Jump to content

Write off #80 (Eugenia Rose vs elgalla vs Nienor vs Ιρμάντα vs MadnJim vs SymphonyX13)


Myyst
 Share

  

14 members have voted

  1. 1. Η ιστορία που μου άρεσε περισσότερο είναι...

    • The Wild Riders (Eugenia Rose)
      2
    • Η Φλόγα Στα Μάτια Της (SymphonyX13)
      1
    • Ελπίδα (MadnJim)
      2
    • The Lorelei (elgalla)
      3
    • Καρδιά από Ασήμι (Ιρμάντα)
      4
    • Αγιόκλημα στα μαλλιά της (Nienor)
      2

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παιδιά 4025 λέξεις. Τι στην ευχή, μοτεράκι κόλλησε στο χέρι μου; Σταματάτε με κάποιοοοοοοοος! :shout: :shout: :shout: :shout: :shout:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Βάζω τελεία. Πέταξα και στα σκουπίδια μία μεγάλη παράγραφο και οι λέξεις μένουν στις ολίγες 4065. Πάμε για την τελευταία ανάγνωση μην μου χει ξεφύγει κανάς δράκος!

 

Υ.Γ. Και ψάχνω και τίτλο.....

Edited by Ιρμάντα
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα διπλοποστάρω πάλι :p

 

Ψάχνω τίτλο, θα κάνω μια τελευταία ανάγνωση σε λίγο και ράπαρα στις 3.775 (οκ, εδώ τουλάχιστον υπάρχει κάποια διαφορά από την Ειρήνη :p ) Ξανάγραψα κάπου το ένα τρίτο της και θα κάνω μια προσπάθεια στο ξαναδιάβασμα να κόψω και τίποτα.

 

Έχω να σας πω ένα μεγάλο μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους σχετιζομένους με το παιχνίδι και τον πρόλογο και, βεβαίως, με την παράταση γιατί την αγαπώ αυτή την ιστοριούλα και συμβάλατε (όσο δεν πάει άλλο όμως!) στο να τη γράψω :)

 

 

Υ.Γ. Ειρήνη, άμα βρεις τίτλο πες μου να τον βάλω κι εγώ να μην ψάχνουμε πάρα πολύ, εντάξει; :p

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ορμάτε. Τα χάλια της έχει σίγουρα!

 

Ου, σίγουρα! Με σένα από τη μία και την Κιάρα από την άλλη, οι άλλοι παίζουμε απλά για τα τυπικά :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@ Elgalla Κοίτα τώρα ποια μιλάει :p

@ Ιρμάντα Δεν μου κάνει, αλλά το μυθιστόρημα που παλεύω το λένε Αλμυρό Ασήμι και έχει πουλιά με ασημένιες καρδιές. Είμαστε οκ? (μην ξεφύγουμε κι εντελώς :p)

 

 

Εδώ κι εγώ έτοιμη (ώρες ολόκληρες πριν από τη λήξη, χα). Δεν έκοψα λεξούλες, μπαρντόν, δεν ξέρω τι να σφάξω ακόμα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μόνο της Κιάρας μου έμεινε να διαβάσω, αλλά πρέπει να το γράψω αυτό: είμαι σχεδόν συγκινημένη με το επίπεδο αυτού του write-off, τι να πω, μπράβο σε όλους σας, φορέσατε τα καλά σας!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Ορμάτε. Τα χάλια της έχει σίγουρα!

 

Ου, σίγουρα! Με σένα από τη μία και την Κιάρα από την άλλη, οι άλλοι παίζουμε απλά για τα τυπικά :p

 

 

Εγώ παίζω για την κορυφή... :whistling: :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ορμάτε. Τα χάλια της έχει σίγουρα!

Ου, σίγουρα! Με σένα από τη μία και την Κιάρα από την άλλη, οι άλλοι παίζουμε απλά για τα τυπικά :p

Εγώ παίζω για την κορυφή... :whistling: :p

 

Ετσι ρε Σπυρέτο! Φάε μας λάχανο τις ξιπασμένες!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Ορμάτε. Τα χάλια της έχει σίγουρα!

Ου, σίγουρα! Με σένα από τη μία και την Κιάρα από την άλλη, οι άλλοι παίζουμε απλά για τα τυπικά :p

Εγώ παίζω για την κορυφή... :whistling: :p

 

Ετσι ρε Σπυρέτο! Φάε μας λάχανο τις ξιπασμένες!

 

Χαχαχαχα, κομπάζω τώρα που μπορώ ακόμα, που οι... κάλτσες δεν έχουν ανοίξει... :lol:

Edited by MadnJim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας διαβάσει όλες τις ιστορίες που ανέβηκαν, ένα πράγμα έχω να δηλώσω: Έχω να ρίξω πολύ ξύλο στον εαυτό μου για να αποφασίσω που θα πάει η ψήφος που θα ρίξω στην ...κάλτσα! :) Ποια να πρωτοδιαλέξω βρε παιδιά, που είναι η μια καλύτερη από την άλλη;; Υπέροχες όλες... σε όλες αξίζει η :first:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως έχω ήδη εντοπίσει αυτήν που θα ψηφίσω. Αλλά θα τις ξαναδιαβάσω όλες πάλι, έτσι κι αλλιώς, και καθόλου απίθανο να αλλάξω γνώμη γιατί είναι όλες υπέροχες κάθε μία με τον τρόπο της. Μπράβο συμπαίκτες!:good:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω διαβάσει ακόμα τίποτα γιατί αντιμετωπίζω μια ψιλοκατάρρευση σωματικώς  :bad:  και ελπίζω οι ιστορίες σας να με γιάνουνε :doctor:

Edited by Eugenia Rose
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έχω προλάβει να διαβάσω μόνο μία, αλλά τι όμορφα που είναι γραμμένη :)

 

edit: και τώρα έχω διαβάσει τρεις, και θα το επαναλάβω για όλες τους: τι όμορφα που είναι γραμμένες! Στέφανε, πραγματικά έχεις κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά με αυτόν τον πρόλογο.

Edited by Nienor
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Officially πλέον, τις διάβασα όλες. Φάση δεν έχει που όλες οι κυρίες του διαγωνισμού γράψαμε οπτική γωνία άντρα; Ξαναδιάβασα τώρα και τη δική μου κι είδα πως έχω ένα ορθογραφικό, αντί για boat σε κάποιο σημείο γράφω boar -προφανώς δεν εμφανίστηκε κανένα αγριογούρουνο απ' το πουθενά, εκτός κι αν είναι αυτό που έλεγε η Cassandra Gotha τις προάλλες κι έμαθε ότι στην ιστορία μου έχουμε φαί κι ήρθε να κόψει κίνηση. Δεν είμαι σίγουρη αν είναι σωστό να το διορθώσω, οπότε σας το γράφω εδώ για να το ξέρετε οι διαβάζοντες. Πολύ δύσκολη προβλέπεται η ψηφοφορία, μακάρι να είχα πέντε ψήφους και να σας ψήφιζα όλους. Anyway, σταματάω τώρα γιατί με έπιασε η πάρλα. Ροκάρει η ομάδα!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση πως η εισαγωγή φιλοδώρησε τις ιστορίες με μια ποιητικότητα, δεν ξέρω πως να το πω ακριβώς, ξεχειλίζουν μουσική και συναισθήματα, γεμάτες μελαγχολία και ανεκπλήρωτες αγάπες, σαν να γράφτηκαν για να διαβάζονται τραγουδιστά. :guitar:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σας σχολίασα όλους τελικά, δεν κρατήθηκα (συγγνώμη, Ειρήνη! :( ). Είμαι πανευτυχής που διάβασα πέντε πολύ καλές ιστορίες κι εύχομαι να έχουμε πάντα τόσο δυνατές ομάδες και συμμετοχές στα write-offs. Προσωπικά, η εισαγωγή με δυσκόλεψε τρομερά λόγω ύφους που είναι πολύ μακριά από το δικό μου -ίσως πρέπει να σας δείξω πώς μου έβγαινε η πρώτη ιδέα, αυτή στα ελληνικά, για να γελάσετε, διότι ήταν τίγκα στην ποζεριά- όμως θεωρώ τρομερή επιτυχία του φανταστικού μας διοργανωτή ότι το παιχνίδι έβγαλε τόσες καλές ιστορίες.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θα κυρήξω τώρα τη λήξη του παιχνιδιού και αύριο το πρωί θα φτιάξω το poll.

 

Λόγω του μεγάλου αριθμού των συμμετοχών, θα δοθεί για την ανάγνωση, τον σχολιασμό και τη ψηφοφορία διορία δύο εβδομάδων (αντί της συνηθισμένης μίας), μέχρι και την Τετάρτη 29/7, τις 12 το βράδυ. Ψέματα, τα δύο πρώτα μπορείτε να τα κάνετε όποτε θέλετε.  :mf_bookread:

Edited by Myyst
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Σας σχολίασα όλους τελικά, δεν κρατήθηκα (συγγνώμη, Ειρήνη! :( ).

Γιατί παιδάκι μου ζητάς συγνώμη; Επειδή σχολίασες πρώτη; Σιγά! Αλλωστε μπορεί αυτή τη φορά να διαφέρουν τα σχόλιά μας!!!!

Edited by Ιρμάντα
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μου μείνανε οι δυο αγγλικές ιστορίες να διαβάσω (τη μία να την ξάνα-διαβάσω.) Ρε παιδιά, έχετε ανεβάσει πολύ τον πήχη. Να 'ταν η εισαγωγή του Myystάκου; Να 'ταν τα φεγγάρια μας (σπασμένα ή ολόκληρα;); Να 'ταν η κεκτημένη ταχύτητα από το SuWriMO? Να 'ταν που είμαστε όλοι καλά και αλληλοσυμπαθούμενα παιδάκια;

 

Ό,τι και να ήταν δουλεύει μία χαρά! Μπράβο σας συντρόφια -σκίζουμε!

Edited by Ιρμάντα
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μου μείνανε οι δυο αγγλικές ιστορίες να διαβάσω (τη μία να την ξάνα-διαβάσω.) Ρε παιδιά, έχετε ανεβάσει πολύ τον πήχη. Να 'ταν η εισαγωγή του Myystάκου; Να 'ταν τα φεγγάρια μας (σπασμένα ή ολόκληρα;); Να 'ταν η κεκτημένη ταχύτητα από το SuWriMO? Να 'ταν που είμαστε όλοι καλά και αλληλοσυμπαθούμενα παιδάκια;

 

Ό,τι και να ήταν δουλεύει μία χαρά! Μπράβο σας συντρόφια -σκίζουμε!

 

Εγώ λέω πως ήταν από τη μία η εισαγωγή κι από την άλλη η καλή μας παρέα που έδωσαν τόσο όμορφες ιστορίες. Προσωπικά χαίρομαι να γράφω/παίζω μαζί σας, μου αρέσει πολύ και δεν το χορταίνω. Άντε να τελειώσει ο μήνας να πάμε στο καινούριο, το βάρβαρο παιχνίδι.:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο σας το 'χω το βάρβαρο....έλα να βλέπω σωματαράδες να χασαπώνονται! Έλα και μας πήρανε στα ζουμιά κάτι φεγγάρια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τις τελείωσα, τις ευχαριστήθηκα και είμαι πολύ χαρούμενη για αυτό το write off, έχει πολύ ωραίες ιστορίες, πολύ του γούστου μου κιόλας. Άμα είχε γράψει και η Νεκταρία θα ήμουνα ακόμα πιο χαρούμενη, αλλά οκ, και έξι είμαστε μπόλικοι, όσο να πεις να μην έχουμε και παράπονο :)

 

Να πω τώρα: ψηφίζουμε κι εμείς έτσι; Εξάλλου είμαστε πολλοί, δεν βλέπω κάνα λόγο να μην το κάνουμε.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #80 (Eugenia Rose vs elgalla vs Nienor vs Ιρμάντα vs MadnJim vs SymphonyX13)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..