Jump to content

44ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ε.φ, Θέμα: Ο κόσμος που γνωρίζαμε, άλλαξε για πάντα


Tiessa
 Share

Recommended Posts

Οκ μόλις βγήκα από το παραβάν.

Συγχαρητήρια ξανά σε συμμετέχοντες, διοργανωτές, καταμετρητές, σχολιάζοντες και ψηφοφόρους.

Αν τα άστρα έρθουν στη σωστή τους θέση θα ανεβάσω και εκείνο με το οποίο θα συμμετείχα κι εγώ, να γελάσουμε.

Καλή επιτυχία σε όλους!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Έριξα και το δικό μου βόλι, η αλήθεια με πολύ άγχος μήπως αδικήσω κάποιον. Διαγωνισμός υπέροχος, το θέμα υπέροχο, οι ιδέες στις ιστορίες υπέροχες. Συγχαρητήρια στην διοργανώτρια και τους συμμετέχοντες. Συγχαρητήρια και στους σχολιαστές, ιδιαίτερα σε αυτούς που σχολίασαν όλες τις συμμετοχές. Το κάθε ένα σχόλιο ήταν και μια εθελοντική προσπάθεια επιμέλειας των ιστοριών μας. Πάντα τέτοια, και ραντεβού στον επόμενο. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κι εγώ τις ιστορίες και ψήφισα.

 

Συγχαρητήρια σε όσους έγραψαν για τον διαγωνισμό, είτε ολοκλήρωσαν την ιστορία τους, είτε όχι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από τους πρώτους  ξεκίνησα να σχολιάζω, από τους τελευταίους τελειώνω..

Τι να πω;; Σόρρυ  παιδιά. Ξεχάστηκα...

 

Δυο ιστορίες μου έμειναν. Αύριο το απόγευμα...

 

Καλή επιτυχία σε όλους!

Edited by jjohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχουν συγγραφείς που δεν έχουν ψηφίσει, ας τους στείλουμε ένα pm σαν ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα να μην ξεχαστώ και θα ολοκληρώσω με τα σχόλια μέσα στη μέρα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μια που μένουν λίγες ώρες μέχρι το τέλος, ας κάνω και λίγα spoilers τύπου Exit Poll για να ανάβουν τα πνεύματα.

 

Μια ιστορία έχει ξεχωρίσει σημαντικά, αλλά επειδή οι ψήφοι είναι απίστευτα ανατρεπτικές (βλέπουμε στα περισσότερα διηγήματα βαθμολογίες σε όλο το εύρος από 1 μέχρι 10) αν πέσουν δυο-τρεις ψήφοι ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Η σφαγή πάντως αυτή τη στιγμή γίνεται για τη δεύτερη θέση, όπου βρίσκονται τρία διηγήματα πολύ κοντά και κάθε κουκί αλλάζει τα δεδομένα. :eat:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Βάσω θέλουμε και τα δικά σου σημαντικά σχόλια :)

 

Εννοείται. Θα τα έχετε μέχρι τη λήξη της ψηφοφορίας. Απλώς, η κατάρα του τελευταίου (ή σχεδόν τελευταίου) είναι ότι δεν έχει και πολλά καινούργια να πει. :(

Edited by Tiessa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια που μένουν λίγες ώρες μέχρι το τέλος, ας κάνω και λίγα spoilers τύπου Exit Poll για να ανάβουν τα πνεύματα.

 

Μια ιστορία έχει ξεχωρίσει σημαντικά, αλλά επειδή οι ψήφοι είναι απίστευτα ανατρεπτικές (βλέπουμε στα περισσότερα διηγήματα βαθμολογίες σε όλο το εύρος από 1 μέχρι 10) αν πέσουν δυο-τρεις ψήφοι ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Η σφαγή πάντως αυτή τη στιγμή γίνεται για τη δεύτερη θέση, όπου βρίσκονται τρία διηγήματα πολύ κοντά και κάθε κουκί αλλάζει τα δεδομένα. :eat:

Για την τελευταία θέση, που στην ποδιά της σφάζονται παλληκάρια (κι εγώ που δεν είμαι παλληκάρι), χώρια που κυκλοφορεί φήμη για έξτρα τρουφάκια, ούτε κουβέντα; Κρατάς κρυμμένα μυστικά και ντοκουμέντα… (ελπίζω σε τρουφάκια και όχι σε μέντα…)

Edited by Old man & SiFi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στην elgalla και σε όλα τα παιδιά!

 

Πολλά μπράβο στην Tiessa για τη διοργάνωση.

 

Τα λέμε πάλι στον επόμενο διαγωνισμό.

 

Cheers!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ω! Όχι πως δεν το είχα μαντέψει:

(Και τα τρία στην τρίχα τα πέτυχα)

 

Συγχαρητήρια, Αταλάντη! :wub: :wub: :wub:

Συγχαρητήρια στην τριάδα του βάθρου, σε όλους τους συμμετέχοντες και στη διοργανώτρια!

 

Άντε, Αταλάντη....τρόμος σου έμεινε να πάρεις τώρα.... :D :D :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολλές ευχαριστίες στον Άγγελο-Mesmer και σε όλα τα παιδιά για τη βοήθεια και όλη τη συνεργασία.

 

Επίσης. για λόγους αρχής να αναφέρω ότι λάβαμε άλλη μια ψήφο μετά τα μεσάνυχτα, αλλά ευτυχώς δεν μας άλλαξε τη σύσταση της τριάδας.

 

Αύριο θα έχετε και στατιστικά. (Όχι απόψε γιατί έχω πιει και κάτι κρασάκια περιμένοντας τη λήξη και δεν εμπιστεύομαι όρους όπως τυπική απόκλιση τέτοια ώρα! :))

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..