Jump to content

Λίτσα

Recommended Posts

Eugenia Rose

Εντάξει, έχεις την ψήφο μου... δημοτικέ σύμβουλε Λίτσα. :p

• Like 1

Χαχαχαχαχααααα  :rofl2:

Μπράβο ρε κοπελιά, πολύ γέλιο. Να 'σαι καλά! :)

Τα μόνα σημεία στα οποία σκάλωσα:

Η ντρίμπλα που έκανες στο ύφος της εισαγωγής για να ταιριάζει το υπόλοιπο, αλλά οκ χαλάλι. 

Ο Πάγκαλος. Seriously. What. 

Ο αφηγητής ειδικά μέχρι τη μέση μου ακουγόταν σα γυναίκα. 

Το τέλος. Η ξαφνική μαυρίλα δεν μου ήρθε δικαιολογημένη. Νομίζω πως ή πρέπει να έρθει σταδιακά, ή να καταλήξει σε μαύρο χιούμορ πιο ξεκάθαρα. 

Ευχαριστώ για το γέλιο. :D

• Like 3
Eugenia Rose

Βασικά εγώ το θέμα που έχω είναι ότι αυτά που λέει στην αρχή μαζί με την εισαγωγή δεν θα μπορούσε να τα ξέρει. Κάνεις δηλαδή μια απότομη αλλαγή pov. Εκτός και αν είναι και ο ίδιος Λίτσα τελικά και έτσι τα ξέρει αλλά είναι η μόνη Λίτσα που αντιστέκεται στην ορίτζιναλ εξ' ου και τέτοιο μένος. :p

• Like 2
Old man & SiFi

Απίθανο και ξεκαρδιστικό! Ποιά Λίτσα το έγραψε; Η συγγραφέας;

Edited by Old man & SiFi
  • Like 1
MadnJim

Πω πω εφιάλτης! Τέτοια κατάρα ούτε στον χειρότερο εχθρό μου λέμε! :lol:

Απολαυστικότατο, γέλασα και το ευχαριστήθηκα, σ' ευχαριστώ.:rose:

Κι εγώ μέχρι ένα σημείο νόμιζα ότι μίλαγε γυναίκα, αλλά δεν με πείραξε καθόλου.

• Like 1
WILLIAM

Και' γω την είχα αυτήν την εντύπωση για το φύλλο αλλά δε με πείραξε η ανατροπή.

Ήταν καλή ιστορία και διασκεδασστική. Μπράβο σου.

• Like 1
Oceanborn

Πιο πολύ είδα την ιστορία σου σαν ένα εύστοχο πολιτικό σχόλιο. Ο τρόπος γραφής είναι αιχμηρός, σαρκαστικός και το ύφος αναδεικνύει τα συναισθήματα αντιγραφικής σαπίλας που θαρρώ ήθελες να περάσεις- αν δηλαδή ερμήνευσα εγώ σωστά το κείμενο. Νομίζω η αναφορά στον γνωστό πολιτικό, θα μπορούσε να καταστήσει ταιριαστή την ένταξη της ιστορίας και στη βιβλιοθήκη... τρόμου. Το εννοώ. 

Το αρνητικό κομμάτι ήταν η "βίαιη" αλλαγή ύφους/συχνότητας της εισαγωγής σε σχέση με την υπόλοιπη ιστορία αλλά από τη στιγμή που καταφέρνεις να μας κερδίσεις στο συγχωρούμε :p 

Ευφάνταστη, απολαυστική και ιδιαίτερη. Συγχαρητήρια. 

P.S. Μου θύμισες ένα εξαιρετικό κομμάτι των Active Member. 

• Like 2
Elli Sketo

Ευχαριστώ για τα σχόλια παιδία!

Για να ρίξω καμία απαντητική:

Τα μόνα σημεία στα οποία σκάλωσα:

Η ντρίμπλα που έκανες στο ύφος της εισαγωγής για να ταιριάζει το υπόλοιπο, αλλά οκ χαλάλι. 

Ο Πάγκαλος. Seriously. What. 

Ο αφηγητής ειδικά μέχρι τη μέση μου ακουγόταν σα γυναίκα. 

Το τέλος. Η ξαφνική μαυρίλα δεν μου ήρθε δικαιολογημένη. Νομίζω πως ή πρέπει να έρθει σταδιακά, ή να καταλήξει σε μαύρο χιούμορ πιο ξεκάθαρα. 

Έχεις δίκαιο. Άλλαξα το ύφος απότομα. Πρέπει να το φτιάξω. Στην αρχή σκεφτόμουν ότι θα έδινα λίγο χαρακτήρα στη Λίτσα με αυτό τον τρόπο αλλά απλά έκανα μια πολύ άστοχη νρίμπλα όπως λες.

Τον Πάγκαλο τον έπιασε η Oceanborn

Δε ξέρω γιατί το φαντάστηκαν όλοι αυτό. Αλλά έχω σκοπό να αλλάξω το διήγημα ώστε να μη φαίνεται το φύλλο του αφηγητή.

Ποιά Λίτσα το έγραψε; Η συγγραφέας;

Τι εννοείς;  :help:

Απολαυστικότατο, γέλασα και το ευχαριστήθηκα, σ' ευχαριστώ. :rose:.

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Jim!

Ήταν καλή ιστορία και διασκεδαστική. Μπράβο σου.

Thanks!

Πιο πολύ είδα την ιστορία σου σαν ένα εύστοχο πολιτικό σχόλιο.

Αυτός ακριβός ήταν ο σκοπός μου. Να κάνω κάποιου είδους κοινωνικό κυρίως σχόλιο. Χάρηκα πάρα πολύ που το κατάλαβες. :icon_yea:

Το αρνητικό κομμάτι ήταν η "βίαιη" αλλαγή ύφους/συχνότητας της εισαγωγής σε σχέση με την υπόλοιπη ιστορία

Θα το φτιάξω. Από αυτά που μου είπατε αποφάσισα να κάνω τρεις αλλαγές στο κείμενο.

1ον θα στρώσω την εισαγωγή ώστε να μπαίνει πιο ομαλά στην ιστορία

2ον θα αλλάξω το διήγημα έτσι ώστε να μη φαίνεται το φύλλο του αφηγητή

3ον θα βάλω στο τέλος την ανησυχία του αφηγητή ότι έχει μέρες να δει τη Λίτσα και ότι πιστεύει πως σιγά-σιγά μετατρέπεται και αυτός/-ή σε Λίτσα.

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και για τις ιδέες.  :B):

Edited by Elli Sketo
  • Like 3
elgalla

Πολύ καλή ιστορία, αιχμηρό πολιτικό και κοινωνικό σχόλιο, όπως ειπώθηκε και παραπάνω και, γενικά, με έχουν καλύψει απόλυτα οι παραπάνω στα σχόλια που θα έκανα. Έχει κάποια ορθογραφικά και κάποια θεματάκια στίξης, πρόσεξέ τα όταν ξαναπιάσεις το κείμενο. Επίσης, αν θες να είσαι σωστή, θα έπρεπε να είναι το Μανιτού και όχι ο Μανιτού (τα Μανιτού, όπως και τα Λόα, είναι πολλά) και είναι πνεύμα και όχι δαίμονας. Κι αν θες να είσαι ακόμη πιο "μέσα" στο πνεύμα της ιστορίας σου, βγάλε το δαίμονά σου Λεγεών. Κατά τα άλλα και πέρα από όσα αναφέρθηκαν ήδη, μου άρεσε, τη διασκέδασα και με έβαλε και σε σκέψεις. Μου αρέσει και το ύφος σου, πολύ, αν ξεσκονίσεις τα λαθάκια γραφής νομίζω θα λάμψει ακόμη περισσότερο. Καλή επιτυχία στο write-off!

• Like 2
Cassandra Gotha

:cow:

Πολύ καλό, πολύ καλό, πολύ καλό!

Συμφωνώ με τα σχόλια για την τσαχπινιά "ωωπ! είδες πώς τό 'κανα;" της εισαγωγής και με την απότομη μαυρίλα του τέλους.

Αλλά πολύ το χάρηκα το κείμενό σου.

Μπορώ να πω ότι με συγκινείς. :cray: ( Άσε, άσε, κάτι δικά μου λέω... )

Ιδέα: Θα μπορούσαν να φοράνε κονκάρδες με το ακρωνύμιο ΟΠΑΛΙ, και η Λίτσα αρχικά να το παρερμηνεύσει ως "Οπαδοί Λίτσας"! :kid:

• Like 2
Nienor

Απαπαπα! Εμένα με τρόμαξες κιόλας :p

Λοιπόν, καταρχάς θέλω να σου πω πως έχεις ένα λαθάκι: δεν παίρνει τη Λίτσα #3 ο αφηγητής, την #2 παίρνει, η #3 έχει βάρδια στο βενζινάδικο εκείνη την ώρα.

Δεύτερο, αλλά όχι δευτερεύον, αυτό εδώ είναι είναι φανταστρουμφικό σουρεάλ διηγηματάκι, που και έχει πράγματα να πει και περνάς πολύ καλά όσο σου τα λέει. Βέβαια, οκ, στρίβεις διά της μούρλας από τον πρόλογο, αλλά η αλήθεια είναι ότι όταν κάτι είναι τόσο διασκεδαστικό όσο τούτο δω δε μας πολυνοιάζει κιόλας.

Τρία πραγματάκια:

1. το μεγάλο Μανιτού εμένα λίγο με πετάει έξω, αν ήταν απλά ο Διάολος πχ θα ήταν ευκολότερο γιατί δε θέλεις να διαφαίνεται κάποια αλλαγή κουλτούρας σε όλα τα υπόλοιπα

2. +1 στο να φτιάξεις τη μεταστροφή στο ύφος

3. προφανώς σε τέτοια κείμενα δεν ψάχνουμε για αληθοφάνεια και είμαι σχεδόν σίγουρη πως όλοι μας ξέρουμε πάρα πολύ καλά γιατί θα θέλαμε κι άλλους σαν εμάς να προλάβουμε να κάνουμε όλα εκείνα που θέλουμε να κάνουμε, όμως εγώ θα ήθελα λίγο περισσότερο τα κίνητρα της Λίτσας που την οδήγησαν να κάνει τη συμφωνία. Δεν εννοώ να επεκταθείς, δυο τρεις φρασούλες εδώ κι εκεί για τα πριν που δεν προλάβαινε να χέσει ας πούμε. Και ίσως και κάνα δυο μετά που να περιγράφουν πώς νιώθει η ορίτζιναλ όταν το πράμα αρχίζει να ξεφεύγει. Δεν δικαιολογείται να τα ξέρει αυτός όλα αυτά που σου λέω, αλλά έτσι κι αλλιώς δε δικαιολογείται να γνωρίζει και σχεδόν τίποτα από τα υπόλοιπα, άρα νομίζω πως δεν παίζει θέμα.

Μπράβο, ρε :) Πολύ καλό είναι :)

• Like 2
Elli Sketo

Επίσης, αν θες να είσαι σωστή, θα έπρεπε να είναι το Μανιτού και όχι ο Μανιτού (τα Μανιτού, όπως και τα Λόα, είναι πολλά) και είναι πνεύμα και όχι δαίμονας. Κι αν θες να είσαι ακόμη πιο "μέσα" στο πνεύμα της ιστορίας σου, βγάλε το δαίμονά σου Λεγεών.

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια elgalla!

Μάλλον θα κρατήσω αυτό με το Λεγεών γιατί η παρατήρηση που έκανε η Cassandra με αφύπνησε (ότι και καλά το Μανιτού βγάζει τελείως τον αναγνώστη από την υπόλοιπη κουλτούρα που ακολουθεί το διήγημα).

Απαπαπα! Εμένα με τρόμαξες κιόλας :p

Ο Πάγκαλος φταίει!

Λοιπόν, καταρχάς θέλω να σου πω πως έχεις ένα λαθάκι: δεν παίρνει τη Λίτσα #3 ο αφηγητής, την #2 παίρνει, η #3 έχει βάρδια στο βενζινάδικο εκείνη την ώρα.

Πω, καλά που το είδες. Πως τα έκανα έτσι μπάχαλο στην ίδια μου την ιστορία;   :sweatdrop:

προφανώς σε τέτοια κείμενα δεν ψάχνουμε για αληθοφάνεια και είμαι σχεδόν σίγουρη πως όλοι μας ξέρουμε πάρα πολύ καλά γιατί θα θέλαμε κι άλλους σαν εμάς να προλάβουμε να κάνουμε όλα εκείνα που θέλουμε να κάνουμε, όμως εγώ θα ήθελα λίγο περισσότερο τα κίνητρα της Λίτσας που την οδήγησαν να κάνει τη συμφωνία. Δεν εννοώ να επεκταθείς, δυο τρεις φρασούλες εδώ κι εκεί για τα πριν που δεν προλάβαινε να χέσει ας πούμε. Και ίσως και κάνα δυο μετά που να περιγράφουν πώς νιώθει η ορίτζιναλ όταν το πράμα αρχίζει να ξεφεύγει. Δεν δικαιολογείται να τα ξέρει αυτός όλα αυτά που σου λέω, αλλά έτσι κι αλλιώς δε δικαιολογείται να γνωρίζει και σχεδόν τίποτα από τα υπόλοιπα, άρα νομίζω πως δεν παίζει θέμα.

Αν αποφασίσω να το πιάσω σοβαρά ξανά σίγουρα θα το μεγαλώσω και θα κοιτάξω να ρίξω λίγο exposition για τη ζωή της Λίτσας ώστε να έρθει πιο φυσικά η συμφωνία με τον δαίμονα. Παρόλα αυτά, το ότι έκανε συμφωνία με δαίμονα δεν είναι τόσο το ζουμί της ιστορίας. Αν δε βαριέσαι ρίξε μια ματιά στο spoiler που θα βάλω στο τέλος.

:cow:

Πολύ καλό, πολύ καλό, πολύ καλό!

Συμφωνώ με τα σχόλια για την τσαχπινιά "ωωπ! είδες πώς τό 'κανα;" της εισαγωγής και με την απότομη μαυρίλα του τέλους.

Αλλά πολύ το χάρηκα το κείμενό σου.

Μπορώ να πω ότι με συγκινείς. :cray: ( Άσε, άσε, κάτι δικά μου λέω... )

Ιδέα: Θα μπορούσαν να φοράνε κονκάρδες με το ακρωνύμιο ΟΠΑΛΙ, και η Λίτσα αρχικά να το παρερμηνεύσει ως "Οπαδοί Λίτσας"! :kid:

Το ΟΠΑΛΙ θα το χρησιμοποιήσω σίγουρα!

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια με κάνεις να κοκκινίζω  :blush: 

Άλλη μια οπτική στο διήγημα που είχα στο μυαλό μου όσο το έγραφα και δεν την άκουσα είναι αυτή:

Καταρχάς ξεκίνησα με σκοπό να κάνω κοινωνικό σχόλιο – αυτό είναι το ξεκάθαρο. Καμιά φορά περπατάς στο δρόμο και όλοι οι άνθρωποι σου φαίνονται ίδιοι και βαρετοί. Η τιβού παίζει τα ίδια και τα ίδια όλη την ώρα και όλα αυτά που τα καταλάβατε όλοι μόνοι σας και με κάνετε περήφανη που κατάφερα να τα κάνω ιδέα σε χαρτί.

Το άλλο που σκεφτόμουν ήταν ότι ο πρωταγωνιστής, ο αφηγητής, ερωτεύεται τη Λίτσα και ότι όλα όσα γίνονται είναι μια σουρεάλ εικόνα της πραγματικότητας που σιγά σιγά τον τρώει ενώ εκείνος τρελαίνεται με τον καιρό. Αυτό μου κατέβηκε στην κλάβα από ένα κομματάκι των Madrugada που λέει σε κάποια φάση: No one here reminds me of you, yet I see no one else.

Ελπίζω να σας διασκέδασα για λίγο όλους. Αλήθεια ευχαριστώ για τα σχόλια και καλή μου επιτυχία στο Write-off  :surf:

• Like 2
Ιρμάντα

Φαν αλλά κάπου το έχασα όπως και το ποιος τελικά διηγείται την ιστορία. Το παλικάρι που εντάξει καλό κρεβάτι κάνει και μην το φάμε; δεν ξέρω μάλλον με ζάλισαν οι πολλές λίτσες. Τώρα που το σκέφτομαι η ιστορία σου προσφέρει μια εξήγηση γιατί ο κόσμος έχει καταντήσει τόσο βαρετός και γεμάτος ομοίως σκεπτόμενους ανθρώπους.

Καλη επιτυχια!

• Like 1
nikosal

Χμ... έχω κάποια δυσκολία να το κρίνω αυτό, δεν είναι το είδος που μου αρέσει να διαβάζω. Έπειτα το ύφος, το στιλ -που γειτονεύει με το χρονογράφημα-, η σύνδεση με πραγματικά ονόματα, απαιτούν ιδιαίτερα τεχνικά χαρίσματα από το συγγραφέα. Περισσότερα, ας πούμε, από εκείνον που θα επιχειρήσει να γράψει «δραματικά». Στη βάση της ιστορίας βρίσκεται μια καλή και ενδιαφέρουσα ιδέα, δεν μπορώ να πω όμως ότι τη διάβασα με ικανοποίηση. Δεν με ενόχλησαν διάφορα μικρά λάθη εδώ και εκεί (πχ. ο ανακριτής δεν έχει καμία δουλειά σε ένα βραδινό αυτόφωρο και οι συγγενείς δεν θα κληθούν να καταβάλουν αποζημίωση αλλά εγγύηση), όσο -κυρίως- η βαριά χρήση ενός χιούμορ που είναι μακριά από αυτό που απολαμβάνω. Πρόβλημά μου, ίσως, ωστόσο θα επιμείνω ότι το είδος είναι απαιτητικό, πολύ δύσκολο και θέλει  περισσότερη δουλειά.

:rose:

• Like 2
  • 2 weeks later...
Διγέλαδος

:rofl2: :rofl2: :rofl2: :rofl2: :rofl2:  χαχαχα πολύ γέλιο!

Βλέπω ξαναέκανε εμφάνιση ο Μανιτού ε; Να του προσφέρουμε τίποτα;

Ατάκες που γούσταρα και μου φάνηκαν αστείες μέχρι η τελευταία να με κάνει να γελάσω:

και η originalίτσα αποφάσισε ότι ο Προυστ είναι το καλύτερο πράγμα που της είχε συμβεί εδώ και 3 μήνες

κάτι δε πάει καλά με τη Λίτσα

Γιατί σκόρδο, θα με ρωτήσεις. Δεν είμαι πολύ έξυπνος, θα απαντήσω.

...και και και..

Μπορεί και να έχω πάει με κάποια εξελιγμένη μορφή του Πάγκαλου χωρίς να το ξέρω

• Like 1
Morfeas

Κοίτα η Ελλίτσα επιτυχία :p

Τα κωμικά κείμενα θεωρούνται δυσκολότερα από τα "σοβαρά", αλλά εσύ έχεις άνεση με το συγκεκριμένο είδος. Όντως η γραφή παραπέμπει σε χρονογράφημα, όπως ανέφερε κάποιος παραπάνω, κάτι το οποίο για το πλαίσιο του διηγήματος ήταν απολύτως πετυχημένο (και μου αρέσει και γενικώς ως επιλογή, κάνει πιο μοντέρνο το γράψιμο).

Αν την έβλεπα πιο σοβαρά απ' όσο προδιαθέτει, θα σου έλεγα πως έχει ζητήματα στην αληθοφάνεια, αλλά δεν με ενόχλησε κάτι ειλικρινά. Την καταδιασκέδασα. Γέλασα σε σημεία :)

Αν θα σου έλεγα κάτι να δεις (ώστε να πω και τίποτα χρήσιμο), θα ήταν να έχεις πιο καθαρό στο μυαλό σου το σχόλιο που θες να κάνεις (εφόσον πάντα θες να είναι καθαρό και στους αναγνώστες, ειδάλλως νο προμπ). Κατά τη γνώμη μου το διήγημα παλινδρομούσε ανάμεσα στο "όλοι είναι τόσο ίδιοι, μια βαρετή απομίμηση ο ένας του άλλου κλπ κλπ" (δηλαδή η πρώτη σου ερμηνεία) και στην σάικο-στόλκερ γκόμενα που δεν τον αφήνει τον άνθρωπο να ζήσει στην ηρεμία του, με αποτέλεσμα να του γίνεται κι εκείνου εμμονή (αυτό δηλαδή είναι μάλλον το αντίθετο από τη 2η ερμηνεία σου). Εξαιτίας αυτής της ασάφειας (στο τι ήθελε να μου πει αυτό το πράγμα που διάβασα, εννοώ), όταν τελείωσε δεν είπα "ατσα πολιτικό σχόλιο η ελλίτσα" αλλά "κοίτα χιουμοράκι η έλλη, σκέτο", ενώ θα μπορούσα να τα συνδυάσω. Ελπίζω να γίνομαι έστω και στοιχειωδώς κατανοητός.

Πάντως διασκεδαστικότατο και μπράβο σου! Τα χρειαζόμαστε αυτά τα διηγήματα, να σπάνε τη σοβαροφάνεια χωρίς να αποσκοπούν αποκλειστικά στον χαβαλέ. :)

• Like 2
  • 3 weeks later...

Πολύ ωραίο διήγημα κωμικού φάντασυ (με μερικές κουταλιές τρόμου.) Μια πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία που ειρήσθω εν παρόδω καταφέρνει να σατιρίζει εύστοχα το πως οι άνθρωποι καταλήγουμε να μοιάζουμε με έναν άνθρωπο στην απρόσωπη και τεχνοκρατική κοινωνία μας. Η ίδια η ιστορία είναι εξαιρετική (αν και χρειάζεται κάποιες τεχνικές διορθώσεις) και σε σπάνιο βαθμό αστεία. Ως κείμενο είναι καλά και λογικά δεμένο, αλλά δεν φτάνει τη διαύγεια που έχεις δείξει σε άλλα σου κείμενα όπως το Συρτάρι και το Ιερό Ματζούνι. Το ίδιο ισχύει και για την κοσμοπλασία του διηγήματος που νομίζω ότι αντέχει λίγο άνοιγμα.

Ως σύνολο το διήγημα είναι πολύ καλό και γέλασα πολύ. Νομίζω όμως ότι δεν έχει φτάσει, ακόμη, το επίπεδο που μπορεί να φτάσει. Με λίγη φροντίδα στις λεπτομέρειες πιστεύω ότι θα αναδειχθεί πολύ περισσότερο. Τώρα, τι είδους φροντίδα θα με ρωτήσεις. Του χιούμορ σου είναι μοναδικό και φοβάμαι να κάνω προτάσεις θα σου απαντήσω. Απλώς αισθάνομαι ότι η Λίτσα δεν έχει εξαντλήσει τη δυναμική της για μια ολοκληρωτική κατάκτηση του κόσμου.  :rolleyes:

Και μερικές τεχνικές διορθώσεις: η λιτσα διορθώσεις Myyst.doc

υ.γ.: Τη ντρίπλαρες την εισαγωγή, αλλά χαλάλι σου γιατί ήταν πετυχημένη η μπαλιά.  :p

Edited by Myyst
  • Like 3
  • 1 month later...
Lord Denton

Τελειο! Τελειοοοοοοοο! Μπραβο! Απο την αρχη η ιστορία με ειχε πιάσει για τα καλα και ημουν σίγουρος οτι θα μου αρεσει και δεν απογοητευτηκα! Πρωτα απ ολα μας χτυπάς με insight, για τους κινδύνους του να τα φτιάχνεις με τον εαυτο σου (μακαρι να το χα διαβάσει κανα χρονο πριν!) και μετα αρχίζει το χιούμορ. Αυτο το "Οχι η Λιτσα παντως." με έπιασε απροετοίμαστο και με σκότωσε λιγακι στο γελιο και δεν ηταν η μονη φορα! Μου αρεσε πολυ που ανέβαζες τα stakes ολη την ωρα και συνέχισες την ιστορία σου ως εκει που θα κατέληγε αναπόφευκτα! 

Το μονο αρνητικό που βρηκα ειναι οτι σε καποιο σημειο το χασα και ηταν λιγακι μπερδεμενο. Το αντίγραφο της Λιτσας εχει σώμα Λιτσας η μπαίνει σε αλλα σωματα?

Α και απο το "Α, ναι, πως φτάσαμε ως εδώ θα αναρωτιέσαι." τμεχρι το "στο κελί βρήκαν παραδόξως τη Λίτσα." ,για μενα παντα, κανει μια μικρη κοιλίτσα. Οταν λεμε μικρή, εννοούμε σα να πρεπει να χασει μισο κυλακι. 

Θα σε χω στα υπόψιν μου! Εχεις κανενα blog η κατι τετοιο που ανεβάζεις ιστορίες?

Υγ: Ισως την λάτρεψα τοσο την ιστορια σου, επειδη το στυλ γραψίματος σου μου κανει σαν αρκετά κοντα στο δικο μου. Ω θεοι, ειμαι κι εγω μια Λιτσα, ετσι δεν ειναι? 

• Like 1