Jump to content

FFL #12 (Γιώργος77 vs Natasha vs John82 vs Nienor vs Eugenia Rose vs Διγέλαδος vs Elli Sketo vs Morfeas vs Ιρμάντα vs Nihilio vs dagoncult)


elgalla
 Share

  

21 members have voted

  1. 1. Τα διηγήματα που μου άρεσαν περισσότερο είναι (4 ψήφοι):

    • Η τελευταία βάρδια - Γιώργος77
      5
    • Το φτυάρι - Natasha
      12
    • Γεννημένος από αέρα - John82
      2
    • Για τον βασιλιά - Nienor
      12
    • Κάποιες φορές έρχονται - Eugenia Rose
      6
    • Νυχτερινές Βάρδιες - Διγέλαδος
      7
    • Το συρτάρι - Elli Sketo
      2
    • Το μυστικό του μπάρμπα-Γιώργη - Morfeas
      12
    • Ο βιγλάτορας - Ιρμάντα
      9
    • Η ώρα των μαγισσών - Nihilio
      7
    • Δαγκώνει - dagoncult
      10

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έρχεται Σαββατοκύριακο και νομίζατε ότι θα χαλαρώσετε, ε; Μπα, δεν προβλέπεται. Ποιος έχει όρεξη για έναν αγώνα δρόμου; Τους κανόνες τους ξέρετε, λίγο-πολύ, αλλά ας τους επαναλάβουμε. Έχουμε μιάμιση ώρα (90 λεπτά, δηλαδής) για να γράψουμε μια ιστορία πάνω στο θέμα που θα δοθεί αμέσως πριν την εκκίνηση. Κατώτατο όριο λέξεων οι 400, ανώτατο όσο προλάβουμε. Γράφουμε στα ελληνικά και, επίσης, γράφουμε ιστορίες επιστημονικής φαντασίας, φαντασίας και τρόμου. Οι ιστορίες θα ανεβαίνουν σε αυτό το τόπικ και παράταση δεν δίνεται. Η ψηφοφορία θα γίνει με poll που θα ανοίξει μετά τη λήξη του διαγωνισμού, ενώ οι ψήφοι και η διάρκεια ψηφοφορίας θα καθοριστούν από τον αριθμό των ιστοριών (ακολουθούμε, κοινώς, την αλάνθαστη μέθοδο "βλέποντας και κάνοντας"). 

 

Ποιοι ενδιαφέρονται να τρέξουν μαζί μας; Και, επίσης, προτιμάτε Σάββατο ή Κυριακή στις 19.00 ως μέρα διεξαγωγής; Για να δούμε, ποιος θα είναι το πιο γρήγορο πληκτρολόγιο ( TM Morfeas) αυτή τη φορά; 

 

Όσον αφορά το θέμα, έτσι για να σας βασανίσω λίγο, θα σας πω ότι σχετίζεται, με κάποιον τρόπο, με το μέρος όπου βρισκόμουν κατά τη διεξαγωγή του προηγούμενου FFL και το τι είχα δει αμέσως πριν γυρίσω στο ξενοδοχείο και στρωθώ στο γράψιμο. 

 

Άντε, για να βλέπω συμμετοχές! 

 

Θέμα διαγωνισμού: Νυχτερινή Βάρδια

 

Ψηφίζετε έως: Τρίτη 24 Μαρτίου, 12:00 τα μεσάνυχτα

 

Τα διηγήματα του διαγωνισμού, με σειρά συμμετοχής:

Η τελευταία βάρδια - Γιώργος77

Το φτυάρι - Natasha

Γεννημένος από αέρα - John82

Για τον βασιλιά - Nienor

Κάποιες φορές έρχονται - Eugenia Rose

Νυχτερινές Βάρδιες - Διγέλαδος

Το συρτάρι - Elli Sketo

Το μυστικό του μπάρμπα-Γιώργη - Morfeas

Ο βιγλάτορας - Ιρμάντα

Η ώρα των μαγισσών - Nihilio

Δαγκώνει - dagoncult

Edited by Mesmer
Προσθήκη διηγημάτων διαγωνισμού
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι μέσα πάντως.

 

Για Σάββατο λίγο δύσκολο, μιας και έχω μετακόμιση. Αν γίνει πιο αργά. 21-22:00, ίσως να μπορέσω, αλλά δεν είναι και απόλυτο.

 

Την Κυριακή δουλεύω, οπότε με βολεύει περισσότερο (ναι, ακούγεται οξύμωρο, αλλά έτσι είναι :p), λογικά για οποιαδήποτε ώρα, αλλά και πάλι, αν είναι πιο αργά ακόμη καλύτερα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι κι εγώ. Δεν είναι σίγουρο ότι θα βρω τον χρόνο, αλλά αν τα καταφέρω και μου αρέσει το θέμα, είμαι μέσα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι γρήγορο πληκτρολόγιο ( ! ) αλλά θα το προσπαθήσω αν το κάνουμε την Κυριακή, το Σάββατο δεν θα είμαι σπίτι εκείνη την ώρα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για Σάββατο λίγο δύσκολο, αλλά για Κυριακή είμαι κι εγώ μέσα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνεις μια καθημερινή να είμαστε πιο πολλοί στα σπίτια μας;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα, υπέθεσα ότι ΣΚ θα βόλευε τους πιο πολλούς, αλλά αν προτιμάτε καθημερινή, κανένα θέμα από μένα. Για πείτε κι οι άλλοι; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αν είναι αυτήν την Κυριακή, πολλοί θα είναι είτε στην εκδήλωση της ΑΛΕΦ για τον Κλαρκ, είτε στην εκδήλωση του Συλλόγου Τόλκιν για τη Δεύτερη Εποχή. Κι εγώ καθημερινή θα ψήφιζα. :shuriken:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μέσα και εγώ. Αργούτσικα να είναι και όποια μέρα (μετά τις εννέα κατά προτίμηση). Εκτός και τόσο δεν μου αρέσει το θεμα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπόσχομαι τίποτα. Φιλοξενώ τον αδερφό μου και δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αν θα έχω χρόνο να σκεφτώ και να γράψω, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Συνήθως οι FFL γίνονται καθημερινή και όχι ΣΚ, αλλά προσωπικά δεν με απασχολεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είπαν αρχικά πως μπορούν για Κυριακή είναι μέσα για καθημερινή; Όσο περισσότεροι, τόσο το καλύτερο! 

Link to comment
Share on other sites

Καθημερινή;

Ακόμα καλύτερα. Κι αν γίνει μετά τις 21:30, θα είναι το ιδανικό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν έχω πρόβλημα για καθημερινή. Και όσο πιο αργά, τόσο πιο καλά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καθημερινή δεν μπορώ να πω, θα είναι θέμα τύχης ανάλογα με τη δουλειά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι μέσα, αρκεί να είναι βράδυ (όχι πριν τις 21:00 δηλαδή).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν είμαι σπίτι εκείνη την ώρα, θα προσπαθήσω να γράψω κι εγώ :)

Τώρα αν θα καταφέρω να ολοκληρώσω κάτι είναι άλλου παπά ευαγγέλιο (αν και ομολογώ ότι σε τέτοια παιχνίδια σπάει κανείς τα προσωπικά του κοντέρ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κακά μαντάτα από εμένα. Το πιθανότερο είναι ότι θα έχω μετακομίσει μέχρι την Τρίτη και δεν θα έχω ίντερνετ στο νέο διαμέρισμα.

 

Εκτός κι αν η συνεργασία ΟΤΕ -  Forthnet κάνει θαύματα.  :rofl2:

 

Ή αν βρω να κλέψω από κανένα γείτονα.

 

Θα το παλέψω πάντως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπες με tethering απο το κινητό που θα το κάνεις wi-fi σποτ. Άντε και έφαγες και 50ΜΒ, παραπάνω αποκλείεται. Αρκεί να έχεις data στο πακέτο της κινητής σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to FFL #12 (Γιώργος77 vs Natasha vs John82 vs Nienor vs Eugenia Rose vs Διγέλαδος vs Elli Sketo vs Morfeas vs Ιρμάντα vs Nihilio vs dagoncult)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..