Jump to content

42ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμος, Θέμα: Φοβίες


Mesmer
 Share

Recommended Posts

...επίσης, στο δικό μου δεν ανοίγουν οι Κατσαρίδες του γιατρού. Χελπ πλιζ σάμ-μπαντι.

(Χριστέ μου, κατσαρίδες.....)

Link to comment
Share on other sites

Η απλά δεν θα τη βάλεις στο διαγωνισμό, θα θέλει τρομερά πολύ μαχαίρι για να χωρέσει στο διαγωνισμό λογικά.

Σίγουρα όχι αυτή την έκδοση, αλλά το έχω ξανακάνει, οπότε παραμένω αισιόδοξος. Η uncut θα σωθεί ξεχωριστά για άλλες μελλοντικές χρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

...επίσης, στο δικό μου δεν ανοίγουν οι Κατσαρίδες του γιατρού. Χελπ πλιζ σάμ-μπαντι.

(Χριστέ μου, κατσαρίδες.....)

 

Έτοιμο. Κατέβασε το δεύτερο αρχείο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

...επίσης, στο δικό μου δεν ανοίγουν οι Κατσαρίδες του γιατρού. Χελπ πλιζ σάμ-μπαντι.

(Χριστέ μου, κατσαρίδες.....)

 

Έτοιμο. Κατέβασε το δεύτερο αρχείο.

 

Σε πανευχαριστώ! :thumbsup:  Το κατέβασα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω φτάσει τις 1072 λέξεις. Αλλά θα τελειώσω. Θέλω και πρέπει, έχω ανάγκη να τελειώσω ένα διήγημα, έχω καιρό να το κάνω. Working title είναι "Ζάχαρη και Αίμα" :p

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος κι εγώ. Κανονίζω μέχρι αύριο και τα σχόλια και ανεβάζω. :)

Τελικό τηζεράκι η εικόνα που θα έχει το pdf μου στην αρχή:

 

post-4531-0-82011800-1462741748.jpg

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ θα είμαι από τους τελευταίους που θα ανεβάσουν ιστορία χαλαρά :p

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον εσείς ανεβάζετε. Μπράβο παιδιά. Μπράβο. May the horns be with you.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουν μείνει μερικές ώρες μέχρι τη λήξη της διορίας. Μερικές ώρες για τα τελευταία συμμαζέματα και ξαναπεράσματα. Άμα υπάρχει και κανένας extreme-writer, ίσως να προλαβαίνει να γράψει ένα διήγημα μέχρι της 12.  :p

 

Οπότε, μέχρι τα μεσάνυχτα, περιμένουμε όσους έχουν απομείνει για να ξεκινήσει η επόμενη φάση του διαγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γράφω μανιωδώς. Όχι απλά δεν έχω τελειώσει, δεν έχω φτάσει καν ως τη μέση. Φοβάμαι ότι θα είναι προχειροδουλειά, αλλά πρέπει να ξεπεράσω το writer's block που με τριγυρνάει τόσον καιρό και, έστω και μέτριο σε πρώτη φάση, να το γράψω. Φεύγω από τα ίντερνετς τώρα, τα λέμε το βράδυ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να κι άλλος αργοπορημένος στην παρέα σας. Γράφω. Δεν ξέρω αν θα προλάβω να το ολοκληρώσω (και να το επιμεληθώ όσο μπορώ) μέχρι τις 12, αλλά αν τα έχω καταφέρει, θα στείλω τελευταία στιγμή τις κριτικές μου στον Μεσμέριο και θα την ανεβάσω.

Αν δεν έχω προλάβει μέχρι τις 12, εύχομαι στους υπόλοιπους καλή επιτυχία! :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για τους παραπάνω αργοπορημένους, και για όποιον άλλον τη χρειάζεται, μπορεί να δοθεί καμιά ωρίτσα παράταση επιπλέον. Όσοι κάνουν χρήση της ώρας αυτής οφείλουν μπίρα-κέρασμα στο διοργανωτή.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! Είμαι εγώ που έκανα RSVP και μιλιά δεν έβγαλα. Η ιστορία είναι μα την αλήθεια έτοιμη, οι κριτικές όμως όχι.

 

Στρώνομαι στο διάβασμα και επανέρχομαι!

 

:victory:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εμπνευσμένη την τελευταία στιγμή, δουλεμένη κυριολεκτικά μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας, κάτι νυχτερινές ώρες με παρέα καφέ και Monster.

Τελείως διαφορετική από την ιδέα που είχα στην αρχή μιας και εκείνη δεν έβγαινε με τίποτα στο όριο των λέξεων του διαγωνισμού.

Ο κόκκινος κήπος είναι εδώ και ελπίζω να χαθείτε στις περιγραφές του και κυρίως να το απολαύσετε ;)
Αντε και καλή μας επιτυχίαααααααααααααα

http://community.sff.gr/topic/16785-%CE%BF-%CE%BA%CF%8C%CE%BA%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%BA%CE%AE%CF%80%CE%BF%CF%82/

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία μου :

 

http://community.sff.gr/topic/16786-horror-feminae/?p=297160

 

και οι κριτικές μου :

 

 

http://community.sff.gr/topic/16594-εκείνη/?p=297156

 

http://community.sff.gr/topic/16639-πραγματική-ομορφιά/?p=297157

 

http://community.sff.gr/topic/16691-το-αόρατο-μέλος/?p=297159

 

 

Χαίρομαι που σας ξαναβρίσκω ένα χρόνο μετά...

 

Καλή επιτυχία σε όλες και όλους !!!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε κι η δικιά μου. Τελικά δεν έγραψα αυτή που είχα πρωτοσκεφτεί - δεν θα χωρούσε και να ήθελα.

Δυσκολεύτηκα στον τίτλο, ήμουν ανάμεσα στο Οι φόβοι της Φοβίας -μου το πρότεινε άλλο άτομο, χωρίς καν να έχει διαβάσει το διήγημα-και σ' αυτόν που έβαλα.

Εκείνος που παραφυλά.

Βλέπω πως μαζευόμαστε αρκετοί. :)

Edited by Morfeas
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε πολύ καλό δρόμο και θα τελειώσω, έχω πεισμώσει. Παρ' όλα αυτά, την έξτρα μία ώρα θα τη χρειαστώ, φανταστικοϋπέροχε διοργανωτή. Και κερνάω μπύρες, λουκούμια και τα φημισμένα τρουφάκια που πολλοί επόθησαν.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Επ, είπες τρουφάκια. Το σημειώνω αυτό. Δική σου η ώρα. (Και μισή ώρα επιπλέον για τα τρουφάκια :p)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα κι εγώ μια μίνι υπέρβαση για να συμμετάσχω, αλλά το ήθελα πολύ. Ορίστε και η ιστορία:

 

Αργά τη νύχτα, όταν βασιλεύει το σκοτάδι.

 

Καλή επιτυχία σε όλους. Καλή διασκέδαση επίσης.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μονάχα του Γιώργου77 δεν μου ανοίγει. Μπορώ να ελπίζω ακόμη μία φορά στη βοήθεια του κοινού;

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος κι εγώ. Ο παγωμένος βορράς (ποιος παγωμένος δηλαδή, που είμαι έτοιμος να πάω να αγοράσω ανεμιστήρα) κατεβάζει μια ιστορία ζωγραφισμένη σε Chiaroscuro.
Καλές μας αναγνώσεις και καλή επιτυχία σε όλους!

Οι κριτικές μου είναι από το Ρακορ μεταξύ Μορφέα και Σόνιας, εδώ κι εδώ, καθώς και στον Φάρο της Αταλάντης.




edit: διόρθωση στα links των κριτικών

Edited by DinMacXanthi
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..