Jump to content

34ος Διαγωνισμός Σύντομης Σουφουφίτικης Ιστορίας, Κατηγορία ΓΕΝΙΚΟΣ (Επετειακός)


aScannerDarkly
 Share

Recommended Posts

Εμείς δίωρο.

ZHTΩΩΩ! ΚELAINO rides again! Από πότε είχες να γράψεις σε διαγωνισμό; ΧΑ-ΤΖΗ-ΓΙΩΡΓΗΗΗΣ! (κραυγή θριάμβου κατά την περίσταση)

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα που μου κατέβηκε σήμερα, έκατσα και την έγραψα μέσα σε ένα δίωρο, έκανα τους σχολιασμούς μου, ήμουν σχεδόν έτοιμος να την ανεβάσω και να συμμετάσχω, όταν...

 

Κατά την διάρκεια των διορθώσεων, κατάλαβα ότι θέλει μπόλικη δουλειά. Τελικά προτιμώ να μείνω εκτός και να την ανεβάσω λίγο αργότερα και εκτός διαγωνισμού, παρά να εκτεθώ... Καλή επιτυχία σε όλους!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω αφίξεις της τελευταίας στιγμής.

Συνεπώς, κλείνουμε τις συμμετοχές μας με 14 ιστορίες. Σας ευχαριστούμε όλους για τη συμμετοχή, την προσπάθεια, ακόμη κι αν έμεινε ημιτελής, ή ακόμα και την ηθική υποστήριξη.

Τα τόπικ έχουν ξεκλειδωθεί, και θα τα βρείτε όλα συγκεντρωμένα στο αρχικό ποστ. Μπορείτε να ξεκινήσετε να σχολιάζετε και να ψηφίζετε. Οι ψήφοι σας θα στέλνονται ως τις 17/10 με κοινό πμ σε εμένα και τον Nihilio.

 

Σε περίπτωση που έχουμε ξεχάσει (που δεν το νομίζω) κάποια ιστορία στο αρχικό ποστ, ας μου στείλει ο συγγραφέας της πμ να την προσθέσω.

 

Καλή σας νύχτα και καλές αναγνώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ. Μετά από 21,5 ώρες και 0 σχόλια σε όλες τις ιστορίες, θα ήθελα να θυμήσω σε όσους εκτός από τον διαγωνισμό συμμετέχουν και στο Εργαστήριο της ΑΛΕΦ, ότι στις 7 Οκτωβρίου (δηλαδή 10 μέρες πριν τη λήξη του διαγωνισμού) θα σκάσουν στο email τους μια ντουζίνα διηγήματα μεγαλύτερης συνολικής έκτασης απ' ό,τι του διαγωνισμού. Οπότε θα ήταν καλή ιδέα να έχουν ξεμπερδέψει με την ανάγνωση και τα σχόλια του διαγωνισμού μέχρι τότε.

Ελπίζω να μη σας αγχώνω, αλλά δεν σας βλέπω ζωηρούς! :devil2:

Edited by mman
Link to comment
Share on other sites

Χμμ. Μετά από 21,5 ώρες και 0 σχόλια σε όλες τις ιστορίες, θα ήθελα να θυμήσω σε όσους εκτός από τον διαγωνισμό συμμετέχουν και στο Εργαστήριο της ΑΛΕΦ, ότι στις 7 Οκτωβρίου (δηλαδή 10 μέρες πριν τη λήξη του διαγωνισμού) θα σκάσουν στο email τους μια ντουζίνα διηγήματα μεγαλύτερης συνολικής έκτασης απ' ό,τι του διαγωνισμού. Οπότε θα ήταν καλή ιδέα να έχουν ξεμπερδέψει με την ανάγνωση και τα σχόλια του διαγωνισμού μέχρι τότε.

Ελπίζω να μη σας αγχώνω, αλλά δεν σας βλέπω ζωηρούς! :devil2:

 

1) Αυτά να τα βλέπεις εσύ, που διαβάζεις με ρυθμούς χελώνας.

2)Για το εργαστήριο όμως θα έχουμε χρόνο να διαβάσουμε μέχρι τις 15 Νοεμβρίου.

3)Και μη χρονομετράς πόσες ώρες πέρασαν από την έναρξη του διαγωνισμού, γιατί αυτό μας αγχώνει.

4)Εσύ γιατί δεν έκανες κανένα σχόλιο ως τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμένω να κάνει κάποιος την αρχή...

 

Κι εγώ είχα αρχίσει να αναρωτιέμαι μήπως είπαν να μην σχολιάσουμε από την πρώτη μέρα και ξανακοίταξα τους κανόνες. :rtfm:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, ρε παιδιά, εγώ ξεκλείδωσα τις ιστορίες και περίμενα το πρωί να έχει αρχίσει χαμός, γιατί ο κόσμος δε θα κρατιόταν, αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, έκανα το ποδαρικό.

Τώρα μου μένουν μόνο άλλες 12 ιστορίες να διαβάσω και να σχολιάσω. :dancing4dh:

Link to comment
Share on other sites

Ανοίξαμε την Πύλη, είδαμε πράματα και θάματα, καιρός να την κλείσουμε ξανά.

 

Κοινώς, έγραψα, διάβασα, σχολίασα, ψήφισα.

Σε περίπτωση που δεν το είχα πει από την αρχή, πολύ ωραίο το θέμα! :)

 

Tiessa over and out.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ανοίξαμε την Πύλη, είδαμε πράματα και θάματα, καιρός να την κλείσουμε ξανά.

 

Κοινώς, έγραψα, διάβασα, σχολίασα, ψήφισα.

Σε περίπτωση που δεν το είχα πει από την αρχή, πολύ ωραίο το θέμα! :)

 

Tiessa over and out.

 

Παρομοίως.  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και ναι, δεν μπορώ να βρω τον τρόπο να βάλω spoiler  :doh: 

Κάποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις το τρίτο κουμπάκι πάνω αριστερά (Special BBC code) θα σου βγάλει το ανάλογο μενού. Μετά είναι εύκολο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σχολίασα – Ψήφισα – Τελείωσα!

 

(Καλή επιτυχία σε όλους)

Και γω το ιδιο! Καλη μας επιτυχια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Done. Για μένα το πιο δύσκολο πράγμα στον διαγωνισμό είναι η ψηφοφορία. Πιστεύω ότι όλα τα παιδιά κάνανε μια σοβαρή δουλειά και η βαθμολογία δεν σημαίνει τίποτα ως προς την προσπάθεια που κατέβαλαν για αυτό το έργο. Η προσπάθεια μόνο και η δημιουργικότητα είναι υπεράνω βαθμολογίας και μόνο για αυτό πρέπει να πάρουν όλοι τον μεγαλύτερο βαθμό. Όμως αυτή η προσπάθεια μπαίνει σε έναν διαγωνισμό που έχει αναγκαστικά αυτή την διαδικασία...

Edited by Διγέλαδος
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος και από κριτικές και από ψήφους... Καλή επιτυχία!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..