Jump to content

36ος Διαγωνισμός Σύντομης Σουφουφίτικης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρομος, Θέμα: Love Story


northerain
 Share

Recommended Posts

Υπέροχο το θέμα! Ανυπομονούμε να σας διαβάσουμε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε βρε παιδιά;

 

Γράφει κανείς ή το ωραίο θέμα σας έχει δυσκολέψει;

Link to comment
Share on other sites

Ωχ νόμιζα ότι ήταν μέχρι το τέλος του μήνα. 200 λέξεις προς το παρόν :S

Link to comment
Share on other sites

...εγώ πάντως θα στείλω, είμαι στα διορθώματα...

 

...αλλά ακόμα έχουμε καιρό, αν θυμάμαι καλά, περίπου ένα 10 ήμερο, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : το όριο των 3000 λέξεων είναι κάτι αδιαπραγμάτευτα concrete?

 

προσωπικά μιλώντας, στο δικό μου διήγημα πρέπει να το ξεπερνάω κατά 130 και κάτι ψιλά λέξεις. Εφόσον είμαι τόσο κοντά στο όριο, δεν μου πολυβγαίνει να αρχίζω να κουρεύω πράμα με σκοπό να πέσω στις 3000 και για αυτό και μόνο το λόγο κάποιες από τις προτάσεις να μοιάζουν με τηλεγραφήματα... 

 

...ναι, σίγουρα μπορώ να το κάνω (αν μη τι άλλο, έχω κάνει και χειρότερα!) αλλά,,, ξερωγω; Just Asking...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι μέχρι τώρα το όριο είναι το μόνο αδιαπραγμάτευτο σ' αυτούς τους διαγωνισμούς.

Αλλά αφού είσαι τόσο κοντά στο όριο, δες το διαφορετικά. Κάτι θα μπορέσεις να κόψεις για να είσαι εντάξει με τον διαγωνισμό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : το όριο των 3000 λέξεων είναι κάτι αδιαπραγμάτευτα concrete?

 

Ναι, στους διαγωνισμούς είναι αδιαπραγμάτευτο το όριο. Στα Παιχνίδια είναι πιο χαλαρά τα πράγματα επειδή συμμετέχουν 2-3 άτομα κάθε φορά. Αλλά στους διαγωνισμούς, επειδή είναι ανοιχτοί για όλους, πρέπει να υπάρχει και ένας κοινός άξονας για όλους.

 

Εντάξει, 130 λέξεις δεν είναι πολλές. Εδώ έχουμε ακούσει για σφαγές 2 και 3 χιλιάδων λέξεων  :p

 

Αυτό, όμως, που πάντα λέμε είναι ότι δεν χρειάζεται να «χαλάμε» την ποιότητα μιας ιστορίας για μια συμμετοχή. Αν οι 130 λέξεις σού είναι απόλυτα σημαντικές, τότε μπορείς να ανεβάσεις την ιστορία εκτός διαγωνισμού. Κι εφόσον είναι γέννημα του διαγωνισμού, θα λάβει την ανάλογη προσοχή, όπως συμβαίνει συνήθως.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : το όριο των 3000 λέξεων είναι κάτι αδιαπραγμάτευτα concrete?

 

προσωπικά μιλώντας, στο δικό μου διήγημα πρέπει να το ξεπερνάω κατά 130 και κάτι ψιλά λέξεις. Εφόσον είμαι τόσο κοντά στο όριο, δεν μου πολυβγαίνει να αρχίζω να κουρεύω πράμα με σκοπό να πέσω στις 3000 και για αυτό και μόνο το λόγο κάποιες από τις προτάσεις να μοιάζουν με τηλεγραφήματα... 

 

...ναι, σίγουρα μπορώ να το κάνω (αν μη τι άλλο, έχω κάνει και χειρότερα!) αλλά,,, ξερωγω; Just Asking...

 

post-32-0-94212600-1397320178.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόσεξα καλά τις προϋποθέσεις για συμμετοχή δυστυχώς. Κάθισα και έγραψα λίγο πριν μια ιστορία αγάπης αλλά και υπερφυσικού τρόμου, τουλάχιστον έτσι νομίζω, για να πάρω μέρος στον διαγωνισμό. Είμαι πολύ νέο μέλος όμως και δεν πληρώ τους όρους, έτσι θα την ανεβάσω στην κατηγορία των ιστοριών τρόμου και θα περιμένω με αγωνία τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας. Ελπίζω να την διαβάσετε, και φυσικά να την βρείτε έστω και λίγο ενδιαφέρουσα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόσεξα καλά τις προϋποθέσεις για συμμετοχή δυστυχώς. Κάθισα και έγραψα λίγο πριν μια ιστορία αγάπης αλλά και υπερφυσικού τρόμου, τουλάχιστον έτσι νομίζω, για να πάρω μέρος στον διαγωνισμό. Είμαι πολύ νέο μέλος όμως και δεν πληρώ τους όρους, έτσι θα την ανεβάσω στην κατηγορία των ιστοριών τρόμου και θα περιμένω με αγωνία τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας. Ελπίζω να την διαβάσετε, και φυσικά να την βρείτε έστω και λίγο ενδιαφέρουσα..

Προλαβαινεις να κανεις τις 3 κριτικες που απαιτουνται

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν πρόσεξα καλά τις προϋποθέσεις για συμμετοχή δυστυχώς. Κάθισα και έγραψα λίγο πριν μια ιστορία αγάπης αλλά και υπερφυσικού τρόμου, τουλάχιστον έτσι νομίζω, για να πάρω μέρος στον διαγωνισμό. Είμαι πολύ νέο μέλος όμως και δεν πληρώ τους όρους, έτσι θα την ανεβάσω στην κατηγορία των ιστοριών τρόμου και θα περιμένω με αγωνία τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας. Ελπίζω να την διαβάσετε, και φυσικά να την βρείτε έστω και λίγο ενδιαφέρουσα..

Προλαβαινεις να κανεις τις 3 κριτικες που απαιτουνται

 

Δεν πειράζει, θα υπάρξουν κι άλλοι στο μέλλον. Την ανέβασα εξάλλου ήδη στην κατηγορία "Ιστορίες Τρόμου". Ήταν μια καλή πρόκληση όμως, και πέρασα ένα ενδιαφέρον απόγευμα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Τρεις κριτικες ειναι, μπες στο φορουμ , διαβασε τρεις ιστοριες και γραψε απο 50 λεξεις. Ποσες ειναι. Ειναι κριμα να χασεις την συμμετοχη . Εχεις καλη ιστορια κατα την γνωμη μου και καλα σχολια μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, μετά από μια σειρά ιδεών που ψιλοέγραφα, χωρίς να τις τελειώνω, ολοκλήρωσα κι εγώ το δικό μου love story. Θα το διορθώσω, θα το καλο(γ)ράψω και θα το ανεβάσω :hi:

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ είμαι στη μέσηηηη

 

Σε φάγανε τα ίντερνετς!

 

 

True Story!

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το δικό μου! Θα το διαβάσω μια τελευταία φορά και θα το ανεβάσω αύριο :victory:

Link to comment
Share on other sites

επειδή κάποιος θα πρέπει να το πει, μιας και το πρόγραμμά μου έχει βγει εντελώς off και ακόμα γράφω, γίνεται να έχουμε παράταση μέχρι και τα ξημερώματα, όχι στις 12 απόψε;

Link to comment
Share on other sites

Θα με βόλευε κι εμένα...

 

Μόλις τέλειωσα την πρώτη γραφή, αλλά για κανένα λόγο δεν το ανεβάζω χωρίς editing! Χώρια που έχω να κάνω και τα σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΤΑΣΗ σκώληκες.

 24 ώρες. Δηλαδή ως τις 24:00 Τρίτης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..