Jump to content

Ρακόρ #9 (Morfeas vs Sonya)


Tiessa
 Share

  

15 members have voted

  1. 1. Μου άρεσε περισσότερο η εξής ιστορία:

    • Η σκιά της Περσεφόνης, του Μορφέα
      7
    • Το Πρώτο Όνειρο, της Sonya
      8

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Λοιπόν, επειδή υπάρχει κι ένα πράγμα που λέγεται πολιτική ορθότητα, ας αναιρέσω το προηγούμενο ποστ μου κι ας συγχαρώ με βαριά καρδιά κι εγώ τη νικήτρια. Αν δεν ήμουν έξω φρενών που έπεσα στην παγίδα της και άδικα ξεπαραδιάστηκα, θα έλεγα κάτι σαν "Μπράβο, Σόνυα! Η ιστορία σου ήταν καλή, κατά τη γνώμη μου καλύτερη από τη δική μου και άξια νικήτρια!" Αντ' αυτού, θα πω ένα ψυχρό μπράβο, ίσα για να κρατήσω τα προσχήματα.

 

Λοιπόν, ευχαριστώ πολύ τους εξής:

+Την αθάνατη Ελληνίδα μάνα για όλη τη διοργάνωση, πίσω και μπροστά από την κάμερα.

+Την μεγάλη ταξιδεύτρα Κιάρα, για την εισαγωγή της (και γιατί δεν χρειάστηκε να φουσκώσω τον λογαριασμό, αρκούσε ένα μόνο νόμισμα - πεντάλεπτο γιατί όταν λέμε ότι ξεπαραδιάστηκα, το εννοώ :p)

+Την καμποδέσποινα, που παρατηρούσε σιωπηλή και διαφήμιζε. Έπρεπε να το περιμένω για τον Γκέιμαν, αλλά δεν, αν και ντάξει δυο βδομάδες τώρα ο άνθρωπος δεν πρέπει να έχει σταματήσει τον λόξυγγα.

+Τους αναγνώστες και τους ψηφοφόρους (οκ, ταυτίζεστε, αλλά ακούγεστε περισσότεροι έτσι :p), για τα χρήσιμα σχόλια και για τις ψήφους (δεν το περίμενα να φτάσουμε τις 15).

+Τη Sonya, για το ωραίο παιχνίδι (λιτά κι απέριττα).

 

Γενικά καλά ήταν. Θα έλεγα "και στον επόμενο", αλλά δεν μ' αρέσει να δίνω υποσχέσεις που δεν θέλω να κρατήσω. :p

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν ταυτιζόμαστε αγαπητέ ονειραφέντη, εγώ διάβασα αλλά δεν πρόλαβα να ψηφίσω γιατί χθες αντί για το σφφ με είχε μονότερμα το taxis. Σχόλια εν ευθέτω χρόνο ( βλέπε Σαββατοκύριακό ή Πάσχα ).

Συγχαρητήρια εις αμφοτέρους τους μονομάχους και εις την ευγενή νικήτρια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ένα χρόνο μετά, μια βαρετή μέρα του Μάρτη, σε μια από τις πολλές στιγμές αναμονής στη δουλειά, ο Νικολής χάζευε στο σφφ παλαιότερους διαγωνισμούς, για να γεμίσει τον χρόνο του, που περνούσε αργά και βασανιστικά.

 

"Να διαβάσω καμιά ιστορία;" σκέφτηκε. "Μπα, δεν έχω πολύ όρεξη. Ας χαζέψω απλώς ποστ. Τι να κάνει άραγε το Ρακόρ; Μου άρεσε πριν χρόνια που δημιουργήθηκε και παίζαμε."

 

Μπαίνει στο σχετικό νήμα και βλέπει πως ο τελευταίος διαγωνισμός έγινε ένα χρόνο νωρίτερα. Αρκετά πρόσφατα, αν ληφθεί υπόψην πως ο ίδιος έγραψε τελευταία φορά το μακρινό 2011. Και από άτομα που συμπαθεί. 

 

"Χμ, Μορφέας και Σόνυα. Καλά θα περάσουμε. Ας ρίξουμε μια ματιά."

 

Αυτό που συνάντησε δεν το περίμενε με την καμία. Αντί για τυπικά σχόλια παιχνιδιών/διαγωνισμών, συνάντησε μια συγγραφική μονομαχία επικών διαστάσεων, τόσο εκτός όσο και εντός σχολίων!

 

"Τι καταπληκτικό τόπικ!» αναφώνησε. «Πρέπει κάτι να κάνω, έστω και με καθυστέρηση ενός χρόνου! Το βρήκα, θα πάρω όλα τα σχετικά αποσπάσματα από τα σχόλια και θα τα βάλω σε ένα αρχείο Word ώστε να μπορεί κανείς να τα διαβάσει με ευκολία!»

 

Έτσι και έκανε. Τα πήρε όλα, τα μορφοποίησε ελαφρώς για να είναι ευανάγνωστα και αποθήκευσε το αρχείο με τίτλο «Ημερολόγιο Δυο Τρελών».

 

Στο ρόλο του «Τρελού» ο Μορφέας.

 

Στο ρόλο της «Τρελής» η Σόνυα.

 

Στο ρόλο της «Ελληνίδας Μάνας» η Tiessa.

 

Στο ρόλο του «Παππού Crossdresser» ο Old Man & Si-fi.

 

Στο ρόλο του «Αναποφάσιστου λαδωμένου αναγνώστη» ο WILLIAM.

 

Στο ρόλο του «Μουλωχτού λαδωμένου αναγνώστη» ο Mman.

 

 

Ημερολόγιο Δυο Τρελών.docx

 

Disclaimer: Ο δημιουργός του παρόντος αρχείου δεν έχει κάποιο δικαίωμα εκμετάλλευσης του υλικού, του οποίου γίνεται χρήση για χιουμοριστικούς λόγους.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και έκανες και εμένα να το θυμηθώ ένα χρόνο αργότερα και να ρίξω πάλι ένα καλό γέλιο.

Τι δουλειά κάνεις Νικολή και έχεις τέτοια κενά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την περίοδο είμαι πάγκος υποδοχής σε meetings στο εξωτερικό που κυρίως μαζεύω υπογραφές από όσους έρχονται, μοιράζω badges κλπ. Και όταν μπαίνουν μέσα για τη συνάντηση και κλείνουν οι πόρτες, δεν έχω τι να κάνω μέχρι το επόμενο διάλειμμα που θα βγουν και πρέπει να έχω το νου μου μήπως έχουν κάποιο θέμα να το διευθετήσω.

Link to comment
Share on other sites

Χμ κατάλαβα, έχω δει αντίστοιχη θέση στα σεμινάρια που κάνουμε εμείς.

Που είσαι τώρα δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Ρακόρ #9 (Morfeas vs Sonya)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..