Jump to content

Write off #80 (Eugenia Rose vs elgalla vs Nienor vs Ιρμάντα vs MadnJim vs SymphonyX13)


Myyst
 Share

  

14 members have voted

  1. 1. Η ιστορία που μου άρεσε περισσότερο είναι...

    • The Wild Riders (Eugenia Rose)
      2
    • Η Φλόγα Στα Μάτια Της (SymphonyX13)
      1
    • Ελπίδα (MadnJim)
      2
    • The Lorelei (elgalla)
      3
    • Καρδιά από Ασήμι (Ιρμάντα)
      4
    • Αγιόκλημα στα μαλλιά της (Nienor)
      2

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Κανονίστε διότι όλους εσάς, ιδιατέρως τους κυρίους της παρέας, σας περιμένω για το sword and sorcery. Κρατήστε την καλή σας διάθεση παιδιά! Καλοκαίρι είναι. Εκείνο που θέλαμε εμείς το κάναμε...Και μην σας πω πως αυτά τα παιχνίδια είναι πιο πολύ για μας, παρά για τους παραέξω. (Οι επίσημοι ανά τρίμηνο διαγωνισμοί είναι περισσότερο για τους παραέξω.)

 

 

  Έχω   ένα μικρό θεματάκι με το να βρίσκω ιδέες...Αν καταφέρω να βρω κάποια καλή,  σίγουρα θα ήθελα να συμμετάσχω ξανά.... :) Η εμπειρία και προπάντως η παρέα, στο μονίμως παρατεινόμενο :rofl: :rofl: write-off #80 ήταν απολαυστική! :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Απόψε κλείνει τελικά το παιχνίδι; Δηλαδή οσονούπω έρχεται η εισαγωγή της Ειρήνης για το S&S; :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και όποιος αντέξει. Ακονίστε σπαθιά και γυαλίστε ασπίδες !!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Υπό την απειλή του βουντού, θα δοκιμάσω να σας κάνω παρέα. :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και όποιος αντέξει. Ακονίστε σπαθιά και γυαλίστε ασπίδες !!!!

 

Ασπίδες, πφφ... Ο σωστός ο σουορντσορσεράς δεν χρειάζεται ασπίδα, έχει μούσκουλα και άγνοια κινδύνου.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι. Και όποιος αντέξει. Ακονίστε σπαθιά και γυαλίστε ασπίδες !!!!

 

Ασπίδες, πφφ... Ο σωστός ο σουορντσορσεράς δεν χρειάζεται ασπίδα, έχει μούσκουλα και άγνοια κινδύνου.

 

 

Ναι ακριβώς...μέχρι να εμφανιστεί ένας μάγος και στον ξεροψήσει με ένα καλοριγμένο fireball spell!!! :rofl2: :sorcerer: :fire:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα δυνατά σας. Θέλω το αίμα να τρέχει. Θέλω τα μυαλά χυμένα στα χώματα. Θέλω σαρακοφαγωμένα τρισκατάρατα βιβλία και ξόρκια να ανατριχιάζουν και οι πέτρες. Θέλω κραυγές απόγνωσης και ουρλιαχτά και όποιος φέρνει αντίρρηση να του ξηγιέται ο βαρβαροκρεμανταλάς τ' άντερα στο χέρι. Ξεχάστε τους καλούς σας τρόπους, δώστε μου το χειρότερό σας εαυτό. (Υπόσχομαι να μην το πω.)

Θέλω ο παρακάτω κύριος να φανεί κοσμοπολίτης comme il faut μπροστά σε αυτά που θα μου δώσετε.

 

Diablo-3-Barbarian.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα δυνατά σας. Θέλω το αίμα να τρέχει. Θέλω τα μυαλά χυμένα στα χώματα. Θέλω σαρακοφαγωμένα τρισκατάρατα βιβλία και ξόρκια να ανατριχιάζουν και οι πέτρες. Θέλω κραυγές απόγνωσης και ουρλιαχτά και όποιος φέρνει αντίρρηση να του ξηγιέται ο βαρβαροκρεμανταλάς τ' άντερα στο χέρι. Ξεχάστε τους καλούς σας τρόπους, δώστε μου το χειρότερό σας εαυτό. (Υπόσχομαι να μην το πω.)

Θέλω ο παρακάτω κύριος να φανεί κοσμοπολίτης comme il faut μπροστά σε αυτά που θα μου δώσετε.

 

Diablo-3-Barbarian.jpg

 

Okey...:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι γίνεται σε αυτό το τόπικ επιτέλους; :p Άμα είναι πείτε και σε εμάς τα γυναικόπαιδα να κρυφτούμε. :mf_surrender:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι γίνεται σε αυτό το τόπικ επιτέλους; :p Άμα είναι πείτε και σε εμάς τα γυναικόπαιδα να κρυφτούμε. :mf_surrender:

Και σένα στο χω έτοιμο το βουντού. Nobody hides- we shall feed on human flesh!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Ρε παιδιά, τι γίνεται σε αυτό το τόπικ επιτέλους; :p Άμα είναι πείτε και σε εμάς τα γυναικόπαιδα να κρυφτούμε. :mf_surrender:

Και σένα στο χω έτοιμο το βουντού. Nobody hides- we shall feed on human flesh!

 

 

Τα Uruk του Σάρουμαν μου θύμισες τώρα!

Αν με παίρνει από πλευράς χρόνου μπορώ να σμίξω το σπαθί μου με τα σπαθιά/τσεκούρια/ μαχαίρια/ματσούκια/δόρατα... εντάξει το πιάσατε το νόημα!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ρε παιδιά, τι γίνεται σε αυτό το τόπικ επιτέλους; :p Άμα είναι πείτε και σε εμάς τα γυναικόπαιδα να κρυφτούμε. :mf_surrender:

Και σένα στο χω έτοιμο το βουντού. Nobody hides- we shall feed on human flesh!

Τα Uruk του Σάρουμαν μου θύμισες τώρα!

Αν με παίρνει από πλευράς χρόνου μπορώ να σμίξω το σπαθί μου με τα σπαθιά/τσεκούρια/ μαχαίρια/ματσούκια/δόρατα... εντάξει το πιάσατε το νόημα!

Μπράβο, είσαι στο πνεύμα!

Link to comment
Share on other sites

Ψήφησα και εγώ. Θα αρχίσω να ανεβάζω ριβιουζ σιγά σιγά. Ευχαριστώ για τις ιστορίες παιδιά! 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω ψηφίσει. Ψήφισα το Lorelei που με καθήλωσε. Ξεκινάω να γράφω κριτικές τώρα.  -_-

 

 

 

 

Υπενθύμιση προς αργοπορημένους και ξεχασμένους: το write-off #80 λήγει σήμερα.  :pokey:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Έληξε, σωστά; :p

 

Συγχαρητήρια Ειρήνη! :thumbsup:

 

Συγχαρητήρια και σε όλες και όλους για τις όμορφες ιστορίες, ευχαριστήρια σε όσους διάβασαν, όσους σχολίασαν, και όσους ψήφισαν. :)

Στέφανε η εισαγωγή σου μπορεί να μην το έδειχνε με την πρώτη ματιά, αλλά έδωσε ιδέες για υπέροχες ιστορίες. Να 'σαι καλά. :)

 

Η παρέα σας όπως πάντα ήταν υπέροχη συμπαίχτες, πέρασα όμορφα, διάβασα πολύ καλές ιστορίες, με εμπνεύσατε να προσπαθήσω περισσότερο, σας ευχαριστώ. :give_rose:

Edited by MadnJim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Σπύρο! :mf_sonne: :mf_sonne: :mf_sonne:

Ευχαριστώ όλους όσους ψήφισαν, διάβασαν, σχολίασαν! :victory:

Συγχαρητήρια στον Στέφανο για την εισαγωγή, που νομίζω ότι το είχε δείξει ότι θα δώσει ενδιαφέροντα πράγματα, και συγχαρητήρια σε όσες και όσους συμμετείχαν! Μας αξίζει :winner_first_h4h: :winner_first_h4h: :winner_first_h4h: :winner_first_h4h: :winner_first_h4h:  :winner_first_h4h: και με το παραπάνω! (έξι κούπες προσέξτε: από μία για τον καθένα!)

 

Μεγάλη αγκαλιά σε όλους παιδιά! :kissing:  :beerchug: :clap: 

 

(Αύριο θα ανοίξω καινούριο τόπικ και να δούμε πόσοι μαζευόμαστε για το βάρβαρο. Οι κιοτήδες να κρυφτούν στη σπηλιά τους for there will be blood.) :ranting: :death: 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ιρμάντα, άξια και μπράβο :) Στέφανε, ευχαριστούμε πολύ για την εισαγωγή σου, ήτανε πραγματικά πολύ κρίμα να πάει χαμένη (συμφωνείς? :) )

 

Είμαι πολύ χαρούμενη για τα πράγματα που γράφτηκαν για αυτό το write off :friends:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια Ειρήνη για την νίκη σου, :winner_first_h4h: όπως και σε όλους τους συμμετέχοντες για τις υπέροχες ιστορίες και την εξίσου υπέροχη παρέα. Συγχαρητήρια και στον Στέφανο για την εισαγωγή που οδήγησε σε υπέροχες όπως είπα ιστορίες. Αλήθεια Στέφανε, εσύ ακολούθησες τον δρόμο της εισαγωγής σου να δεις που θα σε βγάλει, ή απλά πάσαρες την   =@ σε εμάς; :rofl: :rofl: Πολλά ευχαριστώ σε όσους διάβασαν,σχολίασαν, ψήφισαν.

Στις κυρίες της παρέας θα ήθελα να προσφέρω από ένα :rose:, έστω και ψηφιακό, ενώ στα αγόρια κέρναγα ευχαρίστως μία(τρόπος του λέγειν το "μία"  :rofl: ) :beerchug: :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια, Ειρήνη και πολλά μπράβο σε όλους, γράφτηκαν πάρα πολύ αξιόλογες ιστορίες, ήταν ένα πολύ δυνατό write-off και ελπίζω ο φανταστικός διοργανωτής Myyst να ανέκτησε την αυτοπεποίθησή του για τη συγκεκριμένη εισαγωγή! Εύγε, παιδιά, it was a great game and I had tons of fun!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια Ειρήνη για την νίκη σου, :winner_first_h4h: όπως και σε όλους τους συμμετέχοντες για τις υπέροχες ιστορίες και την εξίσου υπέροχη παρέα. Συγχαρητήρια και στον Στέφανο για την εισαγωγή που οδήγησε σε υπέροχες όπως είπα ιστορίες. Αλήθεια Στέφανε, εσύ ακολούθησες τον δρόμο της εισαγωγής σου να δεις που θα σε βγάλει, ή απλά πάσαρες την   =@ σε εμάς; :rofl: :rofl: Πολλά ευχαριστώ σε όσους διάβασαν,σχολίασαν, ψήφισαν.

Στις κυρίες της παρέας θα ήθελα να προσφέρω από ένα :rose:, έστω και ψηφιακό, ενώ στα αγόρια κέρναγα ευχαρίστως μία(τρόπος του λέγειν το "μία"  :rofl: ) :beerchug: :)

1. Ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια! Συγχαρητήρια και σε σένα και σε όλους τους συμμετέχοντας!

2. πάσαρές την. Από πού είσαι;

3. Ευχαριστώ για το εικονικό :give_rose: είναι σαν να το μύρισα!

4. Προσπαθείτε εμμέσως πλην σαφώς να με βάλετε να σας κεράσω μπύρες;;;;;;; (Πλάκα κάνω, έτσι;)

5. Θα λάβεις μέρος στο παιχνιδάκι μας με τους βαρβάρους;

 

Αυτά και καλημέρες συμπαίχτες μου!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους σας για τις υπέροχες ιστορίες που διαβάσαμε. Συγχαρητήρια Ιρμάντα για τη νίκη. Και, ε, δε μου αφήσατε και πολλά περιθώρια να συνεχίσω να πιστεύω ότι η εισαγωγή μου ήταν για τα σκουπίδια, τώρα τη θεωρώ καλούτσικη.  :p  

 

Μια μικρή ομολογία: εγώ αφήνω τις βόμβες μου και κοιτάω αλλού.  =@  :whistling:

Λέω να περάσω από το βαρβαρικό παιχνίδι όμως, τι λέτε, με θέλετε;

 

Από μία εικονική μπύρα στον καθένα και στην καθεμιά που ήσασταν τόσο εξαιρετικοί παίκτες.  :beer:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους σας για τις υπέροχες ιστορίες που διαβάσαμε. Συγχαρητήρια Ιρμάντα για τη νίκη. Και, ε, δε μου αφήσατε και πολλά περιθώρια να συνεχίσω να πιστεύω ότι η εισαγωγή μου ήταν για τα σκουπίδια, τώρα τη θεωρώ καλούτσικη.  :p  

 

Μια μικρή ομολογία: εγώ αφήνω τις βόμβες μου και κοιτάω αλλού.  =@  :whistling:

Λέω να περάσω από το βαρβαρικό παιχνίδι όμως, τι λέτε, με θέλετε;

 

Από μία εικονική μπύρα στον καθένα και στην καθεμιά που ήσασταν τόσο εξαιρετικοί παίκτες.  :beer:

 

Θέλει και ρώτημα Στέφανε; Έλα οπωσδήποτε να γίνουμε περισσότεροι γιατί μας έχουν υπερφαλαγγίσει οι κυρίες της παρέας. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Πολλά συγχαρητήρια Ειρήνη για την νίκη σου, :winner_first_h4h: όπως και σε όλους τους συμμετέχοντες για τις υπέροχες ιστορίες και την εξίσου υπέροχη παρέα. Συγχαρητήρια και στον Στέφανο για την εισαγωγή που οδήγησε σε υπέροχες όπως είπα ιστορίες. Αλήθεια Στέφανε, εσύ ακολούθησες τον δρόμο της εισαγωγής σου να δεις που θα σε βγάλει, ή απλά πάσαρες την   =@ σε εμάς; :rofl: :rofl: Πολλά ευχαριστώ σε όσους διάβασαν,σχολίασαν, ψήφισαν.

Στις κυρίες της παρέας θα ήθελα να προσφέρω από ένα :rose:, έστω και ψηφιακό, ενώ στα αγόρια κέρναγα ευχαρίστως μία(τρόπος του λέγειν το "μία"  :rofl: ) :beerchug: :)

1. Ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια! Συγχαρητήρια και σε σένα και σε όλους τους συμμετέχοντας!

2. πάσαρές την. Από πού είσαι;

3. Ευχαριστώ για το εικονικό :give_rose: είναι σαν να το μύρισα!

4. Προσπαθείτε εμμέσως πλην σαφώς να με βάλετε να σας κεράσω μπύρες;;;;;;; (Πλάκα κάνω, έτσι;)

5. Θα λάβεις μέρος στο παιχνιδάκι μας με τους βαρβάρους;

 

Αυτά και καλημέρες συμπαίχτες μου!

 

Από Καλαμάτα είμαι,  δεν νομίζω να είναι όμως τοπικός ιδιωματισμός το "πάσαρες" την ...βόμβα στην προκειμένη περίπτωση, χρησιμοποιείται παντού, έτσι δεν είναι; Δεν είναι π.χ ο αιώνιος γρίφος της διαφοράς μεταξύ σουβλακίου-καλαμακίου! :rofl: :rofl: 

Μια μπυρίτσα με αυτήν την ζέστη είναι ότι πρέπει. Αφήστε που μια ψυχή..γκουχ...γκουχ την πίνει για αναψυκτικό! :beer: :beer: :drinks:

Να δω τον πρόλογο και αν καταφέρω να βρω κάτι, ευχαρίστως και θα πάρω μέρος και στο write-off #81... :mace: :sword: :death:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, για ποια ψυχή λες; Κανένας που τον ξέρουμε;  :whistling:

Edited by MadnJim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #80 (Eugenia Rose vs elgalla vs Nienor vs Ιρμάντα vs MadnJim vs SymphonyX13)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..