Jump to content

WriteIn Short Story Live #2 - Αύγουστος 2016


Elli Sketo
 Share

Write In Short Story Live #2  

9 members have voted

  1. 1. Η ιστορία που μου άρεσε περισσότερο είναι:

    • Το Αίμα Θυμάται (elgalla)
      8
    • Ποντίκια στη Φάκα (Ballerond)
      1
    • Το Σύννεφο (Myyst)
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Για μένα ο συνδυασμός και των δύο με δυσκόλεψε πολύ. Ήταν ένα πολύ δυνατό challenge και κατάλαβα σε ποια πράγματα χωλαίνω και πρέπει να τα αναπτύξω. Αν μη τι άλλο, αυτό το παιχνίδι με βοήθησε στο να μπορώ να είμαι πιο επίμονος όταν πρέπει να γράψω κάτι κι όχι να το παρατάω για "αύριο" ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με δυσκόλεψε το όριο, έκοψα γύρω στις 300 λέξεις πριν ανεβάσω...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η ιδέα με τις 3 συμπληρωματικές εισαγωγές σε διαφορετικό κιόλας setting και συνολικά ενδιαφέρουσες οι συμμετοχές. Άραγε τυχαίο που ο καθένας διάλεξε διαφορετική εισαγωγή;

Μπράβο και στους 3 γιατί έγραψαν μέσα σε μισή μέρα ο καθένας την ιστορία του και με δύσκολες προϋποθέσεις (μεγάλη εισαγωγή, μικρό όριο, το πρώτο μέρος παρέα με την Έλλη σκέτο :p).

Μπράβο για τις εισαγωγές κιόλας, διοργανώτρια, ως ιδέα και εκτέλεση! :)

 

Ψήφισα κι εγώ κι όσο κι αν δεν ήθελα για άλλη μια φορά να κρατήσω κάτω από τη συζυγική στέγη την ψήφο μου, αναγκάστηκα να τη δώσω στην Ελγκάλλα. Δεν πειράζει, την επόμενη φορά ίσως. :p

Edited by Morfeas
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά είναι και η κρεβατομουρμούρα που λέγαμε, σε καταλαβαίνουμε.

 

Για εμένα το πιο δύσκολο πράγμα είναι ο περιορισμός στις λέξεις. Πριν το sff τα πιο μικρά μου έργα δεν ήταν κάτω από 6 με 7 χιλιάδες λέξεις και συνήθως κυμαινόμουν γύρω στις 15 για τα πράγματα που δημοσίευα και δεν είχαν σκοπό την έκδοση. Είναι δύσκολο λοιπόν αλλά είναι και ένα μεγάλο μάθημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, πώς τα καταφέρνετε; Εγώ έγραψα λίγες περισσότερες από 1.000 και ένιωθα σα να έσπασα κάθε μου όριο.  :rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:coffee-reading:Καλημέρα φόρουμ! Σήμερα είναι η τελευταία μέρα της ψηφοφορίας. Για μαζέψτε τις σημειώσεις σας και μαυρίστε το διήγημα που σας άρεσε περισσότερο  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έτρεξε τόσο γρήγορα που δεν προλάβαμε να δούμε τις κριτικές :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στην τελική ευθεία του αγώνα πλέον και η πυργοδέσποινα είναι έτοιμη για μια ακόμη νίκη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια παιδιά για τις ιστορίες. Ήταν απαιτητικές οι εισαγωγές και τις αξιοποιήσατε με ενδιαφέρουσες προσεγγίσεις. Μ' άρεσε ο καθένας σας διάλεξε μία διαφορετική αρχή. Να πω επίσης ότι οι εισαγωγές (για μένα τουλάχιστον) ήταν πολύ δυσκολότερες από ΤΟ ΘΕΜΑ.

 

Καλή συνέχεια λοιπόν.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές ώρες τελειώνει η προθεσμία ψηφοφορίας του 3ου εεεεμ 2ου WriteIn. Μη σ(μ)πρώχνεστε...

ΨΗΦΙΣΤΕ ΡΕΜΑΛΙΑ!

Edited by Elli Sketo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές ώρες τελειώνει η προθεσμία ψηφοφορίας του 3ου εεεεμ 2ου WriteIn. Μη σ(μ)πρώχνεστε...

 

ΨΗΦΙΣΤΕ ΡΕΜΑΛΙΑ!

 

Ψηφίσαμε! Δε σχολιάσαμε ακόμη βέβαια... αύριο...  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουν σίγουρη αν οι συγγραφείς θα ψηφίζαμε, αλλά αφού ψήφισε ο Μύστης έριξα κι εγώ το ψηφάκι μου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουν σίγουρη αν οι συγγραφείς θα ψηφίζαμε, αλλά αφού ψήφισε ο Μύστης έριξα κι εγώ το ψηφάκι μου.

 

Ναι, δεν το διευκρινίσαμε, αυτενέργησα εγώ...  ^_^

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παίδια και κόρη (sic x2) το 2ο WriteIn έληξε με πανυγηρική νίκη της elgalla!

Ένα θερμό ευχαριστώ στον myyst και τον Ballerond για τις πολύ όμορφες συμμετοχές τους και ελπίζω να βρεθούμε αντιμέτωποι στο συγγραφικό τραπέζι σύντομα :)

 

Να υπενθυμίσω ότι το επόμενο WriteIn οργανώνει η νικήτρια ετούτου'δω άρα, Αταλάντη, περιμένουμε! ;)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια φιλενάδα! (Τους έσφαξες πάλι.... :D :D :D ) Συγχαρητήρια σε όλους, παιδιά! Αταλάντη αναμένουμε γαργαλιστικό ΘΕΜΑ/πρόλογο για την επόμενη φορά....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η πυργοδέσποινα μάλλον πρέπει να αναπαυθεί στις δάφνες της λίγο μπας και κερδίσει κανένας άλλος!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στην πυργοδέσποινα για την καθαρή νίκη ;) Χειρίστηκε καλύτερα κι από τους 3 μας την εισαγωγή, με πιο ολοκληρωμένη και ομορφότερα γραμμένη ιστορία. Εγώ με τον Στεφ μάλλον κάπου χαθήκαμε στην μετάφραση.

 

Νεξτ ταιν θα εκλιπαρέσω μεγαλύτερο όριο λέξεων! Τυρρανιέμαι :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τη διοργανώτρια, τους συναγωνιστές και τους αναγνώστες-ψηφοφόρους που μου έδωσαν την πρωτιά. Υπόσχομαι κάτι έξτρα σπέσιαλ για το επόμενο write-in, φροντίστε να είστε εκεί και να είστε έτοιμοι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..