Jump to content

Μπλογκ με θέμα τα κόμικ


Βαγγέλης
 Share

Recommended Posts

Μετά απο καιρό μπήκα στο φόρουμ πάλι :mf_trombone: !!!!

Είχα μια ιδέα να κάνω ένα μπλογκ με θέμα τα κόμικς. Πιο συγκεκριμένα θέλω να κάνω κάτι σε ρετροσπεκτίβα όπου θα κοιτώ μια ολοκληρωμένη σειρά κόμικ και την αναλύω. Αναφέρω πλοκή, χαρακτήρες, μια κριτική, τι μου άρεσε τι δε μου άρεσε ίσως το μπαγκραουντ της παραγωγής. Φυσικά δεν θα είναι κάτι που έχει έκταση 100 χαρακτήρων αλλά κάτι πιο εκτενές και μαλλον τμηματικό για κάθε σειρά ή GN.

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο μπλογκ στα ελληνικά που αχολείται με κάτι τέτοιο και επίσης δε ξέρω αν ένα μπλογκ τέτοιου είδους θα ήταν ενδιαφέρων.

Έχεις κανείς προτάσεις για το τι θα ήθελε να δει σε ένα τέτοιο μπλογκ ή αν θα τον/την ενδιέφερ να το διαβάσει;

Link to comment
Share on other sites

Αφού ρωτάς εδώ γιατί δεν το κάνεις κι εδώ;

Καλή ιδέα. Μπορώ να τα αναρτύω εδώ και μετά να τα αρχειοθετώ σε κάποιο ιστολόγιο. Απλά έχω ακόμα μερικές επιφυλάξεις γιατι μάλλον θα είναι αρκετά επίπονη δουλειά

Link to comment
Share on other sites

  • Management

No pain no gain .. τίποτα δεν έρχεται μόνο του... άρχισε λοιπόν :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πιστεύω πως το comicdom.gr μπορεί να σου δώσει αρκετές ιδέες, σχετικές με την υλοποίηση του οράματος σου Βαγγέλη.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως το comicdom.gr μπορεί να σου δώσει αρκετές ιδέες, σχετικές με την υλοποίηση του οράματος σου Βαγγέλη.

Ευχαριστώ μεγάλε. Δεν είχα ιδέα για αυτό το site. Βασικά αυτή είναι και η μεγαλύτερη πηγή δυσταγμού απο μέρους μου. Δεν έχω καθόλου επαφή με τα ελληνικά κόμικ sites και το συγκεκριμένο φαίνεται να είναι αρκετά "ψαγμένο". Πάντως δεν φαίνεται να έχει κάτι όσο εκτενές όσο αυτό που θέλω εγώ. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Πάντως Vangjel θα μας ενδιέφερε να κάνεις αυτό που λες εδώ στο ΣΦΦ. Αν σε ενδιαφέρει κι εσένα μου λες. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Vangjel θα μας ενδιέφερε να κάνεις αυτό που λες εδώ στο ΣΦΦ. Αν σε ενδιαφέρει κι εσένα μου λες. :)

 

Ναι, έχω σκοπό να το ξεκινήσω από εδώ. Κοινό ούτων ή άλλως υπάρχει. Απλά τώρα γράφω τη διπλωματική μου και δεν έχω κάτσει να γράψω κάτι ουσιαστικό ακόμα οπότε ασχολούμου όσο έχω χρόνο με τις πιο εύκολες λεπτομέρειες (ποια κόμικ θα ξαναδιαβάσω, το σκελετό κάθε "κριτικής" κτλπ). Σε μερικές εβδομάδες που θα τελειώσω θα αρχίσω να γράφω για τη πρώτη σειρά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..