Jump to content

Πλοτς! #5 (Cassandra Gotha vs WILLIAM)


Tiessa
 Share

  

10 members have voted

  1. 1. Μου άρεσε περισσότερο το διήγημα...

    • Ο λαγός του βασιλιά (Cassandra Gotha)
      8
    • Το Μάτι του Μάρνους (WILLIAM)
      2

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μου κάνει πολύ εντύπωση (αρνητική) που ενώ τόσοι διάβασαν τις ιστορίες μόνο πέντε ψηφίσαμε τελικά! :hmm:

Α εγώ ψήφισα! Πώς φαίνεται καλέ πόσοι ψήφισαν; Το είδα αμέσως πώς φαίνεται. Ξεχάστε το σχόλιο της ξανθιάς. :fool: :fool: :fool:

Edited by Ιρμάντα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει κι εγώ τα διηγήματα, αλλά κάπως παραδοσιακά έχει μείνει πως όταν διοργανώνεις κάποιο παιχνίδι να μην σχολιάζεις πριν τελειώσουν οι υπόλοιποι, αλλά επειδή αύριο μπορεί να μην έχω τη δυνατότητα να ποστάρω, οπότε τα λέω από τώρα.

 

Πραγματικά, μού κάνει εντύπωση πόσο καλά κρύψατε τον σκελετό (! :-)) μέσα στις ιστορίες και πόσο καλά τα καταφέρατε και οι δυο και με την πλοκή και με τα διάφορα σημεία της υπόθεσης. Μπράβο, παιδιά!

Πάω τώρα να γράψω τα σχόλιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου αρέσει πολύ αυτό το παιχνίδι. Ήταν το δεύτερο Πλοτς μου. Με δυσκόλεψε πάρα πολύ να συνδυάσω όλα τα στοιχεία και να μου φτάσουν οι 4.000 λέξεις. Διάλεξα και δύσκολη ιστορία να αφηγηθώ μάλλον, οπότε έπεσε τρελό σφάξιμο. Μιλάμε ότι δεν ήθελα να το ανεβάσω σε κάποια φάση, έλεγα ότι δεν θα βγάζει κανένα νόημα, ότι είναι περίληψη αυτού που κανονικά θα έγραφα.

Αλλά, ρε παιδιά, τι καλή άσκηση που ήταν! Το ξέρω ότι πρέπει να ξαναγράψω αυτή την ιστορία, γιατί έτσι δεν είναι όπως πρέπει να είναι, (και επειδή μου αρέσει, θα το κάνω), αλλά πραγματικά μου χρειαζόταν αυτό το πλοτς. Καλό είναι να ξεκολλάει ο εγκέφαλος από την πεπατημένη και να επιχειρεί κάτι καινούργιο.

 

Ευχαριστώ την Tiessa για τη διοργάνωση, τον συμπαίκτη William, και όσους διαβάσατε τις ιστορίες μας. :hi:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ήταν όντως, στη διάθεση σας όποτε θέλετε για επανάληψη δεσποσύνη.

Να ευχαριστήσω τη διοργανώτρια Tiessa και την συμπαίχτρια Κασσάνδρα την οποία να συγχαρώ για την συντριπτική της νίκη. Ευχαριστώ και τους αναγνώστες μας για την υπομονή και τα σχόλιά τους.

 

Δεν δυσκολεύτηκα να φτιάξω την πλοκή πάνω στο σκελετό, απλά ανακάλυψα ότι 4000 λέξεις δεν φτάνουν. Έκοψα πολύ δρόμο για να χωρέσουν! Αλλά αν τις κάνουμε πιο μεγάλες θα δυσκολεύονται να τις διαβάσουν!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και στους δύο συμμετέχοντες -λίγα παραπάνω για την Άννα που νίκησε και τον διαγωνισμό- για τις πολύ όμορφες ιστορίες που μας δώσατε. Προσωπικά θα ήθελα πολύ να διαβάσω τις ολοκληρωμένες εκδοχές τους, όσο μεγάλες κι αν βγουν. :good:  :clap_1:

Edited by MadnJim
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και στον William και στην Άννα και εύχομαι να συνεχίσουμε να τους βρίσκουμε μπροστά μας στο πολύπαθο και πολυαγαπημένο είδος του sword and sorcery! Keep up mates! :victory: :victory: :victory: :victory: :victory:

Link to comment
Share on other sites

Ολίγον αργοπορημένα λόγω συνθηκών, να ευχαριστήσω τον WILLIAM και την Cassandra Gotha για τη συμμετοχή.

Συγχαρητήρια στη νικήτρια και πολλές ευχαριστίες σε όσους σχολίασαν και/ή ψήφισαν.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Άννα για τη νίκη και, πάλι, μπράβο και στους δυο σας για τις ιστορίες :D

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Πλοτς! #5 (Cassandra Gotha vs WILLIAM)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..