Jump to content

Ψηφοφορία επιλογής βιβλίου Δεκέμβριος 2012

Nargathrod

14 members have voted

1. 1. Βιβλίο Δεκεμβρίου 2012;

• 3 βιβλία τρόμου
    • Το τραγούδι του χρόνου - Γιώργος Χατζηκυριάκος

Recommended Posts

Nargathrod

Όπως είπαμε σε προηγούμενες αναρτήσεις για τον μήνα Δεκέμβριο πολλοί από εμάς ήταν υπέρ ενός χριστουγεννιάτικου βιβλίου. (Προτάθηκε το βιβλίο του Παρατηρητή)

http://www.biblionet.gr/book/173592/%CE%A7%CE%B1%CF%84%CE%B6%CE%B7%CE%BA%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%AC%CE%BA%CE%BF%CF%82,_%CE%93%CE%B9%CF%8E%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%82/%CE%A4%CE%BF_%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%8D%CE%B4%CE%B9_%CF%84%CE%BF%CF%85_%CF%87%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CF%85

Επειδή αρχικά το πρόγραμμα είχε επιλογή ανάμεσα σε 3 βιβλία τρόμου είμαι υποχρεωμένος να θέσω ψηφοφορία για να εξακριβωθεί με δημοκρατικό τρόπο εάν θα τηρήσουμε το πρόγραμμα ή θα κάνουμε μια μικρή παρένθεση για τα Χριστούγεννα!

Η ψηφοφορία θα είναι ανοικτή ώστε να διασφαλιστεί ότι ψηφίζουν τα μέλη της λέσχης.

Δώστε τις ψήφους σας όσο το δυνατόν συντομότερα ώστε να μπορέσουν να προμηθευτούν το βιβλίο που θα αποφασιστεί και τα μέλη του εξωτερικού!

KELAINO

Ψήφισα κι εγώ, επειδή δεν θα έχει νανόριμο το Δεκέμβρη και επειδή έχω διαβάσει το βιβλίο και ούτως ή άλλως σκόπευα να το ξαναδιαβάσω μαζί με την κόρη φέτος. Με παίζετε, ε;

Ψήφισα κι εγώ το Τραγούδι, αλλά να πω επίσης πως σ' αυτήν την περίπτωση το να προμηθευτούμε το βιβλίο δεν είναι πρόβλημα, καθώς υπάρχει σε ηλεκτρονική μορφή (ευχαριστούμε, ΒΔ εκδόσεις!).

Naroualis

Τραγούδι και για μένα. I am a sachah, I know.

Ακόμα δεν είμαι Ελλάδα, αλλά τελικά θα γυρίσω από 1η Φλεβάρη. Υπάρχει τρόπος να λάβω μέρος από μακριά; Αν όχι τότε θα κάνω υπομονή!

• Like 1
Nargathrod

Ακόμα δεν είμαι Ελλάδα, αλλά τελικά θα γυρίσω από 1η Φλεβάρη. Υπάρχει τρόπος να λάβω μέρος από μακριά; Αν όχι τότε θα κάνω υπομονή!

Βεβαίως και υπάρχει τρόπος! Skype! Δεν νομίζω ότι προλαβαίνεις το βιβλίο Νοεμβρίου αλλά από Δεκέμβρη μπορείς να λάβεις μέρος! Όλοι είναι ευπρόσδεκτοι!

• Like 1

Έντάξει λοιπόν, ψήφισα κι εγώ το τραγούδι και θα κοιτάξω να το προμηθευτώ σιγά-σιγά. :)

Παρατηρητής

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ που επιλέξατε τη Νοέλα για βιβλίο του Δεκέμβρη. Παρόλο που οι περισσότεροι που το διάβασαν είπαν πως μπορεί να διαβαστεί οποιονδήποτε μήνα, οι μέρες του Δεκέμβρη είναι οι πιο ταιριαστές λόγω ατμόσφαιρας.

Σας εύχομαι από τώρα επικά Χριστούγεννα και ελπίζω το Τραγούδι του Χρόνου να βοηθήσει στην πραγματοποίηση αυτής της ευχής!

Επίσης, όπως είπε και η Ayu το βιβλίο είναι διαθέσιμο και σε e-book στο διαδίκτυο οπότε αν κάποιος δεν μπορεί να το αγοράσει μπορεί να το διαβάσει ελεύθερα, εκτός κι αν θέλετε να το έχετε στη βιβλιοθήκη σας ή κάτω από το χριστουγεννιάτικο δέντρο.

• Like 2
  • 3 weeks later...
Naroualis

Επειδή οι μέρες είναι λίγες, προστέθηκε το event στο ημερολόγιό μας και καλείσθε να κάνεται το σχετικό σας RSVP.

Επειδή -με τη σύμφωνη γνώμη εκδότη και συγγραφέα- η συνάντηση της ΛΑΦ θα φιλοξενηθεί στην παρουσίαση του βιβλίου, όποιος θέλει μπορεί να κάνει RSVP ακόμα κι αν έρθει μόνο για την παρουσίαση κι όχι για την ΛΑΦ.

• Like 1
Lady Nina

Διστάζω να κάνω RSVP, γιατί φοβάμαι μήπως δεν καταφέρω να τηρήσω την υπόσχεσή μου. Θέλω πολύ να έρθω και στην παρουσίαση και στη συνάντηση της ΛΑΦ, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη ότι θα μπορώ. Δηλώνω πάντως συμμετοχή εδώ και θα το έχω σίγουρα (ξανα)διαβάσει το βιβλίο μέχρι τότε. Ελπίζω να καταφέρω να σας δω! Πείτε μου όμως σε κάθε περίπτωση αν χρειάζεται να κάνω κάτι ιδιαίτερο, γιατί κάπου σε ένα άλλο τόπικ πήρε το μάτι μου κάτι για "διάβασμα και αίμα"... :p

Nargathrod

Η 2η συνάντηση της ΛΑΦ που είναι προγραμματισμένη για παρασκευή 21 Δεκεμβρίου στο βιβλιοπωλείο του Πατάκη δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί στον ίδιο χώρο γιατί δεν θα γίνει η παρουσίαση του βιβλίου όπως ήταν προγραμματισμένη. Μπορούμε ωστόσο να κρατήσουμε την ώρα και να βρούμε ένα άλλο μέρος. Εάν τώρα θέλετε να αλλάξει η ημερομηνία ώστε να μην είναι καθημερινή και να γίνει Σάββατο ή Κυριακή όπως συνηθίζεται πρέπει να το συζητήσουμε ώστε να βρούμε την καλύτερη ιδανική λύση.

Οι προτάσεις αν είναι δυνατόν να γίνουν τα επόμενα 24ωρά ώστε να μην δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα.

Nihilio

Καλύτερα να το αφήσουμε για την ίδια ώρα, αρκεί να βρούμε ήσυχο μέρος να τα πούμε.

Nargathrod

Συμφωνώ! Παρασκευή είναι υπάρχουν πολλά ωραία μέρη!

Κι εγώ προτιμώ να μείνει στην αρχική ημερομηνία, επειδή λόγω ημερών το πρόγραμμά μου έχει ήδη φορτωθεί με οικογενειακές υποχρεώσεις για τις επόμενες.

Nargathrod

Μίλησα με τον εκδότη σήμερα.

Η παρουσίαση τελικά θα γίνει 22 Σάββατο 14.30 στον Πατάκη. Αν είναι δυνατό μπορούμε να το καθυστερήσουμε μια μέρα!!! Αν σας βολεύει το Σάββατο από την Παρασκευή 21.

Εγώ δεν έχω πρόβλημα!

Τι λέτε;

Nihilio

Εγώ προτιμώ το Σάββατο, να έχουμε και άνεση να μιλήσουμε χωρίς να μας πιέζουν συγκοινωνίες/νύστα.

wordsmith

Εμένα όχι απλώς με βολεύει, αλλά το προτιμώ από Παρασκευή, γιατί έχω και μια άλλη παρουσίαση βιβλίου ακριβώς στις 21.

Μεσημέρι Σαββάτου, ίσως και να μπορώ. Αλλά, για πείτε, πώς είναι το σχέδιο; Πρώτα είναι η συζήτηση ή πρώτα γίνεται η παρουσίαση;

Edited by Tiessa
Nargathrod

Πρώτα η παρουσίαση για να αποδεσμεύσουμε και το Γιώργο που θα πρέπει να μιλήσει στην παρουσίαση. Ίσως εάν ο χώρος το επιτρέπει να συμβούν και τα δυο 14.30 και όταν τελειώσει η παρουσίαση να έχουμε το συγγραφέα να μιλήσει για το βιβλίο και να απαντήσει στις ερωτήσεις. Αν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο μην διστάσετε!

Naroualis

Ενημερώθηκε και το event στο ημερολόγιο του φόρουμ. Όσοι πρόκειται ή δεν πρόκειται τελικά να παραστείτε, Σάββατο, 22 Δεκεμβρίου, 14:30, στο βιβλιοπωλείο του Πατάκη, Ακαδημίας 65 στην Αθήνα, καλείστε να το δηλώσετε στο σχετικό RSVP.

Εγώ παιδιά δυστυχώς δεν μπορώ να συμμετέχω αυτήν τη φορά καθώς φωτιά στα μπατζάκια μου. :wind2:

Αναμένω τα αποτελέσματα της συνάντησης κι ευελπιστώ να συμπληρώσω κι εγώ το ερωτηματολόγιο μόλις αξιωθώ να τελειώσω το βιβλίο.

Nargathrod

Πολύ καλή συνάντηση σήμερα! Συγχαρητήρια στον Γιώργο για την παρουσίαση! :mf_sonne:

Edited by Nargathrod
  • Like 1
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..