Jump to content

καλησπερα φιλοι και φιλες


panagiotis
 Share

Recommended Posts

Ονομαζομαι Παναγιωτης. Μόλις πριν από λιγες ημερες τελειωσα το πρωτο μου βιβλιο τρομου και απο αυριο ξεκιναει η προσπαθεια μου να συνεργαστώ με έναν εκδοτικό οικο.  Εύχομαι να αναγνωριστεί η προσπάθεια μου και σύντομα να δω το έργο μου να εκδίδεται. Η ευχή μου είναι να αγκαλιάσετε αυτό το υπέροχο βιβλίο. Οι τελευταίοι οκτώ μήνες ήταν πολύ δημιουργικοί για εμένα.. Ηδη έχω ξεκινήσει τις διεργασίες για την συγγραφή της συνέχειας. Μετά τα τέλη Φεβρουαρίου, θα απαντήσω σε ερωτήσεις σας σχετικά με το βιβλίο, λόγω της επικείμενης γέννησης του γιου μου. Σας ευχαριστώ πολύ. 

Edited by panagiotis
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες και καλή πορεία στο βιβλίο σου Παναγιώτη.

Ελπίζω να μη σε πειράξει που θα μεταφέρω το ποστ σου στο υποφόρουμ της συγγραφής, μιας και εδώ μιλάμε για έργα που έχουν εκδοθεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα. Είθε οι μεγάλοι παλαιοί να βάλουν το χεράκι τους!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και από μένα, Παναγιώτη, και εύχομαι κάθε επιτυχία και το κεφάλι ψηλά :) Εάν μπορούμε να βοηθήσουμε σε κάτι, μην διστάσεις να ρωτήσεις το οτιδήποτε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Μανώλη. Εύχομαι καλή επιτυχία και στο δικό σου βιβλίο και δύναμη για την συνέχεια.

Edited by panagiotis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Από σήμερα και μέχρι τα τέλη Νοεμβρίου που θα κυκλοφορήσει, δέχομαι ερωτήσεις για το μυθιστόρημα μου.3,2,1 Hit me...

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και μέχρι τα τέλη Νοεμβρίου που θα κυκλοφορήσει, δέχομαι ερωτήσεις για το μυθιστόρημα μου.3,2,1 Hit me...

Μετά τέλος οι ερωτήσεις; :p

 

Καταρχάς, γιατί δε μας λες κάποια πράγματα για το βιβλίο; Υπόθεση, αυτό που θα διαβάζαμε ενδεχομένως στο οπισθόφυλλό του;

 

Σε κάθε περίπτωση, καλοτάξιδο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο! Δε μας λες τα πιο σημαντικά πρώτα; Τίτλο και όνομα συγγραφέα; :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.

 

1. Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας (βλέπε καλοτάξιδο)

 

2. Το όνομα μου είναι Παναγιώτης Δεληγιάννης και ο τίτλος του βιβλίου Ο Στόχος (Πρώτο Βιβλίο)

 

3. Μετά τα τέλη Νοεμβρίου θα έχετε άλλου είδους ερωτήματα για την συνέχεια...

 

4. Η επίσημη περίληψη που θα μπει στο οπισθόφυλλο, θα είναι έτοιμη σε λίγο καιρό.

 

5. Το βιβλίο είναι: τρόμου, μυστηρίου, πολιτικής διαπλοκής, και σας ταξιδεύει στο κοντινό αλλά και στο πολύ μακρινό παρελθόν

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Μέχρι την επόμενη Κυριακή (23/11)  θα αναρτηθεί το εξώφυλλο και η περίληψη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αρχές Δεκέμβρη θα κυκλοφορήσει στα Public           post-3272-0-42583200-1416841700.png

Edited by panagiotis
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αναρωτηθεί ποτέ ποιος είναι ο στόχος σου σε αυτή την ζωή; Τι θα έκανες για να τον πετύχεις; Θα θυσίαζες οτιδήποτε; Τον χρόνο σου, την οικογένεια σου; Ή μήπως τον ίδιο σου τον εαυτό;

Ο Βίτο απολαμβάνει μία πολύ καλή ζωή. Ταξιδεύει σε όλη την Ευρώπη και γράφει για ένα ιταλικό περιοδικό εναλλακτικού τουρισμού, ζώντας κάθε στιγμή με πάθος.

Μετά τον ξαφνικό χαμό της μητέρας του αποφασίζει να βάλει σε μία τάξη τα προσωπικά του και να δεσμευτεί με την από χρόνια συνάδελφο του, την Κάρλα. Τότε εμφανίζεται μια νέα συνάδελφος, η Λάουρα, που τον αναστατώνει. Μαζί της θα ταξιδέψει στην Ελλάδα για να την εκπαιδεύσει.

 Με την εξαφάνιση της Λάουρα στα βασιλικά κτήματα ανοίγει ένας κύκλος τρόμου. Καθώς την αναζητά μέσα στα πυκνά δάση και τα ερειπωμένα από χρόνια κτίρια θα ανακαλύψει πράγματα που έπρεπε να μείνουν μυστικά. Η αποκρουστική φιγούρα που τον ακολουθεί, θα στοιχειώσει ακόμη περισσότερο τις ημέρες του και τα όνειρά του που γίνονται όλο και πιο εφιαλτικά. Τότε θα συναντήσει ανθρώπους που έχουν έναν σκοτεινό σκοπό.

 

 

Ποιος είναι τελικά ο Στόχος; Ποιος τον υπηρετεί και για ποιον λόγο;

 

 

 

 

Ένα σκοτεινό θρίλερ που θα σας καθηλώσει μέχρι την τελευταία του σελίδα.

 

 

Σύντομα κοντά σας από τα Public

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Παναγιώτη! Εύχομαι ολόψυχα κάθε καλύτερο για το έργο σου!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Θα κληρώσω ένα αντίτυπο του βιβλίου μου για τους φίλους και τις φίλες του Sff. Μέχρι τις 15 Δεκεμβρίου στις 23:59 το βράδυ, πρέπει να γράψετε κάτω από αυτό το ποστ. Θα συγκεντρωθούν όλα τα ονόματα που πόσταραν και θα γίνει η κλήρωση. Ο νικητής ή η νικήτρια θα ανακοινωθεί στις 16 Δεκεμβρίου στις 12:00 το μεσημέρι. Καλή αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Καλως όρισες, Παναγιώτη. Καταρχάς, καλή επιτυχία για την πορεία του πρώτου σου βιβλίου, και για την ωρίμανση και τη γέννα του υιού σου.

 

Θα ήθελα να εκφράσω την απορία μου σε αυτό το είδος. Η οπισθόφυλλη περιγραφή το έδειξε ως προς το τρόμο και το θρίλερ, όχι όμως για την πολιτική διαπλοκή, απ' όσο κατάλαβα. Γιατί αυτό;

 

Τελικώς, θα ήθελα να μπει το όνομα μου στην κλήρωση, καθώς τα γενεθλιά μου είναι στις 15 Δεκεμβρίου.

 

Καλή επιτυχία σε όσους μπουν στην κλήρωση.

Edited by Tanno
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Η οπισθόφυλλη περιγραφή ήθελα να είναι πολύ ουδέτερη και να περιγράφει απλά την υπόθεση. Όποιος το διαβάσει θα καταλάβει τελικά γιατί δεν αποκάλυψα κάτι περισσότερο στην περίληψη μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία Παναγιώτη! Εύχομαι να ακολουθήσουν και άλλα τέκνα, πνευματικά και μη και να τα δεις σε κάθε περίπτωση να προοδεύουν και να ανθούν!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο. Μην ξεχάσεις να το ανακοινώσεις εδώ την ημέρα που θα γίνει διαθέσιμο στο Public

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται. Με έψησε η υπόθεση! Αντε, με το καλό....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..