Jump to content

34ος Διαγωνισμός Σύντομης Σουφουφίτικης Ιστορίας, Κατηγορία ΓΕΝΙΚΟΣ (Επετειακός)


aScannerDarkly
 Share

Recommended Posts

Ξεκίνησα κι εγώ μια ιδέα, δυστυχώς όμως πάει πιθανότατα για πάνω από το όριο. Αν τελικά δεν απλωθεί, θα την ανεβάσω. Όπως και να 'χει, θα παρακολουθήσω τον διαγωνισμό με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

Ωραίο θέμα btw.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αναφορά προόδου: Ας πούμε ότι το έγραψα και ας πούμε ότι στέκεται.

 

Τώρα πιάνουνε τα δύσκολα, η διόρθωση δηλαδή. Θα κάνω πρώτα τις κριτικές όμως για να το απολαύσω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτοιμος με 1222 λέξεις και συνεχίζω τις διορθώσεις εφόσον υπάρχει και η παράταση... :p

Link to comment
Share on other sites

Χοντρό πρόβλημα, δεν ήξερα πώς να ξαναχώσω μέσα στην πύλη αυτό που πετάχτηκε από μέσα όταν εκείνη άνοιξε. Τώρα νομίζω ότι ξέρω. Υπάρχει ένα πρώτο ντραφτάκι σε χαρτί, αύριο θα κάτσω να το ηλεκτρονοποιήσω και γλιέπουμι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ λοιπόν, έχετε μέχρι τις 26/09, 23.59.

Να 'σαι καλά! Τώρα ίσως να έχω ελπίδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλή μας αρχή! Τις ιστορίες του διαγωνισμού, θα τις βρίσκετε μαζεμένες, όπως πάντα, στο τέλος του αρχικού ποστ, για δική σας ευκολία.

 

Όσον αφορά τη δική μου συμμετοχή, έχει ολοκληρωθεί το γράψιμο και τώρα είμαι στη φάση των διορθώσεων. Αν και έχω ακόμα έναν μικρό ενδοιασμό στο θέμα πύλης/πόρτας, θα την ανεβάσω και θα αφήσω εσάς να κρίνετε. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παράταση για τις κριτικές γίνεται;

Μέχρι που να ανεβάσεις την ιστορία σου πρέπει να τις έχεις κάνει. Εντάξει, τώρα, αν σου λείπει και καμία και την κάνεις στις επόμενες μέρες, φαντάζομαι μπορούμε να το βολέψουμε, αλλιώς ξέρεις, τσεκούρι.

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου κριτικές:

Μία

Δύο

Τρεις

 

Ελπίζω να είναι εντάξει. Το διήγημα θα ακολουθήσει εμπροθέσμως, θέλει λίγο σουλούπωμα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο φρέσκες πρέπει να είναι, είπαμε;

 

Απ' τη λήξη του προηγούμενου διαγωνισμού και μετά.

Link to comment
Share on other sites

 

Πόσο φρέσκες πρέπει να είναι, είπαμε;

 

1. Απ' τη λήξη το Δικαίωμα συμμετοχής έχει κάθε μέλος του φόρουμ (εκτός από τον διοργανωτή του διαγωνισμού και τον βοηθό), που στο διάστημα ανάμεσα στον προηγούμενο και τον επικείμενο διαγωνισμό έχει κάνει τουλάχιστον 3 κριτικές (δείτε ανάλογο post) των 100 λέξεων σε οποιεσδήποτε ιστορίες εκτός αυτές του τελευταίου διαγωνισμού. Ο εκάστοτε συμμετέχων θα είναι υπεύθυνος να επιδείξει τις κριτικές του στον διοργανωτή, για να μπορέσει να πάρει μέρος η ιστορία του.υ προηγούμενου διαγωνισμού και μετά.

 

 

 

2. Μην ξεχνάτε τις τρεις κριτικές σε ιστορίες της βιβλιοθήκης μας. Για διευκόλυνση των διοργανωτών (aScannerDarkly και Nihilio), παρακαλούνται όσοι συμμετέχουν, να μας στέλνουν, με το ανέβασμα της ιστορίας τους, πμ με τα λινκ των τριών κριτικών.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει τίποτα ακόμα (απλώς κατέβασα όσες ανέβηκαν) αλλά σκέφτηκα, επειδή βλέπω καινούργια πρόσωπα, και επειδή έχω πολύ καιρό να πάρω μέρος σε διαγωνισμό, να ενημερώσω / προειδοποιήσω για τα σχόλιά μου: Συνήθως τσούζουν. Είναι ειλικρινή, όσο καλύτερα τεκμηριωμένα μπορώ να τα κάνω, αλλά υπάρχει πάντα σοβαρή πιθανότητα να πονάνε λίγο, λογοτεχνικά εννοείται. Δεν έχω ποτέ κακές προθέσεις, απλώς είμαι κάπως απαιτητικός και δεν το κρύβω, ούτε διστάζω να πω τι δεν μου άρεσε, πάντα με σκοπό τη βελτίωση του κειμένου, όπως εγώ βέβαια την εννοώ. Όσοι δεν έχετε πάρει ποτέ κριτική από μένα, παρακαλώ έχετε αυτό κατά νου όταν θα διαβάσετε τη γνώμη μου.

Εννοείται ότι το ίδιο είδος σχολίων θα προτιμώ και για τις δικές μου ιστορίες.

Αυτά.

Καλή επιτυχία σε όλους  :)και, κυρίως, καλή διασκέδαση.  :mf_bookread:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει τίποτα ακόμα (απλώς κατέβασα όσες ανέβηκαν) αλλά σκέφτηκα, επειδή βλέπω καινούργια πρόσωπα, και επειδή έχω πολύ καιρό να πάρω μέρος σε διαγωνισμό, να ενημερώσω / προειδοποιήσω για τα σχόλιά μου: Συνήθως τσούζουν. Είναι ειλικρινή, όσο καλύτερα τεκμηριωμένα μπορώ να τα κάνω, αλλά υπάρχει πάντα σοβαρή πιθανότητα να πονάνε λίγο, λογοτεχνικά εννοείται. Δεν έχω ποτέ κακές προθέσεις, απλώς είμαι κάπως απαιτητικός και δεν το κρύβω, ούτε διστάζω να πω τι δεν μου άρεσε, πάντα με σκοπό τη βελτίωση του κειμένου, όπως εγώ βέβαια την εννοώ. Όσοι δεν έχετε πάρει ποτέ κριτική από μένα, παρακαλώ έχετε αυτό κατά νου όταν θα διαβάσετε τη γνώμη μου.

Εννοείται ότι το ίδιο είδος σχολίων θα προτιμώ και για τις δικές μου ιστορίες.

Αυτά.

Καλή επιτυχία σε όλους  :)και, κυρίως, καλή διασκέδαση.  :mf_bookread:

 

Βάλε στο member tilte σου "γνωστός ψείρας" και καθάρισες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όλοι ξέρουμε για τους φανταστικούς φίλους των παιδιών. Κάποιοι από εσάς μπορεί να είχατε έναν. Όμως πως θα σας φαινόταν αν αυτός ο φίλος σας δεν είναι τόσο φανταστικός όσο νομίζετε. Ελάτε μαζί μου να σας δείξω την ιστορία του Φάνη που ο φανταστικός φίλος του ήταν παραπάνω από κανονικός φίλος…

 

child.jpg

 

 

Ένας αλλιώτικος φανταστικός φίλος

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ουφ! Τριακόσιες λέξεις μόνο μέχρι το τέλος.  Και τόσα πολλά που μένουν να ειπωθούν!

Should I panic? :aunsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..