Jump to content

WriteIn Short Story Live #4 - Μάρτιος 2017


Write In Short Story Live #4   

14 members have voted

  1. 1. Οι 3 ιστορίες που μου άρεσαν περισσότερο ήταν:

    • Από τα Λαζάνια στα Καζάνια (Ballerond)
    • Δροσοσταλίδα Φωτός (Morfeas)
    • Ο Σούπερ Βαλάντης (Elli Sketo)
    • Bruja (elgalla)
    • Ο Ηλίθιος: ένα δραματικά ιπποτικό διήγημα (Rhialto)
    • Η Τελευταία Ευχή του Μελάγχθωνα (Silvertooth)
    • Ροζ Θόρυβος (Myyst)

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ρε, γι' αυτό έχουν εμφανιστεί κάτι φανταστικοί τίτλοι στο φόρουμ σήμερα;

Θα τα διαβάσω όλα! :yessir:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Μύστη, παιδί μου, με το φως του λύκου δεν επανήλθες όμως... Τι θα γίνει με την περίπτωσή σου, μου λες;

 

Εγώ σας ξεκίνησα, δεν σχολιάζω ακόμα στην περίπτωση που παίξει κι ο μύστης, αλλά έχω να πω ότι μέχρι στιγμής βασιλεύει το χιούμορ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μύστη, παιδί μου, με το φως του λύκου δεν επανήλθες όμως... Τι θα γίνει με την περίπτωσή σου, μου λες;

 

Εγώ σας ξεκίνησα, δεν σχολιάζω ακόμα στην περίπτωση που παίξει κι ο μύστης, αλλά έχω να πω ότι μέχρι στιγμής βασιλεύει το χιούμορ.

 

Παιδιά, πραγματικά δεν επανήλθα... με πήρε ο ύπνος... δεν ξύπναγα με τίποτα... με συγχωρείτε δεν έχω ακόμη περάσει την ιστορία στον υπολογιστή... οι λύσεις είναι δύο, είτε ξεκινάτε το παιχνίδι χωρίς εμένα και εγώ ανεβάζω την ιστορία μου εκτός παιχνιδιού, είτε μου δίνετε μια παρατασούλα δύο ωρών... δε με πειράζει καθόλου, με συγχωρείτε πολύ...

 

:stretcher:

Edited by Myyst
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πρόβλημα να παίξεις, αλλά οι 2 ώρες να είναι 2 ώρες (1 νταν το αργότερο), γιατί σε κόβω να μας την ανεβάζεις βράδυ :p.

Εγώ σε κάθε περίπτωση (εντός ή εκτός συναγωνισμού) θέλω να δω τι βιασμό υπέστη το θεματάκι μου στα χεράκια σου...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αν στις 13:01 δεν έχεις ανεβάσει ιστορία, θα στείλω την Έλλη σπίτι σου και την αταλάντη να σου βάζει θέματα για 1 μήνα!!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δέκα λεπτά έχεις παλιοξεπλένη. Ντροπή του φόρουμ ανέβασε! Άντε γιατί ξέρω και που μένεις!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ελλη, πηγαινε σπιτι του και δειρε τον. Εμ μου εβαλε τετοιο θεμα, εμ δεν ανεβασε και ιστορια.

 

Εδιτιον: και την ανεβασε και οπου να 'ναι.

 

Αν μπορει καποιος αλλος μοντ να φτιαξει πολλ, εγω αδυνατω για τωρα.

Edited by elgalla
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή 600 λέξεων που του πήρε πάνω από 2 ώρες και την έβαλε όπου να 'ναι (ο πανικός των τελευταίων 15 λεπτών, να υποθέσω;). Τουλάχιστον την ανέβασες από τον δικό σου λογαριασμό, κάτι είναι κι αυτό. :p

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή 600 λέξεων που του πήρε πάνω από 2 ώρες και την έβαλε όπου να 'ναι (ο πανικός των τελευταίων 15 λεπτών, να υποθέσω;). Τουλάχιστον την ανέβασες από τον δικό σου λογαριασμό, κάτι είναι κι αυτό. :p

 

Δεν ήταν αντιγραφή απλά, έγραψα και 200 λέξεις, αμέ. Νομίζω όμως πως την έβαλα σωστά.  :friends:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σας εχω διαβασει ολους, να ξερετε, και τον μυυστ ακομα. Κανεις δεν εγραψε τρομο, το χιουμορ εχει την τιμητικη του και μπορω να πω οτι ολοι ερμηνευσατε εφευρετικα τους τιτλους. Well done, guys!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Σας διάβασα κι εγώ, πολύ υψηλό το επίπεδο για write in κατά τη γνώμη μου, θα δυσκολευτώ με την ψηφοφορία. Ναι, πολύ χιούμορ και γενικά έπεσε πολλή τρολιά και με τα θέματα, γενικά σας απόλαυσα και μπράβο!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

:rofl2: :rofl2: :rofl2: :rofl2: :rofl2: :rofl2: :rofl2: :rofl2:

 

Μέχρι τώρα έχω σκάσει στα γέλια! Μπράβο παιδιά!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

εγώ, by the way, τελικά ήμουν άρρωστη εψές. Γιαυτό δεν την πάλεψα και λάκισα τόσο νωρίς. Το βράδυ ένιωθα σα να με είχαν δείρει 40 μαύροι και όταν τελικά αποφάσισα να βάλω θερμόμετρο ανακάλυψα ότι κάνω και πυρετό. 

Όλα αυτά τα λέω γιατί συνήθως φεύγω τελευταία από τα writein και η αλήθεια είναι ότι λυπήθηκα που σας άφησα μόνους να συμμαχείτε πίσω από την πλάτη μου. Άλλά έχε χάρη - έχω εξαπωλήσει το Myystικό μου όπλο εναντίων σας......  :spiteful:

Edited by Elli Sketo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αλάνια μέχρι πότε ψηφίζουμε;

 

Λογικά το ΣΚ μόλις τελειώσω την δικιά μου ιστορία θα ξεκινήσω, αλλά αφήστε και Δευτέρα-Τρίτη για να μην τρέχουμε τελευταία ώρα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και την επόμενη Δευτέρα.

Δεν τελείωσα τον σχολιασμό, ψήφισα όμως για να κάνω την αρχή ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα καλά; Δεν βλέπω καθόλου κίνηση κι αγχώνομαι :p.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι σωστοί σουφουφίτες περιμένουν το Σαββατοκύριακο για να διαβάσουν/σχολιάσουν/ψηφίσουν. Εγώ ίσως συντομότερα, αν και δυσκολεύομαι πολύ, γιατί πέραν μιας ψήφου, για τις άλλες δυο ανταγωνίζονται 4 ιστορίες που στα μάτια μου είναι σχεδόν ισοδύναμες.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ, συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες για τις απολαυστικές ιστορίες, καλά να είμαστε, να βρισκόμαστε να γράφουμε :) Καλή επιτυχία σε όλους!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ, με τη βοήθεια του random.org έκλεισα το βάθρο. :p

Μπράβο και πάλι, πολύ καλές συμμετοχές!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή σκέψη κατέθεσα και εγώ τις ψήφους μου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..