Jump to content

Game Nostalgic


Game Nostalgic poll  

8 members have voted

  1. 1. Game Nostalgic poll

    • Τέρας, Ξανά - Cassandra Gotha
      0
    • Χήροου'ζ Τζέρνυ - KELAINO
    • Η Θύρα της Άνοιξης - Naroualis
    • Μαρίνα - Nienor

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ψήφισες; Γιατί περιμένω κάποιον να το κάνει να μην είμαι ο πρώτος!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ντρέπεσαι, πρέπει να ντρέπεσαι που ντρέπεσαι.🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Starbuck said:

ψηφίζουμε μόνο ένα; έτσι πάει;

Ναι, μια ψήφο ο καθένας.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Nienor said:

Μέχρι πότε ψηφίζουμε τελικά;

15/4

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μόνο για να αφήσω μερικές καρδούλες, μην ενοχλείτε, θα φύγω αμέσως. (Εξάλλου σιγά και μην ξέρω ποια από όλες σας είναι η καλύτερη, σας λατρεύω κάργα και σφόδρα και τις τρεις...)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πρόλαβα να σας διαβάσω μέσα στο ΣΚ γιατί λιώνω στη δουλειά αυτές τις μέρες (ηλίθια πειράματα μου έχετε φάει τη ζωή) και δεν έχω τη παραμικρή όρεξη για διάβασμα.:cray:

Υπόσχομαι, λοιπόν, ότι θα σας διαβάσω όσο πιο σύντομα μπορώ

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω διαβάσει μόνο ένα μέχρι στιγμής, αλλά θα τα προλάβω εγκαίρως 💪

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω διαβάσει, έχω ψηφίσει, θα σχολιάσω όταν περισσέψει λίγος χρόνος αύριο-μεθαύριο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ίντριγκες, νεκροί, δολοφόνοι, ταξίδια και συνομιλίες με τους νεκρούς, παγίδες, θεοί, μάγισσες, κατάρες, εκδίκηση.

Τίποτα δεν έλειπε απ' αυτές τις ιστορίες.

Αλλά, όπως καταλαβαίνει κανείς, στο τέλος πάντα κερδίζει η γάτα. 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα, αλλά θα σχολιάσω σε καμιά ωρίτσα. Γενικά, εντάξει, με ρίξατε στα πατώματα, ρε σεις. ❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σας διάβασα κυρίες μου. Είχε δυνατές πένες αυτό το παιχνίδι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ, αλλά με πόνο. Σχεδόν δέκα μέρες τις άφησα να κατακάτσουνε, τίποτα δεν άλλαξε: ήθελα να μπορώ να ρίξω τρεις.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αννούλα μου, καμάρι μου, στολίδι μου, ρίζαμ, είχες καταπληκτική ιδέα, γιου'ρ α τζήνιας, το χρειαζόμασταν πραγματικά αυτό το πράγμα.

Εντωμεταξύ πουθενά δεν υπάρχει η παραμικρή έκπληξη στο ότι όταν μαζευτήκαμε να παίξουμε, κερδισμένη βγήκε η γάτα.

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Γιε! Όλγουέιζ και πάντα, δηλαδή :P 

 

Ναι, ναι, το χρειαζόμασταν αυτό.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή ξαπλάρει στον ήλιο της βεράντας μου και πλένει το πατούσι της, όσο προσπαθεί να αποφασίσει αν βαριέται πάρα πολύ για να σηκωθεί και να τα βάλει με τον δυόσμο μου. Την παρακολουθώ τη χνουδωτή φιλοξενούμενη, μπας και προλάβω να τον σώσω.

Κάπου ψηλά στην πόλη της, στο λιοπύρι, πετάει με το ρημάδι το σκουπόξυλο η καψερή η ανθρώπισσά της, πέρα δώθε στις αρμόδιες υπηρεσίες και προσπαθεί ακόμα να κανονίσει την απόσυρση της παλιάς δίφυλλης και να βρει τεχνικό, ειδικευμένο σε μονό αριθμό βιδών, να της εγκαταστήσει σωστά την καινούργια. Δεν κατάφερε ποτέ να σύρει την πόρτα της καινούργιας να ανοίξει. Ιδρώνει και ξεϊδρώνει και πού και πού αναρωτιέται μήπως πρέπει να κλείνει τη Μαρίνα μέσα στο σπίτι όταν φεύγει. Το ξεπερνάει γρήγορα, όμως - ξέρει ποσο σιχαίνεται η Μαρίνα τις κλειστές πόρτες και ξέρει και πόσο καταφερτζού είναι όταν κάτι δεν της αρέσει.

Αλλά αυτό πού να το φανταστεί; Κοτζάμ ανθρώπισσα εκείνη, μάγισσα κιόλας, δεν κατάφερε να ανοίξει την καινούργια δίφυλλη, ούτε και να την χρησιμοποιήσει. Και για να είμαι ειλικρινής, κι εγώ δεν έχω την παραμικρή ιδέα πώς στο καλό τα κατάφερε η Μαρίνα, ούτε και τι μου ζήλεψε κι ήρθε να με βρει. Και το χειρότερο είναι που δεν ξέρω πώς να ειδοποιήσω την κακομοίρα την ανθρώπισσά της για να έρθει να την πάρει. Σκέφτομαι τι αγωνια έχει να περάσει πάλι και πολύ στεναχωριέμαι...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..