Jump to content

Supernatural (2005-2020)


0Nautilus0
 Share

Πως σας φάνηκε η σειρά;  

  1. 1. Με πόσα αστέρια θα βαθμολογούσατε την σειρά;

    • ★★★★★ (Εξαιρετική)
      0
    • ★★★★☆ (Πολύ καλή)
      0
    • ★★★☆☆ (Καλή)
      0
    • ★★☆☆☆ (Μέτρια)
      0
    • ★☆☆☆☆ (Κακή)
      0


Recommended Posts

Προσωπικα μου έλειψε το κυνήγι φαντασμάτων ;-) τώρα με το σκώτος θα δούμε αλλά έντεκα χρόνια είναι αυτα πόσο πια να αντέξουν; ;-)

Όπως λέει και ο πρόεδρος του καναλιού: όσο θέλουν οι ηθοποιοί και αντέχουν τα νούμερα θα συνεχίσουν, οπότε έχει ψωμί ακόμα.

 

Για το κυνήγι φαντασμάτων πάντως κι μένα μου έχει λείψει λίγο αν και βάζουν που και που σε κανένα επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την είχα παρατήσει μετά το τέλος της 8ης season. Να της δώσω της σειράς μιαν ακόμα ευκαιρία ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την είχα παρατήσει μετά το τέλος της 8ης season. Να της δώσω της σειράς μιαν ακόμα ευκαιρία ή όχι;

Η 7η και 8η δυστυχώς είναι από τις χειρότερες της σειράς, όμως από την 9η και μετά δυναμώνει αρκετά με την 11η να θυμίζει αρκετά τις πρώτες σεζόν.

Οπότε ναι, αν έχεις χρόνο και σου αρέσει γενικώς σαν σειρά θα έλεγα να την συνεχίσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ την είχα παρατήσει μετά το τέλος της 8ης season. Να της δώσω της σειράς μιαν ακόμα ευκαιρία ή όχι;

Η 7η και 8η δυστυχώς είναι από τις χειρότερες της σειράς, όμως από την 9η και μετά δυναμώνει αρκετά με την 11η να θυμίζει αρκετά τις πρώτες σεζόν.

Οπότε ναι, αν έχεις χρόνο και σου αρέσει γενικώς σαν σειρά θα έλεγα να την συνεχίσεις.

 

 

Η 6η είναι η χειρότερη πανεύκολα. Η 7η είχε ενδιαφέρον με τους Leviathan και η 8η επίσης. Η 9η ήταν masterpiece και η 10η αρκετά καλή. Γενικά σαν το finale της 8ης και όλη την 9η δεν έχει. Αφαιρώ τις πρώτες πέντε "canon" season.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ  διαφωνώ :p

 

8   - Τελείως χάλια πρώτο μισό. Αρκετά καλό δεύτερο όμως.

9   - Μέτρια πράματα.

10 - Η χειρότερη σαιζόν της σειράς. Μόνο τα τρία-τέσσερα τελευταία ήταν καλά

11 - Αρκετά καλή thus far

Link to comment
Share on other sites

Ε το λάθος της 6ης ήταν ότι πήγαν να χώσουν εκατό πράγματα σε μία σαιζόν

 

 

-alphas

-eve

-soulless sam

και δεν θυμάμαι και τι άλλο

 

 

Άλλα έχει καλή κεντρική πλοκη παρά το  μπέρδεμα...

 

Παντώς  βλέπω έχω βάλει στην σαιζόν εδώ 7/10 ενώ  στην 8η  έχω βάλει 7.5/10 (κανονικά αμφότερες πρέπει να είναι -1, αλλά είμαι καλός άνθρωπος) 

--

Το έχω ξαναπει για μένα το sn θα γίνει γαμάτο, όταν θα καταλάβουν οι σεναριογράφοι ότι δεν το έχουν πια με τα επικά  storylines και το κάνουν τελείως  κωμωδία Οι άνθρωποι ξέρουν να γράφουν αστεία σενάρια. Δεν είναι κακό να το κάνουν συχνότερα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είδα προχθές το midseason finalle. Έπος....

Αρχίσω να πιστεύω ότι υπάρχουν body snatchers εκεί έξω.

Διαφορετικά, δεν εξηγείται πως οι   ιδιοι με πέρσι(και πρόπερσι...) σεναριογράφοι  γράφουν τόσο καλά πράματα φέτος.

 

Και κάτι μη αναμενόμενο:

 

Stop us if you’ve heard this before: Supernatural is destined to outlive us all.

At the Television Critics Assoc. winter press tour in Pasadena on Sunday, CW president Mark Pedowitz reaffirmed his support for its longest-running scripted series. That said, he stopped short of announcing a formal Season 12 pickup.

 

“Both Jared and Jensen are having a blast,” noted the exec. “As long as they’re having a blast, it’s a great thing. The show is performing better than it did last year, better than you could ever hope. I’m very hopeful that we’ll see it again.”

 

http://tvline.com/2016/01/10/supernatural-season-12-renewed-the-cw/

Edited by jjohn
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχισει και πριν τον ύπνο βλέπω και από ένα επεισόδιο της 8ης σαιζόν. Δεν είναι άσχημη, σίγουρα είναι καλύτερη από τις σαιζόν 6 και 7 μέχρι στιγμης

Link to comment
Share on other sites

Έγινα και εγώ up-to-date στην 11η σεζόν. Αν συνεχίσει έτσι, φτάνει χαλαρά σε ποιότητα τις πέντε πρώτες (canon) σεζόν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για όποιον θυμάται τα πιο παλιά επεισόδια:

 

Τα αδέρφια δεν είχαν βρει ένα τρόπο για να "αντιμετωπίσουν" με τα Hellhounds; Μου φάνηκε πολύ περίεργο που στο πρόσφατο επεισόδιο δεν κάνανε τίποτα για να σώσουν τον τύπο.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θυμάται τα πιο παλιά επεισόδια:

 

Τα αδέρφια δεν είχαν βρει ένα τρόπο για να "αντιμετωπίσουν" με τα Hellhounds; Μου φάνηκε πολύ περίεργο που στο πρόσφατο επεισόδιο δεν κάνανε τίποτα για να σώσουν τον τύπο.

 

Είναι στα λάθη του σεναρίου! Με προβλημάτισε και εμένα. Ωστόσο πιστεύω ότι πια με όλα αυτά που έχουν περάσει, σου κάνω γνωστό ότι υπάρχουν και αναλώσιμοι. Κλασικό φαινόμενο στις αμερικανικές σειρές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είτε θα έμενε μόνιμα μέσα στα τριμμένα κόκαλα, είτε θα πέθαινε. Μια φορά σκότωσαν hellhound και κόντεψε να πεθάνει ο Sam. Συνήθως έβρισκαν τρόπο να ακυρώσουν τα deals.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ανανεώθηκε!

Πω ρε φίλε.. μόλις τελειώσει η επόμενη σαιζόν, θα έχω κλείσει δέκα χρόνια από τότε που την ξεκίνησα.  :shock:  :shock:  :shock:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σήμερα το σίζον φινάλε του Neon Genesis Evangelion Supernatural

Πέρα από την πλάκα, πως σας φαίνεται η πιο φιλοσοφική/ψυχολογική προσέγγιση στα τελευταία επεισόδια;

Εγώ λατρεύω πάντως

Edited by jjohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με το τέλος της 11ης σεζόν η παραγωγή μου φαίνεται ότι όλο και "σπρώχνουν" προς το happy ending των αδελφών. Συνολικά η σεζόν αυτή ήταν αρκετά καλή αν και λίγο βαρέθηκα προς στο τέλος που τα αδέρφια έμοιαζαν πιο πολύ σαν θεατές.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Φάντασμα changed the title to Supernatural (2005-2017)
  • 5 months later...

Μάγκες το βλέπει κανείς ακόμα;

Εγώ δηλώνω πιστός, θα το βλέπω μέχρι να μπω στο γηροκομείο.

Πολλές εξελίξεις στην 13 σαιζόν της σειράς. Όχι όλες καλές,  αλλά δεν έχει πολύ σημασία.

Η σειρά παραμένει σε ένα  σταθερό επίπεδο. Για μένα  το τελευταίο μέρος της σαιζόν ήταν κατώτερο από αυτό των δύο προηγούμενων, αλλά κλασικά κλείνει με  ωραίο( αν και προβλέψιμο)  cliffhanger λες και υπήρχε περίπτωση άτομο που έχει δει 13 σαιζόν να μην επιστρέψει για την 14η.

Επίσης, το spin-off που ετοιμάζανε  Wayward Sisters  δεν εγκρίθηκε από το κανάλι και μάλλον καλά έκανε αφού μιλάμε ήταν το backdoor pilot  ήταν  από τα πιο βαρετά επεισόδια στην σαιζόν. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω εγώ! Μου άρεσε πάρα πολύ η 13η σεζόν! Την έβλεπα φανατικά! :) Θύμησε παλιές καλές πρώτες σεζόν. Πάρα πολλές εξελίξεις όντως και σίγουρα έχει ψωμί να δώσει και στη 14η σεζόν! Γενικά πιστεύω ότι αυτή η σειρά θα παίζει για πάντα ύστερα από όλα αυτά που συμβαίνουν. 

Ο Lucifer, ο ηθοποιός φοβερή υποκριτική! Πραγματικά οι φάτσες του κλέψανε την παράσταση στη 13η σεζόν. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια! Η σειρά, αν και κάνει τρελές ανακυκλώσεις πλέον, παραμένει μια ευχάριστη ξεκούραση για να χαλαρώσεις αυτό το 40λεπτο. Επίσης, τον Mark Pellegrino, aka Lucifer, τον περίμενα πως και πως εδώ και μερικές σεζόν να εμφανιστεί μιας και φέρνει πάντα κάτι παραπάνω στα επεισόδια, και στην 13η σεζόν τα έδωσε όλα, πραγματικά. Πολύ δυνατό φινάλε του χαρακτήρα του.

Τέλος, ένα από τα πιο ανατρεπτικά επεισόδια στην σεζόν νομίζω ήταν το Scooby-Doo crossover, το οποίο έδειξε ότι ακόμα και στα πιο τρελά επεισόδια μπορεί η σειρά να προσφέρει ακόμη κάτι καινούριο.

Οι ηθοποιοί πάντως το διασκέδασαν πολύ:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι!  Το επεισόδιο με τον Scooby Doo ήταν κορυφαίο. Έκλαψα από τα γέλια.

Εκεί στο τέλος με την κραυγή του Dean παίζει να  πέθανα...

Εγώ το λέω χρόνια τώρα:  Αν  κάνουν το Supernatural  απλά κωμωδία χωρίς  βασική πλοκή  και τέτοια θα γίνει η καλύτερη σειρά στο Αμέρικα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Supernatural (2005-2018)
  • 1 month later...

Archangel Michael, season 14,  πρώτη φορά βλέπω σε αρχικά επεισόδια σεζόν τόση δράση. Χαίρομαι που υπάρχει ακόμα αυτή η σειρά και δίνει πόνο. Αυτός ο Dean Winchester δεν έχει γεράσει ούτε μία μέρα! 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βρίσκω λίγο μέτρια την αρχή της σαιζόν και  ελπίζω να βελτιωθεί. Αδιάφορος ο πολυσυζητημένος μέχρι στιγμής και το σχέδιο του με τα υβρίδια  meh, ας μην συζητήσουμε καλύτερα για τις σεναριακές ευκολίες...

Φέτος θα έχει τρία λιγότερα επεισόδια btw.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα υβρίδια δε νομίζω να είναι το τελικό σχέδιο του Michael, σίγουρα θα παίξει πάλι το δίπολο Angels Vs Demons και τα κουτάβια Winchesters στη μέση... Κάτι μου λέει ότι θα παίξει πάλι ανατροπή με Lucifer!  Πάντως έχει πολύ πλάκα πώς μιλάνε για το θεό όλοι τους!  

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Φάντασμα changed the title to Supernatural (2005-2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..