Jump to content

Supernatural (2005-2020)


0Nautilus0
 Share

Πως σας φάνηκε η σειρά;  

  1. 1. Με πόσα αστέρια θα βαθμολογούσατε την σειρά;

    • ★★★★★ (Εξαιρετική)
      0
    • ★★★★☆ (Πολύ καλή)
      0
    • ★★★☆☆ (Καλή)
      0
    • ★★☆☆☆ (Μέτρια)
      0
    • ★☆☆☆☆ (Κακή)
      0


Recommended Posts

Λολ ο φετινός κύκλος Supernatural έχει πιο πολλές ανατροπες και μπερδεύματα στην ιστορία του από όλες τις άλλες σαίζον μαζί

(καθώς επίσης και τα πιο βαρετα φίλλερ)

Link to comment
Share on other sites

Το Supernatural το παρακολουθούσα κι εγώ από τις ένδοξες καλοκαιρινές νύχτες που στο Star έδειχνε τον πρώτο κύκλο, πριν κάτι χρόνια, και από τότε κόλλησα άσχημα!

Η σειρά μου αρέσει πάνω από όλα γιατί οι χαρακτήρες έχουν τσαλακωθεί ουκ ολίγες φορές, και είναι ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΙ.

Η έκτη σαιζόν στην αρχή με είχε ξενερώσει, όμως δεν άργησε να ρεφάρει. Θα δω σήμερα το καινούριο επεισόδιο αυτής της εβδομάδας, και επιστρέφω για feedback.

Link to comment
Share on other sites

Jefferson Starships!rofl.gif

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXAXAXAXAXA!

Kαι το πιο γαμάτο; Έκανα το λάθος να κατεβάσω τούς ελληνικούς υπότιτλους, και μετέφραζε το συγκεκριμένο ως.... "Μητσοτάκηδες" !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXAXAXAXAXA!

Kαι το πιο γαμάτο; Έκανα το λάθος να κατεβάσω τούς ελληνικούς υπότιτλους, και μετέφραζε το συγκεκριμένο ως.... "Μητσοτάκηδες" !!!!!!!

 

 

rofl.gifrofl.gifrofl.gif

 

Θεϊκή μετάφραση!

 

Link to comment
Share on other sites

άπαιχτοι απλά οι τυπάδες.... θυμάμαι και κάτι παλιότερα, που μετέφραζαν εξορκισμούς με λόγια τόσο κουφά που δεν θυμάμαι το παραμικρό, αλλά λιώνω στο γέλιο μόνο και μόνο με την ιδέα της ανάμνησης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

21ο επεισόδιο ήταν το Let it Bleed.

The Lovecraft episode. Literary!

Εντάξει, φθηνο tribute κι έτσι...τίποτα περισσότερο. Και με ένα χωσιματάκι για το αν ηταν καλός συγγραφέας ή όχι.

 

22ο και τeλευταίο ης σεζόν το The Man Who knew Too Much.

Έτσι έγραψε ο υποτιτλιστής τουλάχιστον, αλλα βλέπω στο σάιτ οτι έρχεται και αλλο επεισοδιο την Παρασκευή. It makes sence καθότι δεν μπορεί να κλείσει η σεζόν έτσι.Ωραίο επεισοδιάκι, αλλά όχι για κλείσιμο σεζόν.

 

Τελικά πάει και για 7ο κύκλο ή ιδέα μου είναι;

Πολλά ανοιχτά σημεία έχει αφήσει και στο ABOYT του επίσημου σάιτ ξεκινάει με την φράση "returning for seventh season..."

Βρε λες;hmm.gif

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

Ε το ξεφτίλισαν...

Δεν σηκώνει ρε παιδιά και 7η σεζόν!

Βέβαια τα ίδια λέγαμε και για την 6η και διαψευστήκαμε κάποιοι...αλλά τι άλλο έμεινε που δεν έπαιξε στην σειρά;

Όλα τα γνωστα και άγνωστα τερατα της οθόνης παρέλασαν απο τα επεισόδια. Μέχρι και δράκους έβαλαν...

 

Εκτός αν τωρα παίξουν και με εξωγήινους στην επόμενη σεζόν!rofl.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Απ' όσο κατάφερα να μάθω εγώ πάντως και οι δύο έχουν υπογράψει και για 7 και για 8 κύκλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Περίληψη 7ης

 

 

[...]Now, despite Sam and Dean's efforts to stop him, Castiel has succeeded in his plan. His power is God-like, and Sam and Dean have no idea how to stop him. But even Castiel doesn't truly understand the magnitude of what's inside him -- or how dangerous he really is.

 

Season seven finds Dean and Sam reeling from the loss of their friend. Sam's violent memories of Hell threaten to overtake him, threatening not just his life, but his brother's as well. Meanwhile, Dean struggles under the weight of a secret that threatens to tear them apart. And even as the brothers traverse the backroads of America, hunting things that go bump in the night, something is coming for them. They are about to face an enemy more canny and adaptable than any they've ever fought. As the landscape around them becomes increasingly treacherous, the tools they've come to rely upon will be stripped away. Our heroes, like so many outlaws before them, will find themselves utterly outmatched and outgunned, with no one to rely on but each other.[...]

 

Taken from: SpoilerTV

http://www.spoilertv...l#ixzz1X5dCnbt6

 

καλό ακούγεται

για να δούμε....

και ελπίζω να χει λιγότερο angst...

Edited by joidv
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αύριο το πρωί λέω να κάνω έναν mini sn marathon στα επείσοδια που δεν έχω δει.

6x20

6χ21

6χ22

---

7χ01

 

εντυπώσεις με εδιτ στο ίδιο ποστ.

 

πιστός στον λόγο μου πάμε

 

6χ20:ωραίο επεισόδιο από την οπτική γωνία του Κας και εξηγεί διάφορα περιστατικά στην όλη σαίζον

αλλά επειδή οι σεναριογράφοι είναι αρκετά έξυπνοι δεν μου άρεσε(σποιλερ και για το 19 εδώ)

 

ο τρόπος που χρησιμοποιήσαν για να καταλάβουν ο Σαμ ο Ντιν και ο Μπομπυ πως ο Κας ψευδοταν.Όπως και στο στο δεκαεννιά μου είχε κακοφανεί που ξεπάστρεψαν την eve τόσο εύκολα και τόσο χαζά.Ο Ντιν μόνο που δεν την είπε " δάγκωσε με και θα σε πληρώσω.".Είναι δύο μελανά σημεία που δειχνούν πως τα εγραψαν απλά και μόνο επειδή έπρεπε να προχωρήσει η πλοκή με κάθε τρόπο

 

6χ21:Καλό επεισόδιο αν και η όλη πλοκή με τον Lovecraft υπήρχε μόνο και μόνο για να υπάρχει.Θα μπορούσε κάλλιστα να γίνει και με τυχαίους .Μακράν πιο ενδιαφέρον το κομάτι

liza-ben-dean

 

6χ22.Πολύ καλό επεισόδιο που επιτέλους περιστρέφοταν γύρω από τον Σαμ(hell πόσες φορές σε αυτήν την σειρά μιλάει πιο πολύ ο Padalecki από τον Ackles) και με δολοφονονικό κλιφφχανγκερ(που μπορεί να το γνώριζα αλλά και πάλι με άρεσε)

 

βαθμός 6ης σαιζόν 7/10.

το παράπονο της σαιζόν:

μας φάγαν το αγόρι μας τον Βαλτασαρ.Ο άνθρωπος είχε τρελή πλάκα.Θα τον ήθελα και στην 7

 

 

πάμε και στο 7χ01:Καλή πρεμιέρα.

Ήδη μάθαμε και τον κεντρικό αντίπαλο της σαιζόν τους Λεβιάθαν(τι γελοίο όνομα...).Για να δούμε και τι θα γίνει με τον Σαμ.

 

 

 

Χάλια οι νέοι τίτλοι πάντως :p

Άντε καλή αρχή να χουμε

Edited by joidv
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

The people have spoken, and they love Supernatural! (Or at least hardcore Internet fans do.) Tonight the show won BOTH People’s Choice Awards it was nominated for, Favorite Sci-Fi/Fantasy Series and Favorite Network Drama. The second is darn impressive since it was against huge ratings hits like The Good Wife, House and Grey’s Anatomy, as well as The Vampire Diaries.

 

Congrats to Supernatural!

 

 

 

 

http://www.supernatural.tv/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί μου φαίνεται σαν την Καντυ-Καντυ του χόρρορ αυτή η σειρά;

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πάει και αυτή η σαιζόν με ένα ωραίο φινάλε,που δίνει καλή πάσα για την όγδοη. Ήταν σίγουρα καλύτερη από την περσινή, αν και οι τεράστιες διακοπές και τα μπόλικα φίλλερ ειδικά στη μέση μας ξενέρωσαν ολίγον. Το πρόβλημα της σαιζόν βασικά ήταν πως δεν είχε αγωνία.Ακόμη και τα κλεμμένα όνειρα του μέγκα(εκεί που κάνουν όρια στο κολέγιο-λολ) πιο αγωνιώδη είναι.

 

 

 

Βαθμός Season :7.4/10

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω αρχίσει την 6η σαιζόν αυτές τις ημέρες και, είναι ιδέα μου ή η σειρά έχει γίνει πολύ πιο σκοτεινή και angsty, έχοντας χάσει πολύ από το χιούμορ των 5 πρώτων σαιζόν;

Πάντως, εκεί που έχω μείνει (Family matters) σκάει για πρώτη φορά το βασικό πλοτ και έχω αρχίσει να ψήνομαι να δω παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα δύο πρώτα του όγδοου κύκλου δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και η κεντιρκή υπόθεση που αναπτύσσουν μου φαίνεται σαν μία τεράστια τρύπα, αλλά παίζει να γέλασα στο δεύτερο περισσότερο απ'ό,τι σε όλο τον έβδομο κύκλο.

Έπικ ατάκα: Hello Boys, Samantha χαααχαχα :p Ο

]Crowley

Απλά θεός όπως πάντα...

Ελπίζω να υπάρξει βελτίωση στην συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχοντας δει τα τέσσερα πρώτα επεισόδια του όγδοου κύκλου, αναρωτιέμαι σοβαρά αν πράγματι υπήρχε λόγος να γυριστεί. Οι πρωταγωνιστές μοιάζουν να κάνουν αγγαρεία, ενώ και σεναριακά υπάρχει μεγάλο πρόβλημα.

Μακάρι να βελτιωθεί στην συνέχεια, αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν υπάρχει η διάθεση εκ μέρους των συντελεστών για κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου φαίνεται ότι οι fans κακώς επέμειναν να γίνει 8η σεζόν. Φαίνεται λες και οι σεναριογράφοι έχουν ξεμείνει τελείως από ιδέες και το κάνουν μόνο και μόνο για τους fans :/

 

Σεναριογράφοι, έχω μια ιδέα: γιατί δεν σκοτώνετε τον Κέβιν; Αυτό θα ήταν μια πάααρα πολύ καλή αρχή :man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το σημερινό θα μπορούσε να ήταν το καλύτερο επεισόδιο όλων των εποχών με τέτοια ιδέα που είχανε.

Το πως κατάφεραν και βγήκε ελάχιστα πιο αστείο από το τυπικό supernatural επεισόδιο δεν το κατάλαβα...

Γενικά έχω υπερξενερώσει. Ούτε μισό επεισόδιο δεν με έχει αρέσει από αυτήν την σοδειά...

Edited by jjohn
Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό θα μπορούσε να ήταν το καλύτερο επεισόδιο όλων των εποχών με τέτοια ιδέα που είχανε.

Το πως κατάφεραν και βγήκε ελάχιστα πιο αστείο από το τυπικό supernatural επεισόδιο δεν το κατάλαβα...

Γενικά έχω υπερξενερώσει. Ούτε μισό επεισόδιο δεν με έχει αρέσει από αυτήν την σοδειά...

 

Κορεσμός, βαρεμάρα, κάνουν όλοι οι συντελεστές αγγαρεία.

Όπως και να το πεις, μέσα θα είσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Και σήμερα πήρε το μάτι μου, σε διάφορα social media, πως η σειρά ανανέωσε και για 9η season.

Μάλλον είναι αποφασισμένοι να το τραβήξουν έως εκεί που δεν πάει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ας κάνουμε μία ανανέωση στο παρών τόπικ, άντε γιατί πολύ μας την μπαίνουν οι Game Of Thronikοι!

Από τότε που έγραψα τελευταία φορά άποψη μου για την σαιζόν, έχουν αλλάξει πολλά.

Πιο συγκεκριμένα, η σειρά ξαναέγινε γαμάτη. Πραγματικά, το δεύτερο μισό με εξαίρεση το 15ο επεισόδιο, το οποίο είναι ο ορισμός του τραγικού επεισοδίου, κυμαίνεται σε ένα υψηλό επίπεδο με ενδιαφέροντα filler(αυτές τις δύο λέξεις είχα να τις πω κολλητά στο supernatural πολύ, πολύ καιρό) και μία κεντρική ιστορία που, οκ, δεν είναι ό,τι καλύτερο έχουν κάνει, αλλά τουλάχιστον άρχισε να βλέπεται...

Το μόνο αρνητικό είναι πως αύριο παίζει επεισόδιο που έχει γράψει το χειρότερο συγγραφικό δίδυμo ever(yep, αυτό που μας έδωσε το αριστουργηματικό 15 που ανέφερα πιο πάνω και κάνα δυο ακόμη "μαργαριτάρια" μες στην σαιζόν) και είναι κρίμα, γιατί έχει καλή περίληψη και είναι full κεντρική πλοκή.

 

Α, είπα πως όλο τυχαίως, το angst έχει μειωθεί κατά πολύ;

 

Μακάρι να συνεχίσει έτσι!

Edited by jjohn
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Supernatural (2005-2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..