Jump to content

Όνομα σειράς βιβλίων


Alexz
 Share

Ποιό όνομα σειράς σας αρέσει περισσότερο για σειρά βιβλίων επικής - ηρωϊκής φαντασίας;  

9 members have voted

  1. 1. Ποιό όνομα σειράς σας αρέσει περισσότερο για σειρά βιβλίων επικής - ηρωϊκής φαντασίας;

    • Damned Realms
      0
    • Shattered Kingdoms
      9
    • Scattered Realms
      0
    • Splintered Realms
      0


Recommended Posts

Ετοιμάζω μια σειρά βιβλίων και είμαι μεταξύ των παραπάνω τίτλων. Ποιο σας φαίνεται καλύτερο;

Edited by hidedora
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να αποφύγεις τους τίτλους με realms για αποφυγή συνειρμών με τα Forgotten Realms.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις σας. Και εγώ προς το δεύτερο τείνω να πω την αλήθεια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν θα ψηφίσω, γιατί πρώτα και κύρια θα ήθελα να ξέρω το περιεχόμενο της σειράς για να σου προτείνω. Αλλά βρήκα ένα text-based παιχνίδι και μια σειρά φάντασι με τον  τίτλο Shattered kingdoms και φοβάμαι ότι θα σε βάλει σε μπελάδες η επιλογή του.

 

https://shatteredkingdoms.org/

https://www.goodreads.com/series/86274-shattered-kingdoms

 

Link to comment
Share on other sites

@Naroualis Ευχαριστώ. Οι τίτλοι βιβλίων δεν κατοχυρώνονται και ήδη υπάρχουν 4-5 βιβλία ή σειρές βιβλίων με το ίδιο όνομα. Γενικά είναι κορεσμένη η αγγλόφωνη αγορά. Επίσης δεν είναι trademarked στην Ευρώπη. Στην Αμερική είναι μόνο το παιχνίδι trademarked, το οποίο δεν έχει σχέση με τα βιβλία.

Επίσης, σου έστειλα pm με την πλοκή.

Edited by hidedora
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, hidedora said:

@Naroualis Ευχαριστώ. Οι τίτλοι βιβλίων δεν κατοχυρώνονται και ήδη υπάρχουν 4-5 βιβλία ή σειρές βιβλίων με το ίδιο όνομα. Γενικά είναι κορεσμένη η αγγλόφωνη αγορά. Επίσης δεν είναι trademarked στην Ευρώπη. Στην Αμερική είναι μόνο το παιχνίδι trademarked, το οποίο δεν έχει σχέση με τα βιβλία.

Επίσης, σου έστειλα pm με την πλοκή.

Όταν λέω μπελάδες, δεν εννοώ νομικούς. Αλλά να μπερδεύεται το βιβλίο μου με ένα άλλο, αυτό εγώ το θεωρώ μπελά, ειδικά όταν θέλω να βγω στην αγγλόφωνη αγορά.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Naroualis said:

Όταν λέω μπελάδες, δεν εννοώ νομικούς. Αλλά να μπερδεύεται το βιβλίο μου με ένα άλλο, αυτό εγώ το θεωρώ μπελά, ειδικά όταν θέλω να βγω στην αγγλόφωνη αγορά.

Για την αγγλόφωνη αγορά έχω άλλο όνομα σειράς που δεν μπερδεύεται. Αυτό το θέλω για την Ελληνική αγορά. 😂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..