Jump to content

Εφαρμοσμένη Mυθομηχανική (sff.gr/press) - 10 χρόνια SFF.gr


RObiN-HoOD
 Share

Recommended Posts

  • Management

Δεν είναι POD. Έχει βγει ένα σχετικά μικρό stock για τις ανάγκες του SFF αλλά και της Ελληνικής αγοράς, βάσει στατιστικών αντίστοιχων εκδόσεων.

 

Αν τα πράγματα πάνε καλά θα τυπώσουμε κι άλλα, αυτό θα φανεί από την κίνηση. Είναι νωρίς για να ξέρουμε.

 

Όπως πάντα αυτά τα πράγματα είναι first-come, first-served.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Οκέι, είπα ήδη ότι θέλω έτσι; Ήμουν αρκετά σαφής; Τι άλλο πρέπει να κάνω; Πού υπογράφω;

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Δοκίμασε στο sff.gr/press ή στείλε μου ΠΜ. Ό,τι προτιμάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

λολ μην μου αγχώνεσαι ... και ναι κυρίες και κύριοι, η KELAINO είναι η πρώτη που παρήγγειλε την ανθολογία μέσω internet (τελικά είναι μπροστά αυτοί οι Σουηδοί)...  :first:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Management

... και δεν προλαβαίνω να μιλήσω, σκάει και παραγγελία εσωτερικού από τον Mesmer... εεε ναι λοιπόν η KELAINO κάνει καλό ποδαρικό να την προτιμάτε χαχα  :rudolph:  

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ νέα! Κάποια στιγμή θα κάνω και γω την παραγγελία μου, εννοείται! 

 

Α, και έβαλα το βιβλίο στο Goodreads. Η σειρά των ονομάτων είναι με βάση την λίστα στο πρώτο post.

 

https://www.goodreads.com/book/show/23348053

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Η λίστα στο πρώτο ποστ είναι και η σειρά των περιεχομένων του βιβλίου :)

Link to comment
Share on other sites

Στέφανε, μπορούν να κάνουν παραγγελία βιβλιοπωλεία; Αν ναι, αγοράζουν με έκπτωση, ή σε χονδρική τιμή; Αν αγοράζουν στην τιμή των 15 ευρώ, υπάρχει προτεινόμενη τιμή πώλησης σ’ αυτή την περίπτωση; 

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, το παράγγειλα ήδη.

 

Επιμέλεια διαβάζω η Τρίλ... Την επιλογή των διηγημάτων έκανε...;

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, το παράγγειλα ήδη.

 

Επιμέλεια διαβάζω η Τρίλ... Την επιλογή των διηγημάτων έκανε...;

...το μεγάλο αφεντικό, απ' ό,τι ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στο φόρουμ και καλή επιτυχία. Η αλήθεια είναι πως περίμενα λίγο πιο φεστίβ επιλογές για την δεκαετία με ιστορίες από μέλη από όλες τις εποχές του φόρουμ, όπως Μελδόκιο, Βάρδο, Ρίκοσετ, Νόρθο, Νιένα που βλέπω πως λείπουν. Ελπίζω και σε άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις το έλαβα :cow:

 

Πατ κιουτ ήρθε, εύγε. Επίσης, είναι κουκλίνι.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Καλέ έμεινα... τόσο γρήγορα;;;; wtf ... πότε βελτίωσε ο Αντώνης τα ταχυδρομεία... χαχαχα  :rofl2:

Link to comment
Share on other sites

Το έλαβε κι ο αδερφός μου πριν μια-δυο μέρες. Στέφανε, σ' ευχαριστώ.

 

Άντε να 'ρθει κι η Αντωνία από Αγγλία μεριά να το χαρώ κι εγώ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ! Δεν το περίμενα τόσο χοντρό. Είναι τέλειο. :good:

Δεύτερη φορά που το ακούω αυτό (η πρώτη, "μεγάλο βιβλίο", όχι από σουφουφίτη). Εγώ γιατί το περίμενα ακριβώς τόσο; :mf_sherlock: 

Link to comment
Share on other sites

 

Το έχω κι εγώ! Δεν το περίμενα τόσο χοντρό. Είναι τέλειο. :good:

Δεύτερη φορά που το ακούω αυτό (η πρώτη, "μεγάλο βιβλίο", όχι από σουφουφίτη). Εγώ γιατί το περίμενα ακριβώς τόσο; :mf_sherlock:

 

 

Είναι και η σύγκριση με την προηγούμενη ανθολογία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το φαντάστηκα (αφού απάντησα). Εγώ δεν την είχα δει την προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το δικό μου σήμερα. Είχε φτάσει, βέβαια, αρκετές μέρες πιο πριν, αλλά λόγω δουλειάς σήμερα κατάφερα να το πιάσω στα χέρια μου. Πολύ καλή δουλειά. Μπαίνει πάνω-πάνω στη λίστα με τα αδιάβαστα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Το έχω κι εγώ! Δεν το περίμενα τόσο χοντρό. Είναι τέλειο. :good:

Δεύτερη φορά που το ακούω αυτό (η πρώτη, "μεγάλο βιβλίο", όχι από σουφουφίτη). Εγώ γιατί το περίμενα ακριβώς τόσο; :mf_sherlock:

 

 

Είναι και η σύγκριση με την προηγούμενη ανθολογία.

 

Η προηγούμενη είχε μέσα 28 ιστορίες νομίζω (έχουμε κάπου κι ένα τόπικ σίγουρα) απλά οι ιστορίες ήταν πιο μικρές και οι διαστάσεις του βιβλίου μεγαλύτερες [τεχνικούρα μόουντ οφ]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λίγες μέρες πριν τελείωσα την ανθολογία, την οποία θεωρώ στολίδι για μια βιβλιοθήκη του Φανταστικού.

Πολύ καλά και ποιοτικά διηγήματα που καλύπτουν όλη τη γκάμα, εξαιρετικό εξώφυλλο που θα τραβούσε το μάτι στο ράφι κάποιου βιβλιοπωλείου και εντυπωσιακός τίτλος συνθέτουν μια θαυμάσια ανθολογία που εγγυάται στον αναγνώστη...απολαυστικό διάβασμα!

 

Μπραβο παιδιά! Καλή συνέχεια, καλοτάξιδο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Εφαρμοσμένη Mυθομηχανική (sff.gr/press) - 10 χρόνια SFF.gr

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..