Jump to content

7ος Διαγωνισμός Ποίησης, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Ζώα


Lady Nina
 Share

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά πολύ το διασκεδάζω! Για του λόγου το αληθές: Οχτώ! Και, τι πρωτότυπο! Δεν είναι ούτε αυτό η συμμετοχή μου! :)

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά πολύ το διασκεδάζω! Για του λόγου το αληθές: Οχτώ! Και, τι πρωτότυπο! Δεν είναι ούτε αυτό η συμμετοχή μου! :)

 

Εγώ το έχω καταλάβει και χαίρομαι! :D

 

Πώς πάτε οι υπόλοιποι; Πώς ήταν το Σαββατοκύριακό σας;

 

Είχε καθόλου γράψιμο; Ή μήπως είχε... παιχνίδι; Ελπίζω μόνο αν παίξατε, να μην σας συνέβη αυτό που έγινε κατά τη διάρκεια του 2ου Διαγωνισμού Ποίησης, που η καημένη η Ουλτές ήθελε να παίξει και την πάτησε, στο δεκαπεντασύλλαβο νικητήριο ποίημα 'Skipping Time' της Lady Nina!

 

(Ωχ, μου φαίνεται παράξενο να γράφω το nick μου!  :secret:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Έλενα, νομίζω πάμε καλά και οι στίχοι μας μεγαλώνουν και πληθαίνουν. Το πρόβλημα είναι που σταματάμε :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η συμμετοχή μου είναι έτοιμη, horror comedy νομίζω είναι αφού και λυκάνθρωπος παίζει και καφρίζω ασύστολα. Αρκεί βέβαια να μη σκεφτώ κάτι καλύτερο (που να μου αρέσει δηλαδή περισσότερο) μέχρι το τέλος της προθεσμίας. Θα δείξει, είναι πολλές οι μέρες ακόμα... :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Είμαι Λύκος

 

Έτσι μου'παν δηλαδή

Είσαι λύκος

Και'γω σήκωσα τους ώμους τάχαμου αδιάφορα

Μα είμαι πρόβατο σκεφτόμουν

 

Τι λέτε; Να παίξω; Δεν έχω ιδέα από ποίηση. Μπορεί να χρειαστείτε εκτελεστικό απόσπασμα..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Θέλει και ρώτημα; Φυσικά και θα παίξεις, και μη μασάς καθόλου, δεν είσαι η μόνη που δεν έχει ιδέα από ποίηση, ούτε κι εγώ σκαμπάζω κάτι αλλά το φχαριστιέμαι απίστευτα! :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Έλενα, νομίζω πάμε καλά και οι στίχοι μας μεγαλώνουν και πληθαίνουν. Το πρόβλημα είναι που σταματάμε :p

 

Τυπικά, στους 70 στίχους (να υπενθυμίσω και τους Κανονισμούς), αλλά ουσιαστικά δε θέλουμε να σταματήσουμε ποτέ! ;-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ ποτέ ποτέ!

Το τελείωσα...μάλλον...
Να το ανεβάσω;
Να μην το ανεβάσω

Να το ανεβάσω;
Να μην το ανεβάσω.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Είμαι Λύκος

 

Έτσι μου'παν δηλαδή

Είσαι λύκος

Και'γω σήκωσα τους ώμους τάχαμου αδιάφορα

Μα είμαι πρόβατο σκεφτόμουν

 

Τι λέτε; Να παίξω; Δεν έχω ιδέα από ποίηση. Μπορεί να χρειαστείτε εκτελεστικό απόσπασμα..

Πήγαινε για το double Έλλη... Σερί...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εδώ βρίσκεται και η συμμετοχή μου για τον διαγωνισμό.
Ξέρω, ξέρω, είναι νωρίς αλλά οι επόμενες μέρες είναι κόλαση και μόνο έμπνευση δε θα είχα. Έπρεπε να το κάνω τώρα που είμαι πιο σίγουρος.
 

http://community.sff.gr/topic/16710-%CE%BF-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B1%CE%AF%CE%BF%CF%82-%CE%B4%CF%85%CE%BD%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%82/

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Είχα μια άλλη ιδέα τελικά για τη συμμετοχή μου που μου άρεσε περισσότερο. Το έφτιαξα, το ονόμασα "Εγώ μόνο τη σκότωσα", κι αυτή τη φορά είναι κάτι σε τρόμο, κι όχι χιουμοριστικό όπως συνηθίζω. Θα το δω άλλη μια φορά αύριο, και θα το ανεβάσω. :)

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα για τη συμμετοχή μου, λοιπόν : "Εγώ μόνο τη σκότωσα", τρόμου, η ανατριχιαστική (ελπίζω) απολογία ενός δολοφόνου και κανίβαλου σε κάποια παλιότερη εποχή. Ελπίζω να το βρείτε ενδιαφέρον. :)

 

Καλή επιτυχία σε όλους τους συμπαίχτες!  :drinks:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ενόψει του τριημέρου (και μην ξεχνάμε πως το βράδυ της Καθαράς Δευτέρας λήγουν οι συμμετοχές) λέω να τσιγκλήσω την Μούσα για μια τελευταία φορά!

 

Αυτή τη φορά με έναν μύθο, που ξεπήδησε από τον 1ο Διαγωνισμό Ποίησης... Αποτέλεσμά του ήταν η σκοτεινή ιστορία της Μαρίσσας που εκτυλίχθηκε στο νικητήριο ποίημα 'Σιμά του Πύργου' με αφηγήτρια την KELAINO, σε ιαμβικό δεκαπεντασύλλαβο!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξεχαστώ με τους χαρταετούς και τις λαγάνες, ορίστε κι η δική μου συμμετοχή, με τον (meta άραγε;) τίτλο Στο δάσος του Μορφέα.

Καλό διαγωνισμό να έχουμε! :)

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι αύριο είναι; Τι καλά... πάνω που αναρωτιόμουν πως θα προλάβω να ολοκληρώσω τους στίχους μου μέχρι το βράδυ.   :clock:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αύριο ε; Να τολμήσω να ζητήσω μια μερούλα ακόμη;,..ε, συνάδελφοι τροβαδούροι και ποιητική συντονίστρια;...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αύριο ε; Να τολμήσω να ζητήσω μια μερούλα ακόμη;,..ε, συνάδελφοι τροβαδούροι και ποιητική συντονίστρια;...

Παράταση εδόθη! :-)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Αύριο ε; Να τολμήσω να ζητήσω μια μερούλα ακόμη;,..ε, συνάδελφοι τροβαδούροι και ποιητική συντονίστρια;...

Παράταση εδόθη! :-)

Ω ευχαριστώ, ευγενεστέρα των θνητών!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι :)
Άρα μετά τις 12 το βράδυ σήμερα ξεκλειδώνουν τα ποιήματα και μπορούμε να σχολιάσουμε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και η δικιά μου συμμετοχή. Ευχαριστώ και πάλι για την παράταση!

:mf_sonne: :mf_sonne: :give_rose: :give_rose:

http://community.sff.gr/topic/16722-%CE%BF-%CE%B3%CE%AC%CF%84%CE%BF%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%AC%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%83%CE%B1%CF%82/

 

Μην το συζητάς, δεν κάνει τίποτα! :-)

 

Αυτά είναι :)

Άρα μετά τις 12 το βράδυ σήμερα ξεκλειδώνουν τα ποιήματα και μπορούμε να σχολιάσουμε;

 

Ακριβώς!

 

Μια υπενθύμιση σε όσους θέλουν να λάβουν μέρος: μπορείτε να ανεβάζετε τις συμμετοχές σας μέχρι απόψε τα μεσάνυχτα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έλλη Σκέτο; Δεν θα σ' έχουμε παρέα μας; :sorry: :sorry: :sorry:

 

Παιδιά τα γράμματα στο ποίημά μου τα βλέπω πολύ μικρά. Αν μπορεί κάποιος καλός μοδεράτορας ας βοηθήσει. Τώρα μόλις τσέκαρα πώς φαίνονται, συγνώμη για αυτό. Μπορώ να κάνω edit μόλις ανοίξουν, αλλά επειδή είναι διαγωνισμός προτιμώ να το κάνει μοδεράτορας. :rose: :rose: :rose:

 

 

Σας διάβασα όλους εννοείται!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..