Jump to content

46ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Fantasy, Θέμα: Κατάρα


elgalla
 Share

Recommended Posts

Και η δική μου ψήφος έφυγε. Συγχαρητήρια και καλή επιτυχία σε όλους και όλες...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί ψηφοφόροι με πολύ διαφορετικές προτιμήσεις και εκτιμήσεις για κάθε ιστορία (αν κρίνω από τη δική μου τουλάχιστον) και ο αγώνας αναμένεται σκληρός.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή τις επόμενες μέρες θα είμαι λίγο χαμένος και δεν θα είμαι εδώ (με την ευρύτερη χωροχρονική έννοια) για τα αποτελέσματα, να πω από τώρα ότι, παρά τις λίγες συμμετοχές, ήταν ένας καλός διαγωνισμός που μας έδωσε ενδιαφέρουσες ιστορίες, κάποιες εκ των οποίων πιστεύω ότι μπορούν να σταθούν κι εκτός διαγωνισμού (που από δημιουργικής πλευράς είναι και το σημαντικότερο). Αν και θα επανέλθω, μπράβο σε όλα τα παιδιά που γράψανε κι ευχαριστίες σε όσους μας διάβασαν/αναμένεται να διαβάσουν κι άφησαν κάποιον σχόλιο.

Κι επειδή τι σόι Μορφέας θα 'μουνα αν δεν έβλεπα και κανά προφητικό όνειρο, συγχαρητήρια και στ@ νικητ@, όπου για λόγους σασπένς δεν θα αποκαλύψω από τώρα. Αν και απείχε πολύ από τα αναγνωστικά μου γούστα (και την έβαλα μια θέση πάνω από τη δικιά μου για να την χαντακώσω), οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν η καλύτερη και της άξιζε η νίκη. :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ok, ψήφισα κι εγώ. Δυσκολεύτηκα λιγάκι, είναι αλήθεια: με εξαίρεση την 1η ιστορία, που αποτελεί καθαρά προσωπική επιλογή, προσπάθησα να ψηφίσω με όσο το δυνατόν  αντικειμενικότερα κριτήρια. Εύχομαι καλή επιτυχία! Ευχαριστώ όλους όσους μας διάβασαν!

Edited by Mournblade
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα, σχολίασα, ψήφισα. Λίγες οι ιστορίες, αλλά όλες τους ιδιαίτερες κι ωραίες. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και καλή επιτυχία στα αποτελέσματα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ, παιδιά!

Το διασκέδασα, ωραίο θέμα, ωραίες ιστορίες. Μπράβο και εύγε. Και μακάρι να μην πεθαίναν νέοι άνθρωποι και να ήταν εδώ ο alkinem να παίζαμε όλοι μαζί, όπως παλιά.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σχολίασα κι έστειλα την ψήφο μου. Έκανα κάποιο λάθος και χρειάστηκε να ξαναστείλω. Ελπίζω να το λάβατε, Mesmer και Elgalla. Δυστυχώς δεν κατάφερα να συμμετέχω, παρά μόνο ως σχολιάστρια. Άλλη φορά τώρα ιστορία ξανά.

Συγχαρητήρια σε όλους που συμμετείχατε!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 ημέρες έμειναν, αρκετοί ψήφοι έχουν πέσει, έχει ξεχωρίσει κάποια ιστορία ή έχουμε ντέρμπι;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πρεσβυωπία και δεν το έχεις πάρει μπαχάρι, γι' αυτό.

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω σε όποιον συγγραφέα δεν έχει στείλει ακόμη ψήφο, πως είναι υποχρεωτική προκειμένου να μην αποκλειστεί.

Link to comment
Share on other sites

Έριξα.

Σόρρυ αν αδίκησα κανέναν, η λίστα μου παίζει να  έχει τρομερή απόκλιση από την τελική βαθμολογία.

 Καλή επιτυχία σε όλους, μπράβο στα παιδιά που συμμετέχουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και...άντε, πάω να ψηφίσω. Πολλά συγχαρητήρια και καλή επιτυχία σε όλους!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σχολίασα, ψήφισα, άνοιξα excel κι έχω ήδη αρχίσει την καταμέτρηση. Προλαβαίνετε ακόμη να δωροδοκήσετε εμένα και τον Mesmer (σοκολάτα και γάτες για μένα, χρόνος για τον Mesmer).

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμμετοχές, διάβασα όμορφα και συγκινητικά πράγματα, εμπνευσμένα πράγματα, και χάρηκα πάρα πολύ που είδα ανταπόκριση στον σχολιασμό και τις ψήφους από μη συγγραφείς.

William, χρωστάς ψήφο, κοίτα μην αποκλειστείς, κρίμα θα είναι. Σχολιάζεις και μετά, δεν πειράζει. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ολοκλήρωσα και εγώ την διαδικασία, θα ψηφίσει κανείς άλλος ή να κλείσω την πόρτα βγαίνοντας;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..