Jump to content

WriteIn Short Story Live #1 - Φλεβάρης 2016


 Share

WriteIn SSL #1  

17 members have voted

  1. 1. Τα 3 διηγήματα που μου άρεσαν περισσότερο είναι:

    • Σαν κομμένο λουλούδι - Eugenia Rose
    • Libera Me - elgalla
    • Φωσφοριζέ Σκουπίδια - elli sketo
    • Το αόρατο μέλος - Morfeas
    • Το Στοιχειό - Rhialto
    • Κέρινη Θυσία - Lady Nina
    • Ο Ξεχασμένος Θεός - Silvertooth

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Management

Wow! Ζηλεύω. Ήθελα να περάσω βόλτα αλλά ήταν μόλις άρχισε να ψιλοβρέχει και είπα άσε.... damn... next time.

Μπράβο και στους διοργανωτές και στους συμμετέχοντες. :)

 

Πείτε συμπεράσματα, πως περάσατε κλπ και αν υπάρχει κάτι που πρέπει να βελτιωθεί για την επόμενη φορά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πέρασα σούπερ, ήταν πολύ διασκεδαστική φάση και μακάρι την άλλη φορά να είμαστε πιο πολλοί. Κι ο χώρος πολύ καλός, ήσυχος, με μπρίζες, σούπερ. Πάντως, οπωσδήποτε μονολεκτικό θέμα την άλλη φορά :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να κλαφτώ ότι το θέμα μας κατέστρεψε όλα τα εγκεφαλικά κύτταρα και δεν καταφέραμε να βρούμε να γράψουμε κάτι της προκοπής. Δεν θα το κάνω :p

Λοιπόν, ορίστε το δικό μου κείμενο (ούτε καν διήγημα δεν τολμώ να το περιγράψω):

Το αόρατο μέλος.

 

Γενικά όλα ήταν ωραία, αν εξαιρέσουμε μια μικρή (αλλά κάπως κομβική) λεπτομέρεια. Πάντως, σοβαρά: ήταν ωραία. :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Α, γράψατε και οι άλλοι, τελικά... Ωραία, θα σας διαβάσω όλους και θα επανέλθω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μέχρι τις 12 τα μεσάνυχτα απόψε είναι η υποβολή.

Περιμένουμε ακόμη Lady Nina, Silvertooth και Rhialto. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ υπολογίζω να ποστάρω κατά τις 23:59.

 

Έτσι, κράτα μας σε αγωνία!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κάποιες ψιλοδιορθωσούλες και ανεβάζω και εγώ. Ακόμα είμαι διχασμένος για το τέλος αλλά δεν πειράζει...

 

Το Στοιχειό

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έξι συγγραφείς έχουν καταθέσει τα διηγήματα τους στο φόρουμ και περιμένουμε ακόμη μία.

 

Καιρός να αναφέρουμε τους κανόνες της ψηφοφορίας λοιπόν. Θα χρησιμοποιήσουμε τους κανόνες των FFL, οι βασικότεροι των οποίων συνοψίζονται ως εξής:

 

Διάρκεια ψηφοφορίας: ως την Κυριακή 28/2, στις 24:00.

 

Βάση του αριθμού των συμμετοχών, κάθε μέλος του φόρουμ (που έχει τουλάχιστον 50 posts) ψηφίζει τις τρεις ιστορίες που του άρεσαν περισσοτερο.

 

Όλοι οι συγγραφείς είναι υποχρεωμένοι να ψηφίσουν.

 

Ο νικητής ή η νικήτρια ορίζεται θεματοφύλακας του επόμενου WriteIn.

 

Καλή ανάγνωση!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ιδού: Ο Ξεχασμένος Θεός

 

Έντιτ: Παίχτηκε μια βλακεία καθώς είχα τη φαεινή ιδέα να ποστάρω τελευταία στιγμή και δεν αποσυνδέθηκα από το λογαριασμό του Rhialto (ο οποίος είχε συνδεθεί προηγουμένως από το πισί μου και δεν αποσυνδέθηκε ποτέ) με αποτέλεσμα να ανοίξω το θρεντ μου από το λογαριασμό του.

Edited by Morfeas
Αλλαγή του link της ιστορίας
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι όχι μόνο την ανέβασες από άλλον λογαριασμό, αλλά στο Όνομα Συγγραφέα έγραψες με αυτοπεποίθηση: "Εγώ". :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ήταν η έπαρση της βλακείας. Απολογούμαι  :blush:

 

Υπάρχει περίπτωση να σβηστεί το θρεντ και να ξανανεβάσω; Φανταστικοί μοδεράτορες;

Link to comment
Share on other sites

Στο αρχικό ποστ προστέθηκαν οι ιστορίες. Α, έτοιμο και το poll (3 ψήφοι, όχι παραπάνω, όχι λιγότερες).

Οι συγγραφείς πρέπει να ψηφίσουν (γι' αυτό και φανερό το poll, γιατί ορισμένοι στα ffl ξεχνιούνται :p)

Καλή διασκέδαση και καλές ιστορίες να διαβάσουμε. :)

Edited by Morfeas
τραγικό γραμματικό
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σε μια προσπάθεια να ανακτήσω τον τίτλο του γρηγορότερου πληκτρολογίου του φόρουμ, σας διάβασα και σας σχολίασα όλους. Ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα από την ποικιλία των ιστοριών που γέννησε το ΘΕΜΑ και το επίπεδο μου φάνηκε ικανοποιητικότατο δεδομένου και του χρόνου συγγραφής. Συγχαρητήρια σε όλους και όλες, ήταν πολύ ωραία εμπειρία το ότι μαζευτήκαμε και γράψαμε όλοι παρέα. Μας εύχομαι καλή επιτυχία!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει τα μισά, και απορώ πώς καταφέρατε να γράψετε τέτοιες ιστορίες με το συγκεκριμένο θέμα. Μπράβο σας, παιδιά!

 

Και, ναι, εδώ θα (αναγκαστώ να) ευχαριστήσω τον Μύστη για το θέμα (ξέρω πού μένεις, btw, χώρια τα πόσα επώνυμά σου :p), το οποίο (παραδόξως) φαίνεται να δούλεψε πολύ καλά για όσους έχω διαβάσει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα σας  διαβάσω, αλλά  κατά Τετάρτη-Πέμπτη μεριά :)

 

Μπράβο για την δουλειά σας  και επιμένω το ΘΕΜΑ ήταν πολύ ωραίο! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ήταν πραγματικά μια πολύ ωραία εμπειρία!

 

Χάρηκα που γνώρισα και άτομα που δεν ήξερα, αλλά και που ενισχύθηκε η πεποίθησή μου πως η συγγραφή μπορεί άνετα να γίνει ομαδικό άθλημα. Ναι, δεν έχει σημασία που την περισσότερη ώρα είχαμε τα ακουστικά στα αυτιά και ήμασταν απορροφημένοι στις ιστορίες και στις οθόνες μας!

 

Για το ΘΕΜΑ τώρα... Αχ! Με το που το άκουσα, απλά... έμεινα! Μετά το σκέφτηκα από εδώ, το σκέφτηκα από εκεί, το πήγα προς Αρχαία Ελλάδα, αλλά δεν... Και μετά μού έκατσε αυτή η ιστορία που ανέβασα! Απ' όταν βρήκα την ιδέα, η ιστορία κύλησε νεράκι πάντως και την ολοκλήρωσα πριν φύγω από τον αστερισμό του Αντεμπαράν. Διορθωσούλες την Κυριακή και να 'μαστε!

 

(Γενικώς πολύ το χάρηκα αυτό το πσκ! Μετά από ένα δίμηνο σχεδόν συγγραφικής απραξίας, έγραψα δύο διηγήματα και πλέον νιώθω τους δημιουργικούς χυμούς να αρχίζουν να κυλάνε!)

 

Υ.Γ.: Τελικά μάζεψε κανένας το θερμός που ξέχασα;

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ουδείς εψήφισε σόου φαρ;

Καλά, αύριο μεθαύριο θα έχετε τα σχόλια και την ψήφο μου....(Τρεις διαφορετικούς να υποθέσω, όχι όποιο προτιμάμε 3 φορές;)  :juggle:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σας διάβασα και σας σχολίασα όλους. Ήμουν αναλυτικος στους περισσότερους (από εδώ και πέρα πρέπει να γίνω συνοπτικός, θα γράφω tweets), αλλά ελπίζω να βοήθησα κάπως ή να έδωσα ιδέες στο πώς μπορεί να γίνουν οι ιστορίες σας καλύτερες. Γενικά ήταν καλό το επίπεδο, οι συγγραφείς ανταποκριθήκατε καλά στο Θεμα (χωρίς τόνο, με θήτα κεφαλαίο) και μπράβο σας παιδιά! Τόσο τους παλιότερους ξεχασμένους θεούς και θεές, όσο και τις πιο φρέσκες πένες που φαίνεται ότι έχουν μπόλικες δυνατότητες (βάρεσα λίγο, αλλά έτσι με έχει καταντήσει το φόρουμ, μην με παρεξηγείτε :p)

 

Νομίζω πως έχω βρει και την τριάδα μου, αλλά επειδή είναι γρουσουζιά να ψηφίζεις πρώτος, θα περιμένω από άλλον να κάνει την αρχή.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχω βρει και την τριάδα μου, αλλά επειδή είναι γρουσουζιά να ψηφίζεις πρώτος, θα περιμένω από άλλον να κάνει την αρχή.

Έχω αφήσει τον Μπάμπη και την Έλενα αλλά θα ρήξω την ψήφο μου και θα σχολιάσω τα δύο τελευτάια όταν επιστρέψω σπίτι. Θενκς σε όλους για τις ιστοριάρες και τον Myyst για το Θεμα. :)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Αφού άλλος φορτώθηκε τη ρετσινιά της 1η ψήφου, άφησα κι εγώ τη δικιά μου.

Καλά αποτελέσματα να έχουμε! :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχω μπλέξει με αρκετές δουλίτσες και δεν έχω καταφέρει ακόμα να διαβάσω καμιά ιστορία. Αύριο το απόγευμα θα το βάλω μπρος μάλλον, και να με συγχωρήσετε αν δεν καταφέρω να αφήσω σχόλια πριν τη λήξη του διαγωνισμού. (Ψηφουλάκι πάντως θα ρίξω!) :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..