Jump to content

Write off #82 (MadnJiM vs Disco_Volante - Ο συγγραφέας Disco_Volante ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά του)


Ιρμάντα
 Share

  

14 members have voted

  1. 1. Μου άρεσε περισσότερο το διήγημα...

    • Ο Έντι Τζόουνς και το μυστήριο του Πλούτωνα
      8
    • Η μάχη των κόσμων
      6

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Διάβασα και σχολίασα και τις δύο ιστορίες. Συγχαρητήρια για τις ωραίες ιστορίες που μας προσφέρατε και καλή επιτυχία και στους δύο σας!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ, σας έλειψα;;;;

Βλέπω πως μονάχα δύο απόμειναν αμετακίνητοι τιμητές των αγώνων. Πώς να το χαρακτηρίσω αυτό; Δειλία ή (γκουχ-γκουχ) δύσκολο πρόλογο;

Να ξεκινήσουμε το Poll μας;;;;;


Πιστεύω θα ήταν κρίμα να ακυρωθεί το παιχνίδι σε αυτή τη φάση. Και επειδή πρόκειται για παιχνίδι προτείνω να συνεχίσουμε ως έχει. Τι λέει και η διοργανώτρια; Μελαγχολεί γιατί περίμενε περισσότερο κόσμο για τα κάτεργα; :)

Τέτοια λέγε. Έχω και τα νεύρα μου από κάτι άσχετα. :ranting: Και οι δυο ρε. Αλάτι θα βγάζετε. Κόμπους θα τρέχει ο ιδρώτας. Αυλάκια θα κάνει ο βούρδουλας στην πλάτη. Κι εγώ θα πίνω το αναψυκτικό μου ρε. :beerchug: Κάτω από την ομπρέλα. :beach: Ααααα. Το φχαριστήθηκα μόνο που το οπτικοποίησα. :diablo:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hahahah, dream on deary, I've allready booked a seat on the SpeedSphere to Hollow Earth, I'm leaving right after the last bell of the contest, 'cause I won't ever let myself dragged to your mines for the rest of my immortal days. Never I say... :p

 

Μας έλειψες Ειρήνη! Ελπίζω να αναρρώσατε εντελώς και όλα να βρίσκουν πάλι τους κανονικούς σας ρυθμούς. :)

Ναι, νομίζω πως είναι ώρα να να ανακοινώσεις την έναρξη της ψηφοφορίας, και να ορίσεις την ημερομηνία της λήξης ώστε να ξέρω πότε να την κοπανήσω πριν με βρουν τα ζόμπια σου και με τραβολογάνε στα ορυχεία σου που θα ρίχνει αυλαία στο WriteOff#82. :)

Edited by MadnJim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ έχω ειδοποιήσω μοδεράτορα για το πολλ.

Από τη στιγμή που ανοίξει υπολογίζουμε ακριβώς μία εβδομάδα.

Τα παλικάρια στο Hollow Earth είναι μιλημένα. Δεν γλυτώνεις λέμε!

 

Ναι, όλα ειναι καλά τώρα....ευχαριστώ!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ έχω ειδοποιήσω μοδεράτορα για το πολλ.

Από τη στιγμή που ανοίξει υπολογίζουμε ακριβώς μία εβδομάδα.

Τα παλικάρια στο Hollow Earth είναι μιλημένα. Δεν γλυτώνεις λέμε!

 

Ναι, όλα ειναι καλά τώρα....ευχαριστώ!

 

Grumpy-snow-white-and-the-seven-dwarfs-6

 

Γρρμφφφ, εντάξει, παραδίνομαι, θα σκάψω. Αλλά αν βρω ευκαιρία, να το ξέρεις, θα το σκάσω αμέσως...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ έχω ειδοποιήσω μοδεράτορα για το πολλ.

Από τη στιγμή που ανοίξει υπολογίζουμε ακριβώς μία εβδομάδα.

Τα παλικάρια στο Hollow Earth είναι μιλημένα. Δεν γλυτώνεις λέμε!

 

Ναι, όλα ειναι καλά τώρα....ευχαριστώ!

 

Ειρήνη ο μικρός τι κάνει; Όλα καλά;

 

Περίμενες να βγάλεις στρατό για το κάτεργο αλλά τελικά ένας θα είναι ο τυχερός. Αν είμαι εγώ αυτός να ξέρεις ότι δύο πράγματα σιχαίνομαι να κάνω: χειρονακτική εργασία και αναμονή σε ουρά :)

Edited by Disco_Volante
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

ΟΚ έχω ειδοποιήσω μοδεράτορα για το πολλ.

Από τη στιγμή που ανοίξει υπολογίζουμε ακριβώς μία εβδομάδα.

Τα παλικάρια στο Hollow Earth είναι μιλημένα. Δεν γλυτώνεις λέμε!

 

Ναι, όλα ειναι καλά τώρα....ευχαριστώ!

Ειρήνη ο μικρός τι κάνει; Όλα καλά;

 

Περίμενες να βγάλεις στρατό για το κάτεργο αλλά τελικά ένας θα είναι ο τυχερός. Αν είμαι εγώ αυτός να ξέρεις ότι δύο πράγματα σιχαίνομαι να κάνω: χειρονακτική εργασία και αναμονή σε ουρά :)

Ολα καλά πια! Ευχαριστώ!

Να ξέρεις ότι έχω κι άλλα βασανιστήρια υπόψη μου...Δεν γλυτώνεις τόσο απλά!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη ξέρω ποιο θα ήταν το καλύτερο βασανιστήριο για τον Βαγγέλη! Χεχεχε, να τον ανεβάσεις σε μια ταράτσα που να είναι στημένο ένα ισχυρό πανάκριβο τηλεσκόπιο να σημαδεύει τον νυχτερινό ουρανό, και να τον δέσεις ένα μέτρο μακριά του να μη το φτάνει!  :spiteful:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σας ετοίμασα και το poll. Οι ψηφοφόροι ας αρχίσουν να συρρέουν.

 

Εγώ έχω διαβάσει τη μία ιστορία. Ελπίζω να προλάβω να διαβάσω και την άλλη έγκαιρα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστούμε Άγγελε! :)

 

Έκανα ποδαρικό, ψήφισα φυσικά την ιστορία του Βαγγέλη, κι όχι μόνο για τυπικούς λόγους ευγένειας, αλλά και επειδή πραγματικά μου άρεσε πολύ η ιστορία του. Καλή επιτυχία συμπαίκτη. :)

Edited by MadnJim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει πως οι κάλπες κλείνουν....μεσάνυχτα, 28 προς 29 Οκτώβρη.

May the best slave man win!!! :clover:Καλή τύχη και στους δυο σας!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ, την ιστορία του Σπύρου φυσικά, γιατί πραγματικά με έκανε να γελάσω πολύ!

 

Καλή τύχη φίλε μου :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα και εγώ την ιστορία μ... εεε την ιστορία του Έντι εννοώ. :) Γέλασα πολύ μαζί της και θέλω να ευχαριστήσω τον Σπύρο για τα λίγα παραπάνω λεπτά ζωής που μου χάρισε, αφού το γέλιο μακραίνει την ζωή όπως λένε! :) Και η ιστορία του Βαγγέλη με διασκέδασε όμως, ιδιαίτερα στα πιο τρομακτικά σημεία της. Συγχαρητήρια και καλή επιτυχία και στους δύο!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα και εγώ την ιστορία μ... εεε την ιστορία του Έντι εννοώ. :) Γέλασα πολύ μαζί της και θέλω να ευχαριστήσω τον Σπύρο για τα λίγα παραπάνω λεπτά ζωής που μου χάρισε, αφού το γέλιο μακραίνει την ζωή όπως λένε! :) Και η ιστορία του Βαγγέλη με διασκέδασε όμως, ιδιαίτερα στα πιο τρομακτικά σημεία της. Συγχαρητήρια και καλή επιτυχία και στους δύο!

 

Καθαρίζει και τα μάτια (με τόσα δάκρυα), τα νεφρά (...), τις σχέσεις με τους γείτονες (που πετάγονται σε κάθε ανεξέλεγκτο χείμαρρο γέλιου)... :whistling:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκα από το παραβάν, τελείωσα με την κάλπη και τώρα βγαίνω, έξιτ πολλ έχει;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και οι δύο ιστορίες είχαν κάποια θεματάκια μου άρεσε περισσότερο η ιστορία του Σπύρου.

 

Όπως και να χει πολύ καλή προσπάθεια κι από τους δύο και κρίμα που δεν είδαμε και τους υπόλοιπους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

....και για να κάνω και εγώ τα στατιστικά μου....

Ο ένας από τους δύο διαγωνιζόμενους, ο Ευάγγελος, άφησε την εισαγωγή ως είχε ενώ ο Σπυρέτος της άλλαξε τα φώτα.

 

Άρα ένα ποσοστό της τάξεως του 50% των συμμετεχόντων θεωρεί ότι πρέπει να επεμβαίνει δυναμικά στη σύσταση των δοθέντων προλόγων.

Να δούμε πού θα οδηγήσουν αυτές οι αποκλίσεις συμπεριφοράς....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

....και για να κάνω και εγώ τα στατιστικά μου....

Ο ένας από τους δύο διαγωνιζόμενους, ο Ευάγγελος, άφησε την εισαγωγή ως είχε ενώ ο Σπυρέτος της άλλαξε τα φώτα.

 

Άρα ένα ποσοστό της τάξεως του 50% των συμμετεχόντων θεωρεί ότι πρέπει να επεμβαίνει δυναμικά στη σύσταση των δοθέντων προλόγων.

Να δούμε πού θα οδηγήσουν αυτές οι αποκλίσεις συμπεριφοράς....

 

Όχι όχι, μην το κάνουμε κανόνα. Οι εισαγωγές που δίνονται θα πρέπει να μένουν απείραχτες και οι ιστορίες να γράφονται πάνω τους χρησιμοποιώντας τα στοιχεία που εμπεριέχουν όσο το δυνατόν περισσότερο-καλύτερα. Αυτό είναι Αρχή του παιχνιδιού και βασικό μέρος της κριτικής. Εγώ "παρανόμησα" πειράζοντας την εισαγωγή ώστε να ταιριάξει με το ύφος του υπόλοιπου κειμένου, κι αυτό γιατί όταν έγραφα την ιστορία δεν συμμετείχα στην διαγωνιστική διαδικασία παρά έγραφα για την παρέα, και ως εκ τούτου δεν δεσμευόμουν από τους κανόνες του παιχνιδιού. Το ανάφερα πάλι σε προηγούμενο σχόλιό μου εδώ στο τόπικ, όταν "έμπαινα" ως εφεδρεία στο παιχνίδι για να μην ακυρωθεί λόγω έλλειψης συμμετοχών. Σε κανονικές συνθήκες θα έπρεπε να ακυρωθεί η συμμετοχή μου, κάτι που θα με βρει απολύτως σύμφωνο αν συμβεί και τώρα γιατί άσχετα από τον λόγο που έγινε δεν παύει να είναι κόντρα στους κανόνες. :)

Edited by MadnJim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά. Τι περονόσπορος ήταν αυτός. Ένας -ένας μου κιοτεύατε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά. Τι περονόσπορος ήταν αυτός. Ένας -ένας μου κιοτεύατε.

 

Ναι καλά, πρώτα βάζεις εισαγωγή όχι απλώς παλούκι αλλά ολόκληρο φράχτη από μποστάνι μαζί με το συρματόπλεγμα, μετά ανακοινώνεις χαρούμενες προσλήψεις στα ορυχεία σου, και τώρα αναρωτιέσαι που πήγαν οι συμμετέχοντες. Χα! :p :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά. Τι περονόσπορος ήταν αυτός. Ένας -ένας μου κιοτεύατε.

Tο πόσο με στενοχώρησε η μη συμμετοχή μου σε αυτό το write-off, το έχω αναφέρει ξανά. Δυστυχώς ότι ιδέα πήγαινε να βγει από τον πρόλογο, δεν ικανοποιούσε εμένα, πρώτα και κύρια. Μου έλειψε πολύ ή όλη ατμόσφαιρα που απόλαυσα στα δύο προηγούμενα write-off, ενώ άφησα και ξεκρέμαστους τους συμπαίκτες αλλά και την διοργανώτρια. Σε προσεχές write-off θα διαβάζω πρώτα τον πρόλογο πριν δηλώσω συμμετοχή...Sorry παιδιά... :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά θα βάζω ευκολότερα....

 

Η Μαιρούλα έκλεισε το μουσικό κουτί με ένα χαρούμενο γελάκι στα χείλη. Η μαμά της είχε αγοράσει το συγκεκριμένο μουσικό κουτί, λίγο πριν κρεμαστεί από το κλαδί της συκιάς, ακριβώς σαν τον Ιούδα, είχε πει ο Πετράκης, ο παιδικός της φίλος. Ο Ιούδας είχε κρεμαστεί από συκιά και από τότε, δυο χιλιάδες χρόνια και βάλε, οι συκιές ρίχνουν κακό ίσκιο στους ανθρώπους. Ο Πετράκης το ήξερε αυτό όπως και τόσα άλλα.

Ο Πετράκης ερχόταν πάντα όποτε έσβηναν τα φώτα, όποτε έβρεχε, όποτε χιόνιζε.

Τον Πετράκη δεν τον έβλεπε κανείς άλλος εκτός από τη Μαιρούλα....

 

 

Να, κάτι τέτοιο σαν να λέμε;;;;;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά θα βάζω ευκολότερα....

 

Η Μαιρούλα έκλεισε το μουσικό κουτί με ένα χαρούμενο γελάκι στα χείλη. Η μαμά της είχε αγοράσει το συγκεκριμένο μουσικό κουτί, λίγο πριν κρεμαστεί από το κλαδί της συκιάς, ακριβώς σαν τον Ιούδα, είχε πει ο Πετράκης, ο παιδικός της φίλος. Ο Ιούδας είχε κρεμαστεί από συκιά και από τότε, δυο χιλιάδες χρόνια και βάλε, οι συκιές ρίχνουν κακό ίσκιο στους ανθρώπους. Ο Πετράκης το ήξερε αυτό όπως και τόσα άλλα.

Ο Πετράκης ερχόταν πάντα όποτε έσβηναν τα φώτα, όποτε έβρεχε, όποτε χιόνιζε.

Τον Πετράκη δεν τον έβλεπε κανείς άλλος εκτός από τη Μαιρούλα....

 

 

Να, κάτι τέτοιο σαν να λέμε;;;;;

 

Μπρρρ....κάτι δεν πάει και πολύ καλά με την Μαιρούλα! :girl_devil: :evil: :evil: :shok: :mf_popeanim: :wtf: :devil2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Καλά θα βάζω ευκολότερα....

 

Η Μαιρούλα έκλεισε το μουσικό κουτί με ένα χαρούμενο γελάκι στα χείλη. Η μαμά της είχε αγοράσει το συγκεκριμένο μουσικό κουτί, λίγο πριν κρεμαστεί από το κλαδί της συκιάς, ακριβώς σαν τον Ιούδα, είχε πει ο Πετράκης, ο παιδικός της φίλος. Ο Ιούδας είχε κρεμαστεί από συκιά και από τότε, δυο χιλιάδες χρόνια και βάλε, οι συκιές ρίχνουν κακό ίσκιο στους ανθρώπους. Ο Πετράκης το ήξερε αυτό όπως και τόσα άλλα.

Ο Πετράκης ερχόταν πάντα όποτε έσβηναν τα φώτα, όποτε έβρεχε, όποτε χιόνιζε.

Τον Πετράκη δεν τον έβλεπε κανείς άλλος εκτός από τη Μαιρούλα....

 

 

Να, κάτι τέτοιο σαν να λέμε;;;;;

 

Μπρρρ....κάτι δεν πάει και πολύ καλά με την Μαιρούλα! :girl_devil: :evil: :evil: :shok: :mf_popeanim: :wtf: :devil2:

 

Σώωωωωπα. Γιατί το λες αυτό;;;;;; :fool:  :dazzled: :death2:  :fool: :dazzled: :catmad: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Καλά θα βάζω ευκολότερα....

 

Η Μαιρούλα έκλεισε το μουσικό κουτί με ένα χαρούμενο γελάκι στα χείλη. Η μαμά της είχε αγοράσει το συγκεκριμένο μουσικό κουτί, λίγο πριν κρεμαστεί από το κλαδί της συκιάς, ακριβώς σαν τον Ιούδα, είχε πει ο Πετράκης, ο παιδικός της φίλος. Ο Ιούδας είχε κρεμαστεί από συκιά και από τότε, δυο χιλιάδες χρόνια και βάλε, οι συκιές ρίχνουν κακό ίσκιο στους ανθρώπους. Ο Πετράκης το ήξερε αυτό όπως και τόσα άλλα.

Ο Πετράκης ερχόταν πάντα όποτε έσβηναν τα φώτα, όποτε έβρεχε, όποτε χιόνιζε.

Τον Πετράκη δεν τον έβλεπε κανείς άλλος εκτός από τη Μαιρούλα....

 

 

Να, κάτι τέτοιο σαν να λέμε;;;;;

 

Μπρρρ....κάτι δεν πάει και πολύ καλά με την Μαιρούλα! :girl_devil: :evil: :evil: :shok: :mf_popeanim: :wtf: :devil2:

 

 

Τζίμη να σου θυμίσω ότι εσύ έβλεπες τον Λίνο; :whistling: :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #82 (MadnJiM vs Disco_Volante - Ο συγγραφέας Disco_Volante ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά του)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..