Jump to content

Εικόνα κι επί τόπου #16


 Share

Τεστ  

11 members have voted

  1. 1. Πίτσα ή γύρος;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Λοιπόν.

Τελευταία μέρα σήμερα. Για πείτε  έχουμε να περιμένουμε τίποτα ή ήμουν σωστός που προετοίμασα λόγο μόνο για την περίπτωση όπου κλείνοντας δεν έχουμε  κάποια συμμετοχή;

Link to comment
Share on other sites

Απλώς, κρύβομαι από ντροπή κύριε πρόεδρε.

(Η πίτσα νικάει)

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θεωρητικά έχουμε λίγα λεπτά ακόμα, αλλά σφυρίζω και τυπικά πια τη λήξη του διαγωνισμού. Ελπίζω να περάσατε καλά, από την μεριά μου έκανα ο,τι μπορούσα σαν διοργανωτής για να υπάρχει καλό κλίμα(εκτός από το πιο βασικό...)  και πολλές φορές   το παρακανα κιόλας και  γίνηκε το τόπικ τσίρκο...

Απ' ο,τι φάνηκε η εικόνα ήταν πιο δυσκολη απ'όσο νόμιζα.

Εικόνα και μείναμε στον τόπο #1 μάλλον έπρεπε να το πω.

Anyways για μένα η εικόνα  δεν είναι κάτι άλλο από ένα καραβάνι που μεταφέρει αιχμαλώτους πολέμου ή πρόσφυγες. Γι'αυτό τόνιζα και ξανατόνιζα ότι παρά το αλλόκοτο της παρουσίασης  οδηγεί σε συγκεκριμένα μονοπάτια. Γιατί στη προκειμένη περίπτωση ο φρουρός μπορεί να έχει άλογο με ξυλοποδαρα άλλα δε παύει να είναι  ένας φρουρός.  Ακόμα και οι πυργισκοι εξηγούνται  με λίγη καλή πρόθεση (κάναν πόλεμο με τα στρουμφάκια)

Η άλλη  οπτική γωνία που μου είχε έρθει στο μυαλό  ήταν πως επρόκειτο για κάποιο μαρτυρίο πιθανώς στη κόλαση και οι πυργισκοι  είχαν μια  πιο μεταφορική έννοια.

Αυτά από μένα, θα πει κανείς ότι προσπαθώ να δικαιολογήσω την επιλογή μου να δώσω αυτή την εικόνα και μάλλον θα έχει δίκαιο. 

Σε κάθε περίπτωση   ευχαριστώ για το χρόνο που διαθέσατε και σόρρυ που σας κατέστρεψα το παιχνίδι. Τώρα πια ξέρετε βέβαια να μην με εμπιστεύεστε και να θυμάστε πως ρόδα είναι και γυρίζει. Σήμερα ήσασταν εσείς που θέλατε να παίξετε,  αύριο θα είμαι εγώ αυτός που θα ζητάει να παίξει.  Γίνετε θεματοδότρια και αλλάξτε τα πέταλα τα δικά μου και του γκαντέμη που του έλαχε να παίξουμε μαζί 

Αυτά! Αν ποτέ ολοκλήρωσει κανείς την ιστορία του, ας ειδοποιήσει!

Edited by jjohn
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Να μαι! Συγνώμη! Πωπωπωπω σας ξέχασα! Κάτι είχα ψιλογράψει αλλά σε καμία περίπτωση δε διαβάζεται στη μορφή που είναι. Σορυ παιδιά.

Είμαι απαράδεκτη.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, να ξέρετε, σας παρακολουθούσα και ήθελα να διαβάσω τι θα γράφατε, αλλά δεν πειράζει, (jjohn, μην στενοχωριέσαι), αυτά έχουν οι διαγωνισμοί. Καμιά φορά, δεν μας έρχεται τίποτα. (Και ιδίως αυτό το παιχνίδι με τις εικόνες νομίζω ότι είναι το πιο δύσκολο).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μην στενοχωριέσαι Γιάννη μου, εγώ όταν γράψω την ιστορία θα στην δώσω να τη διαβάσεις.

(χμμ αιχμάλωτοι ε; κάπου εκεί το πήγα και εγώ αλλά με μια πιο μακάβρια κατάληξη)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για την τελευταία πράξη του δράματος

Γουίλ ξυρίστηκα κουρεύτηκα και τώρα φαίνονται τα μαγουλάκια μου τα τσούπωτα

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Εικόνα κι επί τόπου #16

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..