Jump to content

33ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Στοίχειωμα


Nienor
 Share

Recommended Posts

Τελικά δεν θα πάρω μέρος στον διαγωνισμό, αν και το διήγημα είναι τελειωμένο. Δεν θέλω να διακινδυνέψω να κριθώ σαν εκτός είδους.

Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν θα πάρω μέρος στον διαγωνισμό, αν και το διήγημα είναι τελειωμένο. Δεν θέλω να διακινδυνέψω να κριθώ σαν εκτός είδους.

Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες.

 

Κρίμα. :( Κρίμα, γιατί γράφεις καλά και θα ήθελα να διάβαζα την ιστορία σου. Για το "είδος" δεν ξέρω, αυτό το καθορίζουν οι διοργανώτριες και ο διαγωνισμός ο ίδιος κάθε φορά, αλλά ελπίζω τουλάχιστον την ιστορία σου να την ανεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα πάρα πολύ να λάβω μέρος, αλλά τελικά οι περιστάσεις δε μου άφησαν χρόνο ν' ασχοληθώ. Ελπίζω να καταφέρω να σας διαβάσω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2208 λέξεις. Από ό,τι φαίνεται θα την τελειώσω την ιστορία (ω, τι θαύμα!) μέσα στην προθεσμία και θα την ανεβάσω πιο αργά απόψε ή το πολύ-πολύ αύριο (αφού κάνω και ένα καλό τελικό χτένισμα).  :)

Edited by Oberon
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω επισκέψεις ακόμα (από την Πέμπτη), είχαμε και μία κηδεία πολύ κοντινού θείου-παππού το Σάββατο (το οποίο σημαίνει μία ολόκληρη μέρα αφιερωμένη, και λίγη του ήταν δηλαδή του ανθρώπου), μου κάηκε το πι-σι (εντάξει, αυτό δεν με εμποδίζει να γράψω, έχω το λαπτοπάκι μου, και την καλή συνήθεια να αντιγράφω ό,τι δουλειά κάνω σε στικάκι πριν κλείσω τον υπολογιστή), και σήμερα δεν έγραψα ούτε λέξη.

 

Αύριο φεύγει ο επισκέπτης. Ευχαριστώ πάρα πολύ για την παράταση, θα κάνω ό,τι μπορώ να την εκμεταλευτώ δημιουργικά ( δεν έχει μείνει πολύ ακόμα, αλλά είναι το πιο σημαντικό κομμάτι κι εγώ είμαι πτώμα μετά από αυτό το τριήμερο :death: ).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναγκάστηκα να περάσω τις μέρες που είχα διαθέσιμες για συγγραφή σε ένα μέρος ξεχασμένο από το χρόνο, χωρίς ίντερνετ και υπολογιστή. Έτσι η ιστορία μου γράφτηκε με πρωτόγονα μέσα, γνωστά σε πολλούς ως χαρτί και στιλό. Γι' αυτό δεν είμαι και πολύ ικανοποιημένος. Σήμερα δεν μπορώ να ασχοληθώ καθόλου, μιας και όλη μέρα ταξιδεύω (για την ακρίβεια κάνω αυτό το ποστ από τα ΚΤΕΛ Θεσσαλονίκης). Αύριο θα κοιτάξω να την σουλουπώσω λιγάκι και να την ανεβάσω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γράφω στο συγγενικό αλλαλούμ, λογικά τελειώνω σήμερα το βράδυ, αύριο χτενίζω και τη σηκώνω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και απορρίψει έντεκα ιδέες ως τώρα (αλήθεια, έντεκα) αλλά η τωρινή κρατάει. ίσως προλάβω να διορθώσω απόψε, αλλέως, αύριο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια ιστορία που, κατά τον Άλεξ, είναι πολύ ισχυρή. Όχι εκείνη που αύτωνα (δεν έχει απορριφθεί αυτή, απλά η άλλη μου ήρθε στο δόξα πατρί), μια καινούργια. Έχει αρχίσει. Αύριο ταξιδεύω προς πατρίδα, ελπίζω να καταφέρω να την τελειώσω ανάμεσα σε αεροδρόμια, γονείς και πεθερικά. Και να κάνω και τις κριτικές που χρειάζονται. Ελπίζω να προλάβω. Αλλιώς θα την γράψω και θα την ανεβάσω εκτός διαγωνισμού, γιατί πραγματικά μ' αρέσει.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ξενύχτησα όλη νύχτα και τέλειωσα την ιστορία, αλλά πρέπει να κόψω κοντά 300 λέξεις (κι ας έκανα "snip"-"snip" συνέχεια), και ήδη σκουντουφλάω. Θα κοιμηθώ μερικές ώρες και θα τελειώσω το editing αργότερα. Ελπίζω να προλάβω το deadline. :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πώπω, καλώστες τις καινούργιες ιστορίες :D

 

Έχετε ακόμα 5,5 ωρίτσες, είναι η ώρα να αρχίσετε να τις ραπάρετε και οι υπόλοιποι για να προλάβετε να τις ανεβάσετε.

Στις 12 θα αρχίσουμε να τις μαζεύουμε σιγά σιγά, θα τις βάλουμε και στο πρώτο τόπικ για να τις βρίσκετε ευκολότερα, θα σας θυμήσουμε πώς ψηφίζουμε και θα σας ενημερώσουμε για τις νέες προθεσμίες. Στέι τιουντ, χαχα

Link to comment
Share on other sites

Θα προλάβω! Μόνο 114 λέξεις έχω να κόψω ακόμα και δεν αφαίρεσα τίποτα το σημαντικό από την ιστορία. Όπως στα καλά *υφαντά* πρέπει κανείς να τα πλένει όταν τελειώσει την ύφανση, να στενέψουν λίγο, να δέσουν και να φανούν καλύτερα τα χρώματα. ;-)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμα κάποιοι γράφετε, οι φανταστικές διοργανώτριες -αχέμ- αποφάσισαν να δώσουν λίγες ακόμα ωρίτσες παράταση :) Όχι πολλές, αλλά ελπίζουμε αρκετές - μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες, ίσα ίσα για να μην τρέχετε πανικόβλητοι.

 

Εκμεταλλευτείτε τες όσοι γράφετε ακόμα, και από αύριο το πρωί ξεκινάει η επόμενη φάση του διαγωνισμού :mf_bookread:  :beerchug:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμα κάποιοι γράφετε, οι φανταστικές διοργανώτριες -αχέμ- αποφάσισαν να δώσουν λίγες ακόμα ωρίτσες παράταση :) Όχι πολλές, αλλά ελπίζουμε αρκετές - μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες, ίσα ίσα για να μην τρέχετε πανικόβλητοι.

 

Εκμεταλλευτείτε τες όσοι γράφετε ακόμα, και από αύριο το πρωί ξεκινάει η επόμενη φάση του διαγωνισμού :mf_bookread:  :beerchug:

Για πόσες ωρίτσες μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

Για μέχρι να βγει ο ήλιος ;)

 

Διόρθωσε δηλαδή κι ανέβασε πριν να κοιμηθείς με την ησυχία σου :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ο ήλιος είναι ήδη ψηλά, τα κοκοράκια έχουν λαλήσει ώρες τώρα και όπως καταλαβαίνετε, αυτό ήτανε. Μέχρι εδώ δεχόμασταν συμμετοχές :hi:

 

Ευχαριστούμε πολύ όσους μας τίμησαν γράφοντας ιστορίες για τον 33ο ΔΣΣΙ.

 

Μέχρι να οργανωθούμε και να σας πούμε τι κάνουμε τώρα και πώς, μπορείτε να τις ψαρεύετε από δω κι από κει από τη βιβλιοθήκη φαντασίας και να τις διαβάζετε πριν να τις βγάλουμε και συγκεντρωμένες σε λίστα.

 

Καλή σας ανάγνωση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..