Jump to content

WriteIn Short Story Live #1 - Φλεβάρης 2016


 Share

WriteIn SSL #1  

17 members have voted

  1. 1. Τα 3 διηγήματα που μου άρεσαν περισσότερο είναι:

    • Σαν κομμένο λουλούδι - Eugenia Rose
    • Libera Me - elgalla
    • Φωσφοριζέ Σκουπίδια - elli sketo
    • Το αόρατο μέλος - Morfeas
    • Το Στοιχειό - Rhialto
    • Κέρινη Θυσία - Lady Nina
    • Ο Ξεχασμένος Θεός - Silvertooth

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ψήφισα κι εγώ.

Καλή επιτυχία παιδιά και μπράβο για τις ωραίες ιστορίες που μας χαρίσατε.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Χάζευα τους πλαίοτερους διαγωνισμούς και βρήκα αυτό στο write off# 79

Ευχαριστώ και εγώ όλους κτλ. Χρωστάω μια Σαμιώτικη στον Βάρδο - έρχεται προσεχώς.
Να παίξουμε και ένα στημένο write-off όπου όλοι θα ψηφήσετε εμένα σόνι και ντε γιατί πρέπει να κερδίσω και εγώ μια φορά. Σα την Αυστραλία που ήταν έξω από τη Γιουροβίζιο τόσα χρόνια νιώθω!

Τι παίζει; Είναι συνομωσία; Είναι τυχαίο; Μήπως είναι...
η Λίτσα;

Edited by Elli Sketo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τ ι δουλειά έχει η Αυστραλία στη Γιουροβίζιον;

Σαμιώτικη τι; Κρασί ξέρω εγώ από τη Σάμο. Είσαι από εκεί μήπως;

 

Σας διαβάζω και προβληματίζομαι με του που θα πάει η κάλπη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με δυσκόλεψε η επιλογή αλλά κατάφερα να την ολοκληρώσω.

Ψήφισα και εγώ.

Γράψατε πολλά και καλά για το χρόνο που είχατε. Πάντα τέτοια αγαπητοί.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι έγω.

 

Καλά αποτελέσματα σε όλους τους μονομάχους.  Μπράβο για τις όμορφες ιστορίες που μας δώσατε :)

 

Μπράβο που καταφέρατε να γράψετε βασικά, αφού υποθέτω ο τζερτζελές θα πήγαινε σύννεφο :p

Edited by jjohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παιδιά! Μόλις βρήκα ιδεά για το ΘΕΜΑ που του πάει γάντι! :p Tι εννοείτε άργησα λιγάκι;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παιδιά! Μόλις βρήκα ιδεά για το ΘΕΜΑ που του πάει γάντι! :p Tι εννοείτε άργησα λιγάκι;

Μα κανείς δεν σου είπε ότι άργησες... :p

Αν η συγκεκριμένη ιδέα, πάντως, δεν είναι απλώς καλή για το Θεμα, αλλά και καλή γενικώς, μάλλον δεν τίθεται θέμα αργοπορίας. :)

 

Και απόψε (μέρα Ελλάδος: Κυριακή) σφραγίζει η κάλπη, μην ξεχαστείτε, ιδίως οι συγγραφείς.

Προς τους υπόλοιπους: Ευχαριστούμε για τις αναγνώσεις, τα σχόλια και τις ψήφους.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παιδιά! Μόλις βρήκα ιδεά για το ΘΕΜΑ που του πάει γάντι! :p Tι εννοείτε άργησα λιγάκι;

Ποτέ δεν είναι αργά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά παιδιά! Μόλις βρήκα ιδεά για το ΘΕΜΑ που του πάει γάντι! :p Tι εννοείτε άργησα λιγάκι;

Ποτέ δεν είναι αργά...

 

 

 

Παιδιά παιδιά! Μόλις βρήκα ιδεά για το ΘΕΜΑ που του πάει γάντι! :p Tι εννοείτε άργησα λιγάκι;

Μα κανείς δεν σου είπε ότι άργησες... :p

Αν η συγκεκριμένη ιδέα, πάντως, δεν είναι απλώς καλή για το Θεμα, αλλά και καλή γενικώς, μάλλον δεν τίθεται θέμα αργοπορίας. :)

 

Και απόψε (μέρα Ελλάδος: Κυριακή) σφραγίζει η κάλπη, μην ξεχαστείτε, ιδίως οι συγγραφείς.

Προς τους υπόλοιπους: Ευχαριστούμε για τις αναγνώσεις, τα σχόλια και τις ψήφους.

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ubume

 

`Οχι πείτε μου ότι δεν είχε αυτό στο νού του ο Στεφ όταν έβαζε το ΘΕΜΑ

Edited by Eugenia Rose
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει όλο το τόπικ και ίσως να το έχετε συζητήσει ήδη, οπότε μπαρντόν, αλλά θεωρώ πως κρατήσατε πάρα πολύ λίγο την ψηφοφορία ανοιχτή για τόσες ιστορίες που γράφτηκαν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Παιδιά παιδιά! Μόλις βρήκα ιδεά για το ΘΕΜΑ που του πάει γάντι! :p Tι εννοείτε άργησα λιγάκι;

Ποτέ δεν είναι αργά...

 

 

 

Παιδιά παιδιά! Μόλις βρήκα ιδεά για το ΘΕΜΑ που του πάει γάντι! :p Tι εννοείτε άργησα λιγάκι;

Μα κανείς δεν σου είπε ότι άργησες... :p

Αν η συγκεκριμένη ιδέα, πάντως, δεν είναι απλώς καλή για το Θεμα, αλλά και καλή γενικώς, μάλλον δεν τίθεται θέμα αργοπορίας. :)

 

Και απόψε (μέρα Ελλάδος: Κυριακή) σφραγίζει η κάλπη, μην ξεχαστείτε, ιδίως οι συγγραφείς.

Προς τους υπόλοιπους: Ευχαριστούμε για τις αναγνώσεις, τα σχόλια και τις ψήφους.

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ubume

 

`Οχι πείτε μου ότι δεν είχε αυτό στο νού του ο Στεφ όταν έβαζε το ΘΕΜΑ

 

Interesting... Λοιπόν μπορείς να ξανανεβάσεις την ιστορία σου με ίδιο τίτλο αλλά πρακτικά να είναι η καινούργια ιστορία που σκέφτηκες και να πεις στα comment πως η προηγούμενη ανεβασμένη ιστορία ουσιαστικά είναι το "λάθος" αρχείο. There. Problem solved :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει όλο το τόπικ και ίσως να το έχετε συζητήσει ήδη, οπότε μπαρντόν, αλλά θεωρώ πως κρατήσατε πάρα πολύ λίγο την ψηφοφορία ανοιχτή για τόσες ιστορίες που γράφτηκαν.

Όχι, δεν το έχουμε συζητήσει.

 

Γενικά, από άποψη λέξεων είναι κοντά στα τελευταία ffl, για τα οποία δίνεται πάλι μια βδομάδα (εκεί είναι περισσότερες ιστορίες, με λιγότερες βέβαια λέξεις έκαστη, κάτι που κάνει τον φόρτο ανάγνωσης παρεμφερή). Αν κάποιος σκοπεύει να διαβάσει και να ψηφίσει και χρειάζεται επιπλέον χρόνο, θα μπορέσουμε λογικά να δώσουμε μια μικρή παράταση. Ε, μύστη;

Αρκεί να ζητηθεί εντός ημέρας. :)

Edited by Morfeas
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν έχω διαβάσει όλο το τόπικ και ίσως να το έχετε συζητήσει ήδη, οπότε μπαρντόν, αλλά θεωρώ πως κρατήσατε πάρα πολύ λίγο την ψηφοφορία ανοιχτή για τόσες ιστορίες που γράφτηκαν.

Όχι, δεν το έχουμε συζητήσει.

 

Γενικά, από άποψη λέξεων είναι κοντά στα τελευταία ffl, για τα οποία δίνεται πάλι μια βδομάδα (εκεί είναι περισσότερες ιστορίες, με λιγότερες βέβαια λέξεις έκαστη, κάτι που κάνει τον φόρτο ανάγνωσης παρεμφερή). Αν κάποιος σκοπεύει να διαβάσει και να ψηφίσει και χρειάζεται επιπλέον χρόνο, θα μπορέσουμε λογικά να δώσουμε μια μικρή παράταση. Ε, μύστη;

Αρκεί να ζητηθεί εντός ημέρας. :)

 

 

Φυσικά και μπορεί να δοθεί παράταση. Να προτείνω παράταση μιας εβρομάδας, ως την Κυριακή, 6/3, στις 24:00;  ^_^

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλες τις ιστορίες και ψήφισα!

 

Επειδή όμως θέλω να αφήσω αναλυτικά σχόλια στην κάθε ιστορία, θα χρειαστεί να το αφήσω για λίγο αργότερα! :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οι ιστορίες ήταν πολύ καλές για write -in χωρίς πλάκα. Δεν νομίζω να είχαν κάτι να ζηλέψουν από κάποια παιχνίδια εβδομάδας. Πολύ καλά υποστηρίξατε το θέμα όλες και όλοι και υπήρχε και, πως να το πω, αρκετά ενδιαφέρουσα ποικιλία....Πάω να σας ψηφίσω τώρα -και σε καλή μεριά.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα διαβάσει τα διηγήματα από τις πρώτες κιόλας μέρες, δεν πρόλαβα ακόμα να σχολιάσω σε όλ-

 

Τι; Τι εννοείτε το άφησα πάλι για τελευταία στιγμή; Πότε έδωσα εγώ την αφορμή για τέτοιες παράλογες φήμες; Ε; Πότε;

 

Τέλος πάντων, για να μη συνεχίσουν οι συκοφαντίες θα σχολιάσω και στις υπόλοιπες σήμερ-, βασικά μάλλον θα πάει για μετά τις 12 οπότε τεχνικά θα είναι αύριο. Αλλά επειδή ξυπνάω πολύ πρωί μπορεί να μείνουν κάπ- καλά καλά όχι δε θα μείνουν, ορίστε.

 

Ίσως.

 

Σε κάθε περίπτωση λοιπόν, οι ιστορίες ήταν όμορφες και χαίρομαι που συμμετείχα στο write in. Είθε να γράψουμε ακόμη καλύτερες. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ψήφισα κι εγώ. Οι δυο από τις ιστορίες πήραν αβίαστα τις δυο πρώτες ψήφους. Για την τρίτη, χρειάστηκε να το σκεφτώ λίγο περισσότερο.

Πολύ καλές ιδέες, μπράβο, παιδιά.

Ακόμα καλύτερα που απ' ό,τι κατάλαβα διαβάζοντας το τόπικ, όσοι πήγαν για να λάβουν μέρος κατάφεραν και έγραψαν και φαίνεται να το διασκέδασαν κιόλας. Πάντα τέτοια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλούμε πολύ, ω φανταστικοί μοντεράτορες, να δώσετε στον λαό μία μερούλα παράταση για ψηφοφορία. Ευχαριστούμε. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ, άντε... έχε χάρη που σας έχουμε ανάγκη :p

Λοιπόν, η κάλπη δεν θα κλείσει απόψε, αλλά θα μπορείτε να ψηφίσετε και τις επόμενες μέρες. Τσάμπα σας έβαλα ορισμένους να τρέχετε τελευταία μέρα.

Περιμένω και την επίσημη θέση του επίσημου διοργανωτή, αλλά προβλέπεται να πάρει παράταση για μια βδομάδα ακόμη, εφόσον δεν υπάρχουν άλλα παιχνίδια στα σκαριά. Ναι, μια βδομάδα γιατί ο Μύστης είναι πολύ large (στις προθεσμίες, στα θέματα... :whistling: )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, μέχρι απόψε ήτανε; Ουπς! Πάλι καλά που δόθηκε παράταση. :p

Edited by Eugenia Rose
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομαδούλα παρατασούλα και μερούλα παραπάνω ούτε μία.

 

Μιας και δεν τρέχουν άλλα παιχνίδια, ψηφίζετε ως την Κυριακή, 6/3, στις 24:00. :-)

Edited by Myyst
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έφτασε το εικοσιτετράωρο, διάβασα, φχαριστήθηκα, ζήλεψα σε σημεία (με την καλή έννοια πάντα), θαύμασα τις ιστορίες που βγήκαν από ΤΟΣΟ ανάπηρο θέμα (δηλαδή σίριουσλι, Μυστ; ΣΙΡΙΟΥΣΛΙ;), σχολίασα και αυτά. Την επόμενη φορά ελπίζω να μπορώ να συμμετάσχω με σκάιπ (μιας και από κοντά δεν προβλέπεται).

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έφτασε το εικοσιτετράωρο, διάβασα, φχαριστήθηκα, ζήλεψα σε σημεία (με την καλή έννοια πάντα), θαύμασα τις ιστορίες που βγήκαν από ΤΟΣΟ ανάπηρο θέμα (δηλαδή σίριουσλι, Μυστ; ΣΙΡΙΟΥΣΛΙ;), σχολίασα και αυτά. Την επόμενη φορά ελπίζω να μπορώ να συμμετάσχω με σκάιπ (μιας και από κοντά δεν προβλέπεται).

 

Το ΘΕΜΑ ήταν καταρτισμένο άρτια, εξετέλεσε άπταιστα τους σκοπούς του και, πλέον, αναπαύεται εν ειρήνη.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σας διάβασα και σας ψήφισα, και πολύ το ζήλεψα αυτό το παιχνίδι, αλλά είμαι πολύ μακριά δυστυχώς. Σχόλια συγχωρήστε με που δεν έκανα, έχω αφοσιωθεί απερίσπαστος αυτές τις μέρες στον διαγωνισμό ποίησης και ψιλοχάθηκα λίγο. Θα τα χρωστάω. Γενικά να πω ότι τα περισσότερα μου άρεσαν πολύ, κάποια σήκωναν λίγη περιποίηση, κι ήταν κι ένα που φωσφόριζε με το χιούμορ του και με κέρδισε αμέσως. Μπράβο σε όλους, είσαστε υπέροχοι. :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..