Jump to content
Dreamer

Love, Death & Robots (2019)

Dreamer

2019                                        
Season 1: 18 episodes 

Message added by Dreamer

Recommended Posts

Dreamer

Μια συλλογή από σύντομες ιστορίες κινουμένων σχεδίων που εκτείνονται σε διάφορα είδη, όπως η επιστημονική φαντασία, η φαντασία, ο τρόμος και η κωμωδία.

Δημιουργός: Tim Miller
Ηθοποιοί: Scott WhyteNolan NorthMatthew Yang King | Δείτε την πλήρη λίστα με τους ηθοποιούς που συμμετέχουν εδώ

Dreamer

Τι μου άρεσε:
- Τα επεισόδια είναι μικρά σε διάρκεια.
- Τα επεισόδια έχουν πολύ καλό animation.
Σε αρκετά επεισόδια, βρήκα ενδιαφέρουσες τις ιστορίες. 
Οι ηθοποιοί που δανείζουν τις φωνές τους στους κινούμενους χαρακτήρες, έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά.

Τι δεν μου άρεσε:
Υπάρχουν σκηνές βίας και γυμνού, έχετε αυτό στο νου σας, όσοι έχετε παιδιά μικρής ηλικίας.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 

ΕΠΕΞΗΓΗΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ
Κακή
Μέτρια
Καλή
Πολύ καλή

• Like 2

Blacksword

Πλήρως απολαυστική animated ανθολογία, πράγμα που δεν τις το περίμενα καθόλου, κάνοντας μια μίξη από πιο ατυχών και χιουμοριστικών μέχρι και πιο βίαιων και φρικαλέων καταστάσεων.

Τα επεισόδια βασίζονται σε ιστορίες που έχουν κυκλοφορήσει από διάφορους συγγραφείς ΕΦ (όπως Peter F. Hamilton, Alastair Reynolds, και John Scalzi), με μερικά από αυτά μάλιστα, παρά τη μικρή διάρκειά τους, να έχουν αρκετό υλικό που θα μπορούσαν άνετα να βγάλουν μια γεμάτη σεζόν. 

Σίγουρα συστήνεται.

• Like 1

Spyrex

Μου άρεσε κι εμένα η συγκεκριμένη σειρά γιατί είχε απ' όλα. Επεισόδια με δράση, βία, χιούμορ, θρύλους, μύθους κλπ. Πολύ θετικό το γεγονός ότι διαρκούν λίγο, οπότε κάποια επεισόδια που δεν μου άρεσαν δεν μου χάλασαν τη γενική εικόνα. Ενδιαφέρον και το γεγονός ότι κάθε επεισόδιο πέρα από διαφορετικό σεναριογράφο είχε και διαφορετικούς σκηνοθέτες, οπότε κάθε φορά έβλεπες κάτι εντελώς διαφορετικό, κάποιες φορές κάτι απογοητευτικό, άλλες κάτι πολύ καλό και διασκεδαστικό. Δεν μου άρεσαν τα: the witness, fish night. Αντιθέτως, τα αγαπημένα μου είναι περισσότερα: alternate histories, sonnie's edge, the dump, when yoghurt took over. 

• Like 2

yanni

Απίστευτη σειρά, όλη ή τεχνολογια της εποχής καθώς και ορισμένοι από τους καλύτερους δημιουργούς του είδους είναι στους συντελεστές. Συστήνεται ανεπιφύλακτα!

• Like 2

jjohn

Είδα μερικά επεισόδια στο χοστελ τη Κυριακή επειδή το έβαλαν οι άλλοι.

Εντάξει, καλά ήταν να περνάει η ώρα, αλλά δεν ενθουσιάστηκα. Δηλαδή βαρέθηκα σε κάποια φάση και πήγα στο δωμάτιο μου να ακούσω κάνα τραγούδι.

Στο φόρουμ μας υπάρχουν πολύ καλύτερες ιστορίες για να μεταφέρει κάνεις στη τηλεόραση.

• Like 1

Sigma

Αριστουργηματική ανθολογία κατ' εμέ.

Κάθε ιστορία ήταν όχι μόνο απολαυστική, αλλά και μια καλή δόση έμπνευσης που γέμιζε το μυαλό μου με δεκάδες άλλες ιστορίες. Άγγιξε όλες τις χορδές που μπορούσε να αγγίξει μέσα μου, είτε μιλάμε για space sci-fi, είτε για cyberpunk, είτε για steampunk, είτε για horror, είτε για fantasy. Όσο το έβλεπα, δυσκολευόμουν να πιστέψω ότι υπάρχει στ' αλήθεια, καθώς είχα τη διαρκή αίσθηση ότι κάποιος διάβασε τις επιθυμίες μου και στρατολόγησε μερικούς από τους πιο ταλαντούχους ανθρώπους του χώρου για να τις πραγματοποιήσουν.

Ακόμα και τα λιγότερο καλά επεισόδιά της ήταν πάλι πολύ καλά συγκριτικά με οτιδήποτε άλλο έχω δει. Και ως bonus, με ενέπνευσε να αναζητήσω το περιοδικό Heavy Metal, το οποίο μάλλον θα μου γεμίζει το κενό που μου άφησε το κλείσιμο του «9».

️ and then some.

Edited by Sigma
  • Like 3