Jump to content

Write off #92 (Roubiliana vs elgalla vs Cassandra Gotha vs xrusaki)


Ιρμάντα
 Share

Ποια είναι η αγαπημένη σου ιστορία;  

11 members have voted

  1. 1. Η αγαπημένη μου ιστορία είναι:

    • Η Τελευταία Έξοδος - Cassandra Gotha
    • ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ - Roubiliana
      0
    • Ο Μικρός ταξιδευτής - xrusaki
      0
    • Ο Κήπος στο Κέντρο του Ονειρέματος - elgalla

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 08/27/2019 at 06:43 AM

Recommended Posts

Just now, Roubiliana said:

Δηλαδή;;; Πρώτη φορά συμμετέχω.

Είναι παιχνίδι, κι έχει και την ψηφοφορία του. Όταν θα είναι έτοιμο το poll θα ψηφίσουμε τις αγαπημένες μας ιστορίες (δεν ξέρω πόσες, θα μας πει η διοργανώτρια), αφού διαβάσουμε, φυσικά, και σχολιάσουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Write off μια ιστορία ψηφίζουμε. Στα φλασάκια είναι τρεις. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ πώς γίνεται να μπλέκω πάντα με διαγωνισμούς; Νόμιζα πως ήταν συγγραφική άσκηση. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Roubiliana said:

Φαντάζομαι δε μπορούμε να ψηφίσουμε το δικό μας

Nope.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Roubiliana said:

Χμμμ πώς γίνεται να μπλέκω πάντα με διαγωνισμούς; Νόμιζα πως ήταν συγγραφική άσκηση. 

Κοίτα, άσκηση είναι. Ψηφίζουμε για τη φάση, για να διαβάσουν περισσότεροι, για να έχει κάποιο ενδιαφέρον το παιχνίδι. Αλλά στην ουσία είναι άσκηση. Στη δημιουργική γραφή ασκήσεις παρόμοιου στυλ, ολοκληρώσετε την ιστορία, γράψτε το τέλος, βρείτε την αρχή και τα συναφή είναι αρκετά συνηθισμένες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ δεν ήξερα ότι ήταν ψηφοφορία. Εγραψα την ιστορία μου στο πόδι. Αλλά τι πειράζει; Θα δώσει κίνητρο και σε άλλα άτομα να τα διαβασουν και να έχουμε ωραία σχόλια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κ οι τρεις ιστορίες είναι φανταστικές. Θα ψήφιζα κ τις τρεις από θέμα ποιότητας αλλά αφού δε μπορώ θα ψηφίσω με βάση το προσωπικό γούστο, δηλαδή ποια πλησιάζει πιο πολύ στο είδος που διαβάζω συνήθως. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ διάβασα, σχολίασα, ψήφισα.

Πέρασα πολύ ωραία, και στη συγγραφή και στο διάβασμα. Η κάθε ιστορία είχε κάτι να πει, να δώσει. Η εισαγωγή ήταν πολύ ωραία, αλλά στενοχωρήθηκα που δυσκόλεψε, η αυστηρά fantasy θεματολογία της, την Έλλη, που ήταν αυτή που ζήτησε το παιχνίδι (μαζί με την Αταλάντη).

Στατιστικά, έτσι, για τη φάση:

Σε τρία από τα τέσσερα διηγήματα, ο ονειρευτής ήταν ορφανός και φτωχός και τον μάζεψε ο Άρχοντας στο παλάτι.

Σε δύο διηγήματα ο Κήπος έχει τριανταφυλλιές.

Επίσης σε δύο, ο ονειρευτής παίρνει ένα επικίνδυνο, εθιστικό ναρκωτικό (για την ακρίβεια, του το δίνει ο βασιλιάς). Ουάου!

Σε (άλλα) δύο, η λύση είναι

Spoiler

να κόψει κάποιος το λουλούδι από το καύκαλο της χελώνας.

Ου-Α-ου.

:drinks:

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα, σχολίασα, ψήφισα. Ευχαριστώ, κορίτσια, για τις ιστορίες και για το παιχνίδι - ήταν, τελικά, γυναικεία υπόθεση. 

@Elli Sketo εξακολουθώ να θέλω να παίξουμε παρέα, να ξέρεις, και πολύ στεναχωρέθηκα που δεν τα κατάφερες με την εισαγωγή, αν και μπράβο που προσπάθησες ❤️

Αύριο τελειώνει η διορία για σχολιασμούς και ψήφους, οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δε χώρεσε η ιστορία μου στις λέξεις, είχα πάρει άλλο δρόμο.

Δεν έχουμε μέχρι την Κυριακή για να ψηφίσουμε;

Link to comment
Share on other sites

On 8/17/2019 at 5:58 PM, Ιρμάντα said:

Ζήτησα και poll. Καλή επιτυχία σε όλες. Ψηφίζουμε μέχρι την άλλη Κυριακή. 😉

Για αυτό το είπα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή βράδυ παίδες, μην μπερδεύετε τον κόσμο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι το βράδυ θα σας έχω κι εγώ σχολιασμένους και ψηφισμένους. Καμάρια μου!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το παραβάν αρχίζει να κλείνει, ο Γουίλλιαμ πλησιάζει. "Έι, εγώ δεν ψήφισα." Το παραβάν ανοίγει λίγο. "Ε χαμένο, άνοιξε παραπάνω, είμαι φαρδύς όπως βλέπεις!" Το παραβάν υπακούει και έτσι ο Γουίλλιαμ εκτελεί το καθήκον του σαν πολίτης, εχεμ άκυρο, σαν συγγραφέας μέλος του sff. (και για να μην νομίζετε ότι υπερβάλλω, στις βουλευτικές εκλογές το πήρα παραμάζωμα το παραβάν)

 

Ψήφισα λοιπόν και'γω, είμαι ο τελευταίος;

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω βρε, σήμερα θα ξεχρεώσω. Μην βαράτε όλοι μαζί....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..