρωτήσω κι εκεί για το Σάββατο;

Δείτε και το βιντεάκι να πάρετε μια ιδέα

http://www.youtube.com/watch?v=dkzwlIfSq74

Ή φυσικά αν θέλεις να ρωτήσεις εσύ Κωνσταντίνε δεν υπάρχει θέμα εννοείται. :)

Edited by melkiades
  • Like 1
  • Management
RObiN-HoOD

Αυτό το θέμα με το κέντρο πρέπει να το δούμε. Γενικώς πρέπει να βρούμε εναλλακτικές γιατί το κέντρο δεν είναι οτι πιο φιλόξενο στους καιρούς μας. Η ιδέα του scanner μου αρέσει (ιδού και το link του καταστήματος http://www.alexandrabeerhouse.gr). Τώρα αν κάνει σαν χώρος δεν ξέρω αλλά τουλάχιστον είναι μια εναλλακτική. Ας μιλήσουν όμως πως το βλέπουν ειδικά οι μη έχοντες αμάξι...

melkiades

Ναι βρε συ Στέφανε, αλλά δεν είναι ακριβώς το κέντρο όπως το περιγράφει ο Μποζινάκης στον Απόκρημνο Χρόνο. Μην είμαστε υπερβολικοί.

• Like 1
Naroualis

Ενημέρωση: Το Έναστρον διαθέτει μικρότερο χώρο, το λεγόμενο Εναστράκι, δίπλα ακριβώς στο κυρίως καφέ και μας το διαθέτει για το Σάββατο 2/2/2013 στις 18:00. Είναι αρκετά μακριά από το Σύνταγμα και τα Εξάρχεια (για την ακρίβεια είναι ακριβώς στη μέση της μεταξύ τους απόστασης). Δε ρώτησα για wi-fi, διότι είμαι 1000% σίγουρη ότι έχει.

Ξέρω ότι είναι κάπως η όλη κατάσταση, αλλά είναι ό,τι καλύτερο μπορούμε να κάνουμε αυτή τη στιγμή.

Παρακαλώ, ενημερώστε το RSVP.

wordsmith

Τελικά αύριο στο Έναστρον; Το κλείσαμε;

Naroualis

Γιες, καλέ. Όλα κανονισμένα.

• Management
RObiN-HoOD

Μέσα στο καλαντάρι του κάθε event θα βρείτε και το link για το αντίστοιχο φωτογραφικό album. Οπότε βουρ στο τελευταίο event για να δείτε τις φωτό :D

Nargathrod

2 Μαρτίου η συνάντηση για τον μήνα Φεβρουάριο; Πως την βλέπετε την ημερομηνία;

Naroualis

Εντάξει και για μένα.

• Management
RObiN-HoOD

Το σκουλήκι τη Nienor να δούμε να μπορεί. I hope so.

Εγώ δεν μπορώ 2-3 Μαρτίου αλλά μη μου δίνετε σημασία :(

Χμμ, εντάξει για 2/3. Εσείς φέρτε την Κιάρα κι εγώ θα φροντίσω για την διάταξη ήπιων ηλεκτροσόκ στο δαχτυλάκι -ξέρει εκείνη. :-)

wordsmith

Χμμ, εντάξει για 2/3. Εσείς φέρτε την Κιάρα κι εγώ θα φροντίσω για την διάταξη ήπιων ηλεκτροσόκ στο δαχτυλάκι -ξέρει εκείνη. :-)

Θα έρθεις κι εσύ; Αυτό είναι είδηση! Και ακόμη μεγαλύτερη είναι το ότι, δια του ποστ αυτού, δεσμεύεσαι όχι μόνο να έρθεις, αλλά και να θυμάσαι τι γράφει το βιβλίο μετά από 3 βδομάδες.

KELAINO

Εχμ, άσχετο, αλλά μήπως στον τίτλο των τόπικ ''ερωτηματολόγιο του τάδε μήνα'' μπορείτε να βάζετε και τον τίτλο του βιβλίου που πραγματεύεστε για να το βρίσκουμε εύκολα; Και αν υπάρχει τόπικ του βιβλίου στο φόρουμ, θα μπορούσαν να συνδέονται τα δυο τους με λινκ;

Βεβαίως, θα είμαι όλη δικιά σας :)

Naroualis

Εχμ, άσχετο, αλλά μήπως στον τίτλο των τόπικ ''ερωτηματολόγιο του τάδε μήνα'' μπορείτε να βάζετε και τον τίτλο του βιβλίου που πραγματεύεστε για να το βρίσκουμε εύκολα; Και αν υπάρχει τόπικ του βιβλίου στο φόρουμ, θα μπορούσαν να συνδέονται τα δυο τους με λινκ;

Ουπς. Σόρρυ για την καθυστέρηση της απάντησης.

Λοιπόν, δεν είναι κι άσχημη η ιδέα για τους τίτλους των τόπικ, αντίθετα, τη στριφογύριζα κι εγώ στο μυαλό μου τελευταία. Θα το κοιτάξω εντός της ημέρας.

Για λινκ, πολύ ευχαρίστως, αν και τα αντίστοιχα sub-fora είναι πολύ μικρά, οπότε δεν είναι και τόσο δύσκολο το ψάξιμο... :p

Naroualis

Έκανα μια διερευνητική σήμερα στον Πολυχώρο της Άγκυρας. Για τέσσερις ώρες Σάββατο απόγευμα, 10-15 άτομα, θέλουν περίπου 100 ευρώ ενοικίαση. Προτείνω να ξαναβολευτούμε στο Εναστράκι ή και στο Έναστρον το ίδιο, εφόσον περιμένω μεγαλύτερη προσέλευση αυτό το μήνα :p.

• Like 3

• Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..